בשירי - נדל"ן מבוסס נתונים: השקעות, איתור נכסים וקשר עמוק לגליל

היציאה מלבנון ופיתוח מכללת תל חי הובילו להתעוררות נמשכת בשוק הנדל"ן בקריית שמונה. במשרד התיווך בשירי - נדל"ן מבוסס נתונים, מסבירים כיצד שיטת העבודה הייחודית והמאוד ממוקדת, מסייעת להם ללוות משקיעים ולהוביל בהצלחה עסקאות נדל"ן

אבי יופה, בשיתוף בשירי - נדל"ן מבוסס נתונים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איש על מחשב
בשירי - נדל"ן מבוסס נתונים: ממשרדי התיווך הוותיקים ביותר בצפוןצילום: shutterstock
אבי יופה, בשיתוף בשירי - נדל"ן מבוסס נתונים
תוכן שיווקי

העלייה הרוסית שהגיעה לישראל בשנות ה-90, בשילוב היציאה מלבנון בשנת 2000, הפכו את העיר הצפונית ביותר בארץ קריית שמונה לאזור המתפתח של סצנת הנדל"ן הארצית. כבר יותר מ-20 שנה אנשים מכל רחבי הארץ מגיעים אליה כדי לרכוש עוד ועוד נכסים והיד עוד נטויה. אך עוד לפני כן נוסד בעיר הצפונית משרד תיווך נדל"ן מהוותיקים ביותר בצפון, ובדומה לכל דבר טוב גם כאן המשרד נוסד כמעט במקרה.

מ"היועץ לקונה" לתפעול נכסים והשקעות

יצחק בשירי, המייסד של משרד התיווך בשירי - נדל"ן מבוסס נתונים, רק רצה לרכוש נכס עבור ילדיו. אחרי שהטלטל מגוף אחד לאחר בלי לקבל מענה אמיתי לשאלותיו, וכשראה שכל נותני השירות עובדים בקצב שאינו משביע רצון, החליט יצחק לעשות מעשה ופתח ב-1975 את משרדו "היועץ לקונה".

המטרה הייתה להנגיש את כל הידע שהוא עצמו אסף לאורך השנים בתהליך רכישת נכס לילדיו, ובכך לבסס את המושג שרק מעט הכירו: "נדל"ן". לאט לאט השמועה התפשטה מפה לאוזן, ויותר ויותר אנשים החלו לפנות למשרדו הצנוע של בשירי האב, עד כדי כך שלקוחות היו מגיעים ממרכז הארץ להשקיע בקרית שמונה הקטנה. וכך החלה להבנות האימפריה הצפונית ממשרד קטן "היועץ לקונה" של אדם אחד

טל בשיריצילום: באדיבות בשירי - נדל"ן מבוסס נתונים

ל "בשירי - נדל"ן מבוסס נתונים" עם קהל הלקוחות גדול ורחב באצבע הגליל. "רעיה בשירי, אמא שלי, עלתה מלטביה ועם העלייה הרוסית נוצר מצב שהיא תרגמה את כל העסקאות שאבא שלי יצר", מספר הבן עומרי בשירי, כיום בעלים ושותף מייסד יחד עם שני אחיו טל בשירי ושלי בשירי. "אני זוכר בתור ילד את התור מחוץ למשרד בעקבות הביקוש האדיר. ב-2002, עם חזרתו של אחי טל מעסקי הנדל"ן בארצות הברית, הוחלט להקים במשרד מחלקה לתפעול נכסים והשקעות נדל"ן בהתאם לשיטה האמריקאית אותה טל למד בחו"ל".

שוק נדל"ן חי ובועט

חלק מההצלחה בקריית שמונה עליה מדבר עומרי באה בדמות רכישה של עוד ועוד נכסים אשר נרכשו במחיר נמוך של 70 אלף שקל בלבד. היום מחירם של אותם נכסים מגיע ליותר מ-600 אלף שקל, ובאופן יחסי לארץ מחיר זול לכל הדעות. במקביל המשרד הלך ופיתח את סל שירותיו, והיום הוא מציע למשקיע אשר מגיע מחוץ לקריית שמונה שירותים ברמה ובסטנדרטים גבוהים שקשה למצוא.

עומרי בשיריצילום: באדיבות בשירי - נדל"ן מבוסס נתונים

"בנינו פלטפורמה ברמה הגבוהה ביותר שכוללת מספר מדדים", מפרט עומרי. "אחת הפלטפורמות היא איתור נכסים מתחת לרדאר. אנחנו כצוות יודעים לאתר עבור הלקוחות שלנו נכסים שלא מוצאים בשום מדיה פרסומית (יד 2, פייסבוק, מדל"ן). העבודה שלנו באה מתוך השטח דרך הרגליים. אנחנו משפחה מוכרת בעיר, יצרנו מוניטין של שנים ובאיכות ללא תחרות. כיום הצוות במשרדנו הפך למשפחה אחת גדולה וזה כבר לא רק אנחנו, האחים המייסדים, אלא זה הצוות כולו. הצוות עובד באווירה טובה עם אמון הדדי וידע הנצבר לאורך שנים. כל חבר בצוות שלנו הופך להיות חלק ממשפחת בשירי".

ואיך האיכות שלכם הצליחה לבוא לידי ביטוי בנדל"ן?
"בזכות היציאה מרצועת הביטחון בלבנון ופיתוחה של מכללת תל חי, שילוב שיצר שוק נדל"ן חי ובועט הן למכירה והן לשכירות, פתחנו פלטפורמה ייחודית להשקעות נדל"ן עבור משקיעים. בעזרתנו שוק הנדל"ן התפתח ויחד איתו תושבים מקומיים הצליחו למכור נכסים אשר בבעלותם לאותם רוכשים אשר קונים נכסים אלו לצורך השכרה בלבד. באופן מדהים נוצר בז כל כך גדול והשמועה רצה ש'בשירי מוכרים את הדירות תוך 30 יום למשקיעים מחוץ לעיר'".

מה זה אומר כסף בחשבון בכל חודש?
"הנכסים שנרכשו הושכרו לסטודנטים אשר הגיעו ללמוד במכללת תל חי, ונכנסו לדירה מאובזרת לחלוטין עם כל מה שסטודנט צריך: ארון, מיטה, שולחן כתיבה, מזגנים ואיכות חיים. באמצעות שירות של ניהול ותפעול נכסים, יחד עם איתור נכסים להשקעה, בשיתוף פעולה בלעדית עם אגודת הסטודנטים של מכללת תל חי. יש לזכור כי מדובר בשנת 2002 וזה היה שיתוף הפעולה הראשון אי פעם בין משרד נדל"ן לבין מכללה כלשהי במדינת ישראל".

יעוץ משכנתאקרדיט: בשירי נדלן מבוסס נתונים

"השקנו גם אפליקציה בשם FIX IT, המאפשרת לכל סטודנט גישה נוחה וקלה לדווח על תקלות בנכס שבו הסטודנט מתגורר", מוסיף עומרי. "המטרה לתת שירות זמין, מהיר ואמין מעל הכל. לתעד ולפתור תקלות בזמן אמת, לשמור על זכויותיו של השוכר והמשכיר יחדיו. האפליקציה מאפשרת לדווח על תקלה גם באמצע הלילה, ולקבל שירות מאנשי מקצוע שלנו בבוקר למחרת. יתרה מזאת השוכרים אשר נכנסים לגור בנכס מקבלים מעטפת שלמה של החלפת הצרכן בנכס (חשמל, ארונה, גז, ועד בית ומים). הבעלים של הנכס מקבל כל חודש שכירות לחשבון הבנק וזוכה בשקט נפשי מלא".

אז בעצם בעל הנכס אצלכם רק רואה את הכסף בחשבון בכל חודש וזהו?
"בעל הנכס לא מתעסק בשום דבר. אנו עושים עבורו הכל. מפנייתו הראשונית למשרדנו ועד מכירת הנכס כעבור מספר שנים בעתיד. בעל הנכס לא צריך לבזבז את זמנו היקר. אנו עובדים גם בשיתוף פעולה עם חברות אשר מבטחות את הצ'קים של הדיירים, כך שאם יש דייר סרבן או שהצ'קים חוזרים אותן חברות גובות את הכסף ובעל הנכס מוגן לחלוטין. באמצעות השקט, האמינות והטכנולוגיה החדישה שלנו לקוחותינו הפכו לשגרירים הכי חזקים שלנו ולכן רוב לקוחותינו רוכשים יותר מנכס אחד להשקעה".

מה אתם עושים בשונה מאחרים בניתוח השוק?
"ישנן המון עסקאות אשר לא מדווחות לרשויות המס ואנו חשופים אליהן, בנוסף אנו מלקטים את הנתונים מכמה מקורות במקביל והמידע עובר עיבוד על ידי אלגוריתמים אשר פיתחנו. זה רק חלק קטן ממה שאני יכול לספר לכם כי מדובר על סוד מסחרי השמור לטובים ביותר. משרדנו אחראי למעל מ-50 אחוז מעסקאות הנדל"ן בכל קריית שמונה באמצעות 20 אנשי הצוות שלנו. אם תחבר את כל משרדי הנדל"ן האחרים בעיר יחדיו לא תגיע לכמות אנשי הצוות של משרדנו. האמונה שלנו היא להתרכז במה שאנחנו עושים הכי טוב ואף לשאוף למצוינות. אנחנו רוצים להיות הטובים ביותר באצבע הגליל ובקריית שמונה בפרט גם עוד שנים רבות קדימה.

שיפוץ והשבחת נכסיםקרדיט: בשירי נדלן מבוסס נתונים

"כיום אנחנו מחזיקים במסד הנתונים הנדל"ני הכי רחב בהיסטוריה של העיר", ממשיך עומרי. "עוד לפני שהוקם מאגר המידע הנדל"ני של מדינת ישראל החזקנו במידע איכותי ומדהים על העיר שלנו. הקמנו מערכת הנקראת נדל"ן מבוסס נתונים ובעזרתה אנו מכוונים את המשקיעים שלנו לנכסים אשר יעלו את ערכם מהר מאחרים".

שירות נוסף במשרד התיווך של בשירי נדל"ן מבוסס נתונים מציע ליווי אישי לאדם הרוצה להשקיע באופן פסיבי ללא מאמץ ובראש שקט. "מדובר במסלול ייחודי אשר לא מתאים לכל אחד ולכן אנו בוחרים בקפידה את הלקוחות המתאימים למסלול השקעה זה. הלקוחות שנבחרו להיכנס למסלול ה-VIP נחשפים להזדמנויות נדל"ן מתחת לרדאר של כולם, בנוסף הם מקבלים שירות שכולל תפעול וניהול נכס, איתור נכס להשקעות נדל"ן, מציאת דייר חדש, שיפוץ, עיצוב פנים ואדריכלות, פיקוח על קבלן במהלך השיפוץ וגם ייעוץ משכנתאות. הכל בחבילה אטרקטיבית אחת", מסכם עומרי בשירי.

בשירי נדל"ן מבוסס נתונים, דוד רזיאל 1 קריית שמונה
טלפון: 04-6942031
למעבר לאתר החברה >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>

בשיתוף בשירי נדל"ן מבוסס נתונים