באמונה: ״המיקום של כרמי גת יהפוך אותה לפנינה נדל״נית״

ישראל זעירא, יו״ר חברת הבנייה באמונה, מסביר מדוע הפרויקט החדש של החברה בכרמי גת, הוא אחד המיזמים הגדולים ביותר שעשתה באמונה עד היום, ומדוע יש לו את כל הנתונים להצלחה

עומר כהן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עומר כהן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

בשנת 2013, ועל רקע משבר הדיור בישראל, נחתם בין העיר קרית גת לבין מנהל מקרקעי ישראל הסכם גג להקמת שכונה חדשה ונרחבת בקרית גת בת 7,500 יחידות דיור. המשמעות של חתימה על הסכם גג היא שמשרד השיכון ומשרדי הממשלה נוספים, נרתמים להצלחת הפרויקט, ביחד עם עיריית קרית גת. הסכם הגג מבטיח שהממשלה תדאג למימון הנדרש של כל ההיבטים בפרויקט בסדר גודל כזה, למשל, מימון תשתית לכבישים ותחבורה ציבורית, בניית פארקים ציבוריים, תקציב לבנייה של מוסדות חינוך וכיו״ב (בשנת 2018, חתמה עיריית קרית גת על הסכם גג שני, להקמתן של 7,000 יח״ד נוספות בכרמי גת).

שוחחנו עם יו״ר חברת באמונה, מר ישראל זעירא, כדי להבין מדוע כרמי גת היא הבטחת דיור שאנשים רבים בישראל חיכו לה זמן רב.

יו״ר באמונה, ישראל זעיראצילום: יח"צ

הכירו את כרמי גת

ישראל זעירא, יו״ר חברת באמונה, מספר: ״טכנית, כרמי גת מוגדרת כשכונה של קרית גת. בפועל, בעיר קרית גת יש בערך 60,000 תושבים, ואילו בכרמי גת אמורות לקום בשנים הקרובות 15,000 יחידות דיור. כלומר, בכרמי גת יהיה מספר תושבים דומה לזה של קרית גת כיום. היקפי הבנייה בפועל, ביחד עם התכנון התשתיתי, הופכים אותה לאחד הפרויקטים הגדולים בתחום הדיור שמדינת ישראל עשתה מזה שנים.

״נתוני הפתיחה של הפרויקט, מייצרים תנאים טובים להצלחה נדל״נית״, אומר זעירא. ״היתרונות של כרמי גת רבים. קודם כל, המיקום של השכונה: בעזרת התשתיות החדשות שנבנות כעת, כרמי גת תהיה במרחק של 40 דק׳ נסיעה מתל אביב. השכונה אף סמוכה מאד לכביש 6 החשוב, שהוא רק כמה דקות נסיעה משם. כדאי גם לזכור: המגמה החדשה שנוצרה עקב הקורונה, של ריבוי בימי עבודה מהבית על חשבון היסחבות אינסופית בפקקים הלא פשוטים שיש באיזור המרכז, תייצר השפעה על תרבות המגורים בישראל. מגורים באיזורי הפריפריה, שהם גם נגישים למרכז במידת הצורך, הופכים להיות מאד אטרקטיביים לכל הקהלים, הן לתושבי הפריפריה המקוריים, והן לתושבי מרכז משפרי דיור".

הבנייה של באמונה בכרמי גתצילום: יח"צ

״עם זאת, ראוי לציין״, אומר זעירא, ״שלא מדובר רק בפרויקט המיועד לאנשים שעובדים באזור המרכז ומעוניינים בחיי נוחות שקטים בביתם, שהרי כרמי גת והאזור הסמוך לה, מהווים כבר היום מוקד תעסוקתי גדול ועצמאי בפני עצמו. כרמי גת נמצאת ממש ליד איזור התעשייה של קרית גת: באיזור התעשייה ישנו פארק הייטק מפותח עם שני המפעלים המפורסמים של אינטל העולמית, וכן גם מפעל של חברת HP, ויסוניק וחברות נוספות. פארק התעשייה עצמו הוא אזור יפהפה, והיום מקימים בו פארק ירוק ורחב ידיים עם מתקני ציבור רבים.

״ומעבר לכך״, לדברי זעירא, ״מדובר בפרויקט איכותי במיוחד: הבניה של באמונה בכרמי גת היא בניית פרימיום ירוקה. השכונה עצמה סמוכה לשטחים ירוקים, כך שהמגורים בה יהיו אורבניים מחד, אך סמוכים לשטחים ירוקים אקולוגיים מאידך. כמו כן, הרובע הצפוני בו בונה באמונה, נבנה בבניה המשלבת בתים צמודי קרקע ובנייה רוויה אשר צמודה למרחבים ירוקים״.

חברת באמונה
בזמן האחרון אנו רואים חברה גדולה אחרת שנכנסה להקפאת הליכים. האם הלקוחות שלכם יכולים לישון בשקט?

ישראל זעירא: ״אנחנו חרטנו על דגלינו שם מחייב, 'באמונה', וזה מחייב אותנו לאחריות כלפי הלקוחות. אצלנו מהפרויקט הראשון עד האחרון, כל הכספים מצויים בנאמנות יעודית לפרויקט הספציפי, ומפוקחים על ידי גורם מקצועי אוביקטיבי. הפרויקטים מתוכננים בקפידה באופן שיעמדו בתקציב הראשוני, ומלווים על ידי גורם מממן. בכרמי גת ספציפית, נרשמו לרוכשים הערות אזהרה לטובתם. הפרויקט מבוצע ברמת ביצוע גבוהה על ידי קבלן מנוסה מאד, ולמעשה אנחנו כבר בקרוב מתחילים בעבודות פנים. אני יכול להבין כל מי שקורא כתבה ונכנס ללחץ, אבל כשרואים את הנתונים וההישגים מבינים שהם בידיים בטוחות.

״מבחינתה של באמונה, מדובר בפרויקט דגל״ אומר זעירא. ״החברה בונה כעת 364 יחידות דיור, שהוקמו בפורמט של קבוצת רכישה. אמנם באמונה גם עושה ייזום לבנייה, אולם החברה מתמחה מזה כמה עשורים בארגון קבוצות רכישה. היות ומדובר בקבוצת רכישה של קהל דתי, הפרויקט יוקם לאור כל הדגשים החשובים לרוכשים מן הציבור הדתי בישראל (למשל בניית מטבח עם שני כיורים לבשרי וחלבי, התקני חשמל המתאימים לאורח החיים הדתי, ריכוזי קהילה לרווחת הקהל הדתי וכדומה). מעבר לכך, באמונה היא החברה המובילה בישראל לבנייה לקהל הדתי והחרדי בישראל. הניסיון וההיכרות של הקהל הדתי איתנו, מושך הרבה רוכשים דתיים לבוא לפרויקט החדש בכרמי גת״.

הבנייה של באמונה בכרמי גתצילום: יח"צ

״אנחנו מנוסים בזה, זה מה שאנחנו עושים״, קובע ישראל זעירא: ״כבר שנים שבאמונה נדל״ן מקימה שכונות שלמות במיזמי בנייה ובארגון קבוצות רכישה, חלקן לקהל דתי, חלקן לחרדי, וחלקן אף לציבור החילוני. הסטנדרטים שלנו לבנייה מתאימים לסטנדרטים הגבוהים ביותר לבנייה בישראל, אולם אנחנו תמיד מתכננים את הפרויקטים שלנו כך שהמחירים יהיו נגישים עבור הלקוחות שלנו. לאור הקושי לקנות דירה במציאות הכלכלית של היום, חברת באמונה רואה לעצמה כמטרה לעזור לזוגות צעירים להקים בית בישראל״.

״החברה בנתה פרויקטים רבים ברחבי הארץ: חריש, בית שמש, אפרת ועוד״, מוסיף זעירא. ״אולם כרמי גת היא באמת פרויקט הדגל שלנו: כל הניסיון שלנו, וכל הלקחים שלמדנו בדרך הארוכה שעשתה החברה, אנחנו מיישמים במיזם שלנו בכרמי גת. הבנייה כעת נמצאת בעיצומה, ובתוך שנה כבר הרוכשים של בתים צמודי קרקע יוכלו להיכנס אל הנכסים החדשים שלהם (הדירות בבניינים צפויים להיכנס תוך שנה וחצי לנכסים). אני כבר לא יכול לחכות לראות את ההבעה השמחה על הפנים שלהם. זה יהיה שווה את כל העבודה הרבה שעשינו״.

חברת באמונה בונה ומשווקת פרויקטים לבנייה בכל רחבי הארץ, עם דגש על הציבור הדתי-לאומי. הפרויקט בכרמי גת נמכר ברובו, והאכלוס בפרויקט (של צמודי הקרקע) צפוי בעוד כשנה. ישראל זעירא הוא יו״ר חברת באמונה, וכן מייסד העמותה ״ראש יהודי״.