יועצי משכנתאות במרכז: פתרונות בהתאמה אישית

לפני שמבצעים את אחת העסקאות הגדולות בחיים, כדאי להיעזר במי שמכיר את התחום מקרוב ויכול לייעץ בהתאם לצורך. יעצי משכנתאות במרכז מסבירים כיצד ניתן להתאים משכנתא ולחסוך לא מעט כסף

נטלי שרון, שחר אמאנו, אדיר להב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם מחזיק מחשבון ומציג אותו לשני אנשים
יועצי משכנתאות במרכז: פתרונות בהתאמה אישיתצילום: shutterstock
נטלי שרון, שחר אמאנו, אדיר להב
תוכן שיווקי

רכישת נכס נחשבת לאחת העסקאות החשובות והגדולות שמבצעים לא מעט אנשים, כאשר בחירה באדם שילווה את התהליך יכולה לסייע לאורך הדרך. יועצי משכנתאות במרכז בעלי ידע באפשרויות שהבנקים מציעים, ועם ראייה כלכלית מקיפה המאפשרת בניית תמהיל מותאם אישי, יכולים לחסוך לכם לא מעט כסף בתהליך, לענות על השאלות הקריטיות ולוודא שתקבלו את המענה המדויק ביותר בדרך להגשמת חלום – דירה משלכם.

כיצד תוכלו למצוא את המשכנתא שמתאימה לכם? הכירו את יועצי המשכנתאות מאזור המרכז: אקסלנט משכנתאות, ארז שמש , שרון ימטוביץ ומריה שויחט.

אקסלנט משכנתאותייעוץ משכנתא

אקסלנט משרד ותיק בתחום הפיננסים, נדל"ן וייעוץ כלכלת משפחה, עם פעילות רחבה וענפה של מעל עשור בתחום. למשרד תפוצה רחבה, בעוד הוא עובד מול כל הבנקים והסניפים בארץ וכן מול גורמים חוץ בנקאיים מפוקחים דוגמת חברות ביטוח ופנסיה, זאת כדי להרחיב את ארגז הכלים והפתרונות המוצעים ללקוחות החברה.

יורם פלדצילום: באדיבות המצולם

"אקסלנט מביאה בשורה לעולם ייעוץ המשכנתאות, כי אנחנו מאוד מדייקים את הלקוח מבחינת הפרופיל הפיננסי, תוך שאנו מתאימים אותו לסניף הייחודי לו. ההתאמה נעשית בהיבט של טיב הנכס, סוג העסקה ופרמטרים נוספים. בנוסף, יש לנו סט כלים דיגיטלי המאיץ את העבודה שלנו והופך אותה למהירה מאוד", מספר יורם פלד, הבעלים של אקסלנט.

התמקצעות בצל הקורונה

משרד אקסלנט, התמחה והתמקצע מאוד בתקופת הקורונה, בעיקר בנושא איחוד הלוואות, מחזור משכנתא, משכנתא הפוכה ועבודה מול גופים חוץ בנקאיים מוסדיים מפוקחים. בנוסף, הקורונה גם הביאה עמה הזדמנויות חדשות דוגמת רפורמת הפריים, הפחתת קנס פרעון מוקדם ועוד. אקסלנט מעניק שירותים למגזר הפרטי והעסקי כאחד, תוך שיקוף הנתונים ללקוח בשלמותם, עוד לפני ביצוע העסקה.

"הקורונה אתגרה אותנו וגרמה להרחבת הפעילות שלנו לכל הארץ. היא עזרה לאנשים להבין שמקום לא מהווה מגבלה או הגבלה, יש לנו היום לקוחות מאילת, כמו גם בחצור הגלילית והמרכז כמובן. למשרד ניסיון רב בהשקעות נדל"ן ויזמות ואנחנו מלווים את הלקוחות שלנו לא רק במשכנתא, אלא גם באיתור הנכס, בדיקתו ובחתימה מול עו"ד. למדנו, עם הזמן, איך לתת מענה כמעט מלא ללקוחות כך שיוכלו להגשים את חלום חייהם לדירה, גם מול הקורונה, דבר נהדר כשלעצמו", אומר יורם.

שירות במחירים נוחים ואטרקטיביים

"אנחנו מאוד מדייקים את הלקוח מבחינת הפרופיל הפיננסי, תוך שאנו מתאימים אותו לסניף הייחודי לו"צילום: shutterstock

את המסע בדרך לרכישת הנכס מתחילים באקסלנט בבדיקה ראשונית על-ידי מילוי טופס שמטרתו אפיון הפרופיל הכלכלי, תוך ניסיון לאתר תקלות העלולות לצוץ בהמשך. "הבדיקה בעלות אפסית כי היא מסייעת לנו לגלות האם הלקוח עונה לקריטריונים של העסקה, או שיש לתת לו גבולות גזרה חדשים. אנחנו עוזרים לו ומכוונים אותו לחפש נכס במסגרת תקציבית נתונה", מפרט יורם.

הבדיקה הראשונית מאפשרת להעריך את האתגר שיש בעסקה או במשכנתא, ובהתאם להיתכנות הכלכלית תוגש הצעת המחיר ללקוח, כאשר בהסכם יעוגנו התנאים בשקיפות מלאה. בנוסף, המשרד מציע חבילת שירות בסיסית בסכום נוח של 1900 שקלים ועד לחבילת שירות מלאה עם ליווי מלא עד החתימה, תוך אחריות לתוצאה.

כל מה שצריך לדעת לפני שבוחרים יועץ משכנתא

"בנק ללא יועץ דומה למשפט ללא עו"ד, אך חשוב לברר שליועץ הנבחר יש המלצות מלקוחות שעברו אצלו ייעוץ, לבחון שהמשרד ערכי, מבין את האחריות הרובצת על כתפיו ויש לו הבנה בתחום ריביות, משכנתאות והלוואות. ידע בנושאים משיקים הוא יתרון: נדל"ן, כלכלת משפחה, הלוואות ועולם הבנקאות מקרוב", אומר יורם ומציין כי חשוב לבדוק היתכנות מקיפה גם של הנכס, המימון ויכולת ההחזר, כולל נושא ההחזר המירבי, לפני שחותמים על העסקה.

כדי להיות בטוחים שבחרתם נכון, חשוב לחפש יועץ שגם יודע להגיד לא. יועץ שהאינטרס שלו הוא לכוון אתכם לבצע את העסקה הנכונה עבורכם. אחד שיידע גם לסייע ללקוחות לאתר בעלי המקצוע מקבילים רלוונטיים לעסקה כמו: שמאים, עורכי דין סוכני ביטוח ועוד.

לדברי יורם, מומלץ מאוד שהיועץ הנבחר יהיה בעל הבנה בכלכלת משפחה, בעל יצירה ומעוף ויכולת להציע פתרונות יצירתיים קודם שהוא דורש תשלום. "קודם כל, שהלקוח יידע שהוא קיבל מוצר לידיים שלו וכי העבודה של היועץ הוכיחה את עצמה בשטח" מספר יורם ומסכם "אנחנו דואגים לשמר את חוויית הלקוח והקשר האישי במהלך ההתקשרות ולאחריה, תוך תחושת שליחות ונתינת ערך ללקוח", הוא מסכם.

אקסלנט משכנתאות
טלפון: 050-2234052
למעבר לאתר>>>
כתבו אלינו >>>

-----------------------------------

ארז שמש – ייעוץ פיננסי ומשכנתאות

יועץ המשכנתאות ארז שמש ממודיעין יודע לדבר אל שני הצדדים: הבנקים והלווים. בשבע השנים האחרונות הוא פיתח את שפת "הבנקאות המדוברת", שבסיסה היכולת לתרגם את הדברים החשובים לבנקים לטובת הלקוחות שלו, שנהנים ממשכנתא מותאמת ואפקטיביות בריביות נמוכות. רבים מהם מעדיים על תוצאות מדויקות ויוצאות דופן.

מאז 2015 ליווה ארז שמש, בעל חברת "ארז שמש ייעוץ פיננסי ומשכנתאות", מאות לקוחות בתחום המשכנתאות. הוא מביא איתו ניסיון רב שנים שנצבר בניהול כספים בחברות מובילות, ומייצר עבור הלקוח את המסלול הטוב ביותר עבורו אחרי ראייה כוללת של מצבו הפיננסי. הגדרת המטרות, יעדים ודרכי פעולה שגובשו יחד עם הלקוחות, מסייעים להשגת משכנתא מתאימה לצורכי הלקוח, כזו שלא תהיה ארוכה מדי, לא תכביד בתשלומים ולא תוביל לתשלום ריביות מיותרות.

ארז, כמומחה בתחום, מדוע בעצם יש להיעזר ביועץ משכנתאות?

"היתרון הגדול הוא לעבוד עם מישהו שמבין היטב את התחום מכל הכיוונים. אני מכיר את המערכת הבנקאית וגם את הצרכים של הלווים, ויודע לתפור בהתאם את ההלוואה. השינויים שעובר התחום מחייבים מישהו שמבין את הדקויות ואת העדכונים ויוביל לחיסכון כספי משמעותי".

גם זירוז קבלת המשכנתא מתבצע טוב יותר באמצעותך הודות להכנה מוקדמת.

"כן, בשנים האחרונות כמות המשכנתאות וגם ההיקפים שלהן עולים. כיום יש חשיבות יותר גדולה לקחת משכנתא באמצעות יועץ משכנתאות מומחה, שיודע גם להתמודד עם העומסים על הבנקים ולקדם ללווים פגישה שאליה יגיעו מוכנים עם כל המסמכים הדרושים והזכאויות שמגיעות להם. כך הם יקבלו את המשכנתא עם הריביות הטובות ביותר בהתאם ליכולות שלהם".

"היתרון הגדול הוא לעבוד עם מישהו שמבין היטב את התחום מכל הכיוונים". ארז שמשצילום: איתן ברנט

אחת ההמלצות של ארז שמש לתכנון כלכלי נכון הוא להשיג אישור עקרוני למשכנתא עוד בשלב שלפני חתימת החוזה או אפילו בשלב חיפוש הדירה. בצורה זו, יכולים הלווים לדעת בדיוק מה טווח המחירים שלהם והאם הבנק יאשר את הסכום הדרוש במשכנתא לצורך הרכישה.

"המשכנתא היא במקרים רבים ההלוואה הכי גדולה שלוקח זוג והיא משפיעה מאוד על חיי היום יום ועל התקציב המשפחתי", מסביר ארז שמש, ומציין כי ניתן לבצע תכנון תמהיל משכנתא המותאם באופן מדויק, הן לצרכים הספציפיים של הלקוחות והן ליכולות ההחזר שלהם היום וגם לקראת השנים הקרובות. באופן זה התוצאה של תהליך הייעוץ, היא משכנתא מותאמת באופן אישי.

אתה גם מלווה ומייעץ לזוגות אחרי שקיבלו משכנתא ורכשו בית?

"בהחלט, אני רואה לנגד עיניי תמיד את ההיבט הכלכלי של הלקוחות שלי ולכן ממליץ לבדוק כל שנתיים את המשכנתא ואת הריביות המשתנות ותנאי השוק. בצורה זו אפשר למחזר משכנתא ולחסוך עשרות אלפי שקלים, וגם להתאים אותה למצב שלנו - ששונה מהיום שלקחנו בו את המשכנתא".

ואיזה שירות אתה נותן למי שרוצהלרכוש דירה להשקעה?

"תופעת רכישת דירות להשקעה מתעצמת בשנים האחרונות, בעיקר בפריפריה אני יודע בתור יועץ משכנתאות מומחה כיצד לסייע ולהקטין את עלויות המימון כך שהעסקה תהיה כדאית".

לקוחותיו של ארז שמש מספרים כי הוא נלחם עבורם בכל שלב ושלב על הריביות ועל התנאים מול הבנקים. הם מוסיפים כי הצליח להגיש את התיק שלהם לבנקאי בצורה המיטיבית שבה הם קיבלו ריביות אטרקטיביות במיוחד. "אני מתייחס לכל משכנתא כאילו אני או המשפחה שלי לקחנו אותה. היחס האישי חשוב מאוד וההבנה שלי את הבנקאי יוצרת את השילוב הנכון ללקוחות. מי שניגש לקחת משכנתא לבד עלול למצוא עצמם עם משכנתא יקרה, ולכן צריכים יועץ מומחה כמוני שישיג להם את הריביות והתנאים הטובים ביותר".

ארז שמש – ייעוץ פיננסי ומשכנתאות
טלפון: 054-8600447 (שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות)
למעבר לאתר>>>

-----------------------------------

שרון ימטוביץ - שרון ימטוביץ ייעוץ וליווי פיננסי

מחירי הנדל"ן הגבוהים, שוק המשכנתאות הדינמי וההשלכות הכלכליות בעקבות משבר הקורונה הגבירו את הצורך בהתאמת תנאי המשכנתא לצרכים וליכולות של רוכשי הדירות. זאת באמצעות בדיקה וביצוע התאמות במשכנתאות קיימות, לצד מציאת חלופות לגיוס הון ולקיחת הלוואות באמצעות משכנתא הפוכה. כל אלה הפכו את תפקידו של יועץ המשכנתאות לחיוני ואף מרכזי בתהליך רכישת הדירה ובטיפול בהלוואת המשכנתא גם לאחר הרכישה.

יועץ משכנתאות מיומן מסייע בתכנון ובליווי הפן הפיננסי של עסקת הרכישה, בביצוע השוואות בין הבנקים וגובה הריביות, בבדיקת מסלולי ההלוואה והתאמת התמהיל לצורכי הלקוח תוך ירידה לרזולוציות ופרטים שלעיתים נסתרים מעיניהם של רוכשי הדירות.

"יועץ משכנתאות מקצועי יודע לנתח יחד עם הלקוחות שלו את תיאום הציפיות שלהם". שרון ימטוביץצילום: איתן ברנט

הטלטלה בשוק העבודה והמשבר הכלכלי בעקבות מגפת הקורונה הניעו גם בעלי משכנתאות קיימות לבדוק את תנאי ההלוואה ואת האפשרויות למחזור המשכנתא ויצירת תנאי תשלום נוחים יותר, תוך חיסכון בעלויות. שרון ימטוביץ יועץ משכנתאות בעל ניסיון רב בתחום מסביר כי "נכון להיום התנאים אפילו טובים יותר מלפני פרוץ הקורונה, וזה הזמן לבחון האם ניתן למחזר את המשכנתא ולחסוך עשרות אלפי שקלים".

שרון מוסיף כי כיום ניתן לראות אף יותר ויותר בעלי נכסים המעוניינים בקבלת הלוואה על בסיס ערך הנכס שבבעלותם באמצעות מסלול משכנתא הפוכה. לדבריו, "היום מבינים שדרך מינוף הנכס הקיים ניתן לבצע לא מעט דברים כגון: כיסוי חובות, איחוד הלוואות, רכישת נכס מניב להשקעה ועוד".

"שם המשחק הוא תיאום ציפיות"

שרון ימטוביץ הוא יועץ משכנתאות בעל ניסיון של כ-15 שנה בתחום, והוא מספק שירותי ייעוץ למשכנתא חדשה, מיחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, משכנתא עסקית (לרכישת משרדים או חנויות) ומשכנתא הפוכה לבני הגיל השלישי. בימים אלה מושק שירות חדש המציע תכנון פיננסי וליווי משקיעים לנדל"ן מניב.

מהם חשוב לבדוק כאשר בוחרים יועץ משכנתאות?

"שם המשחק הוא תיאום ציפיות. יועץ משכנתאות מקצועי יודע לנתח יחד עם הלקוחות שלו את תיאום הציפיות שלהם מהמשכנתא, הצרכים הפיננסיים שלהם ולדעת לחבר את העסקה שעל הפרק לבנק הרלוונטי מכיוון שיש מדיניות שונה בין הבנקים לגבי טיב עסקאות הרכישה.

"כמובן שחשוב שתהיה כימיה בין היועץ לבני הזוג מכיוון שהם למעשה מאפשרים לו לנהל עבורם את העסקה הכי גדולה בחייהם. חשוב לבדוק האם היועץ הינו יועץ רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות, וכמובן ככל שהוא יותר ותיק ומנוסה – זה יתרון עבור הלווים".

כיצד השפיעה מגפת הקורונה על שוק המשכנתאות והאם ניתן לאפיין מגמות בשוק כתוצאה מהמשבר הכלכלי שנוצר?

"בגל הראשון ראינו שלאור אי הוודאות כל הבנקים העלו את הריביות שלהם בצורה דרסטית (בין חצי אחוז לאחוז שלם), דבר שגרם לפאניקה מצד הלווים לזירוז התהליך, וחלקם אף עצרו רכישות. אבל בגל השני, כולם כבר הבינו שזה המצב וזה לא יעצור את שוק הנדל"ן, ולאט לאט ראינו איך הריביות חוזרות לרמה סבירה".

האם תוכל לתת דוגמה ללקוח שנעזר בשירותכם ומה היו התוצאות בסוף התהליך מבחינת עלויות המשכנתא, ריביות, תמהיל?

"לפני כחצי שנה הגיעו אלי זוג, וכבר בתחילת הפגישה הבעל התרברב שגיסו הוא מנהל סניף בנק, והוא קיבל ממנו הצעה מצוינת, לדבריו. הוא אמנם קיבל ריביות לא רעות בכלל, אבל הצלחתי להעביר לבני הזוג מסר, שריבית טובה היא לא העיקר, אלא בדיקת מסלולים, התאמת הסטטוס הפיננסי שלהם לתמהיל המשכנתא וכדומה.

"בסופו של דבר, הצלחנו לחסוך סכום של 186 אלף שקל על חשבון "ההצעה הטובה" של אותו קרוב משפחה. בסוף התהליך הבעל הבין את המשמעות וזרק לי משפט שאני מאמץ אותו כיום: 'גיס גיס, אבל עד לכיס'".

שרון ימטוביץ ייעוץ וליווי פיננסי
טלפון: 050-8784790
למעבר לפייסבוק>>>
לפנייה בדוא"ל>>>

------------------------------

מריה שויחט ייעוץ משכנתאות ופיננסים

אחת ההחלטות החשובות והעסקאות המשמעותיות שאדם עושה בחייו, היא רכישת דירה. אלא שנטילת משכנתא מהבנק, ללא ליווי איש מקצוע מנוסה בעל יכולת מוכחת, עלולה לגרום להפסד כספי גבוה של עד מאות אלפי שקלים.

מריה בת 38, נשואה ואם לשתי בנות, היא יועצת משכנתאות ויועצת פיננסית, בוגרת לימודי משפטים ובעלת תשע שנות ניסיון בעולם הבנקאות. שויחט ששימשה מנהלת אזור בבנק מזרחי טפחות, מכירה את המערכת הבנקאית מקרוב. במסגרת תפקידה היא ניהלה והובילה פרויקטים מהגדולים בישראל בתחום הנדל"ן, שכללו אלפי יחידות דיור. מריה ליוותה לקוחות רבים שלקחו משכנתאות, והכירה מקרוב את הלבטים, החששות והעמידה בתשלומים. זאת, במקביל להיכרותה עם עולם אנשי המקצוע בתחום, בהם יזמים, קבלנים, מתווכים, עורכי דין, רואי חשבון ומשרדי תיווך. בפועל עברו דרכה עשרות אלפי לקוחות מכל קשת האוכלוסייה בישראל, לרבות זוגות צעירים, משדרגים ומשקיעים.

מריה שויחט ליוותה לקוחות רבים שלקחו משכנתאות, ומכירה מקרוב את הלבטיםצילום: תום חוליגנוב

לאחר תשע שנים של קריירה מוצלחת במערכת הבנקאית, החליטה מריה שהיא פורשת כנפיים ופנתה לאפיק עצמאי יחד עם איגור. "בסופו של יום, נאלצתי לייצג את האינטרסים של הבנק, כגוף שמוכר כסף. אבל כיום, כעצמאית, אני מייצגת אך ורק את הלקוחות שלי, שזה אומר בין היתר שהלקוח שלי יודע בדיוק כמה כסף הוא יחזיר לבנק על שקל שהוא קיבל במשכנתא", היא אומרת.

ההפסד הכספי בנטילת משכנתא ללא יועץ מקצועי

מריה מסבירה את הסכנה הפיננסית שנטילת משכנתא ללא יועץ: "עד שנת 2008 כמעט לא היה קיים בישראל המושג 'ייעוץ משכנתאות'. התחום הזה התחיל כיוון שנוצר ואקום בין הלקוחות שניגשו לבנק בכדי לקבל משכנתא, לבין הצורך באיש מקצוע שייצג את האינטרסים שלהם מול הבנק", אומרת מריה ומדגישה: "כלומר יועץ שיסביר ללקוח כמה הוא כסף הוא מחזיר בפועל, ולאן מביא אותו כל תמהיל מהמסלולים שמציע לו הבנק. לרוב האוכלוסייה אין שמץ מושג".

"הישראלי אינו רוצה לצאת 'פראייר', אז מה הוא עושה? הוא מוותר על יועץ המשכנתאות, פונה ישירות לבנק ומוציא אישור עקרוני", מוסיפה מריה, "כעת, יש לו עם מסלולים וריביות. הוא מביט בדף ורואה שורת מסלולים שאין לו הבנה בהם, אבל במקביל הוא רואה שיש לכל מסלול שורת מספרים של ריביות. התוצאה היא שלקוחות רבים מתרוצצים בין כל הבנקים ונלחמים רק על הריביות, אבל הם פשוט נלחמים במלחמה הלא נכונה".

כדי למנוע הפסד כספי, כאשר ניגש לקוח אל מריה, נערכת לו בדיקה במהלכה הוא יכול לדעת בתוך דקות ספורות בלבד כמה כסף יחזיר לבנק. "אני מראה ללקוח האם על כל שקל שהוא לקח מהבנק הוא יחזיר שקל שלושים או שקל שישים", אומרת מריה ומוסיפה כי "כמעט 99 אחוז מהלקוחות שרכשו דירה ולקחו משכנתא, אינם מודעים לנתון הזה".

show me the money - מה השאלה שחייבים לשאול את יועץ המשכנתאות?
"נניח שיש יועץ המשכנתאות שדורש סכום של 5,000 שקל עבור תהליך הליווי, ואילו אנחנו דורשים לצורך העניין 7,000 שקל, הרי היועץ הזול יותר הוא בפוזיציה טובה יותר, אבל יש כאן טעות יסודית", מסבירה מריה, "לדוגמא, נאמר שאתם רוצים ליטול משכנתא בשוויי מיליון שקל ויועץ המשכנתאות הזול יותר, מצליח למצוא בסופו של יום למצוא עבורכם מסלול, שבו על שקל שלוויתם מהבנק תצטרכו לשלם חזרה שקל שישים, אבל אצלנו במשרד, תשלמו חזרה לבנק רק שקל שלושים, על כל שקל שקיבלתם מהבנק. כלומר, ההפרש בינינו עומד על 30 אגורות, שאם נכפיל אותם במיליון נקבל 300 אלף שקל. המשמעות היא שאותו יועץ זול יותר אמנם באלפיים שקל לעסקה, אבל אצלנו מרוויחים מאות אלפי שקלים וזו תמצית העניין בבחירת יועץ משכנתאות. לכן חובה לברר מול היועץ כמה תחזירו לבנק על כל שקל שקיבלתם".

לסיכום, אומרים מריה ואיגור כי "סטיב ג'ובס אמר שהוא לא המציא אייפון אלא העניק ערך. גם כאן במשרד מוענק ללקוחות ערך. הלקוחות שלנו מקבלים ייעוץ פיננסי ממשרד בוטיק, המעניק שירותים ותמיכה במעטפת מלאה וברבדים נוספים שיש לתת עליהם ייעוץ ומענה, כמו מיסוי, סייגים משפטיים ועוד. מעטפת השירותים שלנו היא קודם כל פיננסית, והיא ניתנת הן ללקוחות פרטיים והן לגופים עסקיים".

מריה שויחט - ייעוץ משכנתאות
כתובת: זד"ל 5, ראשון לציון
טלפון: 054-4772718
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
לפנייה בדוא"ל >>