הקטנוע החשמלי החכם: חוסכים אלפי שקלים בשנה

הקטנועים החשמליים של חברת NIU כובשים את ציי המשלוחים בארץ: "מחירי הדלק הגבוהים הם לא גזירת גורל – עסקים יכולים לבחור באופציה החשמלית ולהתנתק ממשבר האנרגיה"

אגם קדם לוי, בשיתוף MEU
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
000311
הקטנוע החשמלי החכם: חוסכים אלפי שקלים בשנה
אגם קדם לוי, בשיתוף MEU
תוכן שיווקי

מחברות ענק ועד לעסקים קטנים - הכלכלה העולמית כולה מהדקת את החגורה. הטלטלה שעורר משבר הקורונה, האינפלציה והפגיעה בשרשראות האספקה מחייבים עסקים לבחון מחדש את הוצאותיהם ואת מידת היעילות שלהם. בעידן של מיתון שעלול להימשך זמן רב, רבים משוכנעים כי חיסכון ויעילות הם המפתח לשמירה על רווחיות ויציבות.

הזינוק החד במחירי הדלק לצד מחירי הביטוח הגבוהים במיוחד ברכב דו גלגלי הפך את סעיף הוצאות האנרגיה והתפעול למכביד במיוחד עבור עסקים רבים – במיוחד אלה התלויים בהפעלת ציי קטנועים או ציי רכב. בעולמות המסעדנות והמשלוחים מרגישים היטב כל עלייה מדורגת במחיר הדלק והביטוח – במיוחד במציאות הכלכלית המורכבת של שנת 2022. אלא שהמשבר הנוכחי מאיץ מגמה שהחלה עוד לפניו, ועשויה לתת מענה ארוך טווח להתייקרות: המעבר לכלי רכב חשמליים.

צילום: באדיבות היצרן

"אימוץ קטנועים חשמליים עשוי לסייע לחברות לחסוך אלפי שקלים בכל שנה על כל קטנוע", אומר יאיר יונגר, מנהל השיווק והמכירות בחברת MEU.

אנחנו מאמינים שהעלייה במחירי הדלק תאיץ את התהליך הטבעי הזה של מעבר לעידן טכנולוגי יותר, ירוק יותר, בטוח יותר – וגם חסכוני יותר".

לפרטים נוספים >>

אם בעולם הישן משלמים על דלק סכומים שעלולים לעבור בקרוב את ה-7 שקלים לליטר – היום כבר פועלים בארץ ציי קטנועים שלמים שיכולים להטעין סוללות בכל מקום וזמן. חברת MEU, בבעלות קבוצת הרכב מאיר, היבואנית הרשמית של וולוו והונדה, מייבאת לישראל מגוון מותגי מיקרו-מוביליטי (תחבורה חשמלית זעירה) Segway - Ninebot ,Mia ,Bird ו-NIU.

צילום: באדיבות היצרן

נכון לשנת 2022, MEU מספקת שירות לציי השליחים של לקוחות גדולים כמו תן ביס, פיצה האט, פאפא ג'ונס, פיצה פרגו ויאנגו, ומציעה מגוון פתרונות הוליסטיים ללקוחות פרטיים ועסקיים.

קטנוע חשמלי – השקעה לטווח ארוך

הקטנועים החשמליים של NIU הם חלק משמעותי מהיצע הפתרונות של החברה – ובראשם הקטנוע החשמלי החכם Cargo NQiGTs. נכון לשנת 2022,NIU הסינית היא אחת מיצרניות הקטנועים החשמליים המובילות בעולם – היא פועלת ב-50 מדינות שונות ואף נסחרת בבורסת הנאסד"ק. (NASDAQ: NIU) הNQiGTs Cargo הוא דגם המיועד במיוחד למשלוחים.

משלבי הפיתוח הראשוניים ביותר, הצוות של NIU חשב על הצרכים של חברות ועסקים – ועל התפעול השוטף של ציי משלוחים. הקטנוע כולל מושב בודד שמסייע בפיזור כובד המשקל. זהו דגם חכם במיוחד שכולל מגנים מתקדמים – ומגביר מאוד את העמידות לתאונות. הדגם כולל גם מערכת ניהול סוללה חכמה והגבלת מהירות. הקטנוע מגיע עם 5G מובנה, אפליקציה מתקדמת המאפשרת איתור ומיקום ומערכת מניעת גניבה, בקרה, שליטה ועדכוני תוכנה מרחוק. לפי הנתונים שמסרה החברה, בחירה בקטנוע החשמלי של NIU מפחיתה במבחן התוצאה את כמות התאונות בכ30-20 אחוזים.

דניאל אינגבר, מנכ"ל MEU, מסביר כי רכישת קטנוע חשמלי מובילה לחיסכון משמעותי בהוצאות השוטפות של העסק. "כשחברה רוכשת קטנוע בנזין, הרכישה עצמה מגיעה עם הרבה מאוד הוצאות שוטפות. למעשה, הרכישה היא רק ההתחלה. זה מתחיל בביטוח ובדלק – אבל לא מסתיים שם. קטנוע מהסוג הישן מצריך טיפולים שוטפים והחלפה תדירה של פילטרים ומסננים ועוד.

"קטנוע חשמלי לעיתים יהיה יקר יותר מקטנוע בנזין בעת הרכישה עצמה", הוא מוסיף, "אבל לאורך זמן, כאשר מודדים את כלל הפרמטרים - אנרגיה, ביטוח, טיפולים ועוד - לומדים שהחזר ההשקעה משתלם יותר, בייחוד במגזר העסקי.כשעסק רוכש קטנוע הוא מבצע למעשה השקעה לטווח ארוך. במשחק הזה, הקטנוע החשמלי ינצח תמיד. מרגע הרכישה ואילך – נראה חיסכון עצום".

לפרטים נוספים >>

*מנתונים שמספקת MEU עולה כי פוטנציאל החיסכון במעבר לכלים חשמליים עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה לקטנוע– בכפוף להיקף השימוש. במקרה של קטנוע הגומא מרחק שנתי של עשרת אלפים קילומטרים, למשל, אומרים ב- MEU, הוצאות האנרגיה נמוכות בכ-2,200 שקלים – והוצאות הטיפולים נמוכות ב-8,100 שקלים.

*כאשר מצרפים לחיסכון זה גם את החיסכון בעלויות הביטוח, אומרים ב-MEU, החיסכון על כל קטנוע עשוי להגיע ליותר מ-13,000 שקלים בשנה אחת בלבד.

"כשאנחנו מדברים על חברות עם ציים של מאות קטנועים כמו למשל פיצה האט – אנחנו מגיעים לסכומים אסטרונומיים", אומר אינגבר. "במיוחד בתקופה כלכלית מאתגרת כזאת, חיסכון מהסוג הזה יכול לסייע לחברות להגיע מוכנות למיתון המתקרב. עסקים מתחילים להתקדם לקטנועים חכמים וחסכוניים. מדובר בכלים יעילים יותר שמנצחים את החלופות המיושנות במבחני הטכנולוגיה והחיסכון – וגם בכל מה שקשור לבטיחות. בשנת 2022, מחירי הדלק אומנם מקשים מאוד על החיים של כולנו – אבל הם לא גזירת גורל. מעבר לקטנועים חשמליים מבית NIU יכול לאפשר לעסקים להתנתק ממשבר האנרגיה – ולהתחיל לחסוך סכומים משמעותיים כבר מהיום הראשון".

* החיסכון מחושב על-בסיס: (א) חיסכון בדמי ביטוח חובה עם השתתפות עצמית (לקוח פרטי: 1,907 ש"ח לקטנוע חשמלי לעומת 2,890 ש"ח לקטנוע בנזין 125 סמ"ק. ההשוואה בוצעה לפי נהג נקוב עם ותק של שנתיים לפי "הפול" לפברואר 2022.לקוח עסקי: 5,610 ש"ח לקטנוע חשמלי לעומת 8,498 ש"ח לקטנוע 125 סמ"ק בנזין. ההשוואה בוצעה לפי ביטוח שליחים לכל נהג עם וותק של 3 שנים לפי "הפול" לפברואר 2022); (ב) חיסכון בצריכת אנרגיה (0.28 ש"ח ל-30 ק"מ לקטנוע NQiGT NIUעל פי נתוני צריכת חשמל המפורסמים על ידי היצרן ותעריפי חברת חשמל לצרכן ביתי כפי שפורסמו ביום 1.2.2022 לעומת 6.92 ש"ח ל-30 ק"מ לקטנוע 125 סמ"ק בנזין. ההשוואה בוצעה מול קטנוע קימקו מובי 125 סמ"ק 2022 על פי נתוני צריכת דלק המפורסמים על ידי היצרן ותעריף ליטר בנזין בשירות עצמי כפי שפורסם באתר חברת "דלק" נכון ליום 1.2.2022); (ג) חיסכון בעלויות טיפולים שוטפים (300 ש"ח ל-1,000 ק"מ לקטנוע NQiGT NIU לעומת 500 ש"ח ל-1,000 ק"מ לקטנוע 125 סמ"ק בנזין). ההשוואה בוצעה מול קטנוע בנזין קימקו מובי 125 סמ"ק 2022. נתונים אלו מהווים הערכה בלבד והוצאות האנרגיה, הטיפולים והתיקונים בפועל מושפעות גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הכלי וממאפייני הנהיגה והרוכב. המחירים כוללים מע"מ.

בשיתוף MEU