ישראל וידנבוים: מה חשוב לדעת לפני שסוגרים ביטוח?

סוכן הביטוח והבעלים של סוכנות הבוטיק לביטוח ופיננסים, ישראל וידנבוים, מסביר מה השתנה בעולם הביטוח, כיצד מורכבת המעטפת הפיננסית ופנסיונית ואילו כיסויים תקבלו בביטוחי חיים ובריאות

אורן רפאלי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גבר עם חליפה מחזיק גג מנייר מעל דמויות של משפחה מגזיר נייר
צילום: shutterstock
אורן רפאלי
תוכן שיווקי

שיחה עם ישראל וידנבוים, מבהירה מדוע חשוב לו להיות בקשר רצוף עם מבוטחיו. "במהלך חייו אדם עובר מקומות עבודה, חלים שינויים במצבו המשפחתי והבריאותי ואלו דברים האמורים לבוא לידי ביטוי בפוליסות הביטוח שהוא מחזיק", מסביר ישראל, "זוהי בדיוק הסיבה שבגינה אני יוצר קשר אחת לשנה או שנתיים עם הלקוחות שלי. אני מוודא אם חלו תמורות ושינויים כלשהם, מעדכן את הפוליסות וכשצריך אני דואג לבצע התאמה מחודשת לצרכי הלקוח".

בהקשר הזה, מעניק ישראל טיפ למי מחפש סוכן ביטוח. "כדאי לשים לב ממי רכשתם את הפוליסה", הוא מדגיש, "ישנם כאלו שרכשו מאיש מכירות טלפוני כזה או אחר פוליסה כלשהי, כמו ביטוח בריאות, אך מאז עבר עשור ואיש לא דאג לעדכן אותה, כיוון שכיום, איש המכירות הזה כבר עוסק בתחום אחר לחלוטין, וחושב לעדכן את הפוליסה".

בניית תיק מותאם תקציב לכל לקוח

"חשוב שללקוח תהיה משענת חזקה מהסוכן שלו", אומר ישראל ומוסיף כי "ישנם מבוטחים שעברו מקום עבודה, מציעים להם לבצע ביטוח פנסיוני חדש ואין להם מושג מהי קרן פנסיה, מהו ביטוח מנהלים ועל פי אלו אמות מידה עליהם לבחור אחד מהם".

בעניין זה מדגיש ישראל: "זו הסיבה שלי חשוב להעניק מענה לכל צרכיהם הביטוחיים של לקוחותיי. כבר בפגישה הראשונה, אני יושב עם הלקוח, מוודא מה היכולת הכלכלית שלו, הצרכים שלו, מצבו הרפואי והמשפחתי, אלו דברים חשובים. רק לאחר מכן, בעזרת התקציב שבנינו, אנו מחליטים כמה להעניק לכל חלק מהכיסויים של הביטוח ובונים את התכנון הביטוחי והפנסיוני הנכון ביותר". כאן למעשה, נכנסת לתמונה היכולת המקצועית של סוכן הביטוח. "סוכן שאינו עוטף את הלקוח מכל צדדיו ולא לומד את כל תיק הלקוח מכל עבריו - עלול לתת מענה לא נכון, חלקי ולעיתים גם שגוי", מסביר ישראל.

פעילות מול חברות הביטוח הגדולות ובתי ההשקעות המובילים בארץ

מלבד בדיקת תקציב הלקוח לעומק והתאמת המעטפת הביטוחית, ישראל דואג לתת מענה ללקוח בעזרת מגוון חברות ביטוח ובתי השקעות. "חשוב לי לאפשר ללקוח לבחור את הכיסוי הכי מתאים לו, אני מעוניין להעניק לו את השירות הכי מדויק עבורו", הוא מסביר, "לקוחות עלולים להיתקל במצב בו מונחים בפניהם הצעות חלקיות מעולם הביטוח, כאשר מציעים בפניהם פוליסות של חברות ביטוח מסוימות בלבד". ישראל, אשר דואג להישאר במצב העדכני ביותר בכל מישורי הביטוח, עובד עם חברות הביטוח המובילות בישראל כדי לתת ללקוחותיו את הכיסוי הטוב ביותר עבורם.

ישראל וידנבוים: "סוכן שאינו לומד את כל תיק הלקוח מכל עבריו - עלול לתת מענה לא נכון"צילום: shutterstock

"כיום סוכן ביטוח אינו כבר סוכן מכירות, אלא איש מקצוע הרוכש ידע באופן אקטיבי כל הזמן, כזה שמתמקצע לאור השינויים הרבים והרפורמות המתהוות חדשות לבקרים בעולם הביטוח והפנסיה", מסביר ישראל, שמגדיר עצמו כ"למדן של עולם הביטוח", ומסביר כי הוא דואג להיות תמיד עם "יד על הדופק" בכל הנוגע לעדכונים, שדרוגים ושינויים המגיעים מחברות הביטוח, המפקח על הביטוח וגורמים רלוונטיים נוספים.

"ישנם כאלו המחפשים סוכן עם ותק רב בעולם הביטוח, לסוכן כזה שמאחוריו שנות ניסיון בהתמודדות מול חברות הביטוח והכרת ההיסטוריה של עולם הפוליסות - יש יתרון, אך מנגד, ייתכן וחסר לו ידע מקצועי המתעדכן עם שנים", אומר ישראל, "סוכן ביטוח שעבר בחינות לפני 20 או 30 שנה, אינו דומה כהוא זה לסוכן אשר נבחן בחמש או עשר השנים האחרונות. כיום סוכן ביטוח צריך לעבור שישה מבחנים שונים, המועברים על ידי הרשות לניירות ערך והממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר. הסוכן כיום עובר בחינה בחשבונאות, כלכלה, סטטיסטיקה ומימון ויסודות הביטוח ובנוסף מבחני גמר. לעומת זאת, סוכן ותיק שבתקופתו לא היו את כל המבחנים הללו ולא למד בעצמו את החומר, נמצא במקום אחר. בנוסף, יש לציין כי על הסוכן גם להכיר את הרגולציות הרבות שהתחוללו רק בחמש השנים האחרונות".

פוליסת ביטוח ישנה מול חדשה – מה עדיף?

סוכן מקצועי, מסביר ישראל, חייב להכיר את ההבדלים שבין פוליסות חדשות לישנות בכל מישורי הביטוח הקיימים. הוא מבהיר כי כיום, לדוגמה, על פי חוזר הביטוח החדש בעת הפגישה עם הלקוח, בדיקת מצבו הפנסיוני והכנת מסמכי ההנמקה, על הסוכן לעבור על התיק כולו. "אלו דברים שלא היו קיימים בעבר", מדגיש ישראל, "על הסוכן לתת מענה לכל קופה שיש ללקוח ולבדוק האם להשאיר אותה או לנייד אותה - אלו החלטות הדורשות ידע ומומחיות, ישנם סוכנים העובדים על פי כללי אצבע קבועים במה לגעת ללקוח ובמה לא, אך שיטה זו אינה מומלצת ברוב המקרים. לכן, בסוכנות שלנו ישנה מעטפת ידע הכוללת חידושי רגולציה, המתעדכנים מעת לעת ואנו נעזרים במומחים פנסיונים מהמדרגה הראשונה".

מה בנוגע לביטוח חיים?

"פוליסה לביטוח חיים סטנדרטית, היא כיום אחידה בכל חברות הביטוח", מסביר ישראל, "אך קיימים הבדלים משמעותיים בין במחיר הבסיסי ובהנחות השונות הניתנים על ידי חברות הביטוח. בנוסף, יש לדעת כי ישנם חברות המשווקות פוליסות למקרה מוות של בו ישנה קבלת קצבה חודשית ולא סכום חד פעמי. סוכן מקצועי חייב לשלוט בפרטים הללו. בשנת 2019 ירדו מחירי הבסיס ועל כן יש לבדוק בפוליסות הישנות, האם טמונים בהם ההנחות שניתנו, בהנחה שישנם כאלו ואז להחליט האם יש צורך להחליף את הפוליסה הקיימת. הכל נעשה, כמובן, לאחר שבודקים עם המבוטח כי לא חל שינוי מהותי במצבו הבריאותי או האם לדוגמה התחיל או הפסיק לעשן".

על מה יש לשים שם את הדגש בביטוחי בריאות?

"אחת הסיבות לקיומן של פוליסות בריאות היא העובדה שחלק גדול מהכיסויים הקיימים בה אינם נמצאים בסל השירותים שמספקות קופות החולים. כמו לדוגמה, תרופות שאינן בסל הבריאות ותהליכים רפואיים מורכבים", מסביר ישראל, "לא עלינו, כשבן אדם נמצא במצב רפואי שהולך ומדרדר וכבר אינו יכול לרכוש ביטוח או כיסוי לטיפולים חדשים מחליפי ניתוח שלא מכוסים דרך קופות החולים – הבית כולו נאלץ לעיתים להשתעבד עבור תרופה שעלותה מאות אלפי שקלים במשך מספר שנים.

ישראל וידנבוים: "חשוב שללקוח תהיה משענת חזקה מהסוכן שלו"צילום: shutterstock

"זאת הסיבה שבגינה צריך לדעת את ההבדלים שבין הפוליסות החדשות לישנות, במיוחד לאור השדרוגים הרבים בפוליסות החדשות. לדאוג להגדלה משמעותית של כיסוי התרופות ולבצע בדיקה יסודית ומעמיקה של התיק הביטוחי, תוך בירור אלו כיסויים קיימים בו והאם ניתן לשפר התיק ולרוב אכן אפשר לשדרג את התיק".

מה בנוגע לביטוח אלמנטרי?

"אצלנו בסוכנות המבוטח מקבל כאמור מעטפת מקיפה, אני לא שולח אותו למחוזות אחרים אלא מעניק לו כיסוי מלא לרבות רכב ודירה ואפילו לעסק. לכן ברגע שצצות לו שאלות או בעיות – הוא יודע שיש לו תמיד למי לפנות - לסוכן הביטוח שלו".

ישראל מסכם: "ישנה סיסמה שאומרת 'ביטוח עושים כשאפשר – לא כשצריך', זו סיסמה שממש יכולה להעניק חיים. אני תמיד אומר: אל תזלזלו ואל תחששו לטפל באופן מקיף בתיק הביטוחי שלכם".

ישראל וידבוים - ביטוח פנסיה ופיננסים
כתובת: הצבעוני 6, אשדוד
טלפון: 08-610-5561
פקס: 077-3180172