היתרי בנייה: לסיים עם הבירוקרטיה במינימום זמן

כיצד מתנהל תהליך הגשת בקשות, מה תפקידו של יועץ בטיחות ואילו פרטים חשוב לדעת על הרפורמה החדשה? קבלת היתר לתוספות ושימוש חורג בתחום הבנייה הוא לא תהליך פשוט. אבל יש דרך לצלוח אותו בחוכמה

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישיבה משרדית
היתרי בנייה: לסיים עם הבירוקרטיה במינימום זמןצילום: shutterstock
מירי ורד
תוכן שיווקי

הקמת בריכה, הרחבת מרפסת או בנייה על גג מבנה הן פעולות שלא מעט אנשים, יזמים וגופים עסקיים מעוניינים לבצע, או לפחות חולמים לממש. אך על מנת להוציאן לפועל דרושות לא מעט פעולות בירוקרטיות, כאשר יש להגיש בקשות מסודרות אשר נבחנות על-ידי וועדה. קבלת היתרי בנייה מכל סוג, בין אם מדובר בבקשה של אדריכל, מעצב פנים או אפילו גוף עסקי היא תהליך שיכול להימשך חודשים ולעיתים אף להסתיים בדחייה. כיום ניתן להיעזר בגופים אשר מכירים את התחום מקרוב ויכולים לספק תמונת מצב טרם הגשת הבקשה ובמהלכה.

קרן חשפיה, מרכז היתרי בנייה

"ניהול ההליכים הבירוקרטיים מול הרשות המקומית, זו המומחיות שלנו. לקוחותינו מקבלים שקט, וסיכוי מקסימלי לקבלת היתרי בנייה בטווח זמן מינימלי. אצלנו ביטחון, מקצועיות ושירות הם מעל לכל", מספרת קרן חשפיה, הבעלים של מרכז היתרי בנייה. חשפיה, הנדסאית אדריכלות בעלת ותק של 24 שנים, התחילה את דרכה המקצועית ברשויות המקומיות. לאחר שהתמקצעה במחלקות השונות ובוועדות מקומיות במשך 15 שנה, פתחה את מרכז היתרי בנייה אשר נותן שירותים לאדריכלים, מעצבים, לקהל המוסדי והפרטי.

שירותי מרכז היתרי בנייה

המרכז להיתרי בנייה מספק לקהל הפרטי, אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מוסדות, גופים עסקיים ויזמים מגוון רחב ומטריית שירותים מלאה על מנת שכל אלה יוכלו לממש את חלומותיהם, צרכיהם ועסקיהם בעולם הבנייה והנדל"ן, כולל בנייה רוויה, שטחי מסחר ומשרדים ובתים פרטיים.

קרן חשפיהצילום: צילום עצמי

המרכז מטפל בהיתרים עבור בנייה חדשה, תוספות בנייה, שימוש חורג, הקמה והוספת בריכות שחייה, הוספת מרפסות או הרחבתן, בנייה על הגג, אישור בדיעבד לחריגות בנייה ועוד.

בנוסף, המרכז נותן שירותים גם למוסדות ציבוריים דוגמת רשויות מקומיות, קופות חולים, בתי ספר ועוד, "אנו עורכים בדיקה של חישובי שטחים, בודקים היתכנות ראשונית, מחלטים שטחים לצורך מימוש זכויות נוספות, מטפלים בבקשות לתשתיות, חדרי טרנספורמציה, תוספות למבני ציבור ועוד".

כיצד מתנהל תהליך הבקשה להיתר?
"תחילה אנו מגישים בקשה לתיק מידע ומקבלים אינפורמציה חתומה ומאושרת לגבי כל מה שאפשר לעשות במגרש. כך אנו מספקים ללקוח מידע מדויק בנוגע לזכויות הבנייה המותרות בנכס. לאחר שאנו מגישים בקשה להיתר אנו מלווים אותה מול הגורמים החיצוניים, לדוגמה: יועץ בטיחות, אגרונום, מהנדס קונסטרוקציה וכו'. אנו מרכזים הצעות מחיר מיועצים ומעבירים ללקוח. לאחר שהלקוח בוחר יועץ, אנו מעבירים את חוות דעתו למחלקה המתאימה ברשות המקומית במטרה לקבל את אישורם העקרוני לבקשה להיתר. אנו עורכים מעקב מול הרשות המקומית בנוגע לפתיחת הבקשה, לפרסום, למסמכים חסרים, ולחוות דעת היועצים לצורך קידום הבקשה עד לקבלת אישור הוועדה.

"לאחר הגשת הבקשה לוועדה והעברתה לשלב בקרה מרחבית, הבקשה נכנסת לדיון בוועדה. אנו משלימים את דרישות הוועדה לשביעות רצונה, ואז הבקשה מועברת לחישוב אגרות בנייה, היטלי פיתוח והיטל השבחה. חשוב לציין שבדרך כלל מדובר בתהליך ארוך שלוקח בערך שנה. למעט תהליכים ספציפיים מעטים שהינם קצרים יותר".

"לקוחותינו מקבלים שקט, וסיכוי מקסימלי לקבלת היתרי בנייה בטווח זמן מינימלי"צילום: צילום עצמי

הרפורמה החדשה

תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה נכנס לתוקף בשנת 2016 והעביר את הרשויות המקומיות לרפורמה אחידה עם מערכת מקוונת ארצית – מערכת רישוי זמין. "התהליכים משתנים מעט מרשות לרשות אבל הבסיס זהה. התהליך ידוע וקצוב בזמן על פי החוק. אנו בקיאים בפורמט ובמערכת המקוונת ומטפלים בכל התהליכים מההתחלה ועד הסוף".

מדוע כדאי לפנות דווקא אליכם?
"אנחנו מאמינים במיקוד ומקצועיות. אנו עוסקים בהוצאת היתרי בנייה ובבירוקרטיה שנים רבות ונעשינו מומחים בתחום. הדרך בה אנו פועלים מבטיחה סיכוי מירבי להצלחה תוך פרק הזמן הקצר ביותר. הדרך הזו מבוססת על ניסיון רב שנים מול מגוון עצום של רשויות מקומיות, בתחום היתרי הבנייה בלבד. בהתאם – כל העובדים בחברה מקצועיים ומומחים בתחום. אנו פורסים בפני הלקוחות את כל המידע הראשוני ואת הכדאיות של הפרויקט. בבדיקת ההיתכנות אנו לוקחים בחשבון פרמטרים רבים, ויש חשיבות לפנייה אלינו, שכן אנו בקיאים בחוקים ובנהלים של הרשויות השונות ועובדים שנים רבות בתחום. לעתים אנו מתבקשים להגיש בקשה להיתר שבבדיקה ראשונית נראה כי אין באפשרות הוועדה לאשר. במקרים אלה, אנחנו חוסכים הרבה מאוד זמן וכסף ללקוח – כי בעלות מינימלית וזמן קצר, נמליץ שלא להגיש בקשה להיתר, כך שתמיד עדיף לפנות אלינו לבדיקה ראשונית, בכל מקרה".

קרן חשפיה, מרכז היתרי בנייה
ירושלים 39 קריית אונו, מגדל A קומה 10
טלפון 072-2333888
לכתובת המייל >>

מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>