"עיצוב נכון של חלל מסחרי הוא מנוף להגדלת רווחים"

מטרתם של כל מסעדה מעוצבת, מעדניה, חנות או חלל עבודה היא לפעול כעסקים רווחיים. מעצבת הפנים דנה שקד מסבירה איך לספר סיפור מדויק ללקוח, בשפה שתביא למיקסום הפוטנציאל העסקי

שרית ליבנה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חלל משרדי מואר
"עיצוב נכון של חלל מסחרי הוא מנוף להגדלת רווחים"צילום: שי אפשטיין
שרית ליבנה
תוכן שיווקי

"עיצוב חלל מסחרי הוא הרבה יותר מיופי ואסתטיקה", אומרת מעצבת הפנים, דנה שקד. "עיצוב מסחרי מתחיל ממחשבה עסקית שמטרתה ליצור עסק ריווחי ומצליח לאורך זמן, אך הוא ממשיך ברצון ליצור חללים פיזיים לאנשים ולהעניק להם חוויה ייחודית ומהנה".

דנה שקד היא בעלת סטודיו לעיצוב פנים הפועל בתל אביב כבר 15 שנה ומתמחה בעיצוב חללים מסחריים בדגש על חללי הסעדה, מכירה ועבודה. בסטודיו מעצבים עסקים מגוונים מאוד בתחומים שונים ובגדלים שונים החל מ- 30 מ"ר ועד 3000 מ"ר, בהם: בתי קפה, מסעדות, מעדניות, מאפיות, חנויות ובשנים האחרונות גם חללי עבודה משותפים ומשרדי היי-טק. הניסיון הרב שצברה דנה מאפשר לה לקחת כל חלל נתון ולמקסם את הפוטנציאל שבו מתוך ראייה כוללת ותודעה עסקית עמוקה. "בתחום שלנו כל מ"ר עולה לבעל העסק לא מעט כסף ולכן כל החלטה שמתקבלת חייבת להיות רווחית ולאפשר החזר השקעה בזמן קצר", היא מדגישה.

חלוקת חלל כמפתח להצלחת העסק

"בעיצוב מסעדה או עיצוב בית קפה, חלוקת החלל היא השלב הכי חשוב ביצירת עסק שעובד נכון ולמען האמת זה השלב האהוב עליי", אומרת דנה. "מצד אחד יש חשיבות רבה לתכנון עמדות העבודה כך שיתאפשר להעניק ללקוחות שירות מהיר וטוב, ומצד שני חשוב לתת דגש על חווית לקוח ייחודית, כזו שתבדיל את העסק מכל מתחריו. ברגע שאני 'מפצחת' את חלוקת החלל הנכונה ומגדירה פרופורציות נכונות בין חללי העבודה לחללי ההסעדה והמכירה ובין כל העמדות בתוך האזורים הללו, אני יודעת ש'המכונה' הזו תעבוד טוב. אם הקיר בסוף יהיה כחול או ירוק זה לא משנה בשלב הזה, קודם כל חשוב שהתכנון יהיה חכם ורק אז יפה".

באזורים התפעוליים של מסעדה מעוצבת התכנון יורד לרזולוציות קטנות ככל הניתן מתוך הבנה שכל צעד מיותר שעושה העובד מעמדה לעמדה מאט את השירות ופוגם באיכותו. במקביל מושקעת מחשבה רבה בבחירת חומרים עמידים לוונדליזם, כיאה לחללי עבודה אינטנסיביים וחללים המארחים עשרות ומאות אנשים ביום. החשיבות הרבה של הפן התפעולי והטכני שבחללים מסחריים מתכתבת באופן תמידי עם הרצון ליצור אלמנטים אסתטיים עיצוביים כאשר הערך הפונקציונלי לרוב מטה את הכף.

"כל החלטה שמתקבלת חייבת להיות רווחית"צילום: ניצן הפנר

עוד מסבירה דנה כי בעיצוב פנים של מסעדה עיצוב של בית קפה או בעיצוב פנים של מעדנייה, חלוקת חלל נכונה באזור המכירה באה לידי ביטוי בתכנון מדויק של תנועת הלקוח בחלל, לצד אפיון חווית הקניה שלו ומיקום המוצרים השונים בחלל על-מנת למקסם מכירה. "אנחנו מתכננים איזה מוצרים הלקוח רואה כשהוא רק נכנס לחלל, דואגים למקם מוצרים משלימים במקומות אסטרטגיים כך שלקוח שהגיע לרכוש פסטה יצא גם עם רוטב ובקבוק יין, מתעדפים מוצרים מסוימים על פני אחרים על-ידי הקפדה על גובה המידוף, ממקדים אותו למוצרים אסטרטגיים בעזרת תכנון תאורה נכון ואף יכולים להשפיע על משך השהייה שלו בחלל. כך אנחנו מגיעים למצב שכשהלקוח מגיע לבסוף לקופה הוא נחשף למקסימום המוצרים והשירותים שיש למקום להציע לו ובכך מאפשרים את הגדלת סל הקניה ורווחיות העסק".

סיפור ויזואלי מדויק

בשוק רווי ותחרותי כתחום המסעדנות, אין מקום לטעויות מאחר וכל טעות קטנה יכולה לעלות ביוקר, לכן חשוב לגייס לתהליך הקמת ו/או שיפוץ העסק, בעלי מקצוע מנוסים שיאפשרו לקלוע למטרה כבר בניסיון הראשון. "בסטודיו אנחנו משתפים פעולה עם יועצים קולינריים, יועצים אסטרטגיים, מתכנני מטבחים ואנשי מיתוג. יחד אנחנו מאפיינים את קהל היעד, מחדדים את תמהיל מוצרים, מבדלים את המותג ממתחריו ומגדירים את חווית הקנייה, כך שתהיה אחידות במסר שיעבור ללקוח בכל המדיות השונות. בעל עסק יכול ליצור מוצר מדהים, אך אם בעיצוב המסעדה המסר והמותג לא עוברים ללקוח בצורה מדויקת, הכל יכול להתפספס.

"היתרון שלי כמעצבת פנים הוא שאני למעשה מדברת את השפה שהלקוח מבין ויודעת איך לדבר אליו. אני מייצגת באופן ויזואלי את ערכי המותג ומספרת את הסיפור שלו בעזרת חומרים, צבעים, חלוקת חלל, תכנון תאורה וכדומה. אם לפני כמה שנים היו מגיעים אליי לקוחות ומבקשים רק 'שיהיה יפה', היום כולם מבינים שבכוחו של תכנון נכון ועיצוב פנים מדויק, להביא להצלחה עסקית גדולה יותר. המודעות העסקית מאפשרת לי להשתמש באסתטיקה לצורך מיקסום הרווחיות".

המטרה בעיצוב היא ליצור מותג חזק, עם סיפור ייחודי, כזה שלקוח הקצה ירצה להזדהות איתו, להיות חלק ממנו, להיות נאמן לו וכמובן להפיץ ולשווק אותו בצורה הטובה ביותר לשאר העולם, למשל ברשתות החברתיות. ברגע שהלקוח רוצה להיות חלק מהסיפור של המותג הוא מממש אותו במציאות ובכך המותג מגשים את המהות שלו והחלל הפיזי מצדיק את קיומו. לדברי דנה, יש לא מעט עסקים שהסטודיו עוזר להם לאפיין וליצור את הסיפור הייחודי שלהם כבר מהשלבים הראשונים, כשבהמשך הם מחליטים להפוך לרשת המונה מספר סניפים. "במקרה כזה האתגר התכנוני מקבל משמעות נוספת. בתכנון רשתי אנחנו נדרשים ליצור אב טיפוס שניתן יהיה לשכפל אותו במקומות שונים מבלי לאבד את הצביון הייחודי של הסניף הראשון, ובמקביל להתאים את המסר והשפה לאוכלוסיות שונות".

לדברי דנה, יש לא מעט עסקים שהסטודיו עוזר להם לאפיין וליצור את הסיפור הייחודי שלהם כבר מהשלבים הראשוניםצילום: תומר רובנס

עיצוב מוכוון יצירתיות

בסטודיו של דנה שקד תמצאו גם מענה לעיצוב חללי עבודה, בו החשיבה העיצובית שונה ונובעת מהשינוי התפיסתי של השנים האחרונות. אם עד לא מזמן חללי העבודה התאפיינו במשרדים אישיים סגורים בקירות גבס לבנים או ב"אופן ספייס" מחולק לתאים משוכפלים כשהעבודה התבצעה באופן פרטני, כיום שמים דגש יותר על עבודה קבוצתית ומוקירים את החשיבות וההפריה שיש בשיתופי פעולה ובחשיבה מחוץ לקופסה. "בעבר היינו 'יצרנים', אך היום כשהאוטומציה תופסת נתח גדול יותר, העובדים נדרשים ליצור ולא לייצר, כלומר להיות יצירתיים", וכשיצירתיות הופכת לערך עליון, חללי העבודה משתנים באופן מהותי וכל הגבולות מוגדרים מחדש.

"את הקירות הלבנים החליפו קירות מודולריים מעוצבים, אזורי ישיבה נוחים ולא רשמיים מאפשרים סיעור מוחות קבוצתי וטשטוש הגבולות בין עמדות העבודה השונות מאפשר שבירת מוסכמות וחשיבה מחוץ לקופסה. כל תהליך העבודה הופך לחווייתי יותר וגמיש יותר, כאשר במקביל הטכנולוגיה מאפשרת לנו לשבור מוסכמות נוספות ולשבור את מגבלות הזמן והמקום, החל מתכנון חדרי ישיבות מאובזרים במערכות מולטימדיה ומסכים ועד חללים מחופים בחומרים אקוסטיים ממוחזרים", היא מסכמת.

דנה שקד
יגאל אלון 94 א', תל אביב
טלפון: 050-7870048
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>