סדנאות לארגונים: דרך היצירתית להגיע אל היעד

בשנים האחרונות יותר ויותר מבינים כי באמצעות סדנאות לארגונים אפשר להשפיע על עבודת הצוות, המוטיבציה והשאיפה להגשים את החזון הארגוני. איך זה עובד?

לידור יעקובי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ידיים של אנשים
סדנאות לארגונים: להגשים את החזון הארגוני בדרך חווייתיתצילום: shutterstock
לידור יעקובי
תוכן שיווקי

ישנן לא מעט דרכים לפתח מוטיבציה, שיתוף פעולה וחשיבה מקורית בין העובדים בארגונים השונים. אחת היצירתיות היא באמצעות סדנאות המותאמות לארגונים וחברות על פי החזון, היעדים והמטרות.
מעבר לחוויה שמחברת בין העובדים, הסדנאות מאפשרות לזהות חוזקות לצד חולשות, יתרונות לצד חסרונות וחסמים שלא פעם עומדים כמכשול בדרך להשגת היעדים הארגוניים.

מה מציעים מפעילי הסדנאות, כיצד הם מתאימים אותן לאופי הארגון ואילו כלים מקבלים העובדים?

Lead The Way

"טיפוח מנהיגות ועידוד שיתוף פעולה בין עובדים תורמים ללא ספק להצלחת הארגון. היום, יותר מתמיד, אפשר להעניק לעובדים ולמנהלים כלים יישומיים להובלת הדרך באופן חווייתי ושונה", אומר מאיר אטיאס הבעלים של

מאיר אטיאס: "טיפוח מנהיגות ועידוד שיתוף פעולה בין עובדים תורמים ללא ספק להצלחת הארגון"צילום: ענבל מירום

Lead The Way - המעניק כלים למנהיגות ולפיתוח צוותים למנהלים ולעובדים בארגונים, באמצעות משחק חוויתי לצוותים ומגוון סדנאות יומיות ותהליכיות.

מאיר הוא בעל תואר ראשון בחינוך והוראה עם התמחות בהוראת השייט ותואר שני בניהול ופיתוח טכנולוגיות למידה. בנוסף, הוא בוגר תוכנית יוקרתית לפיתוח מנהיגות ומנהלים בארצות הברית. את הידע שצבר הוא רתם ליצירת סדנאות להובלת הדרך, שאותן הוא מנחה.

את דרכו המקצועית החל מאיר בתחום בפיתוח מנהיגות וניהול הדרכות בארגונים. עם השנים הוא פיתח כלים ייחודיים וחווייתיים המיועדים לצוותים והובלת הדרך, כשבבסיסם טמונים למידה ושימוש במשחקים. במקביל לפיתוח הסדנאות, מאיר גם פרסם ספר בשם "מחשב מסלול מחדש", המיועד לכל אדם שמעוניין להוביל ולקדם שינוי בחייו האישיים או המקצועיים.

What drives you? – המשחק אל עבר היעד

את משחק הלוח לארגונים "What drives you?", פיתח מאיר במשך שלוש שנים. מדובר במשחק שבו המשתתפים לומדים את מפת הדרכים לעבר היעד שלהם – בין אם מדובר ביעד אישי, מקצועי, צוותי או ארגוני. זאת, כאשר המשחק מדמה נהיגה במכונית בדרך ליעד, ובוחן את התמודדות המשתתפים עם אתגרים המופיעים לאורך הדרך. "דרך המשחק המשתתפים לומדים לזהות את המשותף באופן ובדרך החשיבה שלהם בכביש, כאנלוגיה לחיים", מסביר מאיר.

משחק לוח לארגונים WHAT DRIVES YOUקרדיט: מאיר אטיאס LEAD THE WAY כלים מנטליים להצלחה

מעבר לכך, המשחק מסייע בזיהוי דפוסי התנהגות ומאפייני אישיות של המשתתפים בו. כך, כל שחקן מזהה את הגורמים שמקדמים ומעכבים וכן חסמים אובייקטיבים וסובייקטיביים. בסוף המשחק מקבלים המשתתפים פידבק בנוגע לסוג ה"נהג" שהם, ויחד נעשית חשיבה משותפת שמטרתה לזהות את דרך הפעולה הנכונה והמדויקת שתסייע למשתתפים להגיע אל היעד שבחרו.

"כוחו של המשחק ביכולת שלו לזהות דפוסי התנהגות, נקודות חוזק והחולשות, כאשר את המסקנות האלו ניתן לקחת הלאה, באמצעות סדנת המשך, ולהוביל את הארגון קדימה להפקת לקחים ונקיטת פעולה להגדלת האפקטיביות הארגונית", מסביר מאיר.

Leader-Ship – עידוד חשיבה פרקטית ויצירתית בלב ים

"ארגונים רבים עדיין מאמינים שסדנאות תיאורטיות הן הדרך היעילה לעידוד מנהיגות ושיתוף פעולה בצוות", אומר מאיר, "אך למעשה, היכולת של סדנאות אלו לבצע שינוי ולמידה משמעותית היא מוגבלת".
אחת מהסדנאות שהוא מוביל היא Leader-Ship, המציעה לארגונים למידה חווייתית, שונה ומהנה. המשתתפים מתבקשים להכין יאכטה, ולשוט איתה בתנאים של חוסר ודאות וללא ידע מוקדם. הסדנה מתרגלת ומאתגרת את המשתתפים לחשוב לפעול יחד, לבנות אסטרטגיה משותפת ולנהל תקשורת בין אישית עם חברי הצוות. כמו כן, היא מעמתת את המשתתפים עם מכשולים ותנאי לחץ. "המעבר מהיבשה אל הים מהווה יציאה מאזור הנוחות, כשהצוות נדרש להתמודד עם מגוון אתגרים ועבודה בשיתוף פעולה", אומר מאיר.

"כוחו של המשחק ביכולת שלו לזהות דפוסי התנהגות". מאיר אטיאסצילום: ענבל מירום

עבור מי שלא מתחבר לחוויה פיסית בים, מציע מאיר אפשרות לסדנת THE CAPTAIN, המתקיימת בסימולטור אוניות של 360 מעלות, המדמה שייט בספינות צי הסוחר. מדובר בשיתוף פעולה ייחודי עם הרשות להכשרה ימית, במסגרתו צוות נדרש לבצע משימות מאתגרות בלב ים. במסגרת הסימולטור ניתן לבחור מבין מגוון מצבים, בהם חילוץ אונייה מלב ים - המתרגל עבודת צוות והושטת עזרה בין עובדים וניסיון חטיפה - המתרגל התמודדות עם התחרות בין הארגונים ועוד.

בניית סדנאות שמותאמות לצרכי הארגון

הייחודיות של סדנאות LEAD THE WAY טמונה בכך שהן חוויתיות וגמישות, כך שניתן להתאימן למטרות הארגוניות ולשים בהן את הדגש על הנושא הרצוי: עבודת צוות, תקשורת בין עובדים, הכשרת מנהלים, פיתוח מנהיגות ארגונית, העצמת עובדים, עבודה תחת לחץ ועוד.

מאיר מציין כי על מנת להתאים את הסדנאות לארגון, נדרשת בראש ובראשונה הכרות עם העומדים בראש הארגון או האחראים על העובדים, כמו מנכ"ל או מנהלת משאבי האנוש, העמקה בחזון הארגוני, המטרות והיעדים. הוא פוגש את מנהלי הארגון כבר ביצירת הקשר הראשוני, מבין את הצורך הקיים בפעילות עבור העובדים ואת האתגרים עמם מתמודד הארגון, ומתאים את הסדנאות לצרכים.

"כל אחת מהפעילויות יכולות להיות חד פעמיות, אולם הכוח האמיתי טמון בסדנאות ההמשך בתוך הארגון, או ליווי של אחד על אחד איתי או עם היועצים מטעמי", מסכם מאיר.

Lead The Way
טלפונים: 058-4149434 משרד - 077-4149434
למידע נוסף על המשחק What Drives You? >>
למידע על סדנאות השיט >>

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"