ד"ר גוליק פתרונות מדעיים: מענה מקיף בתחומי הפיתוח, המחקר והתעשייה בארץ

החברה מספקת מגוון שירותים, מכשור, טכנולוגיות וידע ללקוחותיה במגוון תחומים, ומלווה אותם במקרה הצורך. המנכ"ל, משה כהן, מספר על הפרויקטים המורכבים בהם לקח חלק, האתגרים שעלולים לצוץ בדרך והמענה שניתן בהתאם

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צוות חברת דוקטור גוליק פתרונות מדעיים
ד"ר גוליק פתרונות מדעיים: מענה מקיף בתחומי הפיתוח, המחקר והתעשייה בארץצילום: באדיבות החברה
לירון גולן
תוכן שיווקי

"חברת ד"ר גוליק מספקת מגוון רחב של פתרונות, שירותים, מכשור, טכנולוגיות וידע בתחום המדעים. הצוות שלנו מיומן ומקצועי ביותר, אנו מלווים את הלקוחות והשותפים באפיון והאתגרים איתם הם מתמודדים, תכנון פתרון אופטימלי מותאם אישית הכולל הערכת טכנולוגיות שונות, בחירת הפתרון המתאים, הדרכה תפעולית ואפליקטיבית, פיתוח שיטות מדידה התואמות לדרישות הרגולציה וכמובן ליווי טכני ואפליקטיבי לכל אורך הדרך" , משתף משה כהן מנכ"ל חברת ד"ר גוליק פתרונות מדעיים, בוגר הנדסת חשמל בטכניון, מוסמך במנהל עסקים (MBA) באוניברסיטת חיפה ובעל רזומה בניהול חברות הייטק וסטרטאפ בתחום הציוד הרפואי והיזמות. "אנחנו נמצאים בקדמת הטכנולוגיה העולמית וזאת על מנת להעביר את הידע לשותפים שלנו לדרך ולספק פתרונות עבור כל תחומי הפיתוח, המחקר והתעשייה בארץ".

ד"ר גוליק פתרונות מדעיים, היא חברה וותיקה שהוקמה בשנת 1989 על-ידי ד"ר אורי גוליק, ד"ר לכימיה ובוגר מכון וייצמן והאוניברסיטה העברית. מזה כ- 32 שנים המורשת המקצועית של ד"ר גוליק ממשיכה להוביל את צוות החברה, שחרטה על דגלה מצוינות, הטמעת טכנולוגיות מתקדמות, מקצועיות ורמת שירות גבוהה. "אנחנו נמצאים בכל צומת אפשרית בשלבי המחקר, פיתוח וייצור, ועוסקים בכל מה שנוגע למדעים בכל התעשיות. טווח הלקוחות שלנו רחב וכולל את חברות הפארמה, ביוטכנולוגיה, כימיה וננוטכנולוגיה, תעשיית דיו, צבע ומכוני מחקר, אוניברסיטאות ומכללות, גופים רפואיים ובתי חולים, חברות ביוטכנולוגיה וביולוגיה, תעשיית המזון והמשקאות, מזון לבעלי חיים, חברות לאיכות הסביבה, מים ואנרגיה, תחנות כוח וחשמל, אנרגיה מתחדשת, סטרטאפים בתחום המדעים ועוד", מציין משה כהן.

משה כהן, מנכ"ל החברהצילום: תומר פולטין

פתרונות מדעיים איכותיים במגוון תחומים

כאמור, חברת ד"ר גוליק מספקת פתרונות מדעיים עבור מגוון רחב של תעשיות הפועלות בארץ. בנוסף, מספקת החברה שירותי הדרכה, תמיכה וליווי צמוד החל משלב זיהוי הצרכים והאתגרים במוצר או בתהליך המחקר והפיתוח, ועד שימוש בידע ובטכנולוגיה הקיימת על מנת לייעל ולשפר את תהליך הייצור באופן הטוב ביותר. כמו כן, במהלך השנים יזמה והקימה חברת ד"ר גוליק את המותג "Golik Academy", המציע מאגר עשיר של קורסים והכשרות במטרה להעביר את הידע ולהפוך את התיאוריה לפרקטיקה, הלכה למעשה, וכך להפוך אנשי מקצוע בתחומים המדעיים השונים למיומנים ומקצועיים ביותר.

במהלך 6 השנים האחרונות זכתה החברה במקום ראשון כספק מצטיין במתן שירות איכותי ומקצועי לתחום המעבדות, במסגרת הכנס והתערוכה ישראנליטיקה Isranalytica)) המובילה בתחום המדעים.

אתה יכול לתת דוגמה לפרויקטים שלקחתם בהם חלק?
"עם ניסיון של למעלה מ-32 שנים בתחום, הדוגמאות הן רבות. למשל, חברה ישראלית מובילה במחקר ופיתוח לפתרונות האנרגיה והסוללות שהקימה קו ייצור של סוללות לרכב חשמלי הנטענות בתוך חמש דקות. עיקר המחקר מתבצע עם הפתרונות שלנו והביא אותה להישגים טובים מאוד".

דוגמה נוספת שמשה מתאר היא מתחום המזון, כאשר קיבלו פנייה מחברת סטרטאפ ישראלית המייצרת קפה בקפסולות, אשר התמודדה עם בעיה של איכות קפה שונה מקפסולה לקפסולה. "אחרי מחקר שערכנו הראנו כי גודל הגרגירים, שטח הפנים ועוד פרמטרים שונים גורמים לאיכות המשתנה של הקפה בין הקפסולות. בסיום המחקר ועם דו"ח מפורט שנמסר ללקוח הוא הבין אילו פרמטרים עליו לשנות בתהליך, כיצד יוכל לחסוך בעלויות ייצור וכיצד לפעול על מנת לספק מוצר הדיר ובאיכות גבוהה", מציין משה.

לד"ר גוליק גם מחלקה לתמיכה במו"פ המספקת פתרונות ותמיכה לצוותי מחקר בתחומים רביםצילום: באדיבות החברה

גם לחברות מתחומי הרפואה העניקה ד"ר גוליק מענה. "חברה המייצרת שתלים דנטליים נתקלה בכשלים בייצור. באמצעות מחקר, ציוד חדשני ומיקרוסקופ אלקטרונים שולחני ייחודי הצלחנו לגלות את הכשלים שלא ראו קודם. כיום, הם מייצרים את השתלים עם מינימום של פחת ובאיכות טובה יותר ללקוח. חברה נוספת בתחום הרפואה מזהה בצורה מהירה את נגיף הקורונה ומשתמשת במכשור ובתמיכה המקצועית שסיפקנו, על מנת לפתח פתרון ואלגוריתם לזיהוי מהיר של הנגיף וכן וירוסים נוספים.

כהן מוסיף כי לעיתים נדרש ציוד וידע מיוחד שאינו קיים בארץ. "במקרים אלו אנו שולחים את הדוגמאות לחו"ל לחברות מובילות בעולם, שאותן אנו מייצגים בארץ. לחברות אלו יש נגישות לחוקרים ומדענים מובילים שעורכים את המחקר עם הציוד המתקדם בתחום. איכות הציוד והידע שאנו מספקים נוגעים לכל תחומי המחקר והתעשייה. אנו גאים להיות שותפים בפיתוחים רבים בחזית הטכנולוגיה בישראל".

מהם השירותים שאתם מספקים?
"לחברה מגוון רחב של פתרונות מדעיים, ציוד וידע, עם דגש על מערכות מתקדמות ואיכותיות ביותר בתחום. אנו מספקים שירותים טכניים עבור מגוון רחב של בעיות, תקלות ובקרות איכות. יש לנו צוות מיומן המתעדכן באופן שוטף בחזית הטכנולוגיה בעולם על מנת להעביר את הידע לחוקרים שעובדים כאן בארץ. בנוסף, השקנו שירותי הדרכה ותמיכה בשםGolik Academy” " שמעלים את רמת המקצועיות והידע של הגופים המחקריים והתעשייה בארץ, עם למעלה מ- 25 קורסים שאנחנו מעבירים באופן שוטף. כחלק מהקשר עם האקדמיה מידי שנה אנחנו מעניקים מלגות לסטודנטים מצטיינים בתחומים השונים וזאת על מנת לחזק ולתמוך בקהילה האקדמית והמחקר".

במעבדת החברה, מציע הצוות שירותי תחזוקה, כיולים, אימות (ולידציות) ותמיכה לא רק למערכות שהם מספקים, אלא לכלל המכשור המדעי שקיים במעבדות הלקוח. "במעבדת השירותים האפליקטיביים הממוקמת בתל אביב ובשיתוף פעולה עם מעבדות נוספות בארץ ובעולם, אנו מציעים מגוון רחב של שירותים ומדידות כולל מדידות בתנאי GMP/GLP. כך חברות צעירות ואף חברות סטרטאפ יכולות לקדם משמעותית בתמיכתנו את פעילותם עוד בתחילת הדרך מבלי להשקיע את ההון הראשוני בציוד. בעבודה משותפת עם המחלקה לתמיכה במו"פ (פעילות מחקר ופיתוח) של חברת ד"ר גוליק, כל חוקר עם אתגר מדעי שזקוק להכוונה או מענה לבעיה כלשהי מקבל ייעוץ, תמיכה ומגוון פתרונות אפשריים".

"במהלך השנים, יזמנו והקמנו את המותג 'Golik Academy' שמטרתו להעביר את הידע הלאה"צילום: באדיבות החברה

מהו הייחוד שלכם בתחום המדעים ובכלל?
"עם ניסיון עתיר שנים וצוות מקצועי בתחום, אנחנו מכירים היטב את השוק ומספקים מגוון רחב של פתרונות איכותיים. מלבד מערכות מדידה מתקדמות, איכותיות ומדויקות, אנו מספקים בנוסף מעטפת פתרונות החל משלב זיהוי הצרכים ועד התאמה, הטמעת הציוד והטכנולוגיה, פיתוח תוכנות מיוחדות, מודלים מיוחדים, אפליקציות ועוד. הלקוחות הם במרכז תשומת הלב, ויש להם אוזן קשבת וליווי שוטף", מדגיש כהן ומוסיף: "ההון האנושי שלנו משובח, יש לנו צוות של מומחים בתחומים המדעיים הרלוונטיים, וכולם בעלי הכשרה אקדמית מדעית וטכנית מתאימה".

אנשי הצוות הטכני הם מהנדסים שבאים מרקע טכנולוגי ומתחום הבקרה, האלקטרוניקה והמדעים ונותנים שירות מלא באתר הלקוח. "אנו מעניקים ערך מוסף ללקוחות, הכולל מידע, ידע, וניסיון מדעי של שנים רבות". בנוסף, החברה משתפת פעולה עם מעבדות באוניברסיטאות השונות, שבהן מתאפשר ללקוחות לעבוד עם ציוד ומערכות מבלי להשקיע הון עצמי על רכישת ציוד. ד"ר גוליק מציעה ללקוחות חדשנות טכנולוגית, ידע רחב, סמינרים וקורסים - רובם ללא תשלום, שלדברי כהן מעלים את הרמה המקצועית של עולם המדעים, המומחים ואנשי המקצוע.

"אנו עומדים בתקנים מחמירים: תקן ISO 9001 ותקן ISO 17025 הסמכת מעבדות המעידים על איכות, מצוינות ומקצועיות. העבודה עם רוב הלקוחות והשותפים מתחילה במחקר ראשוני ושימוש בפתרונות שאנו מציעים, זו בהחלט הנאה לראות את המחקרים והתוצרים הסופיים שמתפרסמים וזאת הודות לציוד המתקדם, הליווי והתמיכה מצדנו", מסכם כהן.

ד"ר גוליק פתרונות מדעיים
מעבר לאתר >>
טלפון: 03-518-7555
לכתובת המייל >>

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן