"אוטומציה תעשייתית היא הפתרון הנכון להתגברות על מגבלות היכולת האנושית"

חברת "ידע פיקוד ובקרה בע"מ" מבצעת פרויקטים מתקדמים של בנייה, שדרוג והתאמת מערכות בקרה למתקנים בתעשייה. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת, מצליח צוות החברה לספק את הפתרונות הטובים ביותר עבור לקוחותיהם הוותיקים

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מהנדס במפעל מפעיל רובוטיק באמצעות מחשב
ידע פיקוח ובקרה בע"מ: "אוטומציה תעשייתית היא הפתרון הנכון להתגבר על מגבלות היכולת האנושית"צילום: shutterstock
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

חלק מהתמורות הבולטות של העידן המודרני הוא פיתוח מואץ של טכנולוגיות בתעשייה. בתפר הזה שבין תעשייה ופיתוח טכנולוגי משתלבת האוטומציה התעשייתית. מפעלים רבים מתקשים להדביק את קצב ההתפתחות הטכנולוגית עם הציוד הקיים אצלם או לערוך שינויים בקצב מהיר דיו. עם ותק ומוניטין של למעלה משלושים שנה בתחום ההחדרה והתחזוקה של טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה, חברת ידע פיקוד ובקרה בע"מ שיכללה את הכישורים והיכולת הטכנית לבצע פרויקטים מתקדמים של בניה, שדרוג והתאמת מערכות בקרה למתקנים בתעשייה.

החברה נוסדה בשנת 1985. כחלק ממדיניות החברה והשאיפה להתפתח ולצעוד לצד הקידמה, הרחיבה החברה את פעילותיה בתחום הבקרה התעשייתית, בניית מכונות וניהול פרויקטים ובמהרה הפכה ל-System Integrator מוביל למערכות רובוטיות ומערכות בקרה ואוטומציה בתעשייה.

הצוות מונה מעל 25 בעלי מקצוע מיומנים, בהם: מהנדסים, טכנאים ואנשי שירות, המתמחים בפיתוח, תכנון, התקנה, הפעלה ותחזוקה אמינה של מערכות ומכונות בתחומי התעשייה השונים.

החברה הרחיבה את פעילותיה בתחום הבקרה התעשייתית, בניית מכונות וניהול פרויקטיםצילום: ידע פיקוח ובקרה בע"מ

בין לקוחותיה הנאמנים הרבים בתעשייה הישראלית נמנים: רפא"ל, חברת החשמל, חברות המלח (בעתלית ובאילת), צומת ברזל, חוד פלדה , אומן יציקות, תרו תעשיה רוקחית, ELCAM Medical, West Pharmaceutical, מפעלי שטראוס-עלית, תנובה, מפעלי יוניליוור, מגוון מפעלי כתר, סלטי משני, מכוורת עמק חפר ועוד.

שבתאי ברכה, המייסד ומנכ"ל ידע פיקוד ובקרה, מסביר: "אוטומציה תעשייתית מהווה תנאי הכרחי לעמידה של מכונות וקווי יצור בתקנים הנדרשים כיום, והיא צורך ממשי ללקוחות אשר מבקשים להעלות את רמת הדיוק ואחידות המוצרים בקו הייצור שלהם. חשוב לציין שבמקרים רבים לא מדובר בהחלפת בני האדם במכונות, אלא 'בהתייעלות העבודה'". לא מעט פרויקטים אותם מנהלת החברה משלבים רובוטים תעשייתיים, והם כוללים: תכנון ובנייה מכנית, חשמלית ותוכניתית לפי דרישות הלקוח בהיקף Turn-key וכמובן תחזוקה שוטפת, זמינה ואמינה לאחר ההתקנה.

"ב'ידע', אנו מאמינים כי רק כאשר תהליכי הייצור של המכונה מותאמים ותפורים באופן מלא לצרכי הלקוח, ניתן להעצים את הפוטנציאל האמיתי של האדם. על מנת להבטיח הלימה, מקפידים בחברה לבדוק מה היעדים של הלקוח ועל פיהם נבנה פתרון פונקציונלי מותאם אישית שמאזן עלות ופרודוקטיביות עם יעילות, וזאת תוך שילוב של יצירתיות עם מומחיות בתחומי ההנדסה השונים - אלקטרונית, חשמלית ומכנית".

"אוטומציה תעשייתית מהווה תנאי הכרחי לעמידה של מכונות וקווי יצור בתקנים הנדרשים"צילום: ידע פיקוח ובקרה בע"מ

כידוע, בכל מערכת בקרה מתקדמת נמצא בקר מתוכנת PLC המפקח על תהליך הבקרה. חלק מהשירות שמספקת חברת ידע כולל החלפת בקר בציוד קיים או ביצוע שינויים ואיתור תקלות בבקר ובמכונה. מדובר בתחום שמתחדש ומתפתח במהירות ומהנדסי וטכנאי החברה מקפידים להישאר מעודכנים ולעבור השתלמויות רבות בנושא - מה שמבטיח את יכולתם לתת שירות, לפתח ולתחזק יישומים במגוון רחב של בקרים מתוכנתים, בהם: Siemens, ABB, Omron, Festo, Allen Bradley, Modicon, Unitronics ועוד, כל זאת בהתאמה לדרישות ולצרכי הלקוח.

תוכנות SCADA-HMI הן מרכיב חיוני בכל הנוגע לתפעול ולניטור של סביבת בקרה ורצפת הייצור, בין אם באמצעות מסכים עצמאיים שמחוברים לבקר המתוכנת ובין אם כתוכנה המותקנת על מחשב PC. מהנתונים שהמערכת אוספת ניתן להפיק דוחות ושאילתות שיסייעו בהמשך לבקרה ולפיקוד לצד ייעול תהליכים בייצור. "מדובר בפרויקטים מורכבים שלמהנדסי החברה יש שליטה מלאה עליהם ויכולות פיתוח במגוון רחב של מערכות HMI, מה שמאפשר לתת ללקוחותינו מענה מדויק על-פי העדפותיהם".

במקרים בהם לא ניתן לספק פתרונות יישומיים בפרויקטים על-ידי שימוש בתוכנות SCADA-HMI תקניים הקיימים כתוכנות מדף, עולה צורך לפתח יישום בסביבת Windows התואם במדויק לדרישות המערכת (כ-Tailor made) וזאת תוך שימוש בכלים לא שגרתיים. מהנדסי התוכנה של החברה יספקו עבור הלקוחות פתרונות הכוללים פיתוח אפליקציות מחשב בסביבה מתקדמת מבוססת NET, C-sharp ועבודה מול מסדי נתונים SQL, תוך התאמה מרבית לדרישות המורכבות המוצגות על-ידי לקוחות החברה במסגרת הפרויקטים המבוצעים.

שלבי התכנון נעשים על מערכות ממוחשבות ולאחר מכן מועברים לייצור והרכבהצילום: ידע פיקוח ובקרה

הידע והניסיון הרב של החברה ומהנדסיה באוטומציה תעשייתית ובתכנון, מאפשרים לה גם לבצע תכנון וייצור מלא של מכונות מתקדמות לתעשייה בתחום המתכת, הפלסטיק, תעשייה רפואית וכדומה. שלבי התכנון נעשים על מערכות ממוחשבות ולאחר מכן מועברים לייצור והרכבה, בדגש על ליווי צמוד של מהנדסי החברה מתוך הקפדה על לוחות הזמנים המוקצבים לפרויקט.

תחום התמחות נוסף של החברה הוא אחזקת מפעלים, מתקנים ומכונות, בדגש על בדיקות מקיפות, ניתוח רחב וכולל של פעילות המתקן לאורך כל שעות היממה, תוך סנכרון והתאמה בין המצב המכני, הפנאומטי, החשמלי והאלקטרוני של כל המערכת כדי להבטיח פעילות תקינה ורציפה; טיפול מונע באמצעות קביעת ימי טיפול יזומים לאחזקה של המערכות, איתור נקודות תורפה, שיפור וייעול המערכת; שירות ייחודי עבור יבואני ציוד וספקים בארץ ובחו"ל לצרכי למידה, התקנה, הפעלה ושירות לציוד, מכונות ומתקנים שהם מספקים.

בנוסף, החברה מספקת שירות למדפסות תעשייתיות INKJET ולייזר של חברת LINX העולמית, כחברת השירות הרשמית שלה בישראל. הידע הטכני המקיף של צוות המהנדסים מאפשר שילוב של המדפסות במערכות מורכבות ובמגוון יישומים, תקשורת למכונות, העברת הודעות ורישום ומעקב אחר תקלות. עוד שירות מעניין שמוצע הוא הטמעת מערכות VISION חכמות במכונות ובמערכות רובוטיות. הפתרונות כוללים בין השאר: מערכות מיון ובדיקה לזיהוי תקינות הדפסה בתעשיות השונות, רובוטים ומכונות עליהם ניתן לפקד באמצעות זיהוי מיקום ובקרת תמונה.

לסיכום, אומר שבתאי ברכה המנכ"ל: "כשמפעל רוצה לייצר באופן אחיד, תקין ומדויק, אוטומציה תעשייתית היא לא עניין של נוחות, היא בחזקת MUST. אוטומציה תעשייתית היא הפתרון הנכון להתגברות על מגבלות היכולת האנושית והעצמה שלה ואנו גאים לספק זאת בנאמנות לתעשייה הישראלית".

ידע פיקוד ובקרה בע"מ
שלמה בן יוסף 28, קרית אתא
טלפון: 04-8728822
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>