איתור נזילות ללא הרס: הדרך הפשוטה להימנע מנזקים

רטיבות מתגברת, נזילה מהשכן מלמעלה או קיר מתקלף הם רק חלק מהסימנים המעידים על מזילה סמויה מהעין. לפני שמתחילים לדמיין את מידת ההרס והחשבון השמן שמגיע בעקבותיו, כדאי לדעת שיש פתרון לבעיה הנפוצה

אבי יפה ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתור נזילות ללא הרס: הדרך הפשוטה להימנע מנזקים
איתור נזילות ללא הרס: הדרך הפשוטה להימנע מנזקים צילום: Shutterstock
אבי יפה ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

בנקודה מסוימת בחיים זה עלול לקרות לכל אחד. פתאום שמים לב לרטיבות בקיר, או לריח חמקמק של עובש מאחד הארונות. לפני שמתחילים לחשוב על איך לפנות את כל החדר או לפרק את הקירות, על התיקון שהולך לעלות ביוקר, כדאי להירגע: אם עולה החשד שבבית יש נזילה, קיימות שיטות מיוחדות לאיתור נזילות ללא הרס. בין החברות שעוסקות בתחום: אפיקי מרום בע"מ ועופר איתור נזילות בע"מ.

nullאפיקי מרום בע"מ

"אחת התופעות המטרידות בה אנחנו נתקלים שוב ושוב היא כניסתם לשוק של אנשים שאין להם הכשרה או ניסיון בבדיקה של נזילות או דליפות", אומר שלומי עטון, מייסד ומנכ"ל "אפיקי מרום בע"מ", חברת בת של קבוצת עטון. "חשוב לדעת, שלמרות שכל אדם יכול לרכוש מצלמה עם סיב אופטי, אין זה אומר שהוא בעל מקצוע אמין או מיומן. ההמלצה שלי היא לבדוק את מי אתם מזמינים לביצוע העבודה, האם יש לו ביטוח על העבודה ומה האחריות שהוא נותן לכם. לא פעם אנחנו נדרשים להגיע לאתר לתקן נזקים שנגרמו בגלל רשלנות וחוסר מקצועיות. חברת 'אפיקי מרום בע"מ' עובדת על-פי תקן ISO 9000 ומחזיקה באישורי קבלנים, ביטוח קבלני, חבות מוצר וכמובן אחריות מבצע".

בחברת "אפיקי מרום בע"מ", שלה ניסיון וידע רב שנצבר לאורך 25 שנות פעילותה בתחום הצנרת והאינסטלציה, עושים זאת בהצלחה רבה. הצוותים המיומנים והמקצועיים של החברה יודעים לתת מענה שלם לכל מקרה בו יש תקלה או כשל במערכת צנרת, גלויה, סמויה או תת קרקעית, במהירות ויעילות, כשבכל פעם המטרה העומדת לנגד עיניהם היא לעשות זאת ללא גרימת הרס על מנת שהלקוח יוכל לחזור לפעילות שגרתית מהר ככל הניתן.

שלומי עטון, מייסד ומנכ"לצילום: אפיקי מרום

החברה מתמחה במתן פתרונות למערכות צנרת מים, ביוב וניקוז למבני ציבור, מוסדות, בתי חולים, בתי אבות ודיור מוגן, חניונים תת קרקעיים, בנייני מגורים משותפים, בתים פרטיים ועוד. "אחוז ההצלחה שלנו הוא מהגבוהים שיש. רובן המכריע של הקריאות שאנחנו נענים להן, מסתיימות באיתור של נזילה ודליפה ותיקון ללא הרס", מסביר שלומי. "אנחנו חיים את השטח, מבינים לעומק את תחום הבניין וההנדסה ויכולים לתת פתרונות שונים למגוון בעיות בעזרת שילוב של טכנולוגיות דיגיטליות ואחרות לאיתור, מיפוי וצילום הצנרת. העבודה שלנו לא מסתכמת רק באיתור הכשל אלא אנחנו אמונים גם על התיקון והשיקום, שגם הם נעשים באמצעים משוכללים".

כך למשל, אחת הדרכים לתקן נזילה ודליפה במערכת צנרת נעשית בשיטה של דיפון אלסטי. את הטכנולוגיה הביאה לארץ מפינלנד חברת "אפיקי מרום בע"מ" והיא גם הזכיינית שלה בישראל. את הטכנולוגיה משווקת חברת בת של קבוצת עטון – RollGROUP. "ניתן לדמות את השימוש בטכנולוגיה לפעולת צנתור", מסביר שלומי. "לאחר איתור מיקום הנזילה או הדליפה בצנרת, רובוטים מיוחדים ייכנסו פנימה ויאטמו את הנקודה הספציפית בעזרת חומר פולימרי אלסטי. יתרון נוסף של הטכנולוגיה הוא בכך שהיא נותנת מענה גם במקומות של צמתים והסתעפויות במערכת הצנרת בהם יש שוני בקטרים".

קיימות מספר דרכים לאתר נזילה או דליפה במערכת הצנרת: בדיקה באמצעות הדמיה תרמית - טכנולוגיה שעושה שימוש בגלי אינפרא-אדום המוחזרים מעצמים שונים ומתורגמים לפי ההבדלים בטמפרטורה לכתמי צבע. הצבעים משקפים את רמות היובש והלחות ועל-פיהם נקבע המיקום המדויק של הליקוי; שימוש במצלמת סיב אופטי החודרת בגמישות לתוך צנרת, גם במקרים בהם המערכת מורכבת; החדרת מי זרחן עם קולטן למקומות רגישים (למשל, מיכל הדחה סמוי בחדר השירותים), והמצלמה תזהה את מוקד "בריחת" הזרחן.

"כיום עומדות לרשותנו טכנולוגיות חדישות ומכשור משוכלל"צילום: אפיקי מרום

"במקרים בהם למשל מערכת הצנרת מוטמנת או מאחורי שני קירות, ניתן לעשות שימוש במכשיר מאתר גז. ראשית יש לרוקן את המים מהצנרת ואז להחדיר לתוכה גז מיוחד. המכשיר יזהה את מקום דליפת הגז ויסמן אותו במדויק. השימוש בגז נחשב ליעיל גם בימים בהם הטמפרטורה נמוכה כך שהמכשור התרמי עלול להיות פחות רגיש לשינויים.

"אנחנו מקפידים על זמן תגובה מהיר מרגע קבלת הקריאה מתוך ידיעה שככל שהטיפול יעשה מוקדם יותר וברמת דיוק גבוהה כך נוכל להיות בטוחים שהתקלה תוקנה כראוי ושהיא לא תחזור", מסכם שלומי.

אפיקי מרום בע"מ - קבוצת עטון
המלאכה 10, פארק אפק, ראש העין
טלפון: 1-800-333-243
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>

----------------------------------------

nullעופר איתור נזילות בע"מ

עופר מולכו, הבעלים של החברה, מתמחה באיתור נזילות ללא הרס ומספק כיום מעטפת מלאה לשיקום נזקי המים. הניסיון שלו באיתור נזילות כולל למעלה מ-10,000 מקרים לאיתור נזקי צנרת, עבור חברות ביטוח, עיריות, מוסדות, ולקוחות פרטיים.

"המומחיות שלנו היא לאתר נזילות ללא הרס בבתים פרטיים ובבניינים משותפים"צילום: Shutterstock

ספר לנו על העסק שלך
"המומחיות שלנו היא לאתר נזילות ללא הרס בבתים פרטיים ובבניינים משותפים", מסביר עופר. "סביב איתור הנזילה אנחנו מספקים מעטפת מלאה לשיקום הנזקים. אם פעם היה צורך להביא מעריך נזק, מאתר נזילות, שמאי רכוש, אינסטלטור, צבעי, רצף ועוד בעלי מקצוע, לנהל אותם ולבזבז המון זמן וימי עבודה - היום את הכל אפשר לסגור בשיחה אחת איתנו".

מה הסימנים שמעידים על נזילת מים סמויה?
"אם יש רטיבות במבנה, צריכת מים מוגברת, נזילה מהשכן, קילופים בקירות או עובש בבית, כל אלה עלולים להעיד על נזילה סמויה", מסביר עופר. "בשלב הזה צריך לקרוא למאתר נזילות מקצועי. אנחנו משתמשים בטכנולוגיות מאוד חדשניות, ובודקים בצורה מאוד יסודית כל מרכיב במערכת המים. כך אנו מזהים את מקום הנזילה בלי להרוס את הקיר או הרצפה.

"אחרי שאיתרנו במדויק את מקור הנזילה, נוכל להמליץ על הדרך הטובה ביותר לתיקון הנזילה. מה שהופך את התיקון למורכב הוא הנזקים מסביב. כשיש רטיבות בקיר או מתחת לרצפה יש צורך בשיקום של נזקי המים והרטיבות. אנשים חושבים שזה עובר מאליו אבל בהרבה מקרים של נזקי מים שאנחנו רואים, יש לרטיבות השלכות הרסניות, גם על המבנה, גם על הבריאות, ולפעמים גם על השכנים".

מה השלבים לייבוש הרטיבות ושיקום הבית?
"עם השלמת הבדיקות ואיתור הנזילה, אנו מבצעים הערכה של הנזק ועלויות התיקון בהתאם לחומרת הנזילה. אחרי שהתקלה תוקנה אפשר להתחיל בשיקום ההיקפי. למשל אם יש רטיבות רבה בבית, או קילופים בקירות וטחב, אנחנו מבצעים בדיקת תכולת רטיבות מתחת לריצוף. אם התוצאה יוצאת מעל התקן יהיה צורך לבצע ייבוש תת רצפתי. רק אחרי שהכל יבש, אפשר לסיים את השיקום ולבצע איטום, שפכטל צבע, וניקוי הדירה למצב שבו היתה לפני הנזילה".

האם איתור נזילות ושיקום נזקי המים מכוסה על-ידי חברות הביטוח?
"הרבה אנשים לא מודעים לביטוח שלהם. למשל כל מי שיש לו משכנתא יש לו בוודאות ביטוח למבנה (ביטוח משכנתא), ובהחלט יש כיסוי למקרים כאלה.

אנחנו מבצעים בדיקת תכולת רטיבות מתחת לריצוףצילום: Shutterstock

"הבעיה שאנשים לא תמיד יודעים עם מי לדבר ואיך לבדוק מה מגיע להם. אנחנו הבנו את הקושי של הלקוחות בנושא הזה, והיום אנחנו מנהלים ללקוח גם את הנושא הביטוחי. למשל, במקרים של הצפות ונזקי מים אנחנו מגיעים מהר מאוד למקום, עם צוות שכולל מאתר נזילות מוסמך, ושמאי נזקי רכוש. אנו מתעדים ומעריכים את הנזקים כדי להשיג ללקוח את המקסימום שמגיע לו, וממשיכים משם את הטיפול".

אפשר להתקשר ישירות אליך, או שצריכים להתקשר לחברת הביטוח?
"אנחנו עובדים גם מטעם הלקוח מול חברת הביטוח, וגם מול חברות הביטוח ישירות. פעם אנשים היו מתקשרים לחברות האלו ומתחילים תהליך שלקח זמן. היום אנחנו אחרי רפורמה בנושא, והרבה מבעלי פוליסת ביטוח מבנה זכאים לשרברב פרטי. מי שיש לו פוליסה כזו, לא תלוי בחברת הביטוח. לקוחות יוצרים איתנו קשר ואנחנו מטפלים בכל מה שצריך. הטיפול הוא מקצה לקצה כשהמטרה היא להשאיר את הלקוח בראש שקט".

זה מה שמבדיל את עופר מהמתחרים שלו: גישה ייחודית ללקוחות, ואכפתיות יוצאת דופן לצרכים שלהם. עופר משמש גם כעד מומחה, ומנפיק חוות דעת לשימוש משפטי בתביעות על נזקי מים. מקרים כאלה נפוצים יותר בנזילות בבניינים ובתים משותפים, שמעוררים מחלוקת לגבי מקור הנזילה ועל מי האחריות לתיקונה.

עופר איתור נזילות בע"מ
טלפון: 077-9976101
מעבר לאתר >>