קורסי השקעות בשוק ההון: האנשים שיעניקו לכם את הכלים החשובים באמת

רבים משתעשעים ברעיון להפוך להיות וורן באפט הבא ולהתחיל להשקיע בשוק ההון, אך בסופו של דבר מקבלים רגליים קרות. כיום ניתן להיעזר במי שמכיר את התחום מקרוב ויכול ללמד אותו תוך ליווי ומענה על השאלות הקריטיות

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טאבלט עם נתונים על שוק ההון
קורסי השקעות בשוק ההון: האנשים שיעניקו לכם את הכלים החשובים באמתצילום: shutterstock
לירון גולן
תוכן שיווקי

לא מעט אנשים מחפשים אסטרטגיה מנצחת לניהול השקעות לאורך זמן באופן רווחי. בעזרת קורסי השקעות בשוק ההון ניתן לרכוש כלים בתחום וללמוד את עקרונותיו החשובים תוך קבלת מענה צמוד. גם משקיעים מנוסים יותר יכולים להעמיק את הידע שלהם בכל הנוגע לעולם הפיננסים ולצבור ביטחון. כיום קיימים קורסים המתאימים לכל מי ששואף לנהל את כספיו בעצמו תוך מזעור סיכונים בשטח. בין הגורמים שמציעים קורסים בנושא: מור קורן, ד"ר ינון אריאלי ומכללת Simplifynance.

nullד"ר ינון אריאלי: לבחור מניות בחוכמה ולנצח את השוק

מזה 21 שנה שד"ר ינון אריאלי משקיע בשוק ההון, מנהל כסף עבור משקיעים גדולים ומייעץ לחברות בנושאי השקעות. ד"ר אריאלי מגיע מהעולם האקדמי, מתחומי הפיסיקה והמתמטיקה ומשנת 2001 החל להעמיק בשוק ההון, ללוות משקיעים גדולים ולנהל את כספם. במהלך השנים, כתב מאמרים מקצועיים בעיתונות הכלכלית המובילה, הקים את פורטל ההשקעות Bursa4u ובנוסף מעביר קורסים וסדנאות אונליין בנושא השקעות בשוק ההון כדי לאפשר למשקיעים ללמוד את התחום ולהשקיע את כספם בתבונה.

להעשיר את הידע בשוק ההון ולגבש אסטרטגיית השקעה רווחית לאורך זמן

ד"ר ינון אריאלי עומד בחזית המקצוע עם שלוש פעילויות מרכזיות: פורטל השקעות "Bursa4u.com", אתר "התיק של ינון" - בו ניתן לעקוב אחר תיק המניות שלו, ואתר "לימודי השקעות ערך" - המציע מגוון רחב של קורסים פרקטיים, באמצעותן מכסה ד"ר אריאלי את שוק ההון לעומק ומאפשר למשקיעים מתחילים ומנוסים לבנות תיק השקעות אחראי ורווחי בעזרת שיטה ייחודית.

ד"ר ינון אריאליצילום: גולן קריאו

מהם הקורסים שאתה מציע ולמי הם מתאימים?
"מבחינתי זו שליחות ללמד אנשים איך להשקיע נכון, ולכן בניתי שני קורסים פרקטיים המתבססים על עקרונות השקעת הערך של המשקיעים המצליחים בעולם, שבסיומם יוצא התלמיד עם אסטרטגיה סדורה לניהול ההשקעות שלו לאורך זמן ברווחיות ובלי סיכונים מיותרים.

"הקורס הראשון הוא אסטרטגיות השקעה במניות, המיועד במיוחד למשקיעים מתחילים שמעוניינים להשקיע במניות מבלי לנתח חברות לעומק. בקורס מכירים את שוק ההון, לומדים להתמודד עם התנודתיות של השוק ומכירים אסטרטגיות פסיביות חכמות במטרה לזהות סל מניות מנצחות. לקורס זה לא נדרש ידע קודם והוא מתאים לאנשים שרוצים להגדיל את החסכונות שלהם, לצבור הון משמעותי לקנית דירה ולדאוג לביטחון הכלכלי שלהם ולא לסמוך רק על כספי הפנסיה.

"הקורס השני, קורס השקעות ערך במניות, מיועד למשקיעים מנוסים יותר שרוצים להעמיק בעולם השקעות ערך וללמוד כיצד לאתר חברות איכותיות, כיצד לנתח אותן מבחינה פיננסית ולרכוש את מניותיהן כאשר הן נסחרות במחיר נמוך ביחס למחיר ההוגן שלהן.

האם יש בועה בשוק המניות? ינון אריאלי בלייבקרדיט: ינון אריאלי

"הקורסים מתאימים לכל מי שרוצה לנהל את הכספים שלו בעצמו ולהפוך אפילו חיסכון קטן לסכום משמעותי בלי מאמץ. כמו כן, הקורסים הם דיגיטליים ומאפשרים גישה ללא הגבלה מתי שרק רוצים. בנוסף, מתוך רצוני העז לעזור לכל תלמידי להצליח, אני נותן להם ליווי לאורך הקורס וגם לאחריו ואני זמין לשאלות והתייעצויות בנושא. את הקורסים שלי עברו כבר מאות תלמידים מרוצים שמנהלים את התיק שלהם בהצלחה".

כמה זמן צריך להקדיש ללימוד ולניהול התיק?
"מי שמיישם את האסטרטגיות הפסיביות, צריך להקדיש בסך הכול עשר דקות בשנה בשביל לדוג סל של מניות לפי האסטרטגיות האלו. לעומתם, מי שרוצה ללמוד להשקיע כמו וורן באפט, צריך להשקיע יותר זמן. הכסף שלי גם מושקע בצורה הזאת והתשואות מדברות בעד עצמן. זו עובדה מוכחת שאפשר להרוויח כסף כשמנהלים תיק מניות נכון, והמטרה שלי היא להראות שגם מי שאינו מהתחום יכול להצליח במינימום זמן ומאמץ".

איך יכול להיות שבהשקעה של עשר דקות בשנה אפשר להרוויח בגדול?
"התשובה היא פשוטה. שאלו פעם את וורן באפט, הנחשב למשקיע המצליח ביותר בעולם, 'למה אנשים פשוט לא מעתיקים ממך ועושים בדיוק כמוך?' והוא ענה שרוב האנשים סקפטיים וגם כשהם רואים שיש משהו טוב שעובד הם מחפשים לסבך את הקיים. בגלל הסקפטיות, יש מעט אנשים שמשתמשים באסטרטגיות הללו וזה נותן יתרון גדול לקבוצה המצומצמת שכן עושה את זה. כל אחד יכול להצליח בשוק ההון, צריך ללמוד לבחור את המניות בחכמה ולהתגבר על הפחד מהשקעות. זהו תהליך נוסף וחשוב שאנחנו לומדים בקורס, איך להתמודד עם הקושי המנטלי".

ד"ר ינון אריאלי
טלפון: 054-2885080
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
לפורטל ההשקעות >>
לתיק של ד"ר ינון אריאלי >>

----------------------------------------

nullמכללת Simplifynance: קורס השקעות ופנסיה ביעילות ובפשטות

מכללת Simplifynance הוקמה בשנת 2018 על-ידי רונן מרגוליס, שנחשב למרצה מוביל בתחום ההשקעות הפאסיביות בשוק ההון, ובלוגר מוכר בתחום. רונן מגיע מהעולם הטכנולוגי: הוא בוגר שני תארים במדעי המחשב בהצטיינות מאוניברסיטת בר-אילן, בעל ניסיון נרחב במחקר ופיתוח בכלל, ובניתוחים סטטיסטיים בשוק ההון בפרט. "כבר אחרי הצבא עסקתי בתחום שנקרא אלגו-טריידינג, פיתוח מודל המאפשר מסחר אוטומטי בעזרת תוכנה שמקבלת נתוני זמן אמת מהבורסה. מיד לאחר מכן החלטתי להתעמק בעולם ההשקעות, בדגש על השקעות פאסיביות. קראתי בלוגים, ספרים ומחקרים, וגיבשתי מתודולוגיית השקעה פאסיבית עוקבת מדדים המיועדת לכל מי שמעוניין להשקיע בקלות וביעילות את החסכונות הפרטיים והפנסיוניים שלו", מציין רונן.

ללא הבטחות שווא להתעשרות מהירה

איך כדאי להשקיע כדי לקבל תשואה גבוהה במינימום התעסקות ובפיזור רחב? במקום להישאר תחת עננה של אי וודאות, החליט רונן לחקור את הנושא ולמצוא תשובות לשאלות הללו במחקרים ובנתונים הסטטיסטיים. הקורס השקעות ופנסיה ביעילות ובפשטות שבנה, מספק לדבריו את כל הידע והכלים הדרושים כדי להשקיע בקלות את חסכונותינו, הן הפרטיים והן הפנסיוניים, באופן פאסיבי ורווחי. את הקורס סיימו כבר כ-1,400 בוגרים, מקרב הקהל הרחב ובחברות מובילות כגון Microsoft ,SalesForce ,Marvell, Taboola ו-Oracle.

רונן מרגוליסצילום: מיקרוסופט ישראל

למה חשוב ללמוד ולדעת כיצד לנהל את הכסף שלנו באופן עצמאי?
"לאנשים יש שלוש אופציות לטפל בחסכונות שלהם, אופציה ראשונה היא לנסות להשקיע לבד על-ידי מסחר ובחירת מניות, אופציה שנייה היא לתת למישהו לנהל את הכסף עבורנו, והאופציה השלישית היא לקחת את המושכות ולהשקיע את הכסף באופן עצמאי ובהשקעה פאסיבית. המחקרים מראים שהרוב המוחלט של הסוחרים האקטיביים ומנהלי ההשקעות מפגרים אחרי המדדים, מה שבעצם די פוסל את שתי האפשרויות הראשונות.

השקעות מנוהלות מול פאסיביותקרדיט: Simplifynance

ברגע שלומדים כיצד לטפל בחסכונות וכיצד להשקיע אותם עצמאית באמצעות מוצרים מחקי מדד, התועלת היא עצומה: משק בית ממוצע שייקח אחריות ויעשה זאת בעצמו, ירוויח תשואה עודפת של כרבע מיליון שקלים במשך עשור, ועד מס' מיליוני שקלים לשכר גבוה יותר ו/או פרק זמן ארוך יותר".

הקורס "השקעות ופנסיה ביעילות ובפשטות" מוצע כקורס דיגיטלי מוקלט או לייב באורך של כ-11 שעות, ומלמד את העקרונות הפשוטים והפרקטיקה הדרושה להשקעה פאסיבית יעילה, במטרה להשקיע את הכספים באופן הטוב ביותר. הוא מתייחס גם לחסכונות פרטיים, וגם לקרנות ההשתלמות והחיסכון הפנסיוני.

מאחורי הגישה של הקורס, ושל השקעות פאסיביות בכלל, יש שני עקרונות חשובים:
1. השקעה גלובלית בפיזור רחב במקום ניסיונות כושלים לבחור "סוסים מנצחים".
2. תכנון תמהיל השקעה מותאם אישית כך שלא נחשוש מתנודתיות השוק, במקום "מסלול כללי" שמנסה להתאים לכולם ולא באמת מתאים לאף אחד.

המלצות הבוגריםקרדיט: Simplifynance

מה זה דורש מבחינת המשקיעים?
"ראשית זה דורש רצון ללמוד את התחום וההבנה כי אין מישהו אחר שיעשה זאת טוב יותר מאיתנו. קורס השקעות ופנסיה ביעילות ובפשטות הוא אמנם מעמיק מאוד, אבל יחד עם זאת הוא גם מאוד קצר וממוקד, ומאפשר ליישם בקלות ובמהירות את תכנית הפעולה הנלמדת בו.

אחרי הלימוד הראשוני ובניית התיק, מדובר בשתי דקות בלבד בחודש/ברבעון שצריך להקדיש לרכישת קרנות פאסיביות. בנוסף, על מנת להמשיך ולקבל ידע בנושא, יש לנו קבוצת פייסבוק סגורה לבוגרים שם אפשר להתייעץ ולהתעדכן כל הזמן, ואנו מציעים גם שיחת הכוונה ללא עלות עם מתכנן פיננסי".

יש עוד נושאים שנכללים בקורס?
"בוודאי. השוואה מקיפה בין נדל"ן (ואלטרנטיבות אחרות) למניות, עצמאות פיננסית, צמצום הוצאות ללא תחושת הקרבה ועוד".

אילו שירותים נוספים אתם מציעים?
"מלבד קורסים בנושאי השקעות פאסיביות ופנסיה, יש לנו גם שירותים של תכנון וליווי פיננסי אישי, וכן קורסים ייעודיים לקהלים ספציפיים: חיסכון במס והשקעות לבעלי עסקים, הורים לילדים, ואנשי קבע צעירים".

מכללת Simplifynance
20 אחוז הנחה למגוון הקורסים של Simplifynance (באמצעות קוד קופון קוראי דה מרקר)
10 אחוז הנחה עבור תכנון פיננסי אישי >>
לעמוד הקורס "השקעות ופנסיה ביעילות ובפשטות" >>
לשירותים נוספים >>

--------------------------

nullמור קורן: השקעה במדדים מובילים שעולים לאורך השנים

מור קורן, בוגר מצטיין בעל תואר שני ומשקיע בשוק ההון מעל 20 שנה, משתף את תלמידיו בידע שצבר ומלמד אותם על שוק ההון במטרה שישקיעו את כספם בחוכמה ואף יוכלו להרוויח לאורך זמן. במהלך השנים כתב קורן ספר על השקעות בשוק ההון, וכיום הוא מעביר קורס בתחום. לדבריו, "המטרה היא שכל מי שרוצה להשקיע ולנהל את התיק שלו בעצמו יוכל לעשות זאת ולהרוויח".

"ידע פרקטי בשוק ההון שיעזור לך להרוויח לאורך זמן"

כדי לדעת להשקיע ולהרוויח בשוק ההון, מסביר קורן על סוגי המוצרים הקיימים בשוק ההון, ואיך לזהות מגמות במטרה להשקיע בעיקר עם כיוון השוק. הוא מלמד מתי חברות מובילות נסחרות במחיר ששווה קנייה ועל מדדים מובילים בשוק ההון, שבטווח של שנים יכולים לעלות. בנוסף, בקורס לומדים מתי המחירים גבוהים ומוטב להמתין בסבלנות עד שהשוק יֵרד במטרה לייצר לתיק ההשקעות שלנו תשואה מקסימלית בכל שנה.

מה נלמד בקורס ולמי זה מתאים?

1. מהי בורסה, מה הן שעות המסחר, איפה כדאי לפתוח תיק השקעות.
2. מהי מניה, למה מניות עולות ויורדות בחדות.
3. אילו בדיקות כדאי לעשות לפני שקונים נייר ערך.
4. באילו מדדים מובילים כדאי להשקיע לאורך שנים.
5. מדוע שווקים של מדינות עולים ויורדים בחדות.
6. השקעה לטווח קצר וארוך.
7. באילו מוצרים בשוק ההון הכי כדאי להשקיע במטרה לייצר רווח מקסימלי בטווח של שנים.
8. איך ניתן להכפיל את התשואה של המדד.
9. איך ניתן להכפיל כל סכום פי 2 בכל כ-5 שנים באמצעות מדדים מובילים.

הקורס מתאים לתלמידים ללא רקע בתחום ולתלמידים שרוצים להתעמק וללמוד על מגוון המוצרים בשוק ההון במטרה למקסם רווחים על תיק ההשקעות שלהם.

קורס המציע התמקצעות בשוק ההון. מור קורןצילום: shutterstock

כמה זמן רצוי להקדיש לניהול התיק?
"יש צורך ב-3-2 דקות של השקעה בכל יום על מנת להבין את כיוון השוק. לא צריך להיות כל היום מול המסך. ככל שתשואה שתרצה להשיג גדולה יותר, כך יהיה עליך להשקיע כמה דקות יותר בכל יום".

למה כדאי ללמוד להשקיע באופן עצמאי?
"מחקרים רבים שנעשו על שוק ההון מראים כי השקעה פסיבית במדדים מובילים בטווח של שנים מנצחת השקעה במניות בודדות לטווח קצר. לכן, אם בתי השקעות, שמשקיעים את רוב שעות היום, מגיעים על פי רוב לתשואה של המדד, ברור ששווה לך לחסוך את זמן הצפייה במסכים ולהשקיע בתעודות סל שעוקבות אחרי מדדים מובילים. כך תקבל את התשואה של המדד מבלי לבזבז זמן יקר ובנוסף, תחסוך גם את העמלה של בית ההשקעות".

למה ללמוד קורס השקעות בשוק ההון אצל מור קורן?

קורן עוסק בתחום ההשקעות בשוק ההון יותר מ-20 שנה. "בזמן שבתי השקעות מובילים עשו תשואה של כ-20% בתקופת משבר הקורונה, הרווחתי בהשקעות כ-300% בשנה. כל תלמיד מקבל ליווי אישי לכל אורך הקורס, הוא חשוף לתיק ההשקעות שלי ויכול בזמן אמת לקנות ולמכור מניות ומדדים בדיוק כשאני מבצע פעולות בתיק האישי שלי".

בנוסף, לדברי קורן כל תלמיד שנרשם לקורס בשוק ההון מקבל שני קורסים נוספים חינם:

קורס ראשון: פתיחת עסק או בחירת מקצוע, במטרה לעזור לכל תלמיד לקבל כלים שיסייעו לו לקבל החלטה על בחירת מקצוע וכיוון בחיים. זאת, כדי שיוכל להרוויח לפחות פי 3 משכר המינימום.

קורס שני: קורס השקעות נדל"ן ויזמות.
"כך יוכל כל תלמיד לייצר לעצמו הכנסה פסיבית מ-3 מקורות שונים. כיום, יותר מתמיד, לא מומלץ להסתמך על הכנסה ממקור אחד בלבד", הוא מסכם.

מור קורן – קורס השקעות בשוק ההון
טלפון: 077-7004000
מעבר לאתר >>