רישוי עסקים: מהגשת הבקשה ועד השכרת הנכס

חושבים להקים עסק או חברה? מדובר בתהליך מאתגר ומורכב, אך גם מספק מאין כמוהו. כדי להיכנס לעניינים בצורה החלקה ביותר ועם כמה שפחות טעויות, נדרש תכנון מקדים שיזרז את התחלת העבודה על הצד הטוב ביותר

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דלפק בית קפה
רישוי עסקים: מהגשת הבקשה ועד השכרת הנכסצילום: shutterstock
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

הקמת עסק משלכם, או רכישת עסק קיים הם תהליכים מאתגרים שעשויים להיות גם מספקים ומלאים בהזדמנויות חד פעמיות. אך כדי להיכנס לתהליך בראש שקט, נדרשת מחויבות וביצוע תכנון מקדים שיכול למזער נזקים בהמשך הדרך. כיום ניתן להיעזר בגורמים שמטרתם ללוות יזמים בכל הנוגע לתכנון וברישוי בית העסק שלהם, חדש או קיים. בין העוסקים בתחום: א.ב עסקים ומיה בן שחר.

nullא.ב. עסקים

כל מי שהקים עסק טעון רישוי בישראל יכול להעיד כי תהליך קבלת רישיון עסק הוא אחד השלבים המורכבים בדרך להגשמת החלום. סיוע של יועץ רישוי עסקים המתמחה בתכנון והתאמת העסק לעמידה בדרישות החוק והתקנות השונות יכול להקל על התהליך. היכרותו עם חוק רישוי עסקים ודרישות הגופים המעורבים מעניקים לבעל העסק תמונת מצב (מקדמית) לגבי התנאים להתאמת העסק ואומדן לגבי ההשקעה הכספית הנדרשת לצורך סיום התהליך וקבלת רישיון העסק בזמן קצר.

הנתון הרשמי האחרון שהתפרסם על-ידי משרד הפנים לשנת 2019 אינו מעודד ומראה כי 28% מהעסקים טעוני הרישוי בארץ פעלו באותה תקופה ללא רישיון עסק בתוקף. לדברי יוסי שרף, בעליו של משרד התכנון א.ב. עסקים "הנתון הזה מדהים ולמעשה, נכון ל-2019, כשליש מהעסקים בישראל פועלים ללא רישיון עסק. זוהי תולדה של חוסר מודעות לתחום רישוי העסקים ופתיחת עסקים ללא תכנון מוקדם וליווי של יועץ מומחה לרישוי עסקים ובטיחות אש".

מזהים את הצורך של העלי העסקים

א.ב. עסקים מציעה שירותי ייעוץ ותכנון למפעלים ולעסקים טעוני רישוי ומטפלת בכל תחומי הרישוי החל משלב בחינת נכס פוטנציאלי ועד לקבלת רישיון העסק המיוחל. המשרד עוסק בכל הליכי התכנון, הרישוי ובטיחות האש למפעלים (כגון: מפעלי ייצור מזון, מאפיות וקייטרינג, ומפעלים בתחומי התעשייה השונים) ועסקים טעוני הרישוי (כגון: בתי מרקחת, מוסכים, תחנות דלק, בתי קפה, מסעדות, מזנונים, מעדניות, מרכולים וכו'), בדרך למטרה הסופית: קבלת רישיון עסק ו/או רישיון יצרן.

יוסי שרףצילום: עינב פרץ

מייסד המשרד, יוסי שרף, יועץ רישוי עסקים ויועץ בטיחות אש, בעל ניסיון רב שנים במשרדי אדריכלות מובילים בהן עסק בתכנון וליווי תהליכי רישוי עסקים, וצבר ניסיון וידע מקצועי עשיר בתחום. זיהוי הצורך של בעלי עסקים למענה הוליסטי בתהליכי הוצאת רישיון עסק הביא להקמת המשרד אשר מציע, לצד ליווי מקצועי של תהליך הרישוי, מגוון שירותים משלימים ומעטפת מלאה תחת קורת גג אחת שמטרתה לייצר ללקוח חסכון בהוצאות כספיות ובזמן תכנון יקר. בין לקוחות המשרד ניתן למצוא מפעלי מזון ותעשייה, חברות קייטרינג, מאפיות וקונדיטוריות, מסעדות ועוד. משרדי א.ב. עסקים ממוקמים ב"מתחם אגם" בהרצליה פיתוח. השירות ניתן בכל הארץ.

מהו עסק טעון רישוי ומיהם הגופים המעורבים בתהליך הרישוי?
"ישנן 10 קבוצות רישוי עיקריות המגדירות בצו רישוי עסקים את סוגי העסקים טעוני הרישוי, אשר מסתעפות לעשרות פריטי רישוי ספציפיים שכל עסק טעון רישוי אמור להתאים לאחד מהם. במקרים מסוימים עסקים נדרשים לעמוד בדרישות של יותר מפריט רישוי אחד. חשוב מאוד לגשת למחלקת רישוי עסקים בעירייה הרלוונטית ולברר האם העסק טעון רישוי, ואם כן – לבדוק מה הוא פריט הרישוי המדויק לעסק, מהם התנאים לצורך קבלתו, מי הגורמים העירוניים והממשלתיים הנדרשים לאישור העסק ע"פ צו רישוי עסקים".

יוסי מדגיש שבעל עסק שאינו מכיר היטב את החוק ואת צו רישוי עסקים יתקשה, על פי רוב, להתמודד עם הערות של הרשויות לבד ללא סיוע של גורם מקצועי בתחום: "התאמת העסק לדרישות בדיעבד, כרוכה מן הסתם בהוצאה כספית על שיפוץ חוזר".

באילו קשיים נתקלים בעלי עסקים בתהליך קבלת הרישיון?
"אם נצליב וננתח את הנתונים המפורסמים, נגלה כי מרבית בעלי העסקים קיבלו מכתב סירוב לעסק לאחר שלא עמדו בדרישות הגורמים המאשרים ע"פ החלוקה הבאה– כ-33% מול מחלקות ההנדסה: בעיות הקשורות בתכנון ובנייה, חריגות בניה ושימוש חורג מהיתר או תב"ע, 29% קיבלו סירוב מהרשות לכיבוי והצלה ו-21% מהעסקים טעוני הרישוי שפעלו ב-2019 נתקלו בסירוב משרד הבריאות, בשל תכנון לקוי, מצב תברואי ירוד או שניהם ביחד".

לדברי יוסי, אלו הגופים העיקריים שמולם נתקלים בעלי עסקים בקשיים בתהליך הרישוי. "בהליך בחינת היתכנות מקדמית שאדריכל רישוי עסקים עורך, עולים ומוצפים הקשיים והבעיות כבר בשלב הראשוני, ובכך נחסכות רוב הבעיות העתידיות בתהליך ומתאפשר לבעל העסק לדעת את מצבו - האם ישנה היתכנות לקבלת הרישיון, האם הבעיות הן פתירות או שיש לשנות את התוכניות ולהתאים אותן לדרישות הרלוונטיות".

א.ב. עסקים
גלגלי הפלדה 20 ב', הרצליה
טלפון: 054-7405300
לפנייה במייל >>
מעבר לאתר >>

-------------------------

nullמיה בן שחר: תכנון ורישוי עסקים ומפעלי מזון

אם אתם חושבים להקים עסק או חברה משלכם, אתם בוודאי מבינים שזה הולך להיות תהליך מאתגר ומורכב, אך גם מספק מאין כמוהו. כדי להיכנס לעניינים בצורה החלקה ביותר ועם כמה שפחות טעויות, נדרש תכנון מקדים שיבטיח שתתחילו לעבוד כמה שיותר מהר.

מיה בן שחר, מנכ"לית ובעלים של משרד לתכנון ולרישוי עסקים ומפעלי מזון, מכירה היטב את התהליך הזה. במשך יותר מ-20 שנים היא מלווה יזמים ומסייעת להם בתכנון וברישוי בית העסק. כעת היא משתפת בעצות שיעזרו גם לכם לצאת לדרך ברגל ימין.

איך מתבצעת הגשת הבקשה לרישיון?
"קודם כל יש לפנות למחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית כדי לבדוק האם יש למבנה היתר בנייה והאם השימוש המבוקש תואם לשימוש המותר של הנכס בתב"ע ובהיתר הבנייה. כמו כן, כדאי לבצע בדיקה של המקום על-ידי יועץ נגישות ובמקרים נוספים גם של יועץ בטיחות ויועצים אחרים, על פי הצורך. במקביל, חשוב להיעזר באדריכל הבקיא בחוק רישוי עסקים ובחוקי תכנון ובנייה, אשר יתכנן את המקום בהתאם לדרישות החוק ולצורכי העסק.

"אני רואה לא מעט מקרים שבהם אנשים שוכרים בית עסק בלי שביצעו תחילה בדיקות מקדימות. חשוב להבין כי תכנון יעיל ונכון של העסק בשלב מוקדם ימנע עוגמת נפש והוצאות מיותרות בהמשך".

מיה בן שחרצילום: ויקה גורשטיין איפור: חני שרף-ימיני ל'פרסי'

אילו בדיקות כדאי לבצע לפני השכרת הנכס?
"כמובן שחשוב לבדוק האם העסק חייב בכלל בהוצאת רישיון ואם שטח העסק שמצאתם גם תואם את הצרכים שלכם וגם עונה על דרישות החוק. יש לוודא שייעוד הנכס בתב"ע תואם את ייעוד העסק שאתם מתכננים לפתוח, אבל זיכרו שגם אם הוא אינו תואם, ניתן להגיש בקשה לשימוש חורג. בקשה כזאת עשויה לייקר את העלות במידה ניכרת ויש לקחת זאת בחשבון".

אם שוקלים לקחת עסק קיים מה חשוב לבחון לפני שמחליטים?
"קודם כל חשוב להבין כמובן האם למקום כבר יש רישיון עסק, תכנית שאושרה, צו סגירה, הליכים משפטיים או חובות לרשויות. בדקו גם אם קיימות במקום תשתיות שנחוצות לכם ואם העסק תואם להיתר הבנייה של הנכס. חשוב לומר שיש לא מעט עסקים בישראל שפועלים ללא רישיון מתאים ולכן רק בגלל שהעסק פועל זה לא אומר שהוא עבר את כל הבדיקות הנדרשות.

"ייתכן גם שלמבנה שבו פועל העסק ניתן צו הריסה מלא או חלקי בעקבות בנייה לא חוקית. קיימת גם אופציה שמדובר במבנה לשימור שאי אפשר לעשות בו שינויים, או שלא יתאפשר לבצע בו את השיפוצים הנדרשים, כמו לדוגמה התקנת ארובה, סגירת חורף ועוד. את כל הדברים האלו חשוב לבחון, עדיף בעזרת בעל מקצוע, בטרם החתימה על הסכם השכירות".

מיה מוסיפה שכדאי גם לשאול ולבדוק מדוע נסגר העסק הקודם, ואיך אתם, כבעלי העסק החדש, תוכלו להתמודד בהצלחה עם האתגרים הצפויים. "בנוסף, מומלץ לבחון את תחלופת העסקים באזור הספציפי שבו אתם מתכוונים לעבוד. תחלופה גבוהה עלולה כמובן להעיד על קושי לקיים עסק בסביבה כזו".

מצאתי נכס שאני רוצה לשכורמה עכשיו?
"כדי לצמצם עלויות בתקופת ההקמה, ניתן להגיש בקשה לפטור מתשלום ארנונה לתקופת השיפוץ. תוקף הפטור הינו למשך חצי שנה ולפעם אחת בלבד, אך כדי לקבל אותו יש לדווח לרשויות לפני תחילת השיפוץ".

בנוסף, כשבוחרים ביטוח לעסק, חשוב לבדוק האם הוא מכסה אתכם גם בזמן שאין לעסק רישיון (בזמן שאתם בתהליך). מומלץ גם לבקש מבעל הנכס פטור או הנחה בדמי השכירות לתקופת השיפוץ. במקרה שאתם מתכננים מטבח במקום, יש להגיש למשרד הבריאות תכנית מלאה שלו, כולל פרשה טכנית ולהתחיל בשיפוץ רק לאחר קבלת אישור עקרוני ורשמי של התוכנית".

מיה בן שחר - תכנון ורישוי עסקים בע"מ
למעבר לאתר >>
לפנייה בדוא"ל >>
טלפון: 050-2334974