גל מלמוד: השמה לאנשי מכירות ושיווק

מגייסים אנשי מכירות ושיווק לעסק שלכם? 'מלמוד השמה' מסביר בדיוק מהם הפרמטרים החשובים לגיוס האנשים הנכונים

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני אנשי עסקים לוחצים ידיים
גל מלמוד: השמה לאנשי מכירות ושיווקצילום: Shutterstock - PanyaStudio
דניאל דותן
תוכן שיווקי

חברות וארגונים המנהלים מוקדי מכירות, סוכני מכירות ואנשי שיווק, מבינים היטב את ההשפעה הלינארית של איכות העובדים הללו על הצלחת הארגון ורווחיו.

אנשי מכירות ואנשי שיווק איכותיים מכירים היטב ולעומק את מוצרי/שירותי החברה שהם משווקים ואת מאפייני הלקוחות הפוטנציאליים, ומשלבים טכניקות שיווק ומכירה חכמות ויצירתיות באופן מקצועי, מתקדם ומספק תוצאות מצוינות.

"הצלחת חברה שמפעילה מערך שיווק ומכירות תלויה לפני הכל באיכות הצוותים הללו", אומר גל מלמוד, בעלים ומנכ"ל חברת השמה 'מלמוד השמה'. "אחת הדרכים להבטיח כיום שחברות וארגונים יזכו לצוותים הטובים ביותר שיש, היא לגייס את שירותיהן של חברות השמה ייעודיות לתחום המכירות והשיווק המנוסות באיתור העובדים המקצועיים, המוכשרים והמתאימים ביותר לתפקיד ולחברה".

גל מלמוד עסק בעצמו בתחום המכירות במשך עשרים שנה, בין היתר כסוכן מכירות בחברות. את אהבתו למקצוע הוא גילה כבר בילדותו המוקדמת, בהיותו בן חמש כשהקים את דוכן הלימונדה הראשון שלו בשכונה. הוא נהנה מהמכירה והיא זכורה לו כחוויה חיובית ומרגשת. בהמשך הוא עסק במכירת בגדים, מוצרי יצירה והפעלות בחגים ובמסיבות ימי הולדת לילדי השכונה. "הגעתי לתחום המכירות מתוך הבנה שיש לי כישרון מיוחד לחבר בין אנשים. בכל מקום שעבדתי בו כסוכן מכירות, הצלחתי לגייס אנשי מכירות נוספים, איכותיים ומצליחים והבנתי שזה הייעוד שלי – לגייס אנשי מכירות ושיווק לחברות וארגונים".

מתוך ניסיונך רב השנים בעולם המכירות וכמנהל חברת השמה בתחום, מהם המאפיינים העיקריים של אנשי שיווק ומכירות מצוינים?

גל מלמודצילום: צילום: מיטל מז'בינסקי - סוכנות בלו ג'ירף מדיה

"המאפיין העיקרי של איש מכירות או שיווק הוא התשוקה למקצוע והדחף הפנימי להצלחה. כדי שאיש מכירות/שיווק יצליח למכור את מרכולתו עליו לפני הכל, לרצות למכור, שתהיה לו מוטיבציה לסגור את המכירה, להשיג לקוח נוסף לחברה ולהצליח.

"לאחר מכן, יש מאפיינים נוספים שאף הם חשובים מאוד: אופטימיות למשל. בתחום המכירות והשיווק, שומעים הרבה 'לא' ואסור להתייאש או להיות מתוסכלים מכך. אנשי מכירות מצליחים, מתמודדים עם סירוב ודחיה בגישה חיובית, כאשר הם לומדים מכך מה לעשות ומה לא לעשות להבא, ותמיד מחפשים הזדמנות.

"מאפיינים נוספים שתורמים להצלחה במכירות ושיווק הם: אמפתיה והבנת הלקוח - הבנת ההתנגדויות שהוא מעלה וזיהוי האם הן אמיתיות או שהן נובעות מתוך חשש מהקניה, יצירתיות – פתרונות יצירתיים לטיפול בהתנגדויות ומענה על בעיות, אמינות ואחריות – הן כלפי הלקוח והן כלפי החברה שהסוכן מייצג, ביטחון עצמי ויכולת שכנוע – לא ניתן להצליח במכירות ללא שני אלו, אם כי ניתן ללמוד אותם ולהשתפר בהם. מאפיין נוסף והכרחי הוא טקטיקה ואסטרטגיית מכירה, לסגירת העסקה כמובן".

כיצד אתה מתאים את אנשי המכירות/השיווק המתאימים ביותר לתפקיד ולחברה המגייסת?

"חברת 'מלמוד השמה' מספקת גישה אחרת, מקצועית ומקיפה יותר להשמת עובדים. אנו נפגשים עם מנהל/ת משאבי אנוש/הנהלת החברה ועורכים איתם פגישה מעמיקה ותשאול מקיף להבנת צרכי החברה בתחום השיווק והמכירות, מספר העובדים שהיא מעוניינת לגייס, תחום ההתמחות הספציפי, ועוד.

"אנו מבצעים מחקר מעמיק ואובייקטיבי של צרכי החברה ויעדיה לשנים הבאות, מבנה השוק וקהל הלקוחות הפוטנציאלי, ומכינים תכנית אסטרטגית, מפורטת להשמה וגיוס העובדים הייעודיים לצרכים ומטרות אלו. לאחר הכנת התכנית אנו מפעילים כמה מערכים בשלב ההשמה והגיוס. מערך פרסום ושיווק המשרות בדיגיטל (אנחנו עובדים עם ספקי שיווק דיגיטלי מהטובים והמובילים שיש) לפרסום באתרי אינטרנט, בפורומים רלוונטיים, באתרי משרות, במדיה וברשתות החברתיות. פרסום באוניברסיטאות, במכללות, במקומות פוטנציאליים בהם ישנם סטודנטים או בוגרים שמחפשים עבודה, בעיתונות אם יש צורך, ועוד.

"אחד היתרונות שלי המייחדים את השירות שאני מספק מחברות השמה אחרות, הוא שאני משמש גם כ'הד האנטר'. מעבר לפרסום ושיווק המשרות, יש לנו בחברה את כל מקורות הסורסינג האפשריים וקשרים עם אנשים רבים, ביניהם בכירים בתחומי המכירות והשיווק. כהד האנטר, אני 'יוצא לשטח' פיזית ומאתר עובדים בשיחות פנים אל פנים, וזו גישה מצוינת שפיתחתי עם השנים שמבטיחה תוצאות מהירות ואיכותיות. בחברת 'מלמוד השמה' אנו מספקים שירותי השמה יעילים ומתקדמים לגיוס אנשי שיווק ומכירות לחברות, במטרה לחזק את הצוות של החברה עם כוח המכירות הנכון.

"כשאנחנו מאתרים אנשי מכירות/שיווק הם עוברים ראיון ראשוני אצלנו וסינון ממוקד על פי כישורי המכירות שלהם והתאמה לצרכי החברה המגייסת. אלו שעוברים את הראיון בהצלחה ממשיכים לראיון בחברה עצמה".

קרדיט: שקד פרסי מסוכנות אמולייט סרטוני שיווק

עם אילו חברות אתם עובדים בעיקר?

אנו עובדים עם חברות וארגונים בכל הגדלים, החל מחברות קטנות ועד לארגוני ענק שמפעילים מוקדי מכירות ושירות של מאות עובדים. בין לקוחותינו חברות תקשורת, סוכנויות רכב, סוכנויות ביטוח, חברות למשכנתאות, מוקדי מכירות, מוקדי שירות, ועוד.

"היתרון שלנו, בין היתר, בכך שאנו מתמקדים בהשמה בתחום המכירות והשיווק בלבד. אנחנו לא מתפזרים ומאוד ממוקדים בתחום זה, עוברים כל הזמן הכשרות והשתלמויות נוספות בתחום וצועדים לצד הקידמה הטכנולוגית כדי להמשיך ולספק ללקוחותינו את שירותי ההשמה הטובים והאיכותיים ביותר שישנם".

גל מלמוד – חברת השמה מלמוד השמה

קרליבך 10, תל אביב
מעבר לאתר>>
מעבר לפייסבוק>>
מעבר לאינסגרם>>
טלפון: 058-7674066