שירותי אבטחה מתקדמים: טכנולוגיה חדשה לצד מחירים נוחים

"בעשר השנים האחרונות חלה צניחה בעלויות הציוד וכיום בעלות די זניחה ניתן להתקין מערכות אבטחה מתקדמות ויעילות שנותנות תמורה וערך מוסף רב", מסביר יובל מזי"א, מנכ"ל מוקד אמון 99, המספקת שירותי מיגון למגזר העסקי ולמגזר הפרטי

אדיר להב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל וגל מזי"א
שירותי אבטחה מתקדמים: טכנולוגיה חדשה לצד מחירים נוחיםצילום: מוקד אמון 99
אדיר להב
תוכן שיווקי

תחום האבטחה והמיגון הפך בשנים האחרונות לרלוונטי מתמיד. אם בעבר יכלו רק בעלי נכסי יוקרה ועסקים מסחריים ליהנות משירותי שמירה ומיגון הרי שכיום, בעקבות התפתחות טכנולוגית משמעותית אשר הוזילה את עלויות מערכות ושירותי האבטחה, הפך השוק לנגיש גם עבור המגזר הפרטי. הצורך בהגברת תחושת הבטחון האישי, בשמירה על נכסים עסקיים ופרטיים ובמתן מענה מהיר בשעת מצוקה הביאו לכך שמשפחות וגם קשישים שחיים בגפם יכולים ליהנות משירותי שמירה ואבטחה מתקדמים אשר מספקים להם מעטפת הגנה ומענה מהיר בשעת הצורך.

מוקד אמון 99 פועלת בתחום האבטחה והשמירה כבר למעלה מ-40 שנה ומספקת שירותי מיגון הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי. החברה נוסדה על-ידי יובל מזי"א, מושבניק מנהלל וקצין ביחידות המיוחדות אשר שירת ביחידה הסמויה של המשטרה. בהמשך הצטרף לחברה גם הדור הצעיר במשפחה וכיום הבן גל מזי"א מופקד על ניהול מחלקת השיווק והמכירות של החברה.

דרך סיפורה של החברה ניתן ללמוד רבות על התפתחות התחום בישראל בפרט והתפתחות תחום האבטחה בכלל. לדברי יובל, "החברה החלה את דרכה בשמירת שדות עמק יזרעאל עוד בימים שסיורי השמירה נעשו על-ידי רכיבה על סוסים ולא היו כמעט אמצעי אבטחה אלקטרוניים כמו היום. לפני 30-40 שנה איכות האבטחה ואמצעי האבטחה היו ברמה הרבה יותר נמוכה, מה שהקשה על התקנת המערכות והעלויות היו גבוהות משמעותית מהיום. בעשר השנים האחרונות חלה צניחה בעלויות הציוד וכיום בעלות די זניחה ניתן להתקין מערכות אבטחה מתקדמות ויעילות שנותנות תמורה וערך מוסף רב".

"לפני 30-40 שנה איכות האבטחה ואמצעי האבטחה היו ברמה הרבה יותר נמוכה, מה שהקשה על התקנת המערכות"צילום: גל מזי"א

מוקד מרכזי בתקן האבטחה הגבוה ביותר

לאור בקשת תושבים באזור השרון וביניהם משפחות אמידות ונציגויות של מדינות זרות שהתמקמו באזור ונזקקו לשמירה פרטית על מתחמי המגורים היוקרתיים של נציגיהם, החלה החברה בהפעלת ניידות סיור אשר פיטרלו באזור ונתנו מענה מהיר. כיום מפעילה החברה עשרות ניידות סיור בכל אזור גוש דן והשרון ומספקת שירותי מוקד אבטחה ומיגון לאלפי עסקים ובתים פרטיים בכל ימות השנה 24/7.

עם הגדלת נפח הפעילות וקהל הלקוחות, הקימה החברה מוקד מרכזי ברמה גבוהה מאוד אשר מרכז את קריאות הלקוחות ומפעיל באופן מיידי את סיירי השטח. מוקד החברה פועל כבר למעלה מ-40 שנה ונהנה מתקן רמה א' המאושר על-ידי משטרת ישראל מדי כמה שנים. המוקד מתהדר בתקן האבטחה הגבוה ביותר המאפשר לחברה להעניק שירותי שמירה לעסקים ברי סיכון, כגון חברות יהלומים, חנויות נשקים וכדומה. בנוסף לאישור המשטרה מאושר המוקד על-ידי הרשות המקומית ומשרד המשפטים, דבר בעל חשיבות רבה בשל העובדה כי כיום כמעט כל עסק מסחרי בין עם חנויות, משרדים וחברות סטארט אפ וטכנולוגיה גדולות, נדרש על ידי הביטוח לספק אישור שהוא מחובר לחברת המוקד האזורית.

בין לקוחות החברה ניתן למצוא עסקים וחברות מסחריות, בעלי בתים פרטיים ונכסים לא מאוישים וגם את בני הגיל השלישי הנעזרים בשירותיה בשעת מצוקה באמצעות מערכות אבטחה מתקדמות וקשר ישיר למוקד החברה. החברה יצרה שיתוף פעולה עם חברת האבטחה הגדולה בעולם G4S. כיום היא נמצאת בבעלות יובל מזי"א וקרן ההשקעות פימי, המחזיקה כ-70% ממניות חברת מוקד אמון 99.

זמן תגובה מהיר לצד מענה אפקטיבי לכל קריאה

החברה מספקת שירותי אבטחה ומיגון באזור המרכז והשרון וניידות הסיור הפרוסות באזור מאפשרות לה זמן תגובה מהיר ושירות יעיל לכל קריאה אשר הופכים אותה לאחת המצטיינות בתחומה. לדברי יובל, "דבר בסיסי ויסודי הוא כמובן שלחברה ניידות סיור באזור הרלוונטי. החברה לא מספקת שירותי אבטחה באזורים בהם אין לה ניידות סיור. בניגוד לחברות אחרות בתחום, אשר המוקד וניידות הסיור שלהם יושב במרכז ומציעות שירות גם באזורים מרוחקים. באופן הזה כמובן שהשירות אינו יעיל ומהיר ואינו עונה על צרכי הלקוח. הפרמטר החשוב ביותר הוא שניידות הסיור אכן יהיו פיזית באזור הרלוונטי ולא באזור מרוחק אשר פוגם בזמן התגובה ובמענה לפניית הלקוח".

הקשר הישיר בין ניידות הסיור בשטח למוקד המחובר אל מערכות האבטחה של לקוחות החברה מייצר מעטפת המבטיחה הגנה מקסימלית. האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים כמו מערכות אזעקה, מצלמות וטכנולוגיות חדישות אחרות מאפשרים שליטה מלאה ובקרה מרחוק על נקודות השמירה והגעה מהירה לשטח לטיפול באירוע. יובל מסביר כי "ברגע שאזעקה הופעלה במקום מסוים המוקד מקבל על כך דיווח מיידי באמצעות המערכת באופן אוטומטי לאחר כמה שניות מרגע האזעקה. המוקדן מתדרך את הסייר הנמצא בשטח והניידת מגיעה למקום לטיפול באירוע".

המוקד מאושר על-ידי הרשות המקומית ומשרד המשפטיםצילום: גל מזי"א

המחלקה הטכנית בחברה אמונה על התקנת מערכות האבטחה והמיגון. בין השירותים שהיא מציעה ניתן למצוא התקנת מערכת אזעקה ולחצני מצוקה, מערכות לגילוי אש, מצלמות אבטחה, מערכות בקרת כניסה ומערכות כריזה. בנוסף, עוסקת המחלקה בהטמעת מערכות אבטחה מתקדמות וטכנולוגיות חדישות, כולל התחברות של המערכות לאפליקציות סלולריות. צוות המחלקה מונה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים אשר מטפלים בתקלות ומתן שירות שוטף ללקוחות דואגים להתעדכן בחידושים הטכנולוגיים האחרונים ועוברים הכשרות תקופתיות.

הטכנולוגיה מתקדמת – הביקוש עולה

ההתפתחות הטכנולוגית אשר הפחיתה באופן משמעותי את עלויות האבטחה מאפשרות למעשה לכל אחד להגן על רכושו ונכסיו, עסקיו וגם על בני משפחתו אשר זקוקים למענה מיידי בשל מצבם הבריאותי או גילם המתקדם. התרחבות שוק האבטחה אל המגזר הפרטי הגדילה את היקף הלקוחות וגם הרחיבה את אופי הקריאות שאיתם נאלצים להתמודד סיירי החברה.

עם השנים צבר יובל לא מעט סיפורים מרתקים ומשעשעים כאחד המעידים אולי על הצורך של אנשים בהגנה ובידיעה כי בעת מצוקה יהיה מי שייתן להם מענה מהיר גם אם הפניה שלהם אינה שגרתית. יובל מספר על מקרה בו "התקבלו אצלנו פניות חוזרות ונשנות מצד לקוח פרטי שהותקן אצלו לחצן מצוקה והלחצן הופעל פעמים רבות. כאשר הגיעו הסיירים למקום הם מצאו אישה מן הישוב ובעלת אמצעים אשר עומדת על שולחן המטבח וצורחת שעכבר עבר בסלון. במקרה אחר הוזעקנו למקום בטענה של רעשים מוזרים. כשהגיעו הסיירים הם גילו תגרה של כנופיית חתולים צווחים בקול, בהמשך הסתבר שזוהי תקופת הייחום שלהם. מקרה נוסף הוא של שני אחים שהיו בסכסוך ירושה ואף הגיעו למגע פיזי והסיירים שלנו נאלצו להפריד ולפשר ביניהם".

אם במגזר הפרטי מתבצעות לעתים גם קריאות מהסוג הזה, הרי שעבור המגזר העסקי הצורך במיגון ואבטחה הוא לרוב חיוני ועשוי לחסוך במשאבים וכסף, לסייע באגירת מידע ונתונים ולקבל תמונה מזווית מעט שונה על הארגון. "היו לנו מספר מקרים לאורך השנים שבעקבות מעקב באמצעות מצלמות ומערכות האבטחה גילה בעל העסק פעילויות מוזרות בעסק, כמו למשל כניסת ויציאת עובדים בשעות לא שגרתיות, גם בלילה. המערכת מאפשרת לעסקים לקבל אינפורמציה ומידע מה קורה גם בשעות שהמקום סגור ולפקח על פעילות ותנועת העובדים והלקוחות".

מה המשותף למשפחות מהמאיון העליון, חנות נשקים וקשיש הגר בגפו? לכאורה אין באמת קשר בין השלושה, פרט לצורך בשמירה והגנה על נכסים פרטיים ועסקים מסחריים לצד קבלת מענה בשעת מצוקה.

מוקד אמון 99
טלפון: 09-9556146, גל: 052-3383986
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>