WILD CHILD |

משחקי חידות וירטואליים ואורבניים

יונתן (גוטי) גוטסמן מפעיל קבוצות של חברים ומשפחות, צוותים של עובדי חברות היי–טק ואת כל מי שאוהב לאתגר את עצמו במשחקי מחשבה יוצאי דופן

שרית ליבנה אשכנזי, בשיתוף WILD CHILD
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים משחקים
משחקי חידות וירטואליים ואורבניים
שרית ליבנה אשכנזי, בשיתוף WILD CHILD
תוכן שיווקי

קחו חידונאי שגם אוהב אנשים וגם יזם בנשמתו וקיבלתם את WILD CHILD – קונספט משחקים אורבניים וירטואליים המבוססים על חידות מילוליות או ויזואליות באזור תל אביב, וכעת גם בעולם כולו. מי שעומד מאחורי הקונספט הוא יונתן (גוטי) גוטסמן, שבגיל 22 התחיל להפעיל את החברים שלו עם חידות, תעלומות ותשבצי היגיון. אף על פי שבהשכלתו הוא פיזיקאי ומהנדס, לדבריו אין דבר שממלא אותו באושר יותר מלראות איך מי שסביבו מנסה לשבור את הראש כדי לפצח עוד חידה בדרך להגשמת יעד משחקי גדול יותר. מה שהתחיל במעין משחקים מחתרתיים במודיעין מכבים רעות, הלך ותפס תאוצה. היום גוטי מפעיל קבוצות של חברים ומשפחות, צוותים של עובדי חברות היי–טק ואת כל מי שאוהבים לאתגר את עצמם במשחק יוצא דופן המשלב גם חשיבה וגם תחרות, כשהדגש הוא קודם כל על הנאה.

המשחקים וההפעלות שהגה ופיתח גוטי הם ברמת קושי בינונית עד גבוהה ומיועדים לאנשים שאוהבים חידות ואתגרי מחשבה. כך למשל, NIGHTHUNT - משחק במרחב האורבני שבו הדגש הוא על הפן האינטלקטואלי ומבוסס על מהירות שליפה של אסוציאציות ורעיונות מקוריים לפתרון - משלב אלמנטים משחקיים לצד יצירת מעורבות גבוהה של חברי הקבוצה לטובת קבלת החלטות מיטביות. "האינטראקציה בין המשתתפים וההתלהבות שסוחפת אותם מחזירות אותם באחת לימי הילדות, לחדווה, לשמחה ולעליצות, ללא עכבות. הם משתטים, מתחרים ביניהם וכנגד השעון ונהנים מחוויה מיוחדת", מסביר גוטי. "צוותים של היי–טק הם אתגר. רובם כבר ראו הכל, חוו הכל וקשה להפתיע אותם. כשאני מסתכל עליהם מהצד ורואה איך הם זורמים עם המשחק, מחייכים ונהנים, אני יודע שהצלחתי להוציא אותם מאזור הנוחות שלהם וזה ממלא אותי באושר".

משחקים מכל נקודה בעולם

גוטי מספר שדווקא בזמן הסגרים וההגבלות של הקורונה חברות ההיי–טק חיפשו רעיונות יצירתיים לפעילויות עבור העובדים, מה שהוביל אותו לפתח מגוון משחקים וירטואליים שניתן לשחק אותם דרך הזום, מכל נקודה בארץ ובעולם. לדבריו, אחת ההצלחות הגדולות שלו היתה משחק שפותח במיוחד עבור 7,500 עובדי חברת NICE, שהשתתפו באתגר הייחודי שכלל חידות בנושא חדשנות. "כל שבוע פורסמו שלוש חידות מעולמות תוכן שונים שקשורים לחדשנות, למסרים ולערכים של החברה בשילוב אלמנטים מיתוגיים. העובדים צברו נקודות ככל שהצליחו לפתור את החידות, ובסוף המשחק השתמשו בנקודות שצברו לבחירת מוצרים טכנולוגיים בחנות וירטואלית שהוקמה במיוחד למשחק. המשובים על המשחק היו מצוינים, ובין היתר דיברו על כך שלמרות הריחוק הפיזי, רמות המעורבות וההנאה של העובדים היו גבוהות יותר מתחרויות גלובליות קודמות שנערכו בחברה בעבר. יתרה מכך, החברה עודדה את העובדים באתגרים של סושיאל מדיה, כך שהעובדים העלו תמונות יצירתיות למדיה, הצטלמו עם בני המשפחה שגויסו למשימות ואתגרו את חבריהם ברשתות החברתיות לפתור חידות מהמשחק.

Nighthunt at the Port - Tel Avivקרדיט: Wild Child

משחקים נוספים שמוצעים ב-WILD CHILD מבוססים על מפות וירטואליות שלוקחות את המשתתפים לסיור בלוקיישנים שונים ברחבי העולם שבהם עולות חידות, כאשר חלק מהמשחקים הם באנגלית וחלקם בעברית. במשחק "לאזרוס", לדוגמה, המשתתפים צריכים לפתור חידות שיובילו אותם למציאת תרופה לקורונה; במשחק "חפש את המטמון" הנערך בקוויבק יענו המשתתפים על ארבע חידות (וחידת-על) תוך סיור תיירותי וירטואלי באחת הערים היפות בקנדה; במשחק המתרחש בעיר צ'רנוביל בימים שלאחר האסון האטומי יענו המשתתפים על חידות קריפטיות במיוחד בסדרה של שבעה חלקים, בעודם לומדים על ההיסטוריה של המקום. את המשחקים הווירטואליים ניתן להזמין דרך האתר ולרכוש כניסות לפי מספר משתתפים. ניתן לבחור אם לקבל תדרוך וליווי של גוטי דרך הזום במהלך המשחק או לשחק באופן עצמאי.

יוצאים מהמחשב

האפשרות המובילה כרגע לחברות היי–טק המבקשות לאתגר את העובדים במשחק חשיבה היא גרסה למשחק "חפש את המטמון" שמתרחשת כולה בנמל תל אביב בשעות היום או בערבים. בשונה מהקונספט של החידות המילוליות שמאפיין את משחק ה-NIGHTHUNT המוכר, כאן המשתתפים צריכים לפצח חידות ויזואליות וקריפטיות לצד ביצוע משימות בלוקיישנים מסתוריים בשטח. "נמל תל אביב הוא תפאורה מושלמת למשחק. יש בו המון פינות מסתוריות, אזורים צבעוניים ומטיילים רב-גוניים, שיחד הופכים את החוויה למסעירה יותר. המשתתפים במשחק לומדים להכיר את המקום מכיוונים שונים ומפתיעים והכל תוך כדי תחרות ובעיקר המון הנאה". בימי גיבוש לחברות היי–טק, למשל, יוכלו המשתתפים (10-60) להתחלק לצוותים ולהתחרות ביניהם, ואם מדובר בקבוצה קטנה של עד עשרה משתתפים, היא תתחרה נגד השעון. גוטי ידריך, יסביר את הנהלים והחוקים של המשחק ויזניק את הקבוצות לדרכן. החידות דורשות חשיבה יצירתית ואסוציאטיבית, ולא פחות חשוב מזה - חשיבה שמעודדת עבודת צוות.

"החזון שלי הוא לשבור את שגרת הבילויים וליצור בכל פעם מחדש את החוויה הבאה, הלא מוכרת, המיוחדת והשונה. ליצור משהו שהוא חכם, חד, יצירתי וכל מה שהוא ההיפך הגמור מבנאלי. זה מה שמניע אותי מהיום שבו קמה החברה, ואני תמיד שמח ונענה לאתגרים חדשים, התאמה אישית לצוותים מגוונים ולחשיבה שהיא קצת אחרת", גוטי מסכם.

בשיתוף WILD CHILD

050-6508990
למידע נוסף