קורס רוויט לאדריכלים: יד ביד בדרך לעולם החדש

על מנת לעבוד עם התוכנה המתקדמת בצורה הטובה ביותר ולנצל את יתרונותיה, כדאי ללמוד את תכונותיה. כיום ניתן להיעזר בקורסים והדרכות בנושא, אך חשוב לבחור במקום המתאים שיספק גם ליווי לאורך התהליך

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קורס רוויט לאדריכלים: יד ביד בדרך לעולם החדש
קורס רוויט לאדריכלים: יד ביד בדרך לעולם החדש צילום: Glenn Carstens
אבי יופה
תוכן שיווקי

תוכנת הרוויט פופולרית בתחום התכנון האדריכלי וההנדסה, משפיעה על שיטות העבודה של משרדי תכנון רבים, ומתווה גם את הפעילות של חברות בנייה וארגונים רבים נוספים. על מנת לעבוד איתה בצורה הטובה ביותר ולנצל את יתרונותיה, חשוב ללמוד את תכונותיה. כיום ניתן להיעזר בהדרכות וקורסים הניתנים במספר מקומות ומרכזים בארץ, בהם: איש הרוויט וארכיטקטוב.

nullאלי שוקרי

"אתה מכיר היום מרכז מכירות טלפוניות שעובד עם טלפון חוגה? זה נשמע מופרך, נכון? אבל עדיין יש משרדי אדריכלים שעובדים באוטקאד בזמן שסמארטפונים קיימים היום בשוק, שזה בעצם רוויט. רוויט זה סמארטפון שיודע לזהות אובייקטים, לתת עליהם מידע ולהציג אותם באופן מסונכרן בכל מסמך בלי לחייג את כל המספרים שוב ושוב". כך מסביר אלי שוקרי, אדריכל, מנהל בית ספר מקוון ללימודי רוויט, כותב הבלוג "איש הרוויט" שאף כתב ספר בתחום ומטמיע רוויט במשרדים.

איך הכל התחיל?
"בתחילת הדרך פתחתי בלוג והעליתי טיפים בחינם לקהל הרחב לפתרון בעיות בעיקר", מפרט אלי. "התחלתי עם שיעורים פרטיים, ואז פתחתי את הקורס הראשון שלי. אנשים הגיעו וראיתי שאני מצליח להכניס אנשים לעולם הרוויט בפשטות.

אלי סיים את לימודי האדריכלות ב-2013 ומאז עבד במשרדים קטנים וגדולים, כשהאחרון שבהם הוא קולקר-אפשטיין אדריכלים, אחד המשרדים הגדולים בארץ, שבו עבד כאדריכל בכיר והעביר את המשרד כולו לרוויט כבר ב-2016.

העיסוק בתוכנת הרוויט משך אותו בכל פעם יותר ויותר, ועקומת הלמידה שלו היתה מהירה: בלוגים בנושא, סרטוני וידאו, פורומים שונים. אלי הפך לבעל סמכות בתחום עד שנוצר מצב שחברים למקצוע נהגו להתייעץ איתו בקביעות איך לבצע פעולות מסוימות בתוכנה שלא היה להם מושג לגביה. אלי סייע, הכווין ועזר תמיד.

צילום: עידן גרוס

"במקביל משרדי אדריכלים יצרו איתי קשר כדי להטמיע רוויט במשרדיהם, העברתי קורסים ללימוד רוויט וכל הזמן עבדתי כדי לשכלל את השיטה מתוך פידבקים, מהעבודה הפרקטית במשרדים והן מדרך הלימוד בכיתות". לדבריו "כתבתי ספר שמסביר צעד אחרי צעד תהליכים בעבודה בתוכנה, מהתחלה עד הסוף, מפתיחת פרויקט עד הפקדת גליונות, כולל תרגול פרקטי על פרויקט אמיתי.

"הרעיון לכתיבת הספר עלה מתוך הצורך להעביר את התוכן בצורה ברורה ופשוטה כדי שאנשים יוכלו ללמוד רוויט לבד וגם להשתמש בו כמדריך אישי, ושמשתתפי הקורסים שלי לא יצטרכו לכתוב ויוכלו להתרכז במסך ולא במחברות. הפקתי קורסים אינטרנטיים כבר לפני כמה שנים כי הבנתי שלא אוכל להגיע לכל האנשים שפונים אלי מכל הארץ, וזו דרך מצוינת להעביר את הידע והניסיון שלי בלי להיות נוכח פיזית, והתגובות מצוינות".

כמה אדריכלים סיימו את הקורסים שלך?
"אני מלמד מ-2015 ואלפים כבר למדו אצלי, גם בשיעורים פרונטליים וגם בקורסים באינטרנט. כנראה אני עושה משהו שעובד ואנשים מגלגלים את זה הלאה. אני גם כל הזמן מחפש להשתפר, מקשיב לקהל ומתייחס למשובים של בוגרים. אני מחפש בעיקר את הפידבקים השליליים כדי לשפר. אנשים מרגישים חופשי להגיד לי מה טוב ומה פחות ואני מעריך את זה".

מהם היתרונות בקורסים שלך?
"קודם כל אני אדריכל עם שנים של ניסיון פרקטי, נוסף על היותי מדריך רוויט, בעל ניסיון בעשרות פרויקטים בסדרי גודל שונים, הטמעת התוכנה בעשרות משרדים. אני חי רוויט. התוכן שלי פרקטי, פשוט, אני מנסה כל הזמן לעשות את הדברים כמה שיותר נגישים. התוכן שלי מגיע מהצורך של קהל המשתמשים".

אלי שוקריצילום: עידן גרוס

"גם בקורסים הפרונטליים ובעיקר בקורסים המקוונים שהם גמישים ונגישים יותר אני עובד באותו מודל. אני מכניס אנשים לתהליך, הולך איתם יד ביד, ונותן מענה פרקטי לכל הצרכים במהלך תקופת הליווי שלי. אתר ידידותי שבו כל התוכן בסרטונים קצרים וברורים. תרגול על פרויקט אמיתי שכל אחד בוחר לעצמו כדי להתאמן לפי הצרכים האמיתיים של כל אחד, באמצעות משימות שבועיות שעוקבות אחרי תוכן הקורס. מענה פרטני לשאלות בקבוצה סגורה. בדיקת עבודות אישית של כל אחד, כדי שכל אחד ידע שמה שהוא עושה זה נכון ולא רק יפה. כל אחד מקבל את הספר כמובן.

"בסיום הקורס, נוסף על הידע והביטחון לעבודה ברוויט, כל אחד בהתאם להנחיות שלי יוצא עם סט תוכניות, תיק עבודות המקיף את כל שלבי העבודה בפרויקט (היתר, עובדה, מכר, פרזנטציה ועוד). בקורסים המקוונים אפשר ללמוד הכל, בקצב שלכם, מהכיסא בבית, ובסיום הקורס תוכלו לצאת עם פרויקט אישי וסט תוכניות שבניתם ברוויט, והכי חשוב – תדעו לעבוד ברוויט".

מי קהל היעד שלך?
"אדריכלים ומעצבי פנים בכל הרמות, סטודנטים, שכירים ועצמאים".

אלי, או "איש הרוויט" כפי שהוא מוכר בתעשייה, מציע היום קורסים פרונטליים (בשיתוף סטודיו עמרי רון) וקורסים מקוונים מקיפים לאדריכלים וכן קורסים למעצבי פנים הכוללים ליווי אישי. יש גם קורסים למתקדמים ויש גם קורסים לבניית משפחות, וכמובן את הספר הפרקטי ללימוד רוויט שכתב.

אז אתם בעלי מקצוע בתחום שמחפשים אחר האדם המתאים שיוביל אתכם יד ביד לעבר הכניסה לעולם הרוויט,"איש הרוויט", האדריכל אלי שוקרי – הוא הכתובת עבורכם. הניסיון והידע שצבר משנות עבודה רבות במשרדי אדריכלים הופכים אותו לבעל המקצוע המתאים ביותר למשימה.

אלי שוקרי, אדריכל, "איש הרוויט":
טלפון: 054-8811651
"איש הרוויט" | כל מה שאתם צריכים לדעת על רוויט
*REVIT היא תוכנה של חברת Autodesk. החתום מטה אינו עובד ואינו פועל מטעם החברה

----------------------------------------------

nullארכיטקטוב

יש תוכנה אחת בתחום התכנון האדריכלי וההנדסה ששינתה כבר בעבר, ועוד ממשיכה לשנות גם היום, את שיטות העבודה של משרדי תכנון רבים, ומשפיעה גם על הפעילות של חברות בנייה וארגונים נוספים. מדובר בתוכנת רוויט, שאת השימוש בה מלמדים מספר גופים, בניהם מרכז ההדרכה ארכיטקטוב בראשותו של אדריכל יובל קהאן, המציע הדרכות מקצועיות ומגוונות ביותר.

התוכנה המתקדמת בתחום המידול מבית אוטודסק (AUTODESK), שמושתת כולה על מתודולוגיית ה-BIM ומציעה מגוון עצום של פעולות לתכנון מבנה על כל חלקיו, קיימת אמנם בשוק כבר למעלה מעשור, אבל את הפופולריות שלה בישראל היא תפסה בעיקר בשנים האחרונות.

האדריכל יובל קהאן, הבעלים של מרכז ההדרכה ארכיטקטוב, מציע קורס רוויט לאדריכלים ולמהנדסים. הוא משמש גם כנציגות רשמית של אוטודסק בישראל, ומספר על היתרונות הרבים שבהדרכה נכונה לצד שימוש חכם בטכנולוגיה מתקדמת.

"תוכנת הרוויט תופסת פופולאריות בקרב משרדי התכנון ולאט לאט מורידה את תוכנת אוטוקאד מהכותרות", מסביר יובל, "כיום מרבית המשרדים בישראל מבינים שהעיסוק בתכנון מורכב מחייב אותם לעבור לתוכנת רוויט. מתודולוגית ה-BIM מאפשר למדל פרויקט במחשב עד רמת התכנון המפורט ביותר והקרוב ביותר למציאות הבניה בשטח".

ארכיטקטוב: דרך לימוד חדשנית שצופה אל העתידצילום: shutterstock

המידול בתוכנת רוויט מורכב ומשלב בתוכו מספר רב של משרדי תכנון, לכן שימוש בתוכנת "הענן" של אוטודסק BIM360 חיוני כדי לאפשר סנכרון וניהול יעיל של הפרויקט. כך נוצרת האפשרות לדעת בכל זמן נתון מה בוצע ותמיד ניתן לצפות מכל מקום בעדכונים ובשינויים.

כל הנתונים והעובדות האלה הביאו את יובל להקים לפני כ-11 שנים את מרכז ההדרכה שבראשו הוא עומד. המשרד מספק הדרכות בתוכנות שרטוט, מידול והדמיה למשרדי תכנון ולאנשי מקצוע מכל תחומי התכנון והבנייה – הכל כחלק מהמטרה להפוך למרכז הדרכה מוביל בישראל המייצג את חברת אוטודסק ומוצריה.

במה שונה הקורס שלך מקורסים במקומות אחרים?
"אנחנו מציעים קורסים בקבוצות ובהתאמה אישית בכמה קטגוריות. אמנם מדובר בתוכנת הרוויט, אבל יכולות להיות לה כמה שימושים: אדריכלים הממדלים את המבנה עצמו, קונסטרוקטורים הממדלים את המבנה הקונסטרוקטיבי יסודות/ עמודים/קורות וכדומה, וישנם גם יועצי הליבה שמתכננים את מערכות מיזוג האוויר, חשמל ואינסטלציה. לכל זה יכולים להתווסף עוד עשרות משרדי תכנון בתחומים שונים עד חברות הבנייה וניהול הפרויקטים. התוכנה יודעת לעשות הכל, ועם ההבנה הזו נולדו הקורסים השונים. הקורסים אצלנו מותאמים לקהלים רחבים, כשאנחנו מידי שנה מתעדכנים בכל החידושים בתוכנות ובדרישות של משרדי תכנון כדי להגיע לתוצאה הטובה והמדויקת ביותר שאליה שואפים הלקוחות שלנו".

הקורסים בארכיטקטוב נמשכים, בדרך כלל, פרק זמן שיכול להתחיל בחודשיים ולהימשך עד לארבעה חודשים ויותר אם בוחרים במסלול המלא. כל הקורסים מלווים בגישה לפורטל תוכן עשיר בידע שמספק תוספת משמעותית למה שמציעה ארכיטקטוב.

"אנחנו משקיעים מאמץ וזמן כדי להבין את הלקוח ולהתאים עבורו את השימוש הנכון בתוכנה", מודה יובל, "כשלקוח פונה אלינו לקורס בהתאמה אישית אנחנו בונים סילבוס מתאים. לקוחות יקבלו מאיתנו 100 אחוזים ממה שביקשו, ולפעמים יותר".

מה היתרון שמקבל לקוח ברגע שהוא בוחר בך?
"רוב האנשים שלומדים לבד רוויט לא מוצאים מספיק חומרים ברשת. גייסתי משאבים רבים כדי להעמיד פלטפורמה מסודרת עם מדריכים מוסמכים מטעם אוטודסק וכיתת מחשבים עדכנית עם תוכנות, כדי שאנשים יוכלו לבוא וללמוד אותה בצורה מסודרת. אנחנו מספקים תמיכה, פורומים, תעודה מקצועית עם סיום הלימודים ובעיקר ליווי לכל אורך הדרך".

היום יובל יודע לספק את שירותיו למשרדי תכנון גדולים וקטנים, לאנשים פרטיים, לחברות בנייה ולמנהלי פרויקטים וגם לחברות שאולי אפילו לא חלמו על שימוש ברוויט. המטרה היא לחשוף בפני אנשים את הקשת הרחבה של השימושים בתוכנת הרוויט, ולהפיק עבור כל אחד מהם את ההדרכה המתאימה ביותר.

ארכיטקטוב בע"מ
רחוב יגאל אלון 120 תל אביב (בית קליפורניה)

טלפון: 03-9499299
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>