מיזוג אוויר לתעשייה: סביבת עבודה אידאלית ונוחה

מזגנים ומערכות אוויר הם חלק חשוב ביצירת אזורי מחייה נעימים ובטוחים בכל עונות השנה. אוורור ומיזוג מבנים תעשייתיים דורשים ידע בנושא וגם יצירתיות לטובת מענה מתאים – אותו ניתן לקבל מחברות העוסקות בתחום

לידור יעקב ושחר אמאנו
תוכן שיווקי
אדם מחזיק ציוד מדידה המיועד למדוד מזגנים
מיזוג אוויר לתעשייה: סביבת עבודה אידאלית ונוחהצילום: shutterstock
לידור יעקב ושחר אמאנו
תוכן שיווקי

מיזוג אוויר לתעשייה כולל כיום לא מעט פתרונות חכמים שיכולים לאפשר סביבת עבודה נעימה ואף חיסכון בצריכת חשמל מיותרת. בנוסף, לכל תעשייה סטנדרטים מסוימים בהם יש צורך לעמוד כדי לשמור על בריאות העובדים וטיב המוצרים המוחזקים במקום. על מנת לכסות את כלל הדרישות ולעמוד בתקנים, ניתן להיעזר בליווי של חברות המכירות את התחום, הציוד והפתרונות מקרוב. בין החברות הפועלות בתחום: אינסופקו טכנולוגיות בע"מ, סמטק, פלטק, מילניום וד. גרינצויג קירור ומיזוג בע"מ.

nullאינסופקו טכנולוגיות בע"מ

אינסופקו, חברה ותיקה הנחשבת לאחת המובילות בשוק הישראלי, מספקת ציוד, מערכות ופתרונות מיזוג אוויר לתעשייה כבר למעלה משלושים שנה. החברה מייצגת בישראל מגוון חברות בינלאומיות מובילות המספקות פתרונות למיזוג אוויר לתעשייה ולמעבדות, זאת לצד מתן ייעוץ הנדסי בתחום.

החברה היא חלק מקבוצת קומטל טכנולוגיות והנדסה, הפועלת עשרות שנים בתחומי טכנולוגיה מגוונים. עובדה זו הופכת את אינסופקו לחברה בעלת גב פיננסי, המאפשרת ללקוחותיה שקט נפשי ובטחון ביציבות שנים קדימה. מיום היווסדה היא מעניקה מענה לאלפי פרויקטים במגוון תעשיות. בין לקוחותיה: קבלני מיזוג מובילים, מפעלי פרמצבטיקה ומזון, תעשיית הקנאביס הרפואי, סטארט-אפים לסוללות, חדרים נקיים, מעבדות כימיה וביולוגיה, מתקנים ביטחוניים, מכוני מחקר, מוסדות רפואיים ואקדמאיים, קניונים, בנייני מסחר ומשרדים ועוד.

Munters DryCoolקרדיט: Munters

המטרה - לאפשר סביבת עבודה מיטבית העומדת בתקנים בינלאומיים

אינסופקו מתמחה בהתאמת פתרונות הנדסיים לצרכי חברות וארגונים במגוון תעשיות. "צורך יכול לנוע מיצירת סביבת עבודה בטוחה ונקייה, שמירה על טמפרטורה ולחות מדויקת או לחץ אוויר חיובי/שלילי, מרסנים לרעידות אדמה, ועד התקנת פתרונות לשיכוך רעידות ובידוד רעשים החשובים לקיום תהליכים שונים. אלו מתאפשרים בעזרת מגוון מוצרים וציוד למערכות מיזוג אוויר ייעודיים לתעשייה", מסביר אריק אביטל, מנכ"ל אינסופקו.

השלב הראשון בתהליך כולל ייעוץ הנדסי, לרבות אפיון צרכי הלקוח ומתן פתרונות מתאימים באופן מדויק עבורו. בהמשך, החברה מפקחת על ההתקנה ובסיומה מפעילה את הציוד ונותנת את אישורה לעשות בו שימוש.

עשרות שנות ניסיון בהתאמת פתרונות ללקוחות

צוות החברה מורכב ממהנדסים, אנשי שירות ומחסן, כל אחד בעל ניסיון רב בתחומו. למהנדסים עצמם למעלה מ- 25 שנות ניסיון והם נחשבים מומחים בתחומם. "המהנדסים שלנו מכירים את מגוון הפתרונות הקיימים בתחום מלפני ומלפנים, והדבר מעניק להם יתרון אדיר ביכולת להתאים לכל לקוח את הפתרון הספציפי הדרוש לו, ובליווי התהליך עד להשלמתו", מדגיש אריק.

מערכות מיזוג אוויר לתעשייה - מהחברות המובילות בעולם

אינסופקו היא יבואנית של מגוון מוצרים מתוצרת חברות מוכרות וגדולות בתחום, מארה"ב ומאירופה. את מוצריה היא מקפידה להחזיק במלאים גדולים בכל זמן נתון ולאפשר ללקוחותיה פתרון מהיר ומינימום זמן המתנה לאספקה.

ייבוש אוויר - אינסופקו היא יבואנית הייבשנים הדסיקנטיים של חברת Munters השבדית. הייבשנים משמשים לספיחת לחות ושמירה על טמפרטורת טל של מינוס 40°C במגוון תחומים, כגון מפעלי תרופות, מזון, קנאביס ופרמצבטיקה, בתי קירור, מעבדות ועוד.

בלימת רעידות ושיכוך רעשים – החברה היא גם היבואנית הרשמית של Mason Industries האמריקאית. מוצריה משמשים לבלימת רעידות ולשיכוך רעשים הנוצרים על-ידי משאבות, מפוחים, מדחסים, מקררי מים וכל ציוד סובב במערכות המיזוג ובכלל. בין המוצרים: רפידות ובולמי ניאופרן, רפידות עם קפיצים לשיכוך רעידות ורעש בתדרים גבוהים, צנרת מים גמישה, בסיסי אינרציה לבלימת רעידות ממשאבות, מרסני תנועה לרעידות אדמה, רצפות צפות ועוד.

בקרת זרימת אוויר - מערכת שסתומי ויסות אוויר מבית חברת Phoenix Controls, הפועלים בשיטתVenturi ושומרים על מהירות אוויר קבועה על פני פתח המינדף (Sash). המערכת מיועדת למעבדות, למרכזים רפואיים, לחדרי בידוד ולחללים נוספים בהם יש צורך בשמירת לחץ אוויר קבועה ומניעת חדירת אוויר לתוך החדר והחוצה, זאת כדי לשמור על בריאות העובדים.

"שילוב זה, של הון אנושי, עשרות שנות ניסיון ומתן פתרונות איכותיים של החברות המובילות בעולם בתחום המוצרים למיזוג אוויר לתעשייה, הוא שמאפשר לנו כיום להעניק ללקוחותינו Value fo money עם מוצרים ושירות שאין להם אח ורע בשוק הישראלי", מסכם אריק.

אינסופקו טכנולוגיות
טלפון: 073-2000380
מעבר לאתר >>
לעמוד הלינקדאין >>

-----------------------------------------

nullסמטק - סמסונג מערכות VRF

סמטק טכנולוגיות היא יבואנית ונותנת שירות רשמית בישראל של מערכות מיזוג האוויר מתוצרת סמסונג אלקטרוניקס, אחת מקבוצות האלקטרוניקה הגדולות בעולם. החברה היא חלק מקבוצת פולק, אשר נוסדה ב-1935, ומהווה אחת מקבוצות האלקטרומכניקה הגדולות בישראל, ומהוותיקות בתחום הקירור ומיזוג האוויר בישראל. הקבוצה מייצגת מעל ל-40 יצרנים בינלאומיים בישראל בתחומי המיזוג, קירור, אוורור, ומערכות לתעשייה תהליכית, ומספקת מעטפת תמיכה כוללת לפעילותה בעזרת יועצים טכניים, מהנדסים, ומערך אנשי שירות טכני מקצועיים.

סמטק היא חברה מתמחה הממקדת פעילותה במערכות מיזוג אוויר מסחריות מסוג VRF - מערכת מיזוג חכמה ומודולרית העומדת בחזית הטכנולוגיה בתחום. החברה מעמידה לטובת לקוחותיה צוות מקצועי רחב, אשר נותן מענה איכותי ומהיר, הממוקד כולו במערכות VRF. מכלול השירותים מהווים תשתית לליווי ביצוע פרויקטים באופן מיטבי ומעטפת שירותים טכניים לליווי המערכות לכל אורך חייהן. לאורך שנות פעילותה ליוותה סמטק טכנולוגיות מאות יזמים, לקוחות מוסדיים, קבלנים, אדריכלים ואנשי מקצוע נוספים בתחום הבנייה. בין לקוחות החברה: אשטרום, פרשקובסקי, סופר-פארם, שופרסל, בנק הפועלים, Wix.

ליווי הנדסי לכל פרויקט

"סמטק היא קודם כל חברה הנדסית, בעלת צוות מקצועי ומנוסה עם יכולת לתת פתרונות ומענה למכלול נושאים בתחום מיזוג האוויר, מהנושאים הבסיסיים שיש עבורם פתרונות מובנים, ועד למורכבים ביותר שדורשים למידה, מחקר ופיתוח פתרון מותאם במיוחד לאפליקציה. אנחנו לא מספקים רק מוצר, אלא שירות מלא הכולל בין היתר ליווי הנדסי וטכני לכל פרויקט, ומערכת שלמה של שירותים נלווים, שמייצרים הבדל משמעותי ביכולת של האינטגרטור לבצע פרויקט מצוין", אומר יורם ליבני, סמנכ"ל שיווק בחברה.

צוות החברה מורכב ברובו ממהנדסים, הנדסאים וטכנאים בעלי ניסיון עשיר בתחום מיזוג האוויר. הדבר מבטיח ליווי מקצועי לכל אורך חיי המערכת, בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

מעטפת שירותים מלאה לאורך התהליך

"מערכת מיזוג אוויר היא המערכת המורכבת ביותר שישנה כיום בכל מבנה, הקמה של מערכת מיזוג היא פרויקט מורכב שכולל אינטגרציה והתייחסות למספר רב של מערכות בינוי – חשמל, אינסטלציה, שלד ומחיצות, וכן התייחסות למכלול המימדים שנוגעים ספציפית למיזוג אוויר – פיזור אוויר, יניקת אוויר, אוויר צח, בקרה וכמובן אופי השימוש בחלל. בהתאם, ישנה חשיבות רבה לליווי מקצועי לכל אורך הפרויקט על שלביו השונים, עד להשלמתו, כדי לייצר מערכת איכותית, וגם לאחר מכן לאורך חיי המערכת", מדגיש יורם.

החברה מקיימת תהליכי אבטחה ובקרת איכות מהמחמירים והמתקדמים בענף, כאשר התהליך כולל מספר שלבי בקרה שונים לאורך הדרך, שמטרתם למנוע ליקויים בהתקנה, בתקשורת או בתשתיות המערכות שעשויים להתגלות בהמשך לולא קיום התהליכים האלה. צוות המהנדסים והטכנאים מקיימים פגישות עדכון והדרכה לקבלנים להתקנת המערכות, מוודא שההתקנה והקמת המערכת מתבצעת כנדרש ומעניק מענה בכל צורך שעולה.

טכנולוגיית VRF – מערכת מיזוג אוויר יעילה וגמישה

מערכות מיזוג האוויר המתקדמות בטכנולוגיית VRF מבית סמסונג, מציעות יכולות מיזוג דומות למערכות מיזוג אוויר מרכזיות הפועלות באמצעות מים ("צילרים"), תוך חסכון במשאבים ובאנרגיה וגמישות רבה בהתקנה.

מדובר במערכת אינטגרטיבית וגמישה מבוססת תשתית גז, בה כל יחידות הפנים מתקשרות עם יחידה חיצונית אחת, באמצעות מערכת בקרה אינטגרלית השולטת על כל המערכת. הדבר מאפשר מיזוג חללים שונים באופנים שונים - מבחינת תפוקה, פיזור האוויר ומאפיינים נוספים.

Samsung | DVM S Air Conditioning Unitקרדיט: Samsung UK

סמסונג היא מותג על בעיקר בגלל החדשנות

"סמסונג היא מותג על ברמה גלובלית, בכל אחד מקווי המוצרים שלה היא משקיעה משאבי מחקר ופיתוח עצומים ומצליחה להעמיד את עצמה בחזית הטכנולוגית, וזה מה שדוחף אותה קדימה. בתחום מיזוג האוויר סמסונג הציגה בשנים האחרונות פיתוחים ייחודיים כמו הקסטה העגולה עם פיזור אוויר ב-360 מעלות שזכתה להצלחה מרובה בעולם, טכנולוגיית ה-WindFree שמייצרת מיזוג אוויר ללא משבי רוח לא נעימים, מערכות הבקרה, ויתרונות רבים נוספים ברמת הפריטים והמכלולים במערכות שנותנות לסמסונג יתרון של צעד וחצי לפני שאר הענף", מרחיב יורם.

New Wind-Free™ Air Conditioner | Samsungקרדיט: Samsung

”מיזוג אוויר היא המערכת התשתיתית השלישית ברמת חשיבותה, אחרי מים וחשמל, בייחוד בישראל לאור תנאי האקלים שלנו. ליווי על-ידי חברה מקצועית עם צוות מקצועי עתיר ניסיון ומומחיות, תבטיח ביצוע תהליכי תכנון והקמת מערכות מיזוג שיענו באופן מדויק ומיטבי על הצרכים, וישרתו את המשתמשים שלהם באופן מיטבי לאורך זמן", מסכם יורם.

סמטק – סמסונג מערכות מיזוג אוויר
טלפון: 03-556-9090
מעבר לאתר >>

--------------------------------------

nullפלטק – מערכות מיזוג אוויר

מזג האוויר הישראלי מספק כמעט לאורך כל השנה שמש וטמפרטורות גבוהות, וכפי שיש צורך במיזוג אוויר, ישנו צורך במקצוענים שידאגו לכך. בפרט כאשר מדובר במפעלים, עסקים וחברות שבהם מערכות מיזוג האוויר מורכבות יותר.

בחברת "פלטק מערכות מיזוג בע"מ" מתמחים במערכות מיזוג אוויר וקירור במגזר העסקי והתעשייתי, ומכניסים אל תוך תהליך העבודה את כל הפרמטרים הנחוצים כדי לייצר את המערכת הנכונה והיעילה ביותר, המותאמת לכל לקוח בהתאם. לשם כך, ישנה הקפדה יתרה על איכות המוצר, ולכן החברה מייצגת ובונה פתרונות ללקוח בעזרת הציוד של החברות HIDROS ,HITEMA ,TermoKey ועוד - בהתאם לצרכי הלקוח.

סרטון תדמית- פלטק מערכות מיזוג בע"מקרדיט: felix tilipman

פלטק הוקמה בשנת 2000 כחברה לשירות והתקנת מיזוג אוויר לתעשייה. עם השנים התרחבה והחלה לייבא צ'ילרים ומערכות מיזוג וקירור מאירופה, לצורך התקנתם בישראל. במקביל, גם החלה לייצר ליין משלה תחת המותג Feltec. בחברה מספקים ללקוחות פתרונות חכמים ויצירתיים וגם שדרוג מערכות קיימות תוך התאמתן לצרכים המדויקים של הלקוח.

החברה פועלת מול תעשיית המזון, הפלסטיקה, הפלדה, המכונות ועוד ומספקת שירותים לגופים המובילים בישראל, כאשר בין לקוחותיה הבולטים: החברה הממשלתית רפאל, רשות שדות התעופה, משרד הביטחון, משען, לנדא, אלביט מערכות ועוד.

"יתרונה הגדול של פלטק הוא בהיותה חברה המספקת ללקוח את כל השירות מתחילת התהליך: החל מבדיקת נקודות התורפה במפעל כדי לקבוע את גודל הצ'ילר הנחוץ, תכנון איכותי ומקצועי על-ידי יועצים בכירים בתחום המיזוג, הצוות כולל מהנדסים לתכנון הפרויקט באופן אופטימלי ללקוח והתקנה על-ידי עובדים מקצועיים ומיומנים. מתן כל השירותים הנחוצים על-ידי פלטק חוסך זמן וכסף ללקוח, שאינו נדרש לפעול מול כמה ספקים עד לתוצאה הנחוצה ומקבל הכל במקום אחד", מדגישים בחברה.

"יתרונה הגדול של פלטק הוא בהיותה חברה המספקת ללקוח את כל השירות מתחילת התהליך"צילום: באדיבות פלטק

הדיוק בעבודה של פלטק מגיע עד לרזולוציה המקסימלית המותאמת לשוק המקומי-הישראלי. התנאים הלא פשוטים שמייצר האקלים בישראל, בין היתר בשל היותה גם מדינה מדברית שבה יש מזג אוויר משתנה בין חלקיה השונים, מחייבים עבודה מקצועית ומאוד מדויקת שתתגבר על השינויים ותייצר מערכת מיזוג וקירור שתענה על הצרכים אפילו ברמת כל עיר. חלק מהמערכות מיובאות מאירופה, בעיקר מאיטליה, ויש כאלה הנבנות על-ידי פלטק שמציעה גם חלקי חילוף איכותיים שיכולים לשנות את רמת המיזוג במפעלים ובמבנים בגדלים משתנים.

בפלטק מתמחים בצ'ילרים מותאמים, מערכות לשמירת חום ומערכת לשימור אנרגיה, ורותמים לצורך הצלחת התהליך את כל הניסיון והידע. בחברה מסתייעים בקשת של אנשי מקצוע ובהם טכנאי מיזוג וקירור. חלק מהנתונים אף מועברים להתייעצות גם במפעל המייצר באיטליה, לטובת ייבוא החלקים הנחוצים והיעילים ביותר למפעל האמור או בנייה על פי הייעוץ כאן בישראל. לאחר מיפוי צריכים מתחילה פלטק בהגדרות ליצרן כיצד לבנות את המערכת בצורה האופטימלית עבור כל לקוח.

תחום נוסף של החברה הוא הקמה של מערכות מיזוג אויר ומערכות קירור למגזר העסקי והתעשייתי. פלטק מתכננת ובונה מערכות לתעשייה ולמעבדות למגוון גופים, בהם חברות הייטק, חדרי מחשב, מפעלים, מעבדות, מסעדות, חנויות מזון ומרתפי יין. עבור מעבדות מציעה פלטק משטחי הקפאה, אמבטיות קירור וחימום, אצבעות קירור וארונות לשמירת אקלים ולחות. "ההצלחה של הלקוח היא ההצלחה שלנו", אומרים בחברה. "אנחנו פועלים מול מגוון לקוחות ומתעלים את כל היתרונות שלנו, הידע, הניסיון והמומחים לטובת התוצאה הטובה ביותר ללקוחות, שלכל אחד מהם צרכים ייחודים משלו".

פלטק
טלפון: 03-6345862

מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>

-------------------------------

nullמילניום קירור ומיזוג אוויר

"אנחנו רואים את עצמנו כחברה שמגדירה מחדש את הסטנדרטים לעבודה ושירות איכותי בענף מיזוג האוויר ופתרונות הקירור. זאת, תוך גמישות מקסימלית והתאמה אישית של הפתרונות לצרכי הלקוחות", אומר עוזי לוי, בעלים בחברת מילניום קירור ומיזוג אוויר, הפועל בתחום מזה למעלה משלושים שנה, וכן ב"אייסברג קירור תעשייתי" העוסקת בחדרי קירור ובקירור תעשייתי.

מילניום מיזוג אוויר היא חברה בעלת ותק של עשרים ואחת שנה, המבצעת מכירה, התקנה ושירות בתחום מיזוג אוויר ופתרונות קירור, ללקוחות עסקיים ופרטיים, תוך התאמה אישית לצרכי הלקוח. בין לקוחותיה: רשויות עירוניות, משרד הבטחון, בסיסים צבאיים, חברות בנייה ויזמים, רשתות קמעונאיות מהגדולות במשק ועוד. כמו כן, החברה מעניקה שירותי מיזוג אוויר ללקוחות פרטיים – קבוצות רכישה ובתים פרטיים, החל ממזגן קטן בחדר למערכות VRF חדישות, כאשר תוכנית מיזוג האוויר מותאמת באופן אישי לצרכיו של כל לקוח.

גמישות מקסימלית והתאמה אישית של הפתרונות לצרכי הלקוחותצילום: מילניום קירור ומיזוג אוויר

כל שירותי מיזוג האוויר לתעשייה במקום אחד

החברה מעניקה מענה אינטגרלי למכלול האתגרים הטמונים בהקמת תשתיות ופרויקטים רחבי היקף. כך, מלווה החברה את לקוחותיה לכל אורך התהליך, החל משלב התכנון, איתור פתרונות הנדסיים, דרך התקנה ועד מתן שירות מקצועי וזמין, ללא פשרות. צוות החברה כולל מהנדסי קירור, הנדסאי מיזוג אוויר, לצד טכנאי קירור ומיזוג אוויר בעלי ניסיון עשיר בתחומם והיכרות עם כל המערכות והטכנולוגיות הקיימות בשוק. עוזי מספר כי על מנת להבטיח שירות איכותי ומקצועי, צוות הטכנאים משתתף באופן שוטף במגוון הכשרות הנוגעות בכל טכנולוגיה חדשה היוצאת לשוק.

כל לקוח מלווה על-ידי מנהל פרויקט מקצועי ומנוסה, המעניק מענה מלא החל משלב התוכנית ועד לשלב מסירת המערכת. תחילתו של הפרויקט ביצירת תוכנית מיזוג אוויר, תוך התאמה מקסימלית לצרכי הלקוח. מילניום עובדת עם כל יצרניות מערכות מיזוג האוויר בישראל – Tornado, Tadiran, Electra, Haier, LG, Mitsubishi Samsung ולכן ביכולתה לבצע התאמה מקסימלית של תכנון ומפרט מערכת מיזוג האוויר, לפי רצונות והעדפות הלקוח. הצעת המחיר המוגשת ללקוח כוללת פירוט באשר לשלבי הביצוע של הפרויקט.

החברה בעלת ותק של עשרים ואחת שנהצילום: מילניום קירור ומיזוג אוויר

מילניום מציעה ללקוחותיה מערכות מיזוג אוויר מתקדמות בטכנולוגיית VRF של היצרניות Tornado ,Tadiran ,Toshiba Electra ,Haier Daikin ,LG ,Samsung ,Mitsubishi. במערכות מיזוג האוויר ניתן לשלב בקרת מבנה - מערכת בקרה מרכזית המאפשרת שליטה בכל יחידות מיזוג האוויר שבמבנה, בקלות ובנוחות – באמצעות אפליקציה ייעודית.

צוות מילניום ממשיך ללוות את הלקוח גם בהתקנת המערכות באתר, ובמתן שירות לכל אורך הדרך, בכל צורך שעולה. בכך, מאפשרת החברה ללקוחותיה מענה מלא תחת קורת גג אחת, ללא כאב הראש הנלווה לעיתים למעורבותם של מגוון נותני שירות בתהליך.

ליווי מקצועי וביקורות שוטפות

"כמקצוענים, המוטו שלנו הוא ניהול פרויקט באפס תקלות", מדגיש עוזי, "כדי לעמוד ביעד, מנהל הפרויקט נמצא בשטח ברמה יום-יומית, לצורך בקרה על התקדמות הפרויקט ואיתור בעיות שעולות ופתירתן בזמן אמת". עוזי מוסיף כי היות והחברה מעניקה שירות, וצוות הטכנאים שלנו הוא זה שפוגש את הלקוח במידה ומתגלות תקלות בפעילות מערכות המיזוג, יש לה אינטרס משמעותי להבטיח שהתהליך יתנהל כנדרש. מילניום מעניקה אחריות בת חמש שנים על התכנון וההתקנה של מערכות המיזוג, בנוסף לאחריות היצרן.

מילניום קירור ומיזוג אוויר
טלפון: 054-7703212
מעבר לאתר >>
לפרויקטים במיזוג אוויר בביצוע החברה >>
לאייסברג קירור תעשייתי >>

--------------------------------

nullד . גרינצויג קרור ומיזוג בע"מ

ב-20 שנה האחרונות למר דודי גרינצוויג יש את מה שהפך אותו למומחה להתקנת מערכות חימום וקירור. את כל הידע המקצועי והטכני שלו הוא מביא לידי ביטוי בחברה שלו "ד. גרינצוויג קרור ומיזוג בע"מ", המציגה צוותים מיומנים ואמינים הפועלים במספר פרויקטים יוקרתיים ומורכבים להתקנת מערכות בכל רחבי הארץ ובהם מובילאי ירושלים, קירור חדרי שרתים במרלו"ג קופת חולים שוהם, מעין החינוך התורני ירושלים, גרוזנברג תל אביב ועוד.

"הסקרנות שלי הובילה אותי ללמוד ולחקור את התחום", מסביר דודי גרינצוויג. "אני לא מתקין על אוטומט, תמיד הסתקרנתי להבין את המערכות שאני מתקין לעומק, מה שעוזר לי להתאים את המערכת לצרכי הלקוח. הקו שמנחה אותי הוא שהאמת חזקה מהכל, וכשהלקוח מבין שמולו עומד איש מקצוע שמכיר את מכלול המערכות והמשמעויות הטכניות של ההתקנה שלהם, ולויאלי לצרכים ולאינטרסים של הלקוח – הוא יודע שהוא יקבל את הטוב ביותר עבורו".

דודי גרינצוויג מעודכן בכל החידושים בתחום מערכות קירור וחימום, עבודות צנרת שונות (נחושת, פלדה, נירוסטה) מערכות איוורור ומערכות בקרה לקרור חימום ומיזוג אוויר. הוא יודע לנתח כל מערכת לפרטי פרטים ולהסביר כיצד יש להתאים את הנכונה ביותר ללקוח על פי צורך, מיקום, מזג אוויר חיצוני וכמויות הולכת האוויר. "חשוב לי לא להלביש על הלקוח מערכת שלפעמים היא נשמעת נהדר אבל היא לא עונה למכלול האינטרסים של הלקוח הספציפי הזה", מדגיש גרינצוויג. "כדי שזה יקרה אתה צריך ללמוד הכל על הלקוח והצרכים שלו".

"אני לא מתקין על אוטומט, תמיד הסתקרנתי להבין את המערכות שאני מתקין לעומקצילום: shutterstock

כמומחה לתחום כבר 20 שנה, ומי שהיה שותף לעשרות פרויקטים, מה חשוב לבחון אצל לקוח לפני התקנה?
"קודם כל שיבין שאני איתו ומלווה אותו מתחילת ההליך ועד סופו. זה כולל את המימון הנכון לפרוייקט, את ההבנה כמה זמן הוא מתכנן להישאר באותו מקום או מבנה, מה צורת המבנה ואיך אנחנו מתאימים לו את הציוד הנכון ביותר בהתאם לתקציב שלו. אני רוצה שהוא יבין שאפשר לקבל תוצאות דומות ואפילו טובות יותר מחומרים איכותיים שישרתו אותו בצורה הטובה ביותר, וזה ולאו דווקא צריך להיות מותגים. אני משתדל להכיר את כל הטכנולוגיות הקיימות, כולל החדשניות ביותר, וכיצד להרכיב אותן בצורה הנכונה ביותר. אנחנו כל הזמן לומדים".

איזה פרמטרים אתה לוקח בחשבון בעת התאמת מערכת חימום או קירור לעסק?
"צריך להבין בדיוק את צרכי הלקוח, לדעת מה הבקרה תדע לעשות ומה לא. לאן האוויר הולך ומאיפה הוא חוזר, מה הטמפרטורה ביום ומה הטמפרטורה בלילה.

לדוגמה, בישיבה בהר ברכה, שנמצאת בגובה 900 מטר מעל פני הים, בנינו מערכת בקרה שיודעת לזהות מתי האוויר בחוץ קריר יותר מהאוויר חוזר באולם, ובעזרת מערכת של דמפרים, מפוחים ותעלות אנו מכניסים למערכת המיזוג אוויר קר מבחוץ ומביאים לחסכון אנרגטי משמעותי".

גרינצוויג מסביר שמערכת דומה לזו הותקנה בחוות שרתים ענקיות, מערכות שמשלבות אוויר צח, אוויר חוזר, מרטיבים, שילוב של מערכות vrf וצ'ילרים, ובקרת לחות ברמה גבוהה ("למניעת סכנות שנובעות מחשמל סטטי").

"המשמעויות הכלכליות של תקלה בחווה כזו, הן אדירות כך שחשוב להתקין בה את הציוד האיכותי ביותר, ובהקפדה יתירה על כל הפרמטרים. התקלות הגדולות מתחילות מכשלים מאוד קטנים".

ההתאמות שאותן מבצע דודי גרינצוויג הופכות את החברה שלו ואותו לחלק קבוע מפרויקטים רחבי היקף, שבהם נדרשת עבודה יסודית שמתאימות למנטליות העבודה ש ד. גרנצוויג מביאה איתה.

"אנחנו מספקים מגוון של שירותים, יש לנו צוות הקמות משלנו, אנשי שירות, ויכולת להעזר בקבלנים נוספים בעת הצורך", מספר גרינצוויג. "אנשים מגיעים אלינו על סמך המלצות, נחשפים לפרויקטים שלנו באתר החברה, והכי חשוב מבינים שאנחנו לויאליים להם ולעסק שלם. בתי עסק רבים שבצענו עבורם פרויקטים ממליצים עלינו בחום".

ד. גרינצויג קרור ומיזוג בע"מ
מעבר לאתר >>
טלפון: 052-3344252
לכתובת המייל >>