סוכני ביטוח בצפון: להיות בטוחים גם בתקופה של אי ודאות

האם ניתן להיות ערוכים לאירועים חריגים, מה חשוב לדעת ולזכור בבחירת פוליסה ומהם הכלים לתכנון פיננסי ופנסיוני? סוכני ביטוח בצפון משיבים על השאלות

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילוסטרציה
סוכני ביטוח בצפון: פוליסות המותאמות לצרכים משתניםצילום: shutterstock
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

עבור רבים ברגעים הקריטיים סוכן הביטוח הוא הכתובת להתמודד ולעבור אירועים חריגים, כמו תאונה, מחלה או חלילה מוות פתאומי. כיום מציעים סוכני הביטוח שורה של פוליסות המותאמות באופן אישי ללקוחות, תוך בחינת הצרכים האמיתיים במטרה לתת מענה נכון ומדויק. זאת, לצד תכנון פיננסי ופנסיוני – שני תחומים שהתשנו גם הם בשנים האחרונות, בפרט בשנתיים שעברו מאז פרוץ הקורונה.

האם ניתן להיות ערוכים לאירועים חריגים, מה חשוב לדעת ולזכור בבחירת פוליסה וכיצד אפשר לערוך תכנון פיננסי ופנסיוני מיטבי? על כך משיבים סוכני ביטוח בצפון צ'וקי (ישראל) בריטמן, גלם עמוס את ראובן סוכנות לביטוח ויוסי גליקו.

צ'וקי (ישראל) בריטמן: מעטפת רחבה בתחום הביטוח

תחום הביטוח הוא אחד כזה שברגע בו מרחש אירוע חריג, ניתן להבין את יכולותיו של איש המקצוע. צ'וקי (ישראל) בריטמן, הבעלים של יזרעאלים סוכנות לביטוח בע"מ, חי ונושם את תחום הביטוח כבר יותר מ-40 שנה מה שמאפשר לו להציע ללקוחותיו שירות שלא יקבלו במקום אחר.

"עולם הביטוח מרוכז כמעט כולו בתל אביב לצערי, אבל יש לי גם מה להציע בתחום המקצועי, בעבודות הקבלניות ובנושא של ציוד מכני הנדסי למשל", אומר צ'וקי. "יש לי גם מה להציע לאנשים בתחום העסקים המיוחדים. היתרון שלי שאני יכול לתפור חליפות ייחודיות לעסקים מיוחדים, בין אם בשוק הישראלי או בשוק הבינלאומי".

"יש לי מה להציע בתחום העסקים המיוחדים". צ'וקי (ישראל) בריטמןצילום: באדיבות יזרעאלים סוכנות לביטוח

צו'קי נכנס לעסקי הביטוח המשפחתיים עם סיום שירותו הצבאי, דבר שאפשר לו לרכוש ידע וניסיון רב. משרדו עוסק בעיקר בביטוח האלמנטרי, אבל צ'וקי יודע לתת ייעוץ וליווי גם בתחום האחריות המקצועית, אחריות על מוצרים ובעיקר להסתכל בצורה מרחבית על כל אדם. "אני רואה את העסקים שעובדים מולי, ואם יש לקוח שמשתף פעולה אני יכול להבין את כל העלויות שלו ולפתור לו את כל הבעיות", מפרט צ'וקי, "אין עסק שאני לא יודע להתמודד איתו. לא בטוח שאוכל להביא את המחיר האופטימלי, אבל ברמה המקצועית של הבנת הביטוח ומציאת הפתרון הביטוחי, אני יודע להתמודד כמעט בכל הרמות".

כדוגמה לאותה הבנה ביטוחית, מביא צ'וקי את המקרה של לקוח, קבלן בניין, שנתבע בסכום של 10 מיליון שקל. צ'וקי הצליח לבנות עבורו מערכת הגנה רחבה שכללה שמאים, עו"ד ואותו כסוכן ביטוח. "בתביעה בסדר גודל כזה אי אפשר להישען על מה שחברת הביטוח תגיד", הוא מסביר. "האינטרס שלה מוצק ולא משקף את האינטרס של הלקוח. לכן הקמתי מערכת הגנה ויצאנו למלחמה נגד חברת הביטוח של הצד השני. זה היתרון שלי – הידע. אף סוכן לא היה חושב שצריך לפעול בצורה הזו. היכולת לדעת איפה לפתוח את הדלת בזמן הנכון ואיזה סעיף להפעיל, היא היתרון שלי".

וההתמחות הזו שלך מביאה לך הרבה לקוחות שמגיעים מפה לאוזן?
"רק מפה לאוזן. לא יכול להגיע מישהו שלא בצורה הזו. אני לא הכי זול בשוק, אבל אני יודע להתמודד עם מצבים לא נעימים בשעת תביעה. זו ההתמחות שלי – לדבר בגובה העיניים של חברות הביטוח ולא לפחד מהן. החוכמה לא אצלן. אני נעמד בכל יום על הרגליים האחוריות שלי ויוצא לקרב עם ארגז הכלים שלי שמלא בידע, ביכולת מילולית ותחבירית ובניסיון רב שהצטבר במשך השנים".

יזרעאלים סוכנות לביטוח בע"מ
כתובת: הרב לוין 15 עפולה
טלפון: 04-6468888
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
לפנייה במייל >>

בשיתוף יזרעאלים סוכנות לביטוח בע"מ

------------------

גלם עמוס את ראובן סוכנות לביטוח: ליווי מקיף ומלא

את עמוס גלם, סוכן ביטוח ותיק ובעליה של גלם עמוס את ראובן – סוכנות לביטוח, אל תתפלאו למצוא מכבה שריפה שפרצה בבית של לקוחה או מתקשר באמצע הלילה לגרר שיחלץ לקוח שנתקע עם הרכב בקריות. ואין זה פלא – את לקוחות הסוכנות מלווה עמוס כבר למעלה מ-35 שנה, יחד עם אחיו ראובן וצוות העובדות המסורות של הסוכנות, חלקן צועדות עמו מאז הקמתה.

מגדל העמק, עיר צפונית ושקטה, היא חלק בלתי נפרד מתעודת הזהות של עמוס גלם, אקדמאי בוגר מנהל עסקים ומדעי המדינה, שכיהן כחבר מועצת העיר במשך 25 שנה וגם ניהל את מחלקת הספורט במתנ"ס ובעירייה. "תפקידי כסוכן ביטוח מאפשר לי לסייע לאנשים במצבים קשים, לעמוד לצידם ולהקל עליהם כמה שאפשר על מנת שיוכלו להתאושש ולחזור לחיים רגילים", מספר עמוס.

"מכירים את כל הלקוחות שלנו באופן אישי". עמוס גלםצילום: יניר סלע

"לשירות האישי אין תחליף"

את הפרסומת הידועה של חברות הביטוח הישירות, המציגה את סוכן הביטוח כאדם אגואיסט ונהנתן, לקח עמוס באופן אישי. "אני מאוד אוהב את עבודתי, המאפשרת לי לפגוש את האנשים עצמם ולדאוג להם לביטוח שיכסה אותם במקרה הצורך, בהתאם ליכולת ולצרכים של כל אדם", הוא מספר ומוסיף: "ביטוח הוא לא מסחרה. לשירות האישי של סוכן הביטוח אין תחליף ומטרתו היא לא להרוויח, אלא לתת שירות מעמיק ללקוח, גם בשעות הקטנות של הלילה".

סוכנות הביטוח גלם עמוס את ראובן, מציעה ללקוחותיה שורה רחבה ומגוונת של המוצרים הקיימים בשוק הביטוח, בהתאמה אישית. לדבריו של עמוס, "אנחנו מכירים את כל הלקוחות שלנו באופן אישי, את חלקם אנו מלווים שנים רבות ועכשיו גם את הבנים והנכדים. אנחנו יודעים מה המצב הסוציואקונומי של כל לקוח ולא מוכרים מה שלא צריך, אלא נשארים עם היד על הדופק ובודקים כל הזמן את התיק הביטוחי, רואים מה יש ומה חסר וממליצים מה כדאי לעשות כדי לא להישאר ללא כיסוי ביטוחי במקרה הצורך".

"איתכם בכל מצב"

עמוס מסביר כי אחד ממאפייניו של הצפון בכלל ושל העיר מגדל העמק בפרט, הוא פשטות וקשר ישיר עם האנשים עצמם. "לשמחתי הלקוחות שלנו עוד באים למשרד ולא נאלצים לדבר עם מערכת ממוחשבת או טלפן בשירות לקוחות מרוחק. הקשר האישי דורש מאיתנו יותר זמן ומאמץ, אבל זה שווה את זה. אנחנו משתדלים להעניק הסברים אישיים, המותאמים לכל אדם, בסבלנות גדולה והמון רצון טוב", אומר עמוס.

השירות האישי שמעניקים עמוס וצוות הסוכנות כולו לא מסתכם רק בהתאמת חבילת הביטוח הנכונה לכל אחד, אלא בליווי צמוד גם במצבים הקשים שבהם יש להפעיל את הביטוח ואפילו מעבר לכך. עמוס מספר על זוג לקוחות שעשו אצלו ביטוח משכנתא, אך למרבה הצער האישה נפטרה לאחר מספר שנים. "עשינו כל שביכולתנו על מנת שהבעל יקבל את הכסף המגיע לו לאחר תשלום המשכנתא, בהקדם האפשרי".

מקרה נוסף שמתאר עמוס, הוא של לקוחה שנתקעה עם הרכב באחד מכבישי הצפון המרוחקים. מכיוון שידעה שעמוס הוא האדם שידאג לה בכל מצב, היא מיד הרימה אליו טלפון וזה הזמין גרר וזירז אותו עד כמה שניתן, ובכל העת גם נשאר על הקו עם הלקוחה ודאג להרגיע אותה עד שהגיע החילוץ. מקרה זה הוא רק אחד מיני רבים, בהם נחלץ עמוס לעזרת לקוחותיו וליווה אותם בכל הנדרש - מתמיכה מיידית בשטח ועד לטיפול מול חברת הביטוח.

"הערך המוסף שלנו הוא שאנחנו תמיד עם היד על הדופק למען הלקוחות שלנו ומשתדלים לתת את השירות הכי מקצועי ואישי לכל אדם", מסכם עמוס. "אנחנו נמצאים שם עבור לקוחותינו ברגעים הכי יפים, כמו פתיחת עסק, קניית רכב או כניסה לבית חדש – ועד לרגעים הכי קשים בחיים. תמיד כאן לצידכם".

גלם עמוס את ראובן – סוכנות לביטוח
כתובת: דרך העמק 713, מגדל העמק
טלפון: 04-6545807
לפנייה במייל >>

בשיתוף גלם עמוס את ראובן – סוכנות לביטוח

------------------

יוסי גליקו: סוכן ביטוח ומתכנן פיננסי

רבים מסתובבים בימים אלה בתחושה מעיקה של חוסר ודאות. התחושה האנושית הטבעית הזאת התעצמה בשנתיים האחרונות, בעקבות התפרצות הקורונה ששינתה את חוקי המשחק. העתיד הכלכלי המעורפל תורם גם הוא לתחושה של חוסר יציבות, ודאי כשברור ששוק ההון עובר תנודות משמעותיות.

ההשקעה בשוק ההון היא הבחירה המועדפת על רוב האנשים שרוצים לעשות יותר עם הכסף שלהם; לצד זאת, חשוב להבין שיש מגוון אפיקים נוספים שמתאימים גם למי שרוצים לצמצם את חוסר הוודאות שכרוך בהשקעה ולהגדיל את הביטחון והשקט הנפשי.

יוסי גליקו, סוכן ביטוח פנסיוני ומתכנן פיננסי, שמחזיק ב-20 שנות ניסיון בתחום, מציג כמה מהם שכדאי להכיר: "כיום ניתן להשקיע במגוון אפיקים בארץ ובחו"ל. אני לדוגמה מייעץ ללקוחות שלי להשקיע נתח מסוים מהכסף שלהם באפיקים שאין להם קשר לשוק ההון – שהיקף התשואה שלהם משתנה כמובן בהתאם לרמת הסיכון. למשל, יש קרנות אשראי שמספקות הלוואות לעסקים גדולים, קרנות שמציעות הלוואות לאנשים פרטיים שנמצאים בהליכים משפטיים סביב תביעות לרשלנות רפואית, נדל"ן מניב בחו"ל – והרשימה עוד ארוכה כמובן".

לעבוד עם רגש, לכוון עם הראש

כשבוחרים מתכנן פיננסי, חשוב כמובן שיהיה לו ניסיון, ולא פחות מזה – יצירתיות. רצוי, מוסיף גליקו, שיעבוד מול כל בתי ההשקעות, חברות הביטוח והקרנות האלטרנטיביות, ובעיקר שיהיה בו את ה"האקס פקטור" שיאפשר לו לכוון, לדייק ולהציע עתיד נכון יותר.

גילי ויוסי גליקו: "ידענו שביחד נצליח להשפיע"צילום: מאיה אהרון

גליקו, כאמור, מכיר את עולם הביטוח וההשקעות כבר שני עשורים. את המשרד הנושא את שמו הקים ב-2011,לאחר שנפרד מסוכנות ביטוח כאחד הבעלים. להערכתו, שנת 2022 תיראה אחרת מקודמותיה, מסיבה מרכזית אחת: "אני צופה שהשנה יותר אנשים יבחרו להשקיע בקרנות חוב שאינן קשורות לשוק ההון, מכיוון שחלק מהאפיקים הללו יכולים להבטיח תשואה שנעה בין שישה לתשעה אחוזים, בסיכון נמוך יחסית".

לדבריו, רבים אינם מבינים שאם הם ישחקו נכון בקלפים שבידיהם – גם אם משכורתם אינה גבוהה מאוד – יוכלו לפרוש מוקדם יותר, ליהנות מנכסים פיננסיים משמעותיים יותר ובעיקר לסבול הרבה פחות מדאגות ומפחדים. גליקו, מתכנן פרישה מוסמך (CFP), מסביר: "זה דורש עבודה מנטלית: לסדר את המחשבות, להיות פתוחים ללמידה מתמדת ובעיקר לעבוד עם רגש – אבל לכוון עם הראש".

את השיעור החשוב הזה למד לא רק מניסיונו המקצועי, אלא גם מאשתו גילי, שמלווה אותו מגיל 19. גילי, קואוצ'רית ומאסטר NLP, שהייתה שם תמיד, הוא אומר, כדי לתמוך בו ברגעי הקושי ולהזכיר לו שאם רוצים מספיק, אפשר להשיג כל מה שרוצים. "היא תמיד אמרה לי 'תחשוב טוב, יהיה טוב'", מספר גליקו, "אבל לא תמיד היה קל ליישם, בטח בתקופות קשות. אחרי הרבה שנים סוף-סוף הפנמתי את זה ואני עדיין לומד ומיישם. להיות אופטימי זה אימון לכל דבר".

מערכות ההגנה הנכונות

התנהלות פיננסית, אצל כל אדם, היא כמו מראה המשקפת את האופן שבו הוא מנהל גם תחומים אחרים בחייו. כדי להתנהל נכון עם כסף, חשוב קודם כול לאמץ את המיינדסט הנכון. "התנהלות נכונה זה לא רק להשקיע את הכסף בחוכמה, זה גם לייצר רשת הגנה שתיתן לכם מספיק ביטחון כדי לקחת סיכונים ולחלום בגדול", אומר גליקו.

"אני באופן אישי אוהב לקחת סיכונים. אחד התחביבים שלי הוא נהיגה במכוניות ספורט ואני ממליץ לכל אדם לפתח לפחות תחביב אחד שיאפשר לו להרגיש שהוא באמת חי. אבל לצד הסיכונים, אני דואג לעצמי למערכות הגנה כמו ביטוח נגד מחלות קשות, אובדן כושר עבודה, ביטוח בריאות פרטי וביטוח חיים – כדי שאהיה בטוח שבכל מקרה, אני מאפשר שקט נפשי למשפחה שלי. וזה שיעור שחשוב לי להעביר הלאה לכל מי שרוצה לטעום מכל מה שיש לעולם הזה להציע לו", הוא מסכם.

יוסי גליקו – ביטוח ושירותים פיננסייםלמעבר לאתר >> לפנייה במייל >> טלפון: 04-9833073למעבר לעמוד הפייסבוק >>לפנייה בוואטסאפ >>

בשיתוף יוסי גליקו