בנייה ירוקה: חסכוני עבורכם וידידותי לסביבה

בית החלומות שלכם יכול להשפיע גם על הסביבה, אך התהליך תלוי במי נעזרים כבר בשלבי התכנון הראשונים. בנייה ירוקה כבר הפכה לשם דבר - ברמה העיצובית וברמה הערכית

ניבה שור ומירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בניה ירוקה
העתיד ירוק: על בניה ירוקה, קדמה, וחסכון אנרגטיצילום: Shutterstock
ניבה שור ומירי ורד
תוכן שיווקי

בנייה ירוקה יכולה להביא לחסכון של עד 30% מצריכת האנרגיה בהשוואה לבניין קונבנציונלי ומאפשרת להנות מחסכון משמעותי בעלויות של צריכת החשמל. אבל גובה חשבון החשמל הוא לא הסיבה היחידה לתכנן את הבית העתידי בעזרת מומחים לבנייה ירוקה. ההשפעה לטווח הארוך תבטיח שגם הדורות הבאים יוכלו להנות מסביבה ידידותית, נעימה וחסכונית יותר.

מתכננים את הבית שתמיד חלמתם לגור בו? אלה החברות שיעזרו לכם לבנות אותו בצורה הכי ירוקה שאפשר: אוסטק שמיר: בנייה ירוקה מתקדמת בראש שקט, אפגד ICF: מערכת יעילה לבנייה, GEG מקבוצת אפעל טכנולוגיות שמספקת פתרונות הוליסטיים וחיסכון באנרגיה ומודולארט טכנולוגיות בניה בע"מ.

אוסטק שמיר: בנייה ירוקה מתקדמת בראש שקט

אוסטק שמיר היא חברה קבלנית העוסקת בבנייה ירוקה ומודרנית. שיטת הבנייה מבוססת על פרופילי פלדה וקירות מרובדים העשויים ממגוון חומרים. החברה הוותיקה והמנוסה, שהוקמה בשנת 1988, פועלת על-פי שיטת בנייה מתקדמת שמקורה באוסטרליה.

דרור שמיר, מנכ"ל החברה, עומד בראש צוות מקצועי ומיומן, המספק ללקוחות החברה שירות בנייה כולל, משלב התכנון ועד גמר. "הצוות שלנו כולל מהנדסי בניין ואדריכלים שאמונים על תכנון הפרויקט, צוות ניהול לוגיסטי שמלווה את הלקוחות בכל תהליך הבנייה ובחירת חומרי הגמר ומנהלי פרויקטים שהם הכוח הגדול שלנו – כי לפיקוח פנימי אין אח ורע. הקפדה על רמת הגמר, הן בפרויקט עצמו והן באתר הבנייה, היא חלק ממדיניות ההקפדה היתרה על הפרטים, המהווה את הייחודיות של אוסטק שמיר", מדגיש דרור שמיר.

אוסטק שמיר היא חברה המשלבת בין ידע מקצועי מבוסס וידע יישומי רב שנים. "אנחנו יודעים מניסיון איך כל אזור בארץ מתנהג מבחינה אקלימית, לרבות השפעה לטווח ארוך. תהליך הבנייה הירוקה מתבסס על חישוב התועלות לאיכות החיים של הלקוח ולאיכות הסביבה. היכולת של אוסטק שמיר היא לבחור במערכות בנייה ירוקה שיש להם יתרון כלכלי, כאשר תקופת ההחזר על ההשקעה היא קצרה ביותר", הוא מציין.

חסכון אנרגטי אדיר

האלמנט הביצועי הראשון המאפשר חסכון אדיר באנרגיה הוא בנייה ברמת בידוד תרמית גבוהה מאוד, מעל לסטנדרט המקובל בישראל. "החיסכון האנרגטי בחשבון החשמל מגיע עד ל-50%. דוגמה לכך הוא לקוח שנבנה עבורו בית חדש ברחוב המקביל לביתו הישן - חשבון החשמל בבית החדש פחת כבמחצית.

"גם בבתים בהם מתוכננת תקרת עץ חשופה וגבוהה, אנו יוצרים מערכת בידוד ייעודית, בעלת שכבות ריבוד ואוורור מתאימות, המורכבות משילוב חומרים נפחיים ורפלקטיביים. הידע שצברנו בתחום לאורך שנים רבות מאפשר לנו לעשות זאת בצורה הטובה ביותר".

הרכב חומרים חזק וייחודי

הרכב החומרים הייחודי המאפיין את הבנייה המתקדמת של אוסטק שמיר, מהווה אלמנט נוסף של בנייה ירוקה. "פסולת בנייה היא הרסנית לטבע. עצם העובדה שאנו לא עובדים עם בלוקים ואלמנטים שמייצרים פסולת בנייה רבה, מאפשרת לנו לחסוך כ-80% מכמות הפסולת שנוצרת באתר שנבנה בשיטת בנייה קונבנציונאלית.

נכס שמשתבח ושומר על ערכו הכלכלי לאורך שניםצילום: מלכה שמיר

"גם החומרים עצמם, שעיקרם ניצבי פלדה מגולוונת וביניהם מזרני בידוד, חיפוי פנימי של לוחות גבס עמיד אש וחיפויים חיצוניים מגוונים: מערכות טיח תרמי, מערכות משולבות אבן ואפילו קירות זכוכית בזיגוג מיוחד שמונע חום של קרינה ויוצר הצללה - כולם ניתנים ל-100% מחזור ותורמים לבידוד התרמי של הבית. אנו מקפידים לתת עדיפות לתעשייה הישראלית, לטובת חומרים איכותיים תוצרת כחול לבן".

הפרדה בין מים שחורים למים אפורים ושימוש חוזר במים אפורים, לצד אפשרות להתקנת מערכת פוטו-וולטאית הכוללת קולטים לייצור חשמל לתוצרת ביתית, מהוות שילוב אפשרי נוסף להשלמת מרכיבי הבנייה הירוקה שמציעה החברה.

בנייה מקצועית בראש שקט

"בשנים האחרונות נצבר ידע תיאורטי רב על כל הנושא של בנייה ירוקה, ובמקביל גם המודעות לנושא בקרב הציבור גברה. עם זאת, הידע היישומי של שיטות הבנייה הירוקה עדיין מצוי בחסר. הידע המעשי שלנו על שילוב אלמנטים ירוקים כחלק אינטגרלי מתהליך הבנייה, שנצבר כבר מעל ל-30 שנה ברמה הביצועית, מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש.

שילוב אלמנטים ירוקים כחלק אינטגרלי מתהליך הבניהצילום: עמרי אמסלם

"הדבר הכי חשוב ללקוח בתהליך בנייה הוא שקט נפשי – להתחיל תהליך ולדעת מה תקבל בסוף, בלי הפתעות, בשקיפות מלאה ורמת אמינות גבוהה. רמת התחזוקה הנדרשת של הבית הסופי היא נמוכה מאוד, הודות לשימוש באלמנטים מפלדה, אשר הוכחו כעמידים באזורים בעלי תזוזות קרקע מרובות, בנוסף למניעת סדקים. הבנייה עם רמת הגימור הגבוהה שאנו מייצרים משביחה את הנכס ושומרת על ערכו הכלכלי לאורך שנים רבות.

Austec Shamir 1 HDקרדיט: אוסטק שמיר

"כיום, 50% מלקוחותינו הם לקוחות חוזרים המגיעים אלינו לאחר שראו את התוצאות המעולות בבתים של בני המשפחה והחברים, במעל ל-1000 בתים שבנינו בארץ. בית חזק וחסכוני זה אנחנו", מסכם שמיר.

אוסטק שמיר מבני פלדה ואבן בע"מ
כתובת: מושב חניאל
טלפון: 09-8986198
מייל: austec@netvision.net.il
מעבר לאתר >>
מעבר ל
אינסטגרם >>
מעבר לפייסבוק >>

----------------------------

אפגד ICF: מערכת יעילה לבנייה

חברת אפגד ICF מקבוצת אפגד הוותיקה הפועלת בענף הבנייה כבר למעלה מ-30 שנה, מספקת פתרונות לבנייה ירוקה ומתקדמת של בנייני מגורים, בתים פרטיים, מבני ציבור ובריכות שחיה, במערכת בנייה ייחודית המיוצרת באיטליה. שיטה זו מבוססת על תבניות פוליסטירן מוקצף (קלקר) וביניהן בטון וברזל, דבר שהופך את המבנה להיות חזק ומוגן מפני רעידות אדמה והדף טילים ומבודד באופן משמעותי.

מערכת הבנייה הייחודית של חברת אפגד ICF מאפשרת חיסכון אדיר בזמן ובמשאבים הן לקבלן המבצע והן לדייר, הודות לטכנולוגיה הייחודית ולצוות המקצועי של החברה, המלווה את הפרוייקט לכל אורכו. פגשנו את אבי מנשה, מנכ"ל ומבעלי החברה, כדי לשמוע על השיטה הייחודית, החזקה והחסכונית.

בניין רגיל עם מעטפת ייחודית

מערכת הבנייה הייחודית מבוססת על תבניות פוליסטירן חוץ ופנים, המתחברות אחת לשנייה ועל ידי גשרים, בהתאם לתכנון הרגיל של הבניין. לגשרים ישנם גדלים שונים, לפי עובי הבטון שקבע הקונסטרוקטור. בין התבניות יוצקים בטון וברזל. על השכבה החיצונית ניתן לשים כל חיפוי שקיים בשוק, לרבות טיח ואבנים ירושלמיות.

מערכת בנייה ייחודית. בריכת שחיה בפרויקט אפגדצילום: אבי מנשה

"רוב הפרויקטים שלנו תוכננו לבנייה קונבנציונלית, אבל תוך כדי תנועה היזם נחשף לשיטה הייחודית של בנייה באמצעות ICF ומגיע אלינו. אנחנו עושים הסבת תוכניות להתאמת המערכת שלנו, המרכיבה את מעטפת הבית, ללא שינוי בתכנון הכללי ובמפרטים הפנימיים", מסביר מנשה.

חסכון אנרגטי חסר תקדים ללקוח

החסכון האנרגטי שיוצרת מעטפת ה-ICF שסביב הבית הוא חסר תקדים עבור הדייר. הבידוד התרמי מגיע לדרגה של 3.9, בעוד בידוד קונבנציונלי ערכו 0.5-1 בלבד. "לוחות הפוליסטירן משמשים כמראה לחום ולקור, הזורקת חזרה את הטמפרטורה לחלל החדר, בדומה לצידנית. באופן הזה, דרושה הפעלה קצרה מאוד של אמצעי המיזוג ולאחריה הבית שומר על החום והקור והחיסכון באנרגיה לדייר הוא עצום", מדגיש מנשה.

זמן הבנייה יורד בכ-30%. פרויקט אפגדצילום: אבי מנשה

חסכון אדיר במשאבים לקבלן

החסכון עבור הקבלן המבצע בזמן ומשאבים גם הוא אדיר. למעשה, זמן הבנייה הרגיל יורד בכ-30% לפי שיטה זו ומצריך הרבה פחות כוח אדם. שיטת ה-ICF חוסכת שימוש בעצים לצורך יציקות ובכך חוסכת חומר ומשאבי פינוי פסולת. כל תשתיות החשמל, המים והאינסטלציה של הבניין מיושמות בתבנית הפנימית בקלות, על-ידי חריצה פשוטה בעזרת מסור חם וסגירה על-ידי חומר איטום ולוחות גבס, גם זה ללא פסולת מיותרת.

"רוב הפרויקטים שלנו תוכננו לבנייה קונבנציונלית, אבל תוך כדי תנועה היזם נחשף לשיטה הייחודית של בנייה באמצעות ICF" צילום: באדיבות אפגד ICF

"החברה מספקת ליווי טכני והדרכה צמודה לקבלן המבצע משלב בניית התבניות, דרך הכנה ופילוס ועד היציקה. במידת הצורך, קבלני משנה מטעמנו מבצעים את הפרוייקט. באפשרותנו לספק בנוסף אדריכל וקונסטרוקטור שילוו את הפרויקט".

בריכות שחיה

לאחרונה הקימה אפגד ICF את הבריכה הציבורית הראשונה הבנויה במערכת ICF במושב ביצרון שבמועצה האזורית באר-טוביה. "בניית בריכת שחיה עם מערכת אפגד ICF אורכת שבוע בלבד וכוללת חפירות ובניית מעטפת השלד בתבניות שלנו וביניהן יציקות בטון וברזל. הפילוס שאנו מבצעים הוא ברמת דיוק אבסולוטית, ללא פריצות בטון או בטן שנוצרת מלחץ מים. הלקוח נהנה משמירה על טמפרטורת המים, הפחתה בצריכת האנרגיה הנדרשת לחימום המים והארכה של משך תקופת הרחצה העונתית".

נגיעה קטנה ממה שעשינו בחודשים האחרונים - אפגד ICF - שיטת הבנייה המתקדמת והיעילה בעולםקרדיט: Icf Efgad

בנייה ירוקה בפריסה ארצית

חברת אפגד ICF מבצעת פרויקטים בפריסה ארצית, מנהריה, דרך ירושלים ורחובות. "אנו בונים כעת מספר הרחבות ביישובים בערבה ובעוטף עזה וכן לוקחים חלק בכל הפרויקטים של חברת 'אמנה'. כמו כן, אנו מבצעים פרויקט עבור גופים ממשלתיים.

אבי מנשה מסכם: "מערכת הבנייה הייחודית שאנו מציעים, על-ידי טכנולוגיית ICF מתקדמת, מאפשרת בנייה ירוקה שחוסכת משאבים אדירים הן עבור הקבלן והן עבור הדייר".

אפגד ICF: מערכת יעילה לבנייה
כתובת: כצנלסון 13, אשקלון
טלפון: 072-3939933
קישורים:
מעבר לאתר
מעבר לפייסבוק
מעבר לעמוד היוטיוב

GEG מקבוצת אפעל טכנולוגיות: פתרונות הוליסטיים וחיסכון באנרגיה

GEG מקבוצת אפעל טכנולוגיות בע"מ היא מחלוצי תחום הבנייה הירוקה והתייעלות אנרגטית בישראל. ד"ר עופר אלון, העומד בראש החברה, הוא מומחה לתכנון, פיתוח וניהול של פתרונות אנרגיה ובקרת אקלים אנרגטית, כאשר מאחוריו ניסיון רב ביזום, ליווי ופיתוח פעילות עסקית רב מערכתית במגוון תחומים. ד"ר אלון, ממייסדי העמותה הישראלית לבנייה ירוקה, הוא גם חבר בצוות המומחים שכתבו את תוכנית האב למשק האנרגיה הישראלי 2050, כותב טיוטת התקן הישראלי לניהול אנרגיה 50001 ISO, ממונה אנרגיה לבנייה ירוקה, מייסד ומו"ל מגזין "אלקימטון", כותב ומפיק מפיק ספרות מקצועית, מרצה ועוד.

"מטרתה של הבנייה הירוקה היא ליצור סביבת חיים בריאה, בדגש על חיסכון באנרגיה ושמירה על איכות הסביבה, והיא מושגת כתוצאה מתכנון משולב, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ותפעול יעיל לאורך זמן. בטווח הארוך, בנייה ירוקה חוסכת הוצאות כספיות", מסביר ד"ר אלון.

דיקלה שבתאי מראיינת את שמעון שרבף וד"ר עופר אלוןקרדיט: רדיו עפולה והעמקים

"בין לקוחותינו נמנים יזמים של בניינים למגורים, מבנים ציבוריים, מוסדות, מבני תעשיה וגם בעלי בתים פרטיים", הוא מוסיף. "אנו עוסקים בעיקר בתכנון ופיתוח פתרונות אנרגיה תואמים להגדרות פרויקטים לבנייה ירוקה, בודקים כיצד ניתן לשפר את הקיים, מתאימים את הפתרון האופטימלי ומלווים את הפרויקט בשלבי הביצוע השונים בשקיפות מלאה ומתוך יצירת מחויבות הדדית ליעילות מתמשכת.

תקן של בנייה ירוקה - כדאי ליזם ולדייר

ד"ר אלון וחברת אפעל טכנולוגיות הם בין המייסדים והמקדמים של הרגולציה לבנייה ירוקה בישראל ומבין כותבי תקן 5281 – התקן הישראלי לבנייה ירוקה, הקובע קריטריונים שונים לבחינת מבנה ירוק, החל משלב התכנון המוקדם ועד לשימוש בבניין, ומטרתו ליצור סביבת מגורים בריאה ונוחה, צמצום פגיעה במשאבים טבעיים והשפעת בניינים על הסביבה. תקן 5281 מחייב את היזם לבנות על פי מדדי איכות לטובת הצרכנים והסביבה.

"בנוסף להשפעה של הבניין על הסביבה, חשוב להכיר גם את ההשלכות הבריאותית שלו על הדיירים", מסביר ד"ר אלון. "הבריאות מושפעת מחומרי הבנייה וממדדים תפעוליים שונים בבניין, כמו אוורור ותאורה. פנדמיית הקורונה חידדה את הצורך לשדרג את מערך הטיפול באוויר פנים מבני, מתוך הבנה שמערכות מיזוג האוויר אינן בנויות כיום לטיפול ממצה במניעת הדבקות, פיזור מזהמים וטיהור האוויר שאנו נושמים בחללים ממוזגים".

"מיזוג אוויר הוא אחד מתחומי ההתמחות שלי, עליו ניתן לקרוא בספרי 'קירור ומיזוג אוויר – המדריך להתייעלות וחסכון באנרגיה'. אחד מהפתרונות שאני מציע בתחום זה, היא מערכת חדשנית לטיפול באוויר שפיתחתי, אשר משתלבת עם מערכות קיימות ומניעה את תנועת האוויר בחללים שכיום לא מאווררים מספיק, תוך הפחתה בשימוש באנרגיה".

פתרונות הוליסטיים לטובת הצרכן

ליווי פרויקט על ידי חברת אפעל טכנולוגיות, מתחיל כבר בשלב התכנון הראשוני. לצד הבדיקה המקצועית שמתבצעת לצורך התאמה לתקן של בנייה ירוקה, מסייעת החברה ליזם בקבלת מענקי ביצוע מהמדינה. עד כה המיזמים שהוביל ד"ר אלון קיבלו עשרות מענקים שכאלו, בהם שלושה מענקי מדען ראשי על פיתוח ויישום פתרונות לחיסכון באנרגיה.

בשלב הבנייה מפקח צוות החברה על היישום, לטובת בריאות הבית ופעילותו האנרגטית. "צברנו ניסיון רב, משלב התכנון ועד הביצוע", מציין ד"ר אלון, "אנו מספקים פתרונות ומוצרים שונים, כמו מערכות טיהור אוויר ונורות מיוחדות. עם זאת, המטרה שלנו היא להמשיך ולספק פתרונות הוליסטיים מוכחים, בהתאם אנו מקפידים על מתן שירות אובייקטיבי ויצירת חיבורים שיספקו ללקוח את הפתרונות הטובים והכלכליים ביותר עבורו".

ד"ר עופר אלון בריאיון בנושא גל החום הכבד באירופהקרדיט: כאן חדשות

ליווי פרויקטים בארץ ובחו"ל

חברת אפעל טכנולוגיות לוקחת חלק בפרויקטים רבים בארץ ובעולם. אחד מהפרויקטים הללו בוצע עבור חברה מובילה בדרום שביקשה לשדרג את מערך ייצור האנרגיה ומחליפי חום. "לצורך הפרויקט בדקנו את הציוד ומאפייני התפעול, ובהתאם הגשנו מסמך המציע דרכים מעשיות לשיפור בטווח המיידי, כולל הערכות תקציביות ולוחות זמנים לביצוע", אומר ד"ר אלון. "בפרויקט אחר שבוצע באוזבקיסטן, ליווינו את כל תהליך התכנון וההקמה של מרכז לוגיסטי גדול לפירות וירקות בכל הקשור לתכנון מערך הייצור והאנרגיה".

"בנוסף, אנו מלווים את משרד התחבורה בתכנון והקמת מסוף גדול להטענת מאות אוטובוסים חשמליים. פרויקט נוסף בו אנחנו מעורבים (קוגנרציה) ממוקם בלב תל אביב ועוסק בשחזור מפעל היסטורי שמעליו ייבנה קומפלקס משרדים חדש. אספקת האנרגיה שתכננו עבורו תבוסס על גנרטור שיופעל מגז טבעי, שהחום השיורי שלו ישמש להפעלת מערכת קירור מים ללא השקעת אנרגיה. אנו שותפים בפרויקטים נוספים בבתי מלון, מפעלים ומבני מגורים ומשרדים".

ד"ר אלון מסכם: "הניסיון הרב שלנו בליווי עשרות פרויקטים של בנייה ירוקה והתייעלות אנרגטית, לצד היצירתיות, היכולת האנליטית וההתחברות שלנו לעולמות טכנולוגיים מתקדמים, מאפשרים לנו למצוא פתרונות מוכחים שמתממשקים באופן אופטימלי עם צרכי הלקוח".

GEG מקבוצת אפעל טכנולוגיות בע"מ:
כתובת: ת.ד. 1012 כפר סבא
טלפון: 09-7402994
למעבר לאתר
למעבר ללינקדאין
למעבר לפייסבוק

לראיונות והרצאות:
https://www.youtube.com/watch?v=jTz4uU2BUWQ
https://www.youtube.com/watch?v=WgOloevmisQ
------------------------------------------

nullמודולארט - העתיד כבר כאן, והוא נראה טוב יותר

השיחה עם מייסדי מודולארט, חברה פורצת דרך לתכנון וייצור מבנים מודולאריים, לצד שיטוט בין התמונות המרהיבות באתר האינטרנט שלה – מספקים הצצה מרתקת לעתיד של ענף הבנייה הישראלי. החברה, שעובדת בשיטת היחידות התלת ממדיות, מציבה בישראל סטנדרטים חדשים של איכות, בטיחות ועיצוב. לדברי המייסדים, בנייה בשיטת "מודולארט" מקצרת את משך תהליך הבנייה בכ-70% ומצמצמת באופן ניכר את ההשפעות המזיקות של תהליך הבנייה על הסביבה.

בשלוש השנים האחרונות יניב (מנהל ההנדסה והייצור), נתנאל (מנהל התפעול), וזאב (מהנדס החברה) עמלים על פרויקטים רבים ומגוונים של בנייה פרטית, משרדים, מבני תעשייה, בתי מסחר מבני ציבור ועוד, ומקדמים את שיטת הבנייה המודולרית על כל יתרונותיה בישראל.

חברי הצוות עמלים על פרויקטים רבים ומגוונים של בנייה פרטית, משרדים ועודצילום: מודולארט

שיטת בנייה חדשנית: בונים במפעל ומשנעים יחידות מוגמרות לאתר

שיטת היחידות התלת ממדיות משמשות בעולם לבניית מבנים בני 40 קומות ומעלה. "בשיטת מודולארט אנו בונים את היחידות במפעל ברמת דיוק וגימור שאין שנייה לה. את היחידות מובילים לאתר המיועד בו מבצעים מספר פעולות הכוללות חיבור והשלמה, כל זאת תחת בקרת איכות קפדנית", מדגיש יניב.

היחידות של מודולארט עשויות פלדה עבת דופן. שלד היחידה המשמש כמבנה המסגרת, מעניק חוזק גבוה ביחס למשקל המבנה ולכן בעל טביעת רגל אקולוגית נמוכה מאוד לעומת בנייה קונבנציונאלית. היחידות המוגמרות יוצאות מהמפעל מוכנות ברמת גמר להרכבה בשטח עם קירות, רצפה, מערכת חשמל, צבע, צנרת, מטבח, חיפויים וכו'. מאחר שהיחידות מיוצרות במפעל ובפסי ייצור ייעודיים להרכבתן, קצב העבודה מהיר ביותר. לכלל היחידות והמבנים המוגמרים של החבר יש אישור הנדסי (לרבות חישובים סטטיים) על-ידי מהנדס החברה שהינו מהנדס מבנים (קונסטרוקטור) רשוי.

בנייה ירוקה: בטון OUT פלדה IN

בשיטת מודולארט לא משתמשים בבטון למעט באלמנט הביסוס הנוצק באתר ובמרחבים המוגנים. בבחירת פלדה עבת דופן לשלד היחידות קל להשיג את החוזק והקשיחות הנדרשת במקומות המיועדים, ובכך מצמצמים בצורה משמעותית את הנזק הסביבתי הנגרם מתהליך ייצור הבטון, הנחשב למזהם מאוד. מרבית העבודה מבוצעת במפעל במקביל לעבודות הביסוס באתר ומשך הבנייה באתר מתקצר משמעותית. שלב הרכבת היחידות מתבצע בצורה מהירה, שקטה ובטיחותית, עם השפעה כמעט אפסית על הסביבה מבחינת רעש ואבק.

מרבית העבודה מבוצעת במפעל במקביל לעבודות הביסוס באתר ומשך הבנייה באתר מתקצר משמעותיתצילום: מודולארט

בהשוואה לבנייה הקונבנציונלית, בשיטת מודולארט ניתן לצמצם את פסולת הבניין בכ-90%. ענף הבנייה הישראלי צורך מעל 750 אלף טון חול בשנה בעוד שבשיטת מודולארט צריכת החול שואפת למינימום. החברה משתמשת בחומרי גלם ירוקים וניתנים למחזור ומציעה חיפויים ובידודים אקולוגיים הכוללים קירות נושמים בעלי דירוג אנרגטי גבוה במיוחד. בידוד איכותי מייצר נוחות אקלימית במבנה, ומאפשר חיסכון בצריכת האנרגיה ובעלויות התחזוקה השוטפות.

גן עדן לאדריכלים

מודולארט מייצרת ומספקת מבנים ברמת קבלת מפתח. המבנים מיוצרים מפרופילי פלדה ומסוגלים לשאת עומסים סטטיים של עד 750 ק"ג למ"ר. המבנים מאפשרים מפתחים נקיים מעמודים של עד 12 מטרים, דבר המאפשר לאדריכל לגשת לכל סוג של מבנה עם היחידות של מודולארט.

"תכנון המבנים נעשה בתמיכת מחלקת ההנדסה שלנו, המלווה את תהליך התכנון ומייצרת פתרונות מודולאריים לכל עיצוב אדריכלי. מודולארט עמלה על הכנת על הכנת תשתית BIM - Building Information Modeling ייעודית לאדריכלים (families), המנגישה את המודולים הקיימים בחברה. התשתית מאפשרת לאדריכל שימוש באובייקטים 'חכמים' הכוללים מידע על מיקום, מידות, תכונות פיזיקליות, קשר לאובייקטים אחרים וכדומה", מסכם יניב.

מודולארט
טלפון: 077-997-2798
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>