הטרנדים החמים בעולם ה- Marketing Automation

בשנים האחרונות יש גידול משמעותי בשימוש באוטומציה שיווקית ומגמה הזאת הולכת וצומחת מדי שנה. עוד ועוד חברות מוצאות את היתרונות בטיפול בלקוחות פוטנציאלים, שימור לקוחות קיימים והגדלת ה- CLV (customer lifetime value) באמצעות כלי אוטומציה שיווקית (Marketing Automation)

בשיתוף Persoanlx
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הטרנדים החמים בעולם ה- Marketing Automation
הטרנדים החמים בעולם ה- Marketing Automationצילום: יוהנס פלטן הפקות צילום
בשיתוף Persoanlx
תוכן שיווקי

ניהול ה-First party data הולך להיות התחום הטכנולוגי - עסקי הצומח ביותר בניהול השיווק הדיגיטלי בשנים הקרובות, במיוחד לאור השינויים הרבים שעוברים על תחום המדיה הדיגיטלית והחוקים המגנים על פרטיות המידע של הצרכנים. אלו המצמצמים את יכולות מערכות הפרסום והמפרסמים לעשות שימוש במידע צד ג' על מנת להגיע לקהלים, מה שמוגדר בשפה המקצועית כ- Third party data.

אריאל בורטניק, מנכ"ל ושותף בחברת Persoanlx המתמחה בתכנון ויישום של תהליכי Marketing Automation מסביר "התשומות המושקעות בגיוס לקוחות חדשים גבוהות עד פי חמישה מאלה המושקעות בתהליכים המובילים לרכישה חוזרת של לקוחות קיימים. לכן, לחברות יש אינטרס מובהק לשמר לקוחות קיימים שיחזרו לבצע רכישות נוספות. בשנים הקרובות אנו נראה שימוש גדול יותר בכלי אוטומציה שיווקית ובתהליכי ניהול data על מנת לשפר את הקשר שבין החברה ללקוחותיה, ולהעלאת את רמת שביעות הרצון של הלקוחות משירותי החברה. לחווית לקוח חיובית, יש השפעה קריטית על הצלחת החברה בטווח הארוך".

אריאל בורטניק, מנכ"ל ושותף בחברת Persoanlxצילום: יוהנס פלטן הפקות צילום

כלי האוטומציה השיווקית הפכו מטרנד לסטנדרט ובמאמר זה נעקוב אחרי המגמות הבולטות בעולם ה-Marketing Automation ל-2022:

המעבר מטרנד לסטנדרט הכרחי

כלי אוטומציה שיווקית הפכו מטרנד לסטנדרט ובמאמר זה נעקוב אחרי המגמות הבולטות בעולם ה Marketing Automation לשנת 2022:

1. היפר פרסונליזציה -
כאשר אנחנו מדברים על היפר פרסונליזציה, אנו מדברים בעצם על היכולת שהיא מעבר לפנייה אל הלקוח בשמו הפרטי או היכולת להציע מוצרים בהתאם להיסטוריית הגלישה שלו באתר. ככל שחברות ידעו להתאים ללקוחותיהן תוכן והצעות המותאמים אישית לצרכיהם באתר האינטרנט, באפליקציה, בדיוורים, בהודעות טקסט וכדומה, כך יגדל הסיכוי להענות מצד הלקוח, לחיזוק נאמנות הלקוח וכמובן לצמיחה במכירות, קרי עלייה בהכנסות.

מערכות אוטומציה שיווקית, המשלבות רכיב של customer data platform) CDP) מאפשרות לאסוף נתונים ממספר מערכות בארגון, וע"י כך לייצר סגמנטציות עמוקות של קהלים ולהתאים להם את התוכן שהכי רלוונטי עבורם.
מחקרים רבים בתחום מעלים תמונה ברורה: לקוחות מצפים מחברות להכיר את ההעדפות שלהם, להבין את פרופיל הלקוח שלהם ולהציע להם הצעות רלוונטיות בצורה אישית ומדויקת. מדובר בנושא חשוב ביותר שטומן הזדמנויות משמעותיות לצמיחה והגדלת ההכנסות. לכן מטבע הדברים, השנה נראה יותר ויותר חברות שפועלות בכיוון זה.

1. שימוש במודלים לצורך סגמנטציה של קהלים-

עד כמה אנחנו מכירים את הלקוחות שלנו? העיקרון הבסיסי שעומד מאחורי האוטומציה השיווקית הוא חלוקת הלקוחות לסגמנטים והתאמת התכנים השיווקיים אליהם.

האתגר המרכזי הוא לייצר את הסגמנטציות הנכונות על מנת להפיק את מלא הפוטנציאל מהנתונים הקיימים בארגון. כאן נכנסים לתמונה צוותי האנליזה שיכולים לבנות מודלים ע"ב הנתונים הקיימים.
מודל ה Predictive Customer Lifetime Value הוא אחד המודלים הפופולארי שאיתו חברות עובדות. מודל זה בוחן את ההכנסה הממוצעת של לקוחות על פני כל תקופת הפעילות שלהם עם החברה.

מודל נוסף הוא מודל ה - RFM המחלק את הלקוחות לפי התנהגות הרכישות שלהם בעבר על בסיס שלושה פרמטרים:

Recency (R) – עדכניות: כמה זמן חלף מאז הפעילות האחרונה של הלקוח או העסקה עם החברה.

Frequency (F) - תדירות: באיזו תדירות לקוח עשה עסקה או אינטראקציה במהלך פרק זמן מסוים.

M)) Monetary Value –ערך כספי: גורם זה משקף את סכום העסקאות של לקוח במהלך פרק זמן מסוים.

בניית מודלים ואנליזה הם חלק אינטגרלי מאסטרטגיה ארגונית לניהול דאטה ואוטומציה.

2. מאמצי שיווק משולבי - ערוצים (Omnichannel marketing)
כולנו מתנהלים ביומיום בין כמה מכשירים ומסכים. רבים מבקרים באתרי אינטרנט ובאפליקציות מהמחשב בבית, בעבודה, דרך המכשיר הנייד שלהם ולעיתים גם בטאבלט, או דרך השעון. יתרה מכך, לעיתים הלקוחות מבצעים את המחקר במכשיר אחד, לדוגמה בסמארטפון ומשלימים את הפעולה במכשיר אחר, לדוגמה במחשב נייד.

מחקרים מראים כי ניתן להכפיל את הסיכוי לפעולה של לקוח קיים או פוטנציאלי, במידה ומאמצי השיווק נעשים בשני ערוצי שיווק או יותר. אחד הטרנדים המתפתחים הוא המאמץ לשלב מספר ערוצי תקשורת שיווקית המתמקדים בסגמנט מסוים של לקוחות ואשר יעבדו באופן סימולטני. חברות מפסיקות לחשוב על אוטומציה שיווקית רק בהקשר של דיוורים וכעת חושבות על מסעות לקוח מקיפים המשלבים דיוורים, הודעות טקסט, פוסטים ברשתות חברתיות, תכנים מותאמים אישית באתר ובאפליקציה ובשירות הלקוחות. כך, החברה מעניקה חוויה מדויקת יותר ללקוח עם סיכוי גבוה יותר לייצר פעולה.

1. צ'אטבוטים (Chatbots) -
המענה האוטומטי שבתחילת דרכו הציע שאלות ותשובות בנושאים מאוד ספציפיים, ובשלב מאוחר יותר הציע מענה רב-שלבי המדמה שיחה שלמה, ממשיך להתפתח. זהו אחד מכלי האוטומציה הנפוצים כבר היום, וככל שיכולות הצ'אטבוטים תשתפרנה לרמה של שיחה של ממש, הם יוכלו להציע מענה טוב יותר ממה שקיים בשוק. בשנה האחרונה רואים התפתחות משמעותית בצ'אטבוטים המופעלים דרך הפלטפורמה של וואטסאפ. מערכות מרקטינג אוטומיישן מתקדמות, מצליחות היום לשלב גם את הערוץ הזה כחלק ממסע לקוח היודע לעבוד במספר ערוצי תקשורת במקביל.

2. בינה מלאכותית ולמידת מכונה -
חברות ענק רבות, בניהן נטפליקס וספוטיפיי משתמשות בבינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי להתאים ללקוחות שלהן מוצרים ושירותים עתידיים. למרות שתוכנות אלה מצריכות מאגר ענק של לקוחות כדי שהאלגוריתמים יהיו יעילים, יותר ויותר חברות גדולות ובינוניות פועלות על מנת לשלב את יכולות ה- AI וה- ML בכלי האוטומציה שלהן.

עולם האוטומציה השיווקית ממשיך לצמוח ולפתח דרכים חדשות כדי לטפל בלקוחות פוטנציאלים ולשמר לקוחות קיימים.

מנהלי ומנהלות שיווק, עצרו לרגע וחשבו על מאמצי השיווק האוטומטי הנהוגים בחברה שלכם. האם אתם עושים שימוש בנתונים על מנת לפנות ללקוחות במספר ערוצים שונים ובתהליכים אוטומטיים? אם כבר יישמתם תהליכי שיווק אוטומטיים, האם ערכתם שינויים משמעותיים מאז תחילת התהליך בארגון? האם אתם מרגישים שאפשר לעשות יותר?

אם אתם מרגישים שמאמצי השיווק האוטומטי שלכם "תקועים", אנחנו ב- Personalx נשמח לעמוד לרשותכם ולהציע לכם ייעוץ וליווי בתחום ה Marketing Automation

אודות Personalx -
אנו מתמחים בתכנון, בניה ויישום של תהליכי Marketing Automation. אנחנו מספקים מצד אחד, פתרון טכנולוגי מתקדם לניהול דאטה ואוטומציה. מצד שני, אנחנו מלווים לקוחות משלב התכנון, דרך אפיון תהליכים ועד לניהול בפועל ואנליזה של מסעות הלקוח. בין לקוחותינו: BSH - יבואנית בוש, סימנס וקונסטרוקטה, בית ההשקעות אקסלנס טרייד, wobi סוכנות לביטוח, המכללה האקדמית ת"א יפו, בית חולים ליס, סאני תקשורת ועוד.

לפרטים נוספים בקרו באתר >>

בשיתוף Persoanlx