קומטרנסטק בע"מ: תכנון, פיתוח ואספקת מגוון פתרונות אוטומציה

אבי גולדינר, מנכ"ל החברה, מספר על הפתרונות המתקדמים שמציע הצוות בתחום, כיצד הם יכולים לסייע בהרחבת ממדי השיווק של כל עסק ואילו אתגרים בעבודה השוטפת ניתן לצלוח באמצעותם

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם מחזיק טאבלט ועומד מול רובוט
קומטרנסטק בע"מ: תכנון, פיתוח ואספקת מגוון פתרונות אוטומציהצילום: shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

חברת קומטרנסטק בע"מ עוסקת בתכנון, פיתוח ואספקת מגוון רחב של פתרונות אוטומציה, שינוע ואחסנה מתקדמים לכל סוגי העסקים. החברה מתמחה במערכות מיון, מערכות שינוע, לרבות שינוע באמצעות קרוניות, מערכות משטוח רובוטי, מערכות אחסנה דינמיות הפועלות באוטומציה מלאה ומערכות ליקוט חצי אוטומטיות.

החברה עוסקת במציאת פתרונות ייעודיים בהתאמה אישית, עבור מוצרים ארוזים, החל מקרטונים וכלה במשטחים, על-ידי ייצור, יבוא ותחזוקה של מערכות אוטומציה. הפתרונות שמציעה החברה משרתים את מיטב החברות המובילות במשק הישראלי. אבי גולדינר, מנכ"ל חברת קומטרנסטק בע"מ ומבעליה, מספר על מגוון הפתרונות המתקדמים שמציעה החברה בתחום האוטומציה התעשייתית.

מדוע יש צורך כל-כך גדול בפתרונות אוטומציה בתעשייה?
התקופה האחרונה חוללה שינוי בהרגלי הקנייה. היא חשפה והרחיבה את הצורך ההולך וגובר של התעשייה במציאת פתרונות אוטומטיים עבור מיון ואחסנה, העומדים בבסיס היכולת של החברות להגדיל את ממדי השיווק שלהן ולהציע ללקוחותיהן אפשרות לבצע הזמנות אונליין. כל התחום של הזמנות אונליין והייצור שסביבן מגיע לממדי ענק מבחינת כמויות ותפוקות ולכן יש צורך במערכות תמיכה שיאפשרו לבצע מיון אונליין, פינוי מהיר ואחסנה אוטומטית", מדגיש גולדינר.

משטוח רובוטי - שער הנגבקרדיט: comtranstech Buchwalter

"לדוגמה, חברת שטראוס, המייצרת באחד המפעלים שלה סדר גודל של 70 קרטון בדקה, נדרשת למיין את הקרטונים ל-20 תחנות שונות ושם למשטח אותם. אחר כך יש לאכסן את הקרטונים בקצב של 100 משטח לשעה. עבור כל התהליך הזה יצרנו פתרונות מיון, משטוח ואחסנה אוטומטיים מתקדמים ויעילים".

אילו פתרונות שינוע אוטומטיים אתם מציעים?
"מערכות השינוע האוטומטיות שאנו מציעים הן מערכות ברמת עמידות גבוהה מאוד, עם מינימום תחזוקה: מסועי גלילים, מסועי סרט, מסועי חוליות ומסועים מיוחדים מסוג 24 וולט ZP – העובדים בטכנולוגיית Zero Pressure, שבה המוצרים לא נוגעים אחד בשני לאורך כל התהליך.

"אנו מספקים מסועים מפלדה פחמנית, המתאימה למוצרים רגילים או כבדים במיוחד וגם מסועים מנירוסטה, המתאימה יותר לתעשיות המזון.

"אחד מפתרונות השינוע המתקדמים שאנו מציעים ללקוחותינו הן הקרוניות, שהן למעשה עגלות שנוסעות על מסילות ומבצעות מגוון של הסעות פריטים גמישות, מאחר וקרונית אחת יודעת לחבר בין מספר מסועים יחד ולקחת את המוצר למיקום אחר. אותה קרונית יכולה לשרת בו זמנית 12-14 מסועים שונים: היא מגיעה אל המסוע שקורא לה ראשון, מתחברת אליו, לוקחת את המוצר למקום אחר וחוזרת אל המסוע הבא שקורא לה. את פעולת הקרוניות ניתן לתכנת ולשנות בהתאם לצורך של המפעל. מאחר והקרוניות מספקות פתרון גמיש יותר ורב ממדי מבחינת יכולות התפקוד שלהן, הן מהוות את אחד המוצרים הפופולריים יותר בתחום זה".

"מערכות השינוע האוטומטיות שאנו מציעים הן מערכות ברמת עמידות גבוהה מאוד"צילום: shutterstock

כיצד תורמת האוטומציה לתהליך המיון?
"המיון הוא למעשה תהליך הפוך מתהליך השינוע ותפקידו לקחת סדרה של מוצרים שונים ולמיין אותם לפי קטגוריות שונות, שיכולות גם להשתנות בכל פעם: מיון לפי מק"טים, מיון לפי לקוחות, לפי הזמנות או לפי כל דרישה אחרת.

"הדוגמה הטובה ביותר לצורך באוטומציה של תהליך המיון הוא סניף הדואר המרכזי, שצריך למיין ערמות מכתבים גדולות לפי תחנות מיון ייעודיות שונות. טכנולוגיית המיון האוטומטית שסיפקנו במרכז המיון החדש של דואר ישראל, אפשרה לדואר להתייעל".

מהו מגוון פתרונות האחסנה שניתן למצוא?
"פתרונות האחסנה שאנו מציעים הם מגוונים, החל מאחסנה רגילה על גבי מדפים, לרוב כחלק ממערך גדול יותר של תהליך אוטומציה, דרך אחסנה דינמית מתקדמת על בסיס גרביטציה, בדרך כלל עבור מחסנים עם תפוקות גדולות ועד מחסנים אוטומטיים.

"המחסן האוטומטי הוא מעין קופסה שחורה שאין בתוכה נפש חיה. משטח שמונח בכניסה למחסן נסרק ונבדק מבחינת משקל ומידות ונכנס מיד לאחסנה אוטומטית במקום ייעודי במחסן. כאשר מגיע זמנו לצאת הוא יוצא החוצה, בדרך כלל לפי עיקרון של FIFO-First In First Out, או כל עיקרון אחר שניתן לתכנות אוטומטי, בהתאם לצרכי החברה.

"אחסנה אוטומטית מסוג זה, משרתת את חברת שסטוביץ', שהינה אחת מחברות היבוא הגדולות בארץ של מוצרי מזון ופארם. המחסן הגדול מכיל 22,000 משטחים בו זמנית וכולל מערך הכנת הזמנות חצי אוטומטי יעיל מאוד, עבור משלוחים לחנויות ומרכזים אחרים".

מה תפקידו של המישטוח הרובוטי בתהליך האוטומציה?
"למישטוח הרובוטי שני תפקידים עיקריים בתהליך האוטומציה. התפקיד הראשון הוא במצבים שבהם המוצר שיש למשטח הוא כבד מאוד עבור העובד, ולכן הרובוט מבצע במקומו את העבודה על-ידי זרוע רובוטית אוטומטית. התפקיד השני של המישטוח הרובוטי מיועד למצבים שבהם התפוקות הן מאוד גבוהות ומתאימות יותר לביצוע באמצעות רובוט אוטומטי, שהינו מהיר יותר מהעובד".

רובוט משטוח Palletizing Robot מבית MOTOMAN יישום על ידי ComtransTech.K.N.Tקרדיט: ComtransTech KNT

"תמיד נמצא את הפתרונות ותמיד יש לנו פתרונות"

תהליך ההתאמה של פתרונות האוטומציה התעשייתית שמציעה חברת קומטרנסטק בע"מ, כולל תמיד פתרונות שמותאמים אישית לצרכי הלקוח. אבי גולדינר מסביר מהו התהליך המתבצע בחברה על מנת להתאים לכל לקוח את הפתרון המדויק ביותר.

"תהליך מיפוי הצרכים של הלקוח הוא שלב קריטי בתהליך. אנו לומדים את הנתונים של הלקוח ומנסים למצוא לו פתרון שיענה על כל צרכיו, במסגרת התקציבית שלו. חלק מהלקוחות מגיעים אלינו באמצעות מכרזים של יועצים הממגדירים ומפרטים את הצרכים הנדרשים וחלקם פונים אלינו ישירות על מנת שנמצא עבורם פתרונות שיקדמו וייעלו את עבודתם. ללא ספק, תמיד נמצא את הפתרונות המותאמים לצרכים שנדרשו ותמיד יש לנו פתרונות".

לדברי אבי, שלב מיפוי הצרכים כולל גם בחינה מדוקדקת של נתוני השטח, הכוללים את שטח הרצפה, החצר והמקום שבו מיועדת להיות המערכת האוטומטית. "הפתרון שנתפור ייקח בחשבון את הצרכים התפקודיים של הלקוח ואת תנאי השטח והמגבלות של האתר עצמו".

לאחר תהליך מיפוי הצרכים, מכין צוות החברה שרטוטים של המערכות ויחד עם הלקוח מתאימים ומדייקים את השרטוטים והתוכניות, במשך מספר אינטראקציות משותפות, עד ליצירת התוכנית הסופית, שבהתאם אליה מוגשת הצעת מחיר.

איך אתם בונים את המערכות האוטומטיות?
"צוות העובדים המקצועי והמיומן שלנו מונה קרוב ל-20 עובדים, רובם מהנדסים בכירים, המתכננים כל מערכת לפרטי פרטים. את המערכות עצמן אנו גם מייצרים וגם מייבאים. הייצור נעשה על-ידי קבלני משנה ואנו מרכיבים אותן בעצמנו, תוך הקפדה בלתי מתפשרת הן בשלב הייצור והן בשלב ההרכבה, הכוללת אבטחת איכות גבוהה וחומרים איכותיים בלבד.

"בהמשך, אנו מספקים שירות תחזוקה למוצרים שלנו, שרובם בנויים ממספר תתי - מערכות שעבורן אנו ממליצים לבצע תחזוקה מונעת. שירות התחזוקה שלנו נקבע גם הוא בהתאם להחלטת הלקוח".

מה מספרים עליכם הלקוחות?
"אנו שמחים לקחת חלק בפרויקטים של חברות גדולות במשק הישראלי. אחת הדוגמאות לכך היא חברת דואר ישראל, עבורה הרכבנו 3 ממיינות של פריטי ייבוא מחו"ל וממיינת נוספת למכתבים. גם עבור חברת פדקס, שהינה חברת שילוח גדולה, יצרנו פרויקט גדול שממיין עד 5000 יחידות בשעה. חברות נוספות מתחום המזון והייבוא נהנות גם הן משירותנו.

"לקוחות רבים שהתנסו בשימוש במערכות שלנו בוחרים בנו שוב ושוב וחוזרים לפרויקטים נוספים של אוטומציה תעשייתית. הלקוחות מעריכים את הניסיון ואת העבודה המקצועית שלנו משלב מיפוי הצרכים ותכנון המערכת ועד להרכבתה במקומה הסופי ומתן תחזוקה שוטפת. לאורך כל התהליך אנחנו מקפידים הקפדה יתרה על הפרטים הכי קטנים והם שהופכים את הפתרונות האוטומטיים שלנו למושלמים ומדויקים לכל לקוח ולקוח".

קומטרנסטק בע"מ – תכנון פיתוח ואספקה של פתרונות אוטומציה שינוע ואחסנה
רחוב היצירה 6 אזה"ת הר טוב א'
טלפון: 02-9905896
פקס: 02-9995675
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>