אוטומציה תעשייתית: פתרונות מתקדמים ויעילים

מערכות בקרה, ראייה ממוחשבת, מיקרוסקופים וחיישנים הם רק חלק מהאלמנטים הדרושים לטובת עבודה שוטפת של חברות ומפעלים רבים. כיצד ניתן להשיג את הציוד החדש והחסכוני ביותר?

לידור יעקב ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מהנדס עם קסדה עומד מול מכונה תעשייתית
אוטומציה תעשייתית: פתרונות מתקדמים ויעיליםצילום: shutterstock
לידור יעקב ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

חברות ומפעלים רבים נשענים על מערכות אוטומטיות ורובוטים בעבודתם השוטפת בשל הרצון להעלות את תפוקת הייצור תוך חיסכון בכוח אדם. שילוב אוטומציה תעשייתית מאפשרת זאת תוך שהיא מציעה מגוון רמות וטכנולוגיות ליישום בהתאם לדרישות של כל עסק ויצרן. בנוסף לחיסכון הכספי הטמון במעבר לשיטת עבודה זו, היא כוללת גם פחות טעויות בפס הייצור – יתרון משמעותי שיכול להשליך על תהליכים נוספים בעבודה. כיום ניתן להיעזר בחברות המכירות את התחום והשיטה מקרוב, אשר יכולות לסייע במתן מענה ופתרונות מתקדמים: קומטרנסטק בע"מ, מדיטל ויז'ן, זיק סנסורס בע"מ, בקרה גבע אגש"ח בע"מ וידע פיקוד ובקרה.

nullחברת קומטרנסטק בע"מ - אוטומציה תעשייתית בהתאמה אישית

תחום האוטומציה התעשייתית הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות, במיוחד לנוכח העלייה המשמעותית בתחום ההזמנות המקוונות, המצריך התייעלות בכל הקשור לתהליכי המיון, השינוע והאכסון, בסטנדרטים מתקדמים.

חברת קומטרנסטק בע"מ מתמחה בתכנון, פיתוח ואספקה של פתרונות אוטומציה בתחום המיון, השינוע, המשטוח והאחסנה של מוצרים ארוזים, החל מקרטונים וכלה במשטחים, לכל סוגי העסקים. החברה מציעה שילוב של פתרונות אוטומציה תעשייתית, הכולל מערכות שינוע, לרבות שינוע על ידי קרוניות, מערכות מיון מתקדמות, מערכות משטוח רובוטי, מערכות אחסנה דינמית ומערכות ליקוט אוטומטיות וחצי אוטומטיות.

משטוח רובוטי - שער הנגבקרדיט: comtranstech Buchwalter

אבי גולדינר, מבעלי חברת קומטרנסטק בע"מ ומנכ"ל החברה, מספר על מגוון פתרונות האוטומציה התעשייתית שמציעה החברה ועל הפרויקטים שהיא מבצעת עבור חברות מובילות במשק הישראלי.

אילו פתרונות אוטומציה תעשייתית אתם מציעים בתחום השינוע, המיון והמשטוח הרובוטי?
"הפתרונות שאנו מציעים מתחילים מתחום השינוע וכוללים מגוון מערכות ברמת עמידות גבוהה מאוד, העשויות מפלדה פחמנית או נירוסטה ומצריכות מינימום תחזוקה: מסועי סרט, גלילים, חוליות ומסועים מיוחדים מדגם 24 וולט ZP – הפועלים בטכנולוגיית Zero pressure, שבה לאורך כל תהליך השינוע המוצרים לא נוגעים אחד בשני.

"אחד מפתרונות השינוע הפופולריים יותר הן הקרוניות, הפועלות באופן גמיש ויכולות להוביל בו זמנית מוצרים מ-12-14 מסועים שונים במקביל, על ידי תכנות שניתן לשינוי בהתאם לצרכי המפעל".

גולדינר מסביר שתהליך המיון האוטומטי מאפשר לקחת סדרת מוצרים שונים ולמיין אותם לפי קטגוריות שניתנות לשינוי, כמו מק"טים או לקוחות קצה. "המיון האוטומטי מתאים במיוחד עבור חברות שילוח הנדרשות למיין היקף חבילות גדול בלוח זמנים קצר לפי יעדים למשלוח, כמו חברת דואר ישראל, עבורה ביצענו פרויקט שכלל 3 ממיינות של פרטי ייבוא מחו"ל וממיינת נוספת למכתבים. תפקיד נוסף של האוטומציה התעשייתית נמצא בתחום המשטוח הרובוטי, המיועד למצבים בהם האדם נדרש לעזרה חיצונית לצורך המשטוח, למשל כאשר המוצרים הם כבדים מידי או שקצב פס היצור מהיר מידי".

רובוט משטוח Palletizing Robot מבית MOTOMAN יישום על ידי ComtransTech.K.N.Tקרדיט: ComtransTech KNT

כיצד ניתן לבצע אחסון אוטומטי?
"אחסון אוטומטי מתקדם על בסיס גרביטציה הוא חלק מפתרונות האחסון שאנו מציעים, הכוללים גם אחסון חצי אוטומטי ואכסון רגיל, בדרך כלל כחלק ממערך אוטומציה גדול יותר". לדברי גולדינר, מחסן אוטומטי משול לקופסה שחורה שאין בה נפש חיה. המשטח מונח בכניסה, שם מידותיו נסרקות ונבדקות ולאחר מכן הוא מוכנס פנימה לאכסנה אוטומטית ייעודית במחסן ויוצא החוצה כשזמנו מגיע, לפי הצורך שנקבע. "מחסן מסוג זה מתאים לחברות עם תפוקות גדולות, כמו המחסן של חברת הייבוא שסטוביץ', המאכסן בו זמנית 22,000 משטחים שנשלחים מידי יום לאלפי חנויות".

מהו תהליך ההתאמה האישי אותו אתם מבצעים?
"כל תהליך מול לקוח מתחיל ממיפוי צרכים מפורט, הלוקח בחשבון הן את צרכיו, המסגרת התקציבית שלו ואת נתוני השטח במקום. ההתמחות שלנו היא התאמה מיטבית של הפתרון והמערכות התומכות לצרכי כל לקוח.

"השלב הבא הוא הכנת שרטוטים של המערכת, תוך דיוק והתאמה משותפת מול הלקוח עד ליצירת התוכנית הסופית העומדת בבסיס הצעת המחיר. את המערכות עצמן אנו מייצרים וגם מייבאים בעצמנו, תוך הקפדה בלתי מתפשרת הכוללת אבטחת איכות ברמה גבוהה ושימוש בחומרים איכותיים בלבד. לאחר ההתקנה אנו מספקים שירות תחזוקה מונעת ותחזוקת שבר".

אבי גולדינר מסכם: "צוות העובדים המקצועי והמיומן של החברה, המורכב ברובו ממהנדסים, אמון על התהליך כולו, משלב מיפוי הצרכים והתכנון ועד לשלב הייצור וההרכבה, תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר, שהופכת את המערכות האוטומטיות שלנו למבוקשות בקרב חברות מובילות בשוק הישראלי, לרבות דואר ישראל, פדקס ושטראוס. לקוחות רבים שהתנסו בשימוש במערכות שלנו, נותנים בנו אמון חוזר ובוחרים בנו שוב ושוב עבור פרויקטים נוספים של אוטומציה תעשייתית".

קומטרנסטק בע"מ – תכנון פיתוח ואספקה של פתרונות אוטומציה שינוע ואחסנה
רחוב היצירה 6 אזה"ת הר טוב א'
טלפון: 02-9905896
פקס: 02-9995675
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>

------------------------------------------

nullמדיטל ויז'ן

חברת מדיטל עומדת כיום בחזית הטכנולוגיה בתחומי ההינע והבקרה, ומעניקה ללקוחותיה פתרונות הנדסיים חדשניים ויצירתיים, פרי פיתוחם של היצרנים המובילים בעולם. החברה, שהוקמה בשנות השמונים, כוללת תחתיה כיום ארבע חברות בנות: מדיטל הייטק, העוסקת בהנעה מכנית, מדיטל קומוטק, המתמקדת בהינע ובקרה, מדיטל נובלטי, המתמחה במיסוב לינארי. מדיטל ויז'ן, חברת הבת הרביעית, מעניקה פתרונות בתחום האוטומציה התעשייתית – מערכות בקרה, ראייה ממוחשבת, חיישנים מדויקים, קוראי ברקוד, אנקודרים, מיקרוסקופים, מבטלי חשמל סטטי ועוד.

בין לקוחותיה של מדיטל ויז'ן לאורך השנים: מפעלי ייצור בתחום האלקטרוניקה כדוגמת אפלייד מטריאלס, אורבוטק וקמטק, חברות בתחום הדפוס – HP, קורנית, בתחום הרפואה – GE, מדינול, תעשייה צבאית – אלביט, רפאל, תעש ומשרד הבטחון ועוד. כמו כן, החברה מעניקה שירותים לתעשיית ההשקיה והמזון.

camera Laser 3D – מערכת צילום משולבת לייזר צילום: Keyence Corporation

חסכון כלכלי והפחתת סיכון לשגיאות

"בשנים האחרונות מורגשת מגמה בולטת של מעבר לאוטומציה בייצור, באופן חלקי או מלא", אומר עוז מעיין, מנכ"ל מדיטל ויז'ן. לדבריו, הסיבות הבולטות לכך הן החסכון הכלכלי שמציעה האוטומציה בתהליך הייצור, כמו גם הפחתת הסיכון לשגיאות ולשונות בין המוצרים בפס הייצור, בעקבות המעבר מייצור המבוסס עובדים לייצור המבוסס אוטומציה.

פתרונות איכותיים מהשורה הראשונה

ייחודיותה של מדיטל ויז'ן טמון בפתרונות שהיא מעניקה ללקוחותיה. החברה היא יבואנית של מערכות אוטומציה המיוצרות על-ידי חברות מובילות בעולם בתחום, ביניהן KEYENCE היפנית, החברות הגרמניות MICROSONIC ו- ATTOCUBE ועוד. כל המוצרים בתחום האוטומציה המיובאים על-ידי מדיטל ויז'ן נחשבים פשוטים להפעלה ובעלי אחריות יצרן.

אחד הפתרונות המבוקשים שמציעה מדיטל ויז'ן ללקוחותיה הינו בתחום בקרת האיכות. מדובר במערכת בקרה תוצרת החברה היפנית KEYENCE, המצוידת במצלמות חכמות (Machine Vision) וחיישנים מדויקים, בעזרתם היא בוחנת המוצר שעל קו הייצור - תקינותו ועמידתו בדרישות. בשנים האחרונות, להשלמת פתרונות המדידה, מדיטל ויז'ן החלה להטמיע מערכות הנעה מדויקות מבוססות מנועי פיאזו תוצרת ATTOCUBE, גרמניה.

multi-Spectrum – מצלמות חכמות צילום: Keyence Corporation

ליווי מלא עד להשלמת הפרויקט ולאחריו

צוות החברה מעניק ללקוחותיה ליווי אישי, הכולל סיוע בזיהוי ואפיון צרכי הלקוח והתאמת הפתרון הנכון עבורו. הלקוח מלווה בידי מהנדסים מהתחום, כולם בעלי ניסיון רב. החברה מחזיקה מלאי מגוון של ציוד הדגמה - כך, במידה והלקוח אינו בטוח שהפתרון שהוצע לו אכן מתאים עבורו, ביכולתו להשאיל את המוצר לצורך בדיקה והתנסות בת מספר שבועות, שתסייע לו בקבלת החלטה מושכלת.

לאחר קבלת ההחלטה, הפתרון הנדרש מיובא ארצה וצוות מהנדסי החברה פועל להטמעתו בצד הלקוח. במידה והלקוח זקוק לפתרון רחב, הכולל מכונה שלמה ו/או אינטגרציה בין המוצרים (Turn Key), מדיטל ויז'ן פועלת בשיתוף פעולה עם חברות המתמחות בבניית מכונות, המספקות מענה לצורך זה. סיומו של הפרויקט הינו בהדרכה הניתנת לכל לקוח לשימוש נכון במוצרים.

לא פעם פונים אל החברה לקוחות עם צרכים ייחודיים. מקצועיות צוות המהנדסים והידע הרב שרכשו בתחום לאורך השנים הוא שמאפשר להם להעניק ללקוחות ערך מוסף ולאתר עבורם את המענה המיטבי. לדוגמה, פנה אל החברה לקוח בתחום האלקטרוניקה, בעקבות חשמל סטטי שנוצר בתהליך הייצור ופוגע במוצרים. לאחר בדיקת הצורך, הותאם עבור הלקוח פתרון המבטל חשמל סטטי ללא מגע בתהליך הייצור אשר במקביל עונה על התקנים הנדרשים.

"הלקוחות שלנו יודעים שאנו תמיד זמינים עבורם לכל שאלה. צוות המהנדסים המנוסה שלנו מעניק מענה בכל עניין, ובמידת הצורך ביכולתנו לפנות ליצרנים, עמם אנו עומדים בקשר שוטף, לצורך קבלת מענה", מסכם עוז.

מדיטל ויז'ן
טלפון: 073-2000250
מעבר לאתר >>

--------------------------------------

nullזיק סנסורס (SICK Sensor)

"עולם התעשייה נמצא בעיצומה של מהפכה תעשייתית רביעית. מפעלים רבים מבקשים לעשות שינויים והתאמות בקווי הייצור שלהם, אך לא פעם, על-מנת להטמיע שינויים שנובעים מרצון או צרכים של הלקוחות שלהם, עולה צורך להחליף את המכונה כולה. המשמעות הכספית של החלטה שכזו היא עצומה. לנו יש את היכולת להוסיף מערכות של אוטומציה 'חכמה' על ציוד קיים ובכך לשדרג אותו", אומר גיל בר-יואב, מנכ"ל זיק סנסורס ישראל. "אנחנו נותנים פתרונות ללקוחות שמבקשים להגביר את רמת האוטומציה בקווי הייצור, מערכות לוגיסטיות, כמו גם פתרונות למערכות של ניטור פליטות כדי לעמוד בתקנים המחמירים של המשרד לאיכות הסביבה".

חברת זיק סנסורס ישראל, היא חברת בת של זיק AG הגלובלית והוותיקה, שלה עוד 50 חברות בת בפרישה עולמית. במשך 70 שנות קיומה והניסיון שנצבר, לצד התחדשות בלתי פוסקת, מתמחה החברה בפיתוח סל פתרונות לענף התעשייה, החל מהבנת תהליכי ייצור ובדיקה איפה נוצר "צוואר בקבוק" ומציאת פתרונות טכנולוגיים לבעיה, דרך הצבה של חיישנים בנקודות אסטרטגיות בקו הייצור לשם התראה על תקלה, פגם בייצור, וכלה בהוספה של מערכות של בקרת איכות אוטומטיות, חיבור למערכות מחשוב ול"ענן" לאיסוף ועיבוד הנתונים.

"לנו יש את היכולת להוסיף מערכות של אוטומציה 'חכמה' על ציוד קיים ובכך לשדרג אותו"צילום: באדיבות החברה

בין לקוחותיה של החברה ניתן למנות תעשיות מתחומים מגוונים, בהן: תעשיית המזון על כל שלוחותיה, תעשיית הפלסטיקה, חברות שמייצרות מכונות וציוד, אשר נהנות משדרוג ושיפור מערכות קיימות, התאמתן ביעילות וברמת מקצועיות גבוהה ופתרונות שיהפכו את המכונות שלהן ל"חכמות".

כך למשל, מפעל שבעבר פעל בשיטה של ייצור המוני של מספר דגמים ידועים מראש של המוצר, בעזרת שינוי מהיר ותוספת אוטומציה ייעודית, יכול היום לייצר באותו קו גם דגמים ייחודיים בכמות מצומצמת.

עוד מסביר גיל כי יש קווי ייצור שבעזרת הכנסה והטמעה של מערכות חיישנים חכמים ומצלמות של זיק סנסורס, עשו קפיצת מדרגה אדירה בכל הנוגע ליכולת שלהם לפקח על תהליכי הייצור, להקטין את הפחת ולשכלל את מערך בקרת האיכות. במפעל ליצור פלסטיק, לדוגמה, הוכנסה מערכת שמזהה בכל רגע נתון את כמות החלקים המיוצרת, מודדת אותם ואוספת נתונים מהם מפיקים בהמשך מסקנות על התהליך כולו ומשפרים בהתאם.

מוצר של חברת SICKצילום: באדיבות החברה

"לא רק שאנחנו מייעלים את התהליכים, אלא גם נותנים פתרונות חכמים שחוסכים לחברה או למפעל מאות אלפי שקלים, אותם היו צריכים להוציא עבור קנייה של מכונה חדשה. בתפיסה שלנו, כמדיניות, אנחנו מתאימים את הטכנולוגיה לתהליך ולא להפך. זאת משום שכך לאנשים יותר קל לקבל את האוטומציה והטכנולוגיה", מסביר גיל. "אנחנו לא שוכחים לרגע את האנשים שנמצאים ליד המכונה, הם פקטור חשוב בהטמעת התהליך. כשהם מבינים את הרציונל שמאחורי הטכנולוגיה ואת התועלת שהם יפיקו ממנה, את העומס שיורד מהם לצד עלייה באפקטיביות שלהם, הם הופכים לשותפים לדרך".

תחום נוסף של אוטומציה תעשייתית הוא שימוש ברובוטיקה. לחברת זיק סנסורס מגוון פתרונות שלוקחים בחשבון את סביבת העבודה רובוט-אדם, כמו חיישנים שמאפשרים לרובוט "לראות" וירטואלית את הסביבה, להישמר ממפגעים או מכשולים ובמקביל לשמור על בטיחותם של בני האדם. "הכנסת רובוטים למפעלים קיבלה חשיבות רבה בעידן הקורונה", ממשיך גיל. "ההוראות והתקנות החדשות, שמחייבות עבודה בקפסולות, הביאו לכך שמספר האנשים בכל משמרת הצטמצם. המשמעות הייתה פגיעה בייצור, חשש מאי עמידה ביעדים של אספקת תוצרים והדרישה לאוטומציה ופתרונות רובוטיים עלתה. העובדה שאנחנו חברה בינלאומית פותחת בפני הלקוחות שלנו אפשרות לקבלת מענה מדויק, מותאם לצרכיהם ולציוד הקיים במפעל".

זיק סנסורס (SICK Sensor)
בזלת 4 , צור יגאל
טלפון: 09-9711011
מעבר לאתר >>
לפרופיל הלינקדאין >>
לעמוד הפייסבוק >>

-------------------------------------------

nullבקרה גבע אגש"ח בע"מ

"הטמעת פתרונות של אוטומציה תהליכית בתעשייה לסוגיה היא אחד המאפיינים הבולטים של העידן המודרני, בו עולים הביקוש והצורך בסביבת עבודה יעילה המשלבת מיכון מתקדם ואנשים", מסביר אילן וילף, סמנכ"ל מכירות ושיווק גלובלי בחברת "בקרה גבע בע"מ". "לאורך שנות קיומה, החברה מפתחת ומייצרת פתרונות מגוונים העונים על שלל צרכים למוצרים ומערכות קיימות כמו גם מענה למערכות בפיתוח".

חברת בקרה גבע בע"מ, שנוסדה בשנת 1964 בקיבוץ גבע, מתמחה בבקרת זורמים ואוטומציה לתעשייה ולחקלאות. היא מספקת פתרונות המיועדים הן למערכות זעירות והן לתעשייה ה"כבדה" והם כוללים, בין השאר: שסתומים, בוכנות, מערכות אוטומציה בתחום ההינע ובקרה, כמו: חיישנים, גששים, מסילות, רובוטים, קובוטים (רובוט שיתופי העובד בסביבת אדם ללא צורך במיגון) עם מערכות ויז'ן, ומערכות בקרה לפיקוד. בין לקוחות החברה בארץ ובחו"ל ניתן למצוא תעשיות כימיות ופטרוכימיות, מפעלי ים המלח, תעשיית הבטון והמלט, בתי זיקוק, תעשיית הפלסטיקה, תעשיית המזון, פארמה, דפוס דיגיטלי (2D ו- 3D), תעשיות ביטחוניות וחקלאות בדגש על "חקלאות מדייקת".

Baccara Cobot Plunger Assemblerקרדיט: Baccara Geva

"אנחנו מציעים סל מוצרים רחב, כמו: צנרת ומחברים, בוכנות אוויר, שסתומים פנאומטיים וברזים מפוקדים. המוצר המזוהה ביותר עם החברה, בארץ ובעולם, הוא מותג הסולנואידים GEM-SOL, הכולל קו רחב של סולונואידים ושסתומים סטנדרטיים לצד פיתוחים ייחודים עם מספר רב של הסתעפויות, המופעלים על-ידי מנועים זעירים המיועדים גם לתעשיות המתוחכמות ביותר".

וילף מדגיש שכחלק מהחזון של החברה וההקפדה להישאר תמיד מובילה בתחומה, הצוות קשוב לצרכים של הלקוחות ומשקיע במציאת פתרונות יצירתיים לקווי הייצור שלהם. "כך למשל, לחברה המייצרת רובוטים לבריכות שחייה תכננו מסועים חכמים. החלקים עוברים על המסועים בין עמדה לעמדה והקובוט ממתין עד שהאדם מסיים 'לטפל' בחלק מסוים לפני שהוא מעביר אותו הלאה לתחנה הבאה. צריך לזכור שאוטומציה תעשייתית לא באה להחליף את בני האדם על קווי הייצור השונים, אלא לייעל את העבודה ולמקסם את הרווחיות שנמדדת לא פעם גם כפועל יוצא של דיוק, שמירה על אחידות בתוצרת, מהירות ומינימום פחת".

המוצר המזוהה ביותר עם החברה בארץ ובעולם, הוא מותג הסולנואידים GEM-SOLצילום: בקרה גבע בע"מ

צורך נוסף עליו החברה נותנת מענה הוא המגמה המואצת של אימוץ שיטות עבודה המותאמות לדור 4.0 בכל הנוגע ל- IOT ולדור 5.0 בשימוש ברובוטים, בעזרת הטמעה של מערכות מתקדמות לאיסוף נתונים וניתוח של מערכי הייצור לטובת שיפור תהליכים, בקרה, מעקב ופיקוח והתייעלות. "המערכות מחוברות לענן והשליטה בכל הפעולות מתאפשרת ללא חיווט או מגע יד אדם", מפרט וילף. "למשל, בתחום החקלאות המדייקת, ניתן לשלוט מרחוק במערכות הדישון, ההשקיה והסינון על-ידי בקרים מתוכנתים. זאת באמצעות חיבור ווירטואלי (כגון בלוטוס וסלולרי) ללא כל חיווט פיזי של המגופים והברזים שלנו, יחד עם חיישנים (לחות, טמפרטורה וכד) וסורקי לייזר הנישאים על רחפנים המפיקים נתונים ומידע על היבולים ומצב הקרקע. הנתונים נאספים על-ידי מערכות ממוחשבות שמאפשרות שליטה מרחוק ולקיחת החלטות על תפקוד כל המערך התזונה של היבול בזמן אמת".

חברת בקרה גבע בע"מ היא חברה ישראלית-גלובלית בה מועסקים כ- 220 עובדים בשני אתרי ייצור בקיבוץ גבע, מרכז מכירות בחולון ובחברות בנות בקולורדו שבארצות הברית, מדריד שבספרד ובמלבורן שבאוסטרליה. חוזקה של החברה מתבטא ביכולת שלה לבחון את התעשיות השונות במבט צופה עתיד, לזהות מגמות, לפתח ולייצר פתרונות חדשניים ופורצי דרך, להכתיב מגמה חדשה ולקבוע את הסטנדרט הבא בתחום האוטומציה התעשייתית. "עם ניסיון של למעלה מ- 55 שנים וכ- 3,000 לקוחות, אנחנו גאים ביכולת שלנו להתאים פתרונות מגוונים ללקוחותינו שההשפעה שלהם ניכרת היטב בכל תחומי התעשייה בארץ ובחו"ל", מסכם וילף.

בקרה גבע אגש"ח בע"מ

קיבוץ גבע
טלפון: 04-6535960
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון הלינקדאין >>

----------------------------------------

nullידע פיקוד ובקרה בע"מ

מערכות אוטומציה תעשייתיות חכמות ויעילות הן אחת המהפכות הבולטות של העשור האחרון. הצורך במכונות ותהליכים מתוחכמים, מדויקים ומבוקרים יותר ובמערכות סיוע המקלות על קבלת ההחלטות ואפילו מקבלות אותן בעצמן, הוא גורם מפתח לאיכות המוצר. כפועל יוצא, בהמשך ישיר להתפתחות הטכנולוגית, לעלייה בדרישה ובצורך לייצר מוצרים ברמת דיוק גבוהה, לצד התייעלות ועמידה בתחרות, תחום האוטומציה התעשייתית תופס תאוצה.

חברת ידע פיקוד ובקרה בע"מ, שלה ותק של למעלה מ-30 שנה בתחום טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה, זיהתה את המגמות הללו והרחיבה את פעילותיה בתחום הבקרה התעשייתית, בין השאר בשדרוג ובהתאמת מערכות בקרה למתקנים בתעשייה, בניית מכונות, ניהול פרויקטים מורכבים, שילוב של מערכות בקרה ואוטומציה ושילוב של רובוטים וקובוטים.

בית המלאכה של ידע פיקוח ובקרה בע"מצילום: באדיבות החברה

"מכונות וקווי יצור מחויבים לעמוד בתקנים החדשים וברגולציה מחמירה של ימינו. על-מנת לעשות זאת בהצלחה עולה הצורך באחידות של מוצרים, רמת דיוק גבוהה והתייעלות", מסביר שבתאי ברכה, מייסד ומנכ"ל ידע פיקוד ובקרה. "בצוותים שלנו אנו מעלים מגוון רחב של מומחיות לשולחן, והמכונות והמערכות שלנו מתוכננות בצורה מושכלת, מבוקרת ומשולבת בעזרת IT ואוטומציה. המשימה שלנו היא להמשיך ולהניע אוטומציה - גם במקום בו השימוש עדיין לא בא לידי ביטוי. עם הפתרונות האמינים והמותאמים שלנו לקו הייצור, זכינו להפוך לשותף מוכר בתעשייה הישראלית. חברתנו משלבת עבודת תכנון מדויקת ושירות מוכוון ללקוחות במהלך ואחרי התקנת המערכות".

בין הפתרונות אותם מציעה החברה: ניהול פרויקטים המשלבים רובוטים תעשייתיים אשר מורכבים מתכנון ובנייה מכנית, חשמלית ותוכנתית, התקנת הציוד ותחזוקה שוטפת; החלפת מערכות בקרה מיושנות במערכות בקרה מבוססות בקר מתוכנת PLC. ביצוע שינויים ואיתור תקלות בבקר ובמכונה. פיתוח ותיחזוק יישומים במגוון רחב של בקרים מתוכנתים, בהם: Siemens, ABB, Omron, Festo, Allen Bradley, Modicon, Unitronics ועוד על-פי דרישת הלקוח; הטמעה של תוכנות SCADA-HMI לתפעול ולניטור סביבת הבקרה ורצפת ייצור; פיתוח אפליקציות מחשב בסביבה מתקדמת מבוססת NET, C-sharp ועבודה מול מסדי נתונים SQL; תכנון וייצור של מכונות מתקדמות; הטמעת מערכות VISION חכמות במכונות ובמערכות רובוטיות; שירות ליבואני ציוד ומכונות ולספקים בינלאומיים לצורך התקנה, הפעלה ותחזוקה שותפת של הציוד והמכונות אותם הם מספקים לישראל.

לחברת ידע פיקוד ובקרה בע"מ ותק של למעלה מ-30 שנה בתחום טכנולוגיות מתקדמות בתעשייהצילום: באדיבות החברה

בנוסף, מספקת חברת ידע פיקוד ובקרה שרות למדפסות תעשייתיות INKJET ולייזר של חברת LINX העולמית והוסמכה כחברת השירות הרשמית שלה בישראל. החברה מתמחה באחזקת מפעלים, מתקנים ומכונות. שירות זה כולל, בין היתר, בדיקות מקיפות וניתוח פעילות המתקן והבטחת סינכרון מלא בין המצב המכני, החשמלי, האלקטרוני והפנאומטי של המערכות, טיפול מונע וטיפולים יזומים, שיפור וייעול המערכות.

בחברת ידע פיקוד ובקרה בע"מ מועסקים מעל ל- 25 בעלי מקצוע מיומנים ומנוסים, בהם: מהנדסים, טכנאים ואנשי שירות, אשר יחד עומדים לרשות הלקוחות ומתאימים עבורם את המענה שימקסם את תהליכי הייצור שלהם מכל הבחינות, תוך שילוב אידיאלי בין פתרונות של אוטומציה תעשייתית ומיצוי הפוטנציאל של העובדים.

בין לקוחותיה הרבים והנאמנים בתעשייה הישראלית נמנים: רפא"ל, חברת החשמל, חברות המלח (בעתלית ובאילת), צומת ברזל, חוד פלדה, אומן יציקות, תרו תעשייה רוקחית, ELCAM Medical, West Pharmaceutical , מפעלי שטראוס-עלית, תנובה, מפעלי יוניליוור, מגוון מפעלי כתר, סלטי משני, מכוורת עמק חפר ועוד.

ידע פיקוד ובקרה בע"מ
שלמה בן יוסף 28, קרית אתא
טלפון: 04-8728822
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>