בקרה גבע אגש"ח בע"מ: מתכננים סביבת עבודה מתקדמת

אילן וילף, סמנכ"ל מכירות ושיווק גלובלי בחברה, מספר על האתגרים בתחום האוטומציה התהליכית, הפתרונות המתקדמים שנולדו בהתאם ואילו תחומים נוספים משפיעים על תהליכי העבודה כיום

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם עומד מול מכונה תעשייתית ומחזיק טאבלט
בקרה גבע אגש"ח בע"מ: מתכננים סביבת עבודה מתקדמתצילום: shutterstock
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

"אוטומציה תהליכית נמצאת היום בכל תחום בתעשייה בו רוצים לייצר סביבת עבודה ללא מגע יד אדם, איסוף וניתוח נתונים שתומכים בקבלת החלטות, במטרה להורדת עלויות והעלאת תחרותיות", אומר אילן וילף, סמנכ"ל מכירות ושיווק גלובלי בחברת "בקרה גבע בע"מ". "הפתרונות שלנו, בין אם באמצעות שסתומים, בוכנות, מערכות הינע ובקרה, רובוטים וקובוטים עם מערכות ויז'ן, מאפשרים לתכנן את סביבת העבודה כך שהלקוח מגדיל את יעילות העבודה למקסימום, במקביל למיטוב הכישורים והיכולות של האנשים הפועלים בה".

חברת בקרה גבע בע"מ נוסדה בשנת 1964 על-ידי חברי קיבוץ גבע. כיום הינה חברה יצרנית ישראלית-גלובלית המתמחה בבקרת זורמים ואוטומציה לתעשייה ולחקלאות. החברה מפתחת ומייצרת, בין היתר, פתרונות למעבר נוזלים, אוויר וגז באמצעות סלונואידים ושסתומים, בוכנות, מוצרי פנאומטיקה ומערכות אוטומציה בתחום ההינע ובקרה, כמו: חיישנים, גששים, מסילות, רובוטים, קובוטים ומערכות בקרה לפיקוד.

בחברה מועסקים כ- 220 עובדים בשני אתרי ייצור בקיבוץ גבע, מרכז מכירות בחולון ובחברות בנות בקולורדו שבארצות הברית, מדריד שבספרד ובמלבורן שבאוסטרליה. בין לקוחות החברה ניתן למצוא מפעלים וחברות גלובליות מתעשיית המזון, פארמה, דפוס דיגיטלי (2D ו- 3D), ענף האלקטרוניקה, ענף הזכוכית, תעשיית הפלסטיק, תעשיית המתכת, תעשיות ביטחוניות, ענף התעופה וכמובן תעשיית החקלאות, בדגש על "חקלאות מדייקת".

להגדיל את יעילות העבודה למקסימוםצילום: בקרה גבע בע"מ

"אנחנו יודעים להתאים את הפתרונות שלנו למוצרים ומערכות קיימות וגם להשתתף כחלק בלתי נפרד מצוות הפיתוח של לקוחותינו בלייצר פתרונות חדשניים למערכות חדשות", מסביר אילן. "על מנת לעשות זאת בהצלחה, כל פרויקט שלנו מתחיל בהקשבה לצרכי הלקוח, מיפוי ופריסה של מערך המוצרים החכמים שלנו. כך למשל, בקו ייצור בו יש צורך לעבור למיכון ואוטומציה חלקית ניתן לשלב קובוט (רובוט שיתופי העובד בסיבת אדם ללא צורך במיגון) שיבצע חלק מהפעולות כדי להגדיל יעילות ודיוק, מבלי לייתר את המפעיל של הקו. או הטמעה של רובוטים בתכנון של מסועים כך שהחלקים יעברו על המסוע בין עמדה ולעמדה כשהרובוט מתוכנת להמתין לפעולה שהאדם מבצע לפני שהוא מעביר אותם לתחנה הבאה".

המוצרים החכמים של בקרה גבע אגש"ח בע"מ תומכים את הטרנד הסוחף את עולם התעשייה דור 4.0 בכל הקשור ל- IOT (Internet Of Things) ולדור 5.0 בשימוש ברובוטים, כולל מערכות שאוגרות נתונים על פעולות הייצור ומנתחות אותם לטובת מתן מידע באמצעות בינה מלאכותית לצורכי התייעלות, בקרה, מעקב ופיקוח.

"בשנים האחרונות קידוד QR תפס תאוצה ולנו יש פתרון לסימון מוצרים בלייזר באופן אוטומטי ברצפת הייצור. קידוד שכזה הוא כלי מצוין ביצירת 'תעודת זהות' של המוצר ותורם גם בכל הנוגע לאבטחתו, כך שגם בחלוף השנים יוכלו בשירות הלקוחות לקבל מידע אמין על מוצא החלק או האם היו תקלות דומות ולתת תשובות מושכלות מבוססות נתונים", ממשיך אילן. "אבטחה ובקרת איכות הם שני תחומים שמאוד התפתחו בעשורים האחרונים, לא מעט בזכות המעבר לאוטומציה תעשייתית. בנוסף, אנחנו מטמיעים מערכת VISION מתקדמת לבקרת איכות לחלקים בתנועה במערך הייצור. לדוגמה: היינו מעורבים בפרויקט בו המערכת תוכנתה לזהות חלקים פסולים, למיין אותם ולהוציאם מהקו ללא מגע יד אדם וביעילות מקסימלית".

"אנחנו יודעים להתאים את הפתרונות שלנו למוצרים ומערכות קיימות"צילום: בקרה גבע בע"מ

עם התקדמות הטכנולוגיה התרחבה פעילותה של בקרה גבע בע"מ גם לתחום פיתוח פתרונות המותאמים לסביבת IOT, בה הפעולות השונות מתאפשרות באמצעות חיבור לענן, ללא מגע יד אדם או חיווט. אחד הענפים שעשה קפיצה משמעותית בתחום הוא החקלאות המדייקת, בו עושים שימוש ברחפנים וסורקי לייזר למיפוי השדות או המטעים על-מנת לקבל מידע על מצב היבול והקרקע ולפעול בהתאם. "הברזים והמגופים שלנו מחוברים למערכות ממוחשבות. הבקרים המתוכנתים פוקדים לפי הצורך על מערכות ההשקיה, הדישון והסינון ולמעשה נותנים לחקלאי 'שקט נפשי' שהכל בשליטה, זאת מבלי שהוא נדרש לצאת לשטח. למשל ברז עם כרטיס חכם וחיישנים שמחובר ב- Bluetooth לבקר מתוכנת המחובר לאפליקציה בטלפון הסלולרי המנטרת ומפעילה שסתום שמפעיל את המגוף לפי התנאים המשתנים בשטח".

"בקרה גבע בע"מ" מזוהה מאוד עם מותג הסולנואידים GEM-SOL, המוכר בכל רחבי העולם וכולל קו רחב של סולונואידים ושסתומים סטנדרטיים לצד פיתוחים ייחודים עם מספר רב של הסתעפויות, המופעלים על-ידי מנועים זעירים ומיועדים גם לתעשיות המתוחכמות ביותר. בנוסף לקו הסולנואידים, מייצרת החברה שסתומי אוויר ובוכנות לאפליקציות מיוחדות, לוחות פיקוד ובקרה ומתקנים מפרופילי אלומיניום.

החברה מזוהה מאוד עם מותג הסולנואידים GEM-SOLצילום: בקרה גבע בע"מ

הפתרונות של חברת "בקרה גבע בע"מ" נעים ממערכות זעירות ועד מערכות המותאמות לתעשייה ה"כבדה", כולל: תעשיות כימיות ופטרוכימיות, מפעלי ים המלח, תעשיית הבטון והמלט, בתי זיקוק, פלסטיקה ועוד, ומציעה להם סל מוצרים רחב של ברזים, צנרת ומחברים, בוכנות אוויר שעמידות בתנאי סביבה קשים, שסתומים פנאומטיים.

"עם פרוץ מגפת הקורונה סיפקה "בקרה גבע בע"מ" גם אלפי שסתומים למכונות הנשמה עבור ממשלת ישראל. בזכות הניסיון והוותק של החברה, אנחנו יכולים לספק מענה ופתרונות ללקוחותינו בארץ ובחו"ל שמשלבים ידע, מקצועיות, מיומנות והמון יצירתיות. בעולם בו השינויים הטכנולוגיים מתרחשים במהירות, ישנה חשיבות עצומה להתאים, לפתח ולייצר מוצרים לענפי התעשייה השונים בקצב מהיר. אנשי החברה ניחנים בראייה מרחבית כוללת ויודעים לזהות מגמות, וחשוב מכך לא פעם הם אלו שיציבו את הסטנדרט הבא באוטומציה תעשייתית ויובילו את החברה ואת הלקוחות שלה לדבר החם הבא בבטחה.

Baccara Cobot Plunger Assemblerקרדיט: Baccara Geva

"בקרה גבע אגש"ח בע"מ שמה את משבר האקלים ונושא הקיימות במיקוד האסטרטגי שלה, ובוחנת דרכים לפתח ולשלב את יכולותיה ומוצריה בתחומים והענפים המקדמים את הנושא", מסכם אילן.

בקרה גבע בע"מ
כתובת: קיבוץ גבע
טלפון: 04-6535960
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לפרופיל הלינקדאין >>