כשאיכות הבנייה עולה לגובה

עם הניסיון, האיכות הבלתי מתפשרת והמוניטין המרשים - חברת אפגד חוזרת לבנות באשקלון. שלושה פרויקטים בשכונות העיר השונות בהם מציגה החברה, יחד עם האיכות עמה היא מזוהה, גם חדשנות בטכנולוגיות בנייה מתקדמות

מיכל אסף
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט אפגד בעיר היין, אשקלון
פרויקט אפגד בעיר היין, אשקלון צילום: אריה סחלי
מיכל אסף
תוכן שיווקי

"מרגישים בבית", צמד המילים שהוא חלק מלוגו חברת אפגד, משקף במדויק את הרעיון המניע את החברה מזה למעלה משלושה עשורים, ובהחלט גם את מה שחושבים אלפי ישראלים שרכשו דרכה במהלך השנים דירות ונכסים. חברת בנייה משפחתית וותיקה בה מובילים איכות מגורים וחוויית הלקוח, ולא רק כסיסמא.

"אנחנו מאמינים שלדירות באיכות טובה יש ביקוש גדול", אומרת יעל דקל הניג, סמנכ"לית השיווק של אפגד. "ולראייה הלקוחות שלנו שחוזרים אלינו שוב ושוב מתוך אמונה וידיעה שאצלנו יקבלו איכות ושירות ללא פשרות, וזה בעצם אומר הכל".

יעל הניג דקל צילום: ניצן הפנר

שותפים בבניית העיר אשקלון
חברת אפגד, שהוקמה בשנת 1989 ע"י אפרים הניג, נחשבת לאחת מחברות הבנייה והייזום הוותיקות בישראל, עם למעלה מ-2,000 יחידות דיור שהקימה לאורך השנים בכל רחבי הארץ. באשקלון הפכה אפגד לשם דבר בזכות כ-800 יחידות דיור שבנתה ברחבי עיר.
התרומה הגדולה הזו להיצע דירות המגורים בעיר קשורה במידה רבה לעובדה שבראש חברת אפגד, חברה מקומית ומשפחתית, עומדים מנהלים ועובדים תושבי אשקלון.

משרד מכירות פרויקט בריזה באשקלון צילום: מון אדריכלים

אפרים הניג, יו"ר החברה וארבעת ילדיו מחזיקים בתפקידים הניהוליים: שי הניג כמנכ"ל ויעל דקל הניג סמנכ"לית השיווק, וכמותם מרבית עובדי החברה מתגוררים בעיר, שותפים פעילים בחיי הקהילה ואף מתנדבים בכפר הילדים "נווה הרואה". "אשקלון היא אחת הערים היפות בישראל", אומרת דקל הניג, "ואנחנו שצמחנו בעיר הזאת אוהבים אותה ומאמינים בה. כחברה שהייתה שותפה להקמה ולבניית שכונות חדשות בעיר, ובונה היום בעיר היין - שכונה בסדר גודל של עיר חדשה, ברורה החשיבות שיש לחברות בנייה מקומיות".

לאחרונה, ולאחר עשור בו התמקדה והשקיעה את מירב משאביה בפרויקטים במסגרת התחדשות עירונית ובפרויקטים יזמיים למגורים, חוזרת אפגד לאשקלון, ובגדול. בשנה האחרונה החלה בייזום ובנייה של שלושה פרויקטים בהיקף של למעלה מ-1,300 יחידות דיור, כולם במיתוג האיכות של אפגד מייצגים בין השאר חדשנות בבנייה ומוגדרים כפרויקטים ירוקים המדורגים בדירוג אנרגטי גבוה A הכוללים אלמנטים רבים לחיסכון באנרגיה. כך לדוגמה יותקנו במרחבים הציבוריים של כל פרויקט מערכות לטיפול באבנית, ניתור דליפה, גופי תאורה חסכוניים וחלוקה לאזורי הדלקה על ידי חיישנים בחניון.

"בריזה" - פרויקט היוקרה החדש של החברה, הנבנה בסמוך לקו החוף בשכונת אפרידר (חוף דלילה), מזמין את דייריו ליהנות מאווירת ים וחופש עם נוף ים מרהיב במגדל מגורים שיתנשא לגובה 23 קומות ובו 93 דירות בנות 3-5 חדרים וכן דירות פנטהאוז, מחציתן פונות לים עם מרפסות מרווחות בשטח של 22-40 מ"ר. הדירות מוצעות במחירים של החל מ-1.48 מיליון שקלים לדירות 3 חדרים, החל מ-1.67 מיליון שקלים לדירות 4 חדרים והחל מ-2.070 מיליון שקלים לדירות 5 חדרים. הדיירים בפרויקט, הצפוי לאכלוס ב-2024, ייהנו מלובי מפואר, מועדון דיירים וחדר כושר.

"אפגד באגמים" - פרויקט נוסף, הנבנה בשכונת אגמים המתפתחת, כולל 434 דירות שייבנו במתחם מגורים פרטי בשבעה בניינים בני 13 קומות כל אחד. בכל בניין מתוכננות 62 דירות בתמהיל מגוון של 3-5 חדרים וכן דירות פנטהאוז. המחירים יחלו מ- 1.09 מיליון שקלים לדירות 3 חדרים והחל מ- 1.480 מיליון שקלים לדירת 5 חדרים.

"אפגד בעיר היין" - הוא פרויקט נוסף של החברה המציג חוויית מגורים מיוחדת בלב השכונה החדשה הנבנית בצפון-מזרח העיר. מתחם המגורים כולל 247 דירות ב-4 בניינים שיתנשאו לגובה של 13-15 קומות ובהם יוצעו דירות פרימיום 5 חדרים ודירות פנטהאוז. בימים אלה נמצאת הבנייה בעיצומה וכמחצית מהדירות כבר שווקו. המחירים: החל מ- 1.590 מיליון לדירת 5 חדרים, ו-2.2 מיליון שקלים לדירת פנטהאוז 5 חדרים.

כיצד את מאפיינת את תחום הדיור באשקלון?
"אשקלון נמצאת בתנופה משמעותית וממשיכה לצמוח, דבר שממשיך לחזק את ההגירה אליה בשנים האחרונות ובשנה האחרונה בפרט, בעיקר מאשדוד הסמוכה והיקרה ממנה. זה קורה בזכות בנייה מאסיבית של עשרות אלפי יחידות דיור במסגרת הסכמי הגג שיהפכו את העיר בתוך עשור למטרופולין של 300 אלף תושבים ולצד פיתוח תשתיות ומקומות תעסוקה, שיפור פני העיר ואיכות החיים בה בכל ההיבטים. השכונות החדשות, דוגמת אגמים ועיר היין, הגדולה ביותר בעיר ומהגדולות בארץ עם כ-11,500 יח"ד, מתוכננות בהתאמה לאוכלוסייה צעירה בדגש על מחירים נגישים וקרבה לעורקי התחבורה הראשיים ולתחנות הרכבת המתוכננות. גם הקורונה ללא ספק השפיעה על הרוכשים ואני סבורה שחלק משמעותי מהעסקאות בחודשים האחרונים נעשו לאחר שזוגות ומשפחות רבות חישבו מסלול מחדש. אנשים הבינו שסגנון החיים השתנה ובעידן שבו עובדים גם מהבית אפשר, ואף רצוי, להתרחק מהצפיפות של המרכז לטובת איכות חיים ומגורים באזור עם מרחבים, טבע ורצועת חוף אדירה כמו באשקלון, ובהחלט אפשר לומר שאנשים גילו מחדש את העיר הזו".

איכות ומקצועיות ללא פשרות לאורך שנים
הניסיון המוכח והעשיר שיש לחברת אפגד באיכות בנייה מרשימה של אלפי יחידות דיור איכותיות למגורים ומבנים למסחר, משתלב בשימוש בשיטות בנייה מתקדמות ועבודה עם חומרים איכותיים. גם באתרי הבנייה ניתן דגש משמעותי לסדר, לניקיון, לשמירה על הסביבה ובעיקר לבטיחות באתרים, כשלאחרונה אף זכתה אפגד בפרס כוכב בטיחות מטעם התאחדות הקבלנים.

ברחבי הארץ עומדת אפגד מאחורי פרויקטים רבים וידועים שבנתה ושווקה. אחד מהם הוא "קדמת צהלה" – פרויקט פינוי בינוי רחב ממדים, שהוקם בשיתוף עם אפרידר, הכולל 324 יח"ד בשכונת נווה שרת הסמוכה לרמת החייל בתל אביב. הפרויקט כלל את הריסתן של 120 דירות ישנות ובנייה של 324 יח"ד, בשני מגדלי יוקרה בני 24 קומות כל אחד ועוד ארבעה בנייני בוטיק בני 10 קומות. תהליך האכלוס בפרויקט הולך ונשלם בימים. פרויקט נוסף הוא מגדלי אפגד בעכו הכולל 293 יח"ד ב-3 מגדלים בני 24 קומות, שגם בנייתו מסתיימת בימים אלו.

בעשור האחרון יזמה ובנתה אפגד פרויקטים רבים בהצלחה רבה ביניהם: פרויקט אקוורל באילת, פרויקט הכולל מגורי יוקרה, נופי אפגד 140 דירות למגורים בהר חומה ושני פרויקטים של כ-300 יח"ד באשקלון.

מה קרה בחברת אפגד בשנת הקורונה?
"העובדים שלנו הם משפחה. חלקם עברו איתנו כברת דרך של למעלה משני עשורים ולכן לא היה ספק שגם בתקופה המאתגרת הזו נבוא לקראתם. לפני הכול, אפשרנו להם לעבוד מהבית בשעות עבודה גמישות, במיוחד להורים שביניהם. עם הלקוחות הקפדנו לכל אורך התקופה לשמור על קשר וכמובן שגם עם קהל המתעניינים. על מגבלת הריחוק וחוסר היכולת לקיים מפגשים פרונטליים במשרדי המכירות התגברנו באמצעות הזום. היינו קשובים גם לרוכשים ובאנו לקראתם בדחיית תשלומים למספר חודשים על מנת להקל עד כמה שניתן".

איזה שירותים אתם נותנים ללקוחות וכיצד מתנהל ליווי הלקוח?
"כחלק מהרמה הגבוהה של שירות הלקוחות באפגד אנו נוקטים במספר פעולות חשובות. באשקלון לדוגמה אנו נותנים שירות ייעוץ משכנתא בחינם כבר בשלב הרכישה. בנוסף, ובדגש על רמת הביצוע, אנו עורכים תהליך של ניתוח והסקת מסקנות לאורך שלבי הבנייה ולאחר שהבנייה הסתיימה. בין היתר כדי למנוע תקלות בבנייה עצמה ועל מנת שהדיירים לא יפגעו. לדוגמה לבדיקה מקיפה של רמת האיטום הקצנו עובד שזה תפקידו. הנחת העבודה שלנו היא שככל שנקפיד יותר על הביצוע נמנע בהמשך מבעיות. אני חייבת לציין שאני רואה את ההשפעה שיש ליחס המקצועי והאישי שלקוחות מקבלים. לאחרונה, לדוגמה, כשהתחלנו למכור בשכונת אגמים פגשנו אנשים שרכשו אצלנו דירה בעבר וכעת הגיעו שוב".

מה החזון המוביל את חברת אפגד וכיצד הוא בא לידי ביטוי בפעילות השוטפת?
"אנו מאמינים שבלי אהבה לא ניתן לעשות דבר. ‘להרגיש בבית’ זאת לא רק סיסמה עבורנו זו המהות, זה היחס שלנו לכולם - לעובדים שלנו ולדיירים. אנחנו חברה שעונה לדיירים שלה בכל קריאה ועומדת לרשותם גם שנים אחרי הרכישה. חשוב לנו לתת את השירות הטוב ביותר, וגם אם זה עולה לנו קצת יותר, זה כדאי. אנחנו מאוד מאמינים בטכנולוגיות בנייה מתקדמות, בפיתוחים טכנולוגיים וביתרונות שיש לבנייה ירוקה, מבודדת ואיכותית. כשאנחנו רואים כי אנשים שמוכרים את דירתם בשוק היד השנייה מציינים במודעה 'דירה של חברת אפגד' והדבר מביא למכירה מהירה של הדירה, זה אומר הכל. אנחנו באפגד תמיד מכוונים גבוה".