יריעות ביטומניות: הצלחה מובטחת באיטום מבנים

חברת פזקר, המובילה את תחום פתרונות האיטום בישראל, מספקת סל מוצרים חדשניים המבטיחים איטום מקסימלי, יעיל ובטוח בכל חלקי המבנה. יריעות ביטומניות, המשמשות לאיטום שטחים גדולים, הן רק דוגמה אחת לחדשנות שמציגה החברה באיטום איכותי, אמין ועמיד

ענת יפה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יישום יריעה ביטומנית מסוג פוליפלסט
יישום יריעה ביטומנית מסוג פוליפלסטצילום: פזקר הע"מ
ענת יפה
תוכן שיווקי

איטום, כפי שהוא נתפס בקרב בעלי מקצועות שונים מתחום הבנייה, הוא מלאכת מחשבת מדויקת המבוססת על חדשנות ופתרונות יצירתיים. עולם רחב, שבהחלט לא מסתכם רק באיטום באמצעות זפת או יריעות ביטומניות לאיטום הגג מחדירת מי גשמים, אלא כולל בתוכו איטום של כל מעטפת המבנה – מהמסד ועד הטפחות.

מי שנחשבת לחלוצה והמובילה בתחום פתרונות האיטום בישראל היא חברת פזקר המציגה את מיטב אמצעי הייצור והפיתוח המתבססים על שנים רבות של ניסיון ומומחיות. ניסיונה הרב עצום ויכולותיה הגבוהות זוכים להכרה רבה, בארץ ובעולם, וביססו את מעמדה של החברה בחזית ענף האיטום, כשהם מנווטים את דרכה לחידושים ולפיתוחים מהפכניים גם בהמשך.

צילום: פזקר בע"מ

"איטום מבנים נחשב לנושא קריטי בעולם הבנייה שכן הבטון משולב עם מוטות ברזל המעניקים למבנה שריון וחוזק לשאת במשקלים עצומים. תפקידו הבסיסי של האיטום הוא בעצם להגן על הברזל מפני רטיבות ומניעת החלדה, שכן חלילה הוא יכול להתפורר כתוצאה מריאקציות כימיות וכך המבנה יכול להיחלש", מסביר ראשד עומרי מנהל הטכנולוגיה בחברת פזקר. "מסיבה זו פיתחה פזקר לאורך השנים פתרונות איטום רבים ומגוונים מגג המבנה, דרך החדרים השונים ועד לקומת המרתף".

יתרונות היריעות הביטומניות
אחד ממוצרי הדגל של פזקר הן יריעות ביטומניות המשמשות לאיטום השטחים הגדולים יותר במבנה, כמו לדוגמה גגות, מרפסות גדולות וקירות מסד, והן מגיעות לעשרות מטרים רבועים. פזקר היא החברה הישראלית היחידה המייצרת את היריעות הביטומניות בישראל והן בעלות תו תקן של מכון התקנים הישראלי. היריעות הביטמוניות לגגות מגיעות בצבע לבן, שמחזיר קרינה, ולשטחים תת קרקעי הן מגיעות בצבע שחור. היריעות מורכבות מסוג של לבד המצופה משני צדדיו במסה ביטומנית המושבחת בפולימרים עם פילם פלסטי דק בצד התחתון ופיזור חול או אגרגט בצדה העליון של היריעה. מה שמקנה ליריעה את חוזקה הגבוה הוא הלבד, שעל פי רוב מורכב מסיבים אינסופיים של פוליאסטר.

יישום יריעות מסוג פוליפז SP 3/250צילום: פזקר בע"מ

הפולימרים מסוג SBS (סטירן – בוטאדיאן – סטירן) או APP (פוליפרופילן אטקטי), המשמשים ליצור היריעות מקנים להן תכונות של חוזק וגמישות וכן עמידות מקסימלית בתנאי קור או חום קיצוניים. זאת בנוסף ליתרון משמעותי אחר שהוא העובי האחיד, בין 4-5 מ"מ, לכל רוחב היריעה. יישום היריעות מתבצע תוך הלחמתן לתשתית באמצעות מבער מיוחד.

משחות איטום
פתרונות האיטום והציפוי אשר מציעה חברת פזקר מעניקים מענה יעיל ומקיף למגוון מטרות והם בעלי תו תקן ירוק. אחד מהם, המתאים לגגות הוא 'אקרילפז' - חומר איטום וציפוי אקרילי לבן על בסיס מים וידידותי לסביבה. "מאסטר גג" היא משחת איטום וציפוי לבנה חדשנית על בסיס מים המשלבת פולימרים מתקדמים בעלי עמידות גבוהה לתנאי סביבה קשים. מוצר נוסף הוא "אינופז H2O", הרשום כפטנט עולמי. זוהי משחת איטום וציפוי דו-רכיבית פוליאורתנית על בסיס מים, בעלת יכולת הדבקה מעולה ועמידות גבוהה לתנאי סביבה קשים.

פתרונות אחרים של החברה מיועדים לחדרי המבנה עצמם, ובראשם המקלחת והשירותים, בהם הרטיבות יכולה לחלחל בין המרצפות ולהגיע עד לבטון. בחדרים הרטובים משתמשים בחומרים על בסיס מים הידידותיים לסביבה ולאדם. בסל המוצרים הזה ניתן למצוא את איזיפלקס, אלסטופז ואלסטופלקס שהם חומרי איטום ביטומניים על בסיס מים, חד-רכיביים ומושבחים בפולימרים איכותיים, ואת אלסטומיקס שהוא חומר איטום ביטומני דו רכיבי מושבח בפולימרים איכותיים על בסיס מים, בעל כושר ייבוש מהיר ועבידות מעולה המיועד ליישום קל במריחה.

מערכת האיכות של פזקר מוסמכת לתקן הבינלאומי ISO9001, המוענק ע"י מכון התקנים הישראלי והאיגוד הבינלאומי IQNET. כן נושאות המשחות המבוססות מים, המיוצרות בפזקר, תו ירוק המבטא את מחויבותה של החברה לשמירה על איכות הסביבה. מוצריה הנבחרים של פזקר מיושמים כיום כמעט בכל בית, מבנה ומערכות תשתית בישראל ומשווקים במדינות רבות ברחבי העולם.

לאתר פזקר