סוכני ביטוח: הדרך למציאת הפוליסה המקיפה ביותר

מה כדאי לבדוק כשבוחרים סוכן, אילו פרטים אסור לפספס ואילו שירותים קיימים כיום בתחום? סוכני ביטוח עונים על השאלות החשובות

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוג צעיר יושב מול אישה שמחזיקה לפטופ
סוכני ביטוח: הדרך למציאת הפוליסה המקיפה ביותרצילום: shutterstock
דניאל דותן
תוכן שיווקי

ביטוח תאונות, עסק, רכב, דירה נסיעות ועוד הם רק חלק מהענפים אותם כולל התחום, כאשר החברות המשווקות אותן מגוונות גם הן. בנסיון לבחור את הפוליסה המקיפה והמתאימה ביותר, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים ולוודא שכלל האינטרסים נשמרים. על מנת לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, ניתן להיעזר בליווי של סוכני ביטוח המכירים את התחום מקרוב ואת החברות הפועלות בו. הכירו את מושבות סוכנות ביטוח, עדן ביטוחים, רון דברי, ראובן רוזנבלט ועלית סוכנות לביטוח - נחום פובולוצקי.

מושבות סוכנות ביטוח: ותק וניסיון לצד הקדמה

סוכנות ביטוח מושבות נוסדה בשנת 1964 בידי משה מנצור זכרו לברכה, אשר התווה את דרכו המסורה והמקצועית בעולם הביטוח לממשיכי דרכו: בנו רפי מנצור סוכן ביטוח מורשה הפועל בתחום מזה 36 שנים, וחתנו של רפי, יובל גולן, סוכן ביטוח מורשה שהצטרף לסוכנות אחרונה ומספק רוח גבית צעירה ונמרצת.

מושבות היא סוכנות ביטוח ותיקה בפתח תקוה, המיטיבה לשלב את הוותק לצד הקדמה, הטכנולוגיה והתוכנות המתקדמות, ולהעניק פתרונות מעמיקים ומקיפים ללקוחות. "אנו פועלים מתוך התפיסה שהלקוחות הם לב וליבת העסק, והם במרכז" אומר רפי מנצור, "ביססנו עם השנים, מוניטין איכותי ועקבי של יציבות ואמינות, וזה חשוב לנו יותר מכל. אנו מעניקים ללקוחותינו גב איתן ופתרונות ביטוחים בהתאמה אישית לכל לקוח ולקוח, על פי רצונותיו וצרכיו".

יובל, דור ורפיצילום: נעה גולן

מהם סוגי הביטוחים שסוכנות מושבות משווקת?
"אנו משווקים את כל ענפי הביטוח: ביטוח תאונות, עסק, רכב, דירה, נסיעות לחו"ל, ביטוח חיים, בריאות, פנסיה ועוד, המספקים הגנה ביטוחית במעטפת מלאה לכל אדם, משפחה ועסק. סוכנות מושבות עובדת עם חברות הביטוח הטובות והמובילות בישראל, ביניהן: מנורה, שומרה, הכשרה, הראל, מגדל, שלמה, איילון, שירביט, וכלל. לקוחותינו נהנים מהאיתנות והיציבות של החברות הגדולות לצד מחירים אטרקטיביים הנובעים מהתחרות".

מה מומלץ לבדוק כשבוחרים סוכן ביטוח?
"חשוב מאוד לבדוק את טיב הקשר עם הלקוחות. לוודא שהסוכנות עובדת עם חברות ביטוח גדולות ומובילות ומספקת מגוון רחב של סוגי ביטוחים. הוותק והניסיון של הסוכנות והסוכנים עצמם, חשובים אף הם. צוות המשרד וסוכני הביטוח שלנו מיומנים ומנוסים בתחום ופועלים באופן שירותי, חם ואישי מכל הלב".

מה כולל השירות שאתם מעניקים?
"אנו מעניקים את כל השירותים תחת קורת גג אחת. פועלים בכל תחומי הביטוח ומספקים שירות לאנשים פרטיים, וכן לבעלי עסקים וחברות. כשמגיע אלינו לקוח, אנו עורכים עמו פגישת היכרות ולמדים את צרכיו. מקבלים ממנו מידע לגבי סוגי הביטוחים שיש לו (במידה וקיימים), והביטוחים שהוא רוצה לעשות. כחלק מהשירותים שלנו, אנו עורכים השוואה והתאמה לביטוח שיתאים עבורו. בהתאמת הכיסוי הביטוחי ללקוח אנו לוקחים בחשבון את הפרמטרים החשובים, כגון: הגיל שלו, מצבו הבריאותי, הצרכים שלו, הרצונות הביטוחיים שלו וכמובן התקציב הייעודי, ומבצעים בדיקה מקיפה של הזכויות, החובות, היתרונות והחסרונות, כדי להתאים עבורו את הביטוח המתאים בתנאים הטובים ביותר.

מושבות סוכנות ביטוח: בית אחד לכל סוגי הביטוח שלכםצילום: נעה גולן

"אנו מטפלים בנושא תביעות ביטוח באופן מקצועי ואפקטיבי, ובכך מקצרים משמעותית את משך הטיפול בתביעה וקבלת הפיצוי. הפתרונות שאנו מספקים ללקוחותינו מבוססים על מקצועיות, חשיבה חכמה, יצירתיות ופתרון בעיות".

מה ההבדל ברכישת ביטוח מסוכן עצמאי לרכישה באופן ישיר מחברת הביטוח?
"היתרונות בעבודה מול סוכן ביטוח עצמאי הם רבים. ראשית, סוכן לא מייצג חברת ביטוח מסוימת הוא מייצג את הלקוח ותפקידו להתאים את הפוליסה ואת חברת הביטוח באופן הטוב ביותר. סוכנים עצמאיים עובדים עם מספר חברות ביטוח, משווים הצעות ומחירים ומספקים ללקוח את הפוליסה הטובה והמקיפה ביותר לצד המחירים הטובים שישנם.

"לסוכן וותיק ומנוסה, יש השפעה גדולה בחברת הביטוח. הניסיון הרב שצברנו והקשרים עם חברות הביטוח השונות, מקנים לנו יכולת השפעה לטובת הלקוחות. סוכנים עצמאיים נמצאים תמיד לרשות לקוחותיהם. בתקופת הקורונה למשל, חברות ביטוח הוציאו עובדים רבים לחל"ת והזמינות ללקוחות פחתה, אצלנו זה לא קורה. סוכן ביטוח לא 'נעלם' למבוטח שלו וזה מחדד את היתרונות של הסוכן לעומת מוקד שירות. בתקופה זו עמדו בפנינו הרבה אתגרים והקפדנו ללכת לקראת המבוטחים שלנו, על-ידי הגדלת פריסת תשלומים, הנחות ודחיית תשלומים, הקפאה והארכת ביטוח לעסקים סגורים.

"אנו מלווים את הלקוחות לאורך שנים, בודקים את הפוליסות שלהם אחת לתקופה, יוזמים פגישות שירות עם הלקוחות הוותיקים לבדיקת המצב הביטוחי והתאמה מחודשת לצרכיהם".

מושבות סוכנות לביטוח בע"מ
אבשלום גיסין 88, פתח תקוה
למעבר לאתר >>
טלפונים: 072-2152737, 072-2152735

-----------------------------------------------

עדן ביטוחים: שירות אישי לעסקים וללקוחות פרטיים בעזרת ניסיון עשיר וטכנולוגיה מתקדמת

סוכנות הביטוח המצליחה עדן ביטוחים, הממוקמת בפתח תקוה, הוקמה לפני יותר מ-40 שנה על ידי סוכנת הביטוח נעמי עדן, שעדיין מנהלת את החברה. יד ימינה כיום הוא דור ההמשך, בנה מוטי עדן, שנכנס לעסקי הסוכנות לפני כ-13 שנה ומוביל אותה לטובת דור העתיד הטכנולוגי.

הסוכנות משתמשת בכל הכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר כדי לתת ללקוחות פתרונות מהירים וחכמים – כולל כל האופציות הדיגיטליות והמקוונות הנדרשות, אך מייסדיה יודעים דבר אחד חשוב: למרות כל התקדמות הטכנולוגיה, אין תחליף ליחס אישי ולניסיון עשיר בעולם הביטוח המורכב כל כך.

"אנחנו מציעים את כל סוגי הביטוחים הקיימים, ביניהם: ביטוחי עסקים, דירות, רכב, משכנתא, חיים, בריאות וסיעוד, פנסיה, נסיעות לחו"ל, קרנות השתלמות, קבלנים וביטוח ייחודי לענף ההלבשה – כאשר כל תחום נמצא תחת אחריות של עובד נפרד במשרדנו, במטרה ליצור התמקצעות והבנת עומק של עובדי המשרד.

נעמי עדן

"אנו עובדים מול כל חברות הביטוח בישראל ומבטחים אף ארגונים, עסקים וחברות בהיקפים גדולים", מסבירה נעמי עדן, "אנחנו מקפידים על התאמת סוג הביטוח הנכון והמדויק ביותר למבוטח, הנעשית תוך אבחון ותשאול מקיפים, ראיית הצרכים העכשוויים והעתידיים של המבוטח, דאגה לרווחתו והקפדה על מקצועיות, אמינות ושירות מהטובים ביותר, לכל אורך הדרך. עובדה היא שלאורך השנים גדלנו והתבססנו בעיקר בעזרת המלצות מפה לאוזן של לקוחות".

אילו לקוחות עסקיים מבוטחים אצלכם?

"אנחנו עוסקים רבות בביטוחי קבלנים הכוללים קבלנים הבונים חלק גדול מפרויקטי הרכבת הקלה, את האצטדיון ביפו ואת שדה התעופה רמון ליד אילת. גם חברת הבנייה אלקטרה מבטחת אצלנו את קבלני המשנה שלה. אנחנו מבטחים מפעלים, עסקים גדולים, אולמות אירועים, ואף בנינו פוליסה ייחודית לענף הטקסטיל שבאה להגן על הדרישות הייחודיות של הענף, עם השתתפות עצמית נמוכה יותר. בפוליסה לענף הטקסטיל קיימות הרחבות ייחודיות שלא קיימות בפוליסות אחרות".

"יש מקרים שבהם נדרשים פתרונות ביטוחיים שחברות הביטוח הישראליות אינן מעניקות, אנחנו עובדים מול חברות מחו"ל כמו לוידס, ומוצאים ללקוחות שלנו פתרונות ביטוחיים גם למקרים המורכבים והקשים ביותר".

כיצד מתמודדים עם התחרות של הביטוחים הישירים עבור לקוחות פרטיים?

נעמי:" קודם כל כבר נוכחנו לראות שביטוח ישיר הוא לא תמיד הכי זול. דבר נוסף, במקרה של תביעה או תאונה אין סוכן אישי שידאג ויטפל כמו שצריך. אנחנו מעניקים את השירות המלא לכל לקוח, כולל טיפול תביעות צד ג'. ראינו שעם השנים לקוחות פרטיים מרכזים את כל הפוליסות שלהם אצלנו כי כאן יש יחס אישי והוגן שלא קיים במקומות אחרים".

מוסיף מוטי: "עולם הביטוח מורכב מאוד, אנחנו באים לעזרתו של הלקוח – להראות לו בפוליסות דברים שהוא זקוק להם ולא ידע שהם קיימים ומבארים עבורו בשפה פשוטה את המונחים הביטוחיים המורכבים".

כיצד השפיעה עליכם תקופת הקורונה?

מוטי: "בתקופת הקורונה התגייסנו לטובת הלקוחות שלנו ועבדנו סביב השעון, אף יותר מבשגרה. השתדלנו לסייע להם להקטין עד כמה שניתן עלויות כיסוי ביטוחי כאשר העסקים שלהם לא עבדו. היינו חייבים להגיב למצב. לאחר שנפתח הסגר וחזרו לעבוד, פנינו אל אותם לקוחות כדי להתאים את הכיסוי הביטוחי למצב החדש – שחלילה לא יהיה מצב שאינם מבוטחים. אנחנו תמיד חושבים קדימה ודואגים ללקוח, גם כשהוא שוכח לדאוג לעצמו".

עדן ביטוחים
טלפון:
03-9347778
למעבר לאתר>>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>

-----------------------------------------------

רון דברי - סוכן ביטוח מונחה לקוח

פרישה לגמלאות היא התקופה בה אדם מפסיק לעבוד ויכול ליהנות מכספי הפנסיה שצבר לאורך השנים. אלא שכדי להגיע למנוחה ולנחלה בגיל הפרישה, יש לבצע תכנון פרישה מעמיק ואפקטיבי ומוקדם ככל האפשר, על מנת לצבור כמה שיותר כספים מבעוד מועד.

רון דברי, סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה בעל רישיון בכל ענפי הביטוח, פעיל בתחום הביטוח והפנסיה כבר יותר מ-40 שנה. הוא עוסק בתחום הפנסיוני, בביטוחי חיים, בריאות ואובדן כושר עבודה, ובתחום האלמנטרי - ביטוח עסקים, דירות, אחריות מקצועית וחבויות. בנוסף, אחת ההתמחויות העיקרית שלו היא בתכנון פרישה.

דברי מעניק ללקוחותיו שירות תכנון פרישה מקצועי ומתקדם בהתאמה אישית לצורכיהם. הוא מתייחס לכלל ההיבטים הפיננסיים של לקוחותיו, ומבצע עבורם תכנון פרישה התואם לתוכניותיהם הקרובות והעתידיות.

רון דברי צילום: עצמי

"מטרת התכנון לפרישה היא ליצור עבור הלקוח תכנית חיסכון לפנסיה לטווח ארוך בהתייחס לכל ההכנסות, הרכוש, הנכסים והכספים שלו, ומנגד, ההוצאות וההתחייבויות", אומר רון דברי, "התכנון שלי מבוצע באמצעות המכשירים הפנסיונים הטובים והאפקטיביים ביותר בהתאמה אישית ללקוח, למצבו הכלכלי ולצרכיו, התכניות העתידיות שלו ושל בני משפחתו, וחלומות שרוצה להגשים בעתיד".

באיזה גיל חשוב להתחיל בתכנון הפרישה?

"חשוב להתחיל בגיל צעיר ככול האפשר, כיוון שהרעיון הוא לנסות ולהביא את הלקוח למצב שבגיל הפרישה יהיה לו די כסף כדי להתקיים עד סוף חייו. מגיעים אליי לא מעט אנשים בני 60 פלוס ואז קשה יותר לתכנן באופן אופטימלי כיוון שאין היכן לתקן. אנשים רבים מאוכזבים מאוד מהסכומים שיקבלו בפרישה כי נחסך מעט כסף כשמתחילים לחסוך בגיל מאוחר או במידה שהם משכו את כספי הפיצויים כשעזבו עבודות. לכן, ככול שאדם מגיע אליי לתכנון בגיל צעיר יותר, יש יותר זמן לתקן טעויות ולהביא אותו למצב סביר ואידאלי בפרישה".

מה חשוב שמעסיקים ידעו בנוגע לחוק פנסיית חובה?

"המדינה יצאה עם חוק פנסיית חובה לשכירים משנת 2008 ולעצמאיים משנת 2017. הטעות הרווחת היא שמעסיקים רבים חושבים כי נושא פנסיית חובה חל על כולם בצורה שווה, אך במדינת ישראל ישנם הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה שנחתמו בין ההסתדרות המעסיקים והממשלה - ענפים שלמים שיושבים תחת הסכמים וצווים אלו. ישנם מעסיקים שנמצאים בענפים אלו, אך מאחר שלא עדכנו אותם בהסכמים, הם הולכים לפי הכללים של פנסיית חובה לשכירים, כאשר הכללים האלה לא תמיד נכונים לענף. בענף הניקיון, למשל, המעסיק מחויב לפתוח קרן פנסיה וקרן השתלמות כבר מיומו הראשון של העובד במקום העבודה. במסגרת הפעילות הפנסיונית שלי אני עובד עם מעסיקים וגם עם יועצי מס ורואי חשבון ומסביר להם, בין היתר, את התקנות והחוקים".

מה חייבים לדעת עובדים שכירים בבואם לבחור מסלול פנסיוני?

"על פי חוק הסדרים פנסיונים, רק עובד רשאי לקבוע מי הסוכן, החברה והמוצר לצבירה לפנסיה וישנם הבדלים מהותיים בין שני המוצרים המובילים במשק – קרן הפנסיה וביטוח מנהלים. לא כל מוצר מתאים לכל אחד וההבדל הבסיסי הוא שקרן פנסיה היא תקנון ולא חוזה, ולכן ההנהלה רשאית לשנות את התנאים מעת לעת ללא אישור של החוסך".

"אפשר לבחור בין קרן פנסיה וביטוח מנהלים. קרן הפנסיה, למשל, צריכה להיות מאוזנת אקטוארית ובמצבים בהם הקרן נקלעת לגירעון, היא למעשה 'נוגסת' כסף מכל לקוח בהתאם לגודלו כדי למלא את הקופה הציבורית. דבר שמותר על פי התקנון. בדוח השנתי הנגיסות הללו מופיעות תחת שם מאוד אמורפי ולא ברור, וכשאני יושב עם לקוח על הדוח השנתי ומראה לו מה הקרן לקחה בנוסף לדמי הניהול והצבירה, אז לכאורה דמי ניהול גדלו משמעותית. ואילו ביטוח מנהלים הוא חוזה אישי. חשוב שאנשים יבינו ויתייחסו לכל הפרטים האלו, וחשוב לבחור נכון בין שני המוצרים על פי היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. כשאני יושב עם לקוח ומסביר לו את הפרטים והדקויות, הוא יכול לבצע בחירה מיטבית ומשוכלת".

מה היתרונות בעבודה עם סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה בביצוע תכנון פרישה?

"הניסיון והידע הם מרכיבים חשובים וקריטיים בתכנון פרישה, שכן מדובר בחיסכון חכם, ובצבירה נכונה של כספים שישמשו את החוסך כחלופה למשכורת מרגע הפרישה לגמלאות ולכל משך חייו. אני חלק מקבוצת 'דורות' שהוקמה לפני 34 שנה, ומהווה מאז 'בית סוכנים' עם יותר מ-150 סוכנים עצמאיים, מהמובילים והמקצועיים בתחום. הקבוצה פועלת לשכלול ושיפור המוצרים הקיימים, על מנת שניתן יהיה להתמודד באופן המיטבי בשוק הפנסיוני התחרותי. לאחרונה פיתחה קבוצת דורות בשיתוף עם חברת הביטוח הפניקס מוצר ייחודי שנקרא 'מנהלים חכם'. מדובר במוצר שמשלב את יתרונות ביטוח המנהלים וקרן הפנסיה, ומאפשר ללקוח לחסוך בביטוח מנהלים ולפרוש מקרן פנסיה מקיפה בדמי ניהול הנמוכים בשוק".

סוכן ביטוח – רון דברי
מעבר לאתר>>>
טלפון: 052-3434135

-----------------------------------------------

ראובן רוזנבלט: RR ביטוח ופיננסים מבית פרופיט - מעטפת רחבה ויחס אישי

"בימים אלה, אנו עדים לחשיבות של הביטוח והחבילה הביטוחית עבור הלקוח. אנו עושים כל שביכולתנו כדי להעניק שירות מקיף, יסודי ומקצועי", אומר ראובן רוזנבלט, הבעלים של משרד RR ביטוח ופיננסים מבית פרופיט.

משרד הביטוח הייחודי, מציע סל שירותים מקיף, עם מגוון פתרונות ביטוח ופיננסים, כשהוא זוכה למעטפת הבטוחה של קבוצת פרופיט. את המשרד הקים ומנהל ראובן רוזנבלט מרמת גן, שהגיע אל עולם הביטוח מתחום הניהול, מתוך תחושה של שליחות.

"אנו מציעים ללקוחות שלנו מגוון רחב של פתרונות בתחום, על מנת לתת מענה רחב, גם לכל מה שקשור לצורכי היומיום ובאותה המידה גם לצרכים העתידיים של הלקוחות, וכוללים תכנון פיננסי אישי וחסכון לפנסיה במספר מסלולים", אומר רוזנבלט, ומוסיף כי התהליך מול הלקוח מתחיל בבדיקה מעמיקה, שנועדה להגדיר במדויק את צרכיו, בהתחשב במצבו האישי ומצב משפחתו. "כך אנחנו מצליחים להתאים לו את כל החלופות האפשריות בתנאים טובים".

ראובן רוזנבלט: RR ביטוח ופיננסים מבית פרופיטצילום: אורלי אייל לוי

רוזנבלט מסביר כי ישנה חשיבות רבה, ואף מכרעת, לתכנון מדויק של החסכונות הפנסיוניים והפיננסיים. תכנון נכון משפיע על איכות החיים לאחר הפרישה. למרות זאת, רבים אינם מודעים לכך. "אנו דואגים לערוך השוואה של כל אפשרויות החיסכון, ולבצע התאמה בין הצרכים של הלקוח לבין המוצר, כאשר אנו לוקחים בחשבון את רמת הסיכון, זמן ההשקעה, הנזילות ומשתנים נוספים".

למשרדו של רוזנבלט ישנו יתרון מובהק של בית חזק ואיתן: המעטפת הרחבה של חברת פרופיט, שמעניקה יתרונות רבים לסוכן הביטוח וללקוח. "החברה עובדת עם יצרניות ביטוח רבות, ובכך מצמצמת את הפערים בעמלות הסוכן", הוא מסביר, "הדבר מאפשר לנו להביא בפני הלקוחות את ההצעות הטובות ביותר".

"חברת פרופיט היא ענקית בשוק הביטוח, כך שבמקרים של תביעות מורכבות, היא יודעת להעמיד לרשותנו את הכלים והמומחים הטובים ביותר, כמו למשל במקרים שבהם נדרש ייעוץ רפואי, לצורך החרגה בריאותית של הפוליסה. כמובן שנהנים העיקריים הם הלקוחות".

מלבד הגב האיתן, אתם דוגלים בשירות הוליסטי ללקוח. כיצד זה בא לידי ביטוי?

"שירות אישי ומקיף לכל לקוח. אנו מקדישים זמן רב וככל שנדרש כדי להכיר את הלקוח לעומק, ולהציע לו את החבילה הביטוחית האטרקטיבית ביותר עבורו, כך שתיתן מענה לו ולכל משפחתו. בתנאים הכי טובים וללא כפל ביטוחי. לקוחות רבים רגילים לקבל שירות ממוקד, ניתן לומר אף חדגוני, מסוכן הביטוח מטעם מקום העבודה. אותם לקוחות שמחים לגלות שהם יכולים לקבל מענה רחב יותר מסוכן ביטוח, ובוחרים בנו".

"הקשר עם סוכן ביטוח הוא חשוב בעיקר עבור עובדים שמחליפים תדיר את מקום עבודתם. תופעה מאוד שכיחה בתחום ההייטק, למשל", מוסיף רוזנבלט. "הם מקבלים שירות מיטבי ומידע אמין, ואנחנו מלווים אותם לאורך כל הדרך. אנו רואים בכך זכות, מאמינים שאמון שווה זהב ואוהבים מאוד את הקשר עם הלקוחות. בתקופת הקורונה ישנה חשיבות רבה יותר לטיפול האישי בלקוחות. אנחנו דואגים לסיוע וענה מהירים עבורם, כמו למשל, לקוחה שביקשה להעביר את תוכנית החיסכון שלה לרמת סיכון נמוכה. לאחר שהיצרן לא עשה את השינוי במועד, התערבנו והצלחנו להביא לשינוי המסלול, ואף להשיג לה פיצוי של 11 אלף שקל, בעקבות האיחור במועד".

בעידן חדש והמהיר מרכיב מהותי במסגרת השירות הוא הכלים הדיגיטליים שעומדים בפני הלקוחות.

"נכון, חשוב לנו לשמור על הלקוחות מעודכנים. באתר האינטרנט שלנו ישנו אזור אישי, שבו הלקוח יכול להתעדכן בכל שעה ומכל מקום בסטטוס הביטוחי ומצב החסכון שלו. באזור האישי יש גם פירוט של כל התוכניות, דמי הניהול ופרטים נוספים. המידע הזה שייך ללקוח ולכן האחריות שלנו היא להנגיש אותו עבורו".

"הטכנולוגיה החדישה שאיתה אנחנו עובדים מאפשרת לנו ליצור קשר ישיר עם הלקוחות, וביצוע פעולות מגוונות גם מרחוק, כולל חתימה דיגיטלית. בנוסף, צוות החברה נשאר מעודכן בכל החידושים והשינויים בתחום, באמצעות הדרכות מקצועיות שבהן הוא לוקח חלק באופן קבוע".

לסיכום, אומר ראובן רוזנבלט: "יש לנו גב בטוח של חברת פרופיט, כולל מגוון רחב של יצרנים, לצד הטכנולוגיה חדשנית ויחס האישי. כל אלה מאפשרים לנו להעניק ללקוחותינו שירות רחב ומעמיק, ולהיות איתם ולצידם בכל מצב".

RR ביטוח ופיננסים מבית פרופיט
כתובת: גזית 7, פתח תקוה
טלפונים: 054-7827190, 03-7512200
למעבר לאתר החברה>>>
לפנייה באמצעות המייל>>>

----------------------------------------------

עלית סוכנות לביטוח - נחום פובולוצקי: מתמחים בביטוח אלמנטרי

עלית סוכנות לביטוח, המתמחה בביטוחים אלמנטריים, פועלת כבר שלושה עשורים, לטובת ניהול סיכונים באופן מחושב עבור לקוחותיה, ובניית אסטרטגיות ביטוח בהתאמה אישית.

הסוכנות העצמאית הממוקמת בפתח תקוה, מציעה מגוון סוגי ביטוחים, בהם ביטוח אלמנטרי כמו ביטוח חובה לרכב וביטוח מבנה לדירה. במקרים אחרים, נעשה הביטוח על מנת להבטיח הגנה וכיסוי במקרים של פגיעה ברכוש או בנפש, תוך מחשבה על תכנון העתיד גם לאירועים בלתי צפויים.

התאמת ביטוח בתנאים הטובים ביותר

נחום פובולוצקי, בעלי סוכנות עלית, שעוסק כסוכן ביטוח עצמאי משנת 1991, צבר ניסיון וידע רב בעולמות הביטוח בדגש על ביטוח אלמנטרי. הוא מעניק ייעוץ ביטוחי, והתאמת פוליסת ביטוח אלמנטרי לצורכי הלקוח ורצונותיו, בתנאים הטובים ביותר.

"ישנם שלושה סוגי ביטוח כיום לבעלי רכב פרטי: חובה, מקיף וצד ג'. הביטוחים נעשים בהתאם לסוג הרכב, שנת הייצור שלו, עוצמת המנוע, גיל הנהג ועבר הנהיגה של המבוטח", מסביר נחום פובולוצקי, "ביטוח מקיף מספק כיסוי במקרה של נזקים לרכב וגניבה וביטוח צד ג' מספק כיסוי לנזקים שנעשו לאדם אחר כתוצאה משימוש ברכב המבוטח".

עלית סוכנות לביטוח - נחום פובולוצקיצילום: shutterstock

מהו ביטוח אשראי, עבור מי הוא מיועד?

"ביטוח אשראי מיועד בעיקר עבור בעלי עסקים ומכסה מפני הפסדים כספיים במקרים כמו לקוחות שלא שלמו בעבור סחורה, סחורה שנשלחה בתובלה אווירית או ימית נפגמה או לא הגיעה וכן במקרים נוספים".

מה לגבי ביטוח דירה?

"בתחום ביטוחי הדירה, אנו מציעים ללקוחותינו ביטוחי מבנה ותכולה. "ביטוח מבנה הוא חיוני לצורך כיסוי נזקים למבנה עצמו, ביניהם: נזקי אש, נזילות מים, מרצפות שבורות ועוד. ביטוח תכולה מכסה במקרים של שוד וגניבת חפצים יקרים בבית או חלילה שריפה שגרמה לנזקים לחפצים ולציוד המבוטח".

סוכנות עלית מספקת ללקוחותיה גם ביטוחי נסיעות לחו"ל. נחום פובולוצקי מסביר: "ביטוח נסיעות לחו"ל מיועד לאנשים שטסים לחופשה, נסיעת עסקים, או כל צורך אחר. הביטוח מספק כיסוי למקרי נזק, אובדן רכוש של המבוטח, פציעה או מחלה של המבוטח בעת שהייתו בחו"ל. כמו כן, מכסה הביטוח הוצאות עבור טיפול רפואי בחו"ל".

מי רשאי לשווק ביטוח אלמנטרי?

"שיווק ביטוח אלמנטרי רשאי לבצע רק סוכן ביטוח מורשה בעל רישיון אלמנטרי, וסוכני ביטוח עצמאיים או סוכנים שכירים העובדים מטעם חברות הביטוח. חשוב שסוכן הביטוח יעביר את הפוליסה הרצויה ללקוח בין כמה חברות ביטוח כדי לקבל מספר הצעות מחיר, ויבצע השוואה בין ההצעות השונות על מנת לספק ללקוח שלו את הכיסוי האפקטיבי במחיר הטוב ביותר".

מהם היתרונות שסוכנות עלית מספקת ללקוחות?

"כסוכן ביטוח שעובד בתחום מזה 30 שנה וצבר ניסיון, ידע עצום וקשרים עם חברות הביטוח השונות, אני יודע להתאים ללקוחותיי את הביטוח הטוב והמשתלם שיש עם הכיסוי הנרחב ביותר. כסוכן ביטוח עצמאי שאינו עובד מטעם חברת ביטוח מסוימת, הנאמנות שלי היא לפני הקל ללקוח ולאינטרסים שלו, ולמתן השירות הטוב ביותר".

נחום פובולוצקי, מסכם: "מטרתנו בסוכנות עלית היא לענות על צרכי הלקוחות, והשירות שלנו נגיש ואישי לאורך כל שעות היום. בהתאם לפרטים ולצרכי הלקוח אני מגבש תכנית לפוליסה מותאמת אישית עבורו, ועובד מול חברות הביטוח לקבלת ההצעות הטובות ביותר על פי התוכנית המבוקשת".

סוכנות ביטוח עלית – ביטוח אלמנטרי
כתובת: חובבי ציון 46, קניון לב העיר, פתח תקוה
טלפון: 03-9137777
לפנייה בדוא"ל>>>