חברת ניקיון ופוליש: המדריך השלם לבחירה נבונה

עבודה עם חברת ניקיון ופוליש לא מקצועית יכולה להותיר אתכם עם מפח נפש גדול במקרה הטוב ודירה חדשה או משופצת עם נזקים כספיים לא מבוטלים במקרה הרע. מה חשוב לדעת לפני שבוחרים בחברה המתאימה?

תוכן מקודם בשיתוף cleaning service
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חומרי ניקוי
פוליש קריסטל לרצפה מחזיק זמן רב, ומשפר מאד את מראה הביתצילום: freepik
תוכן מקודם בשיתוף cleaning service
תוכן שיווקי

הקיץ בעיצומו ושנת הלימודים והגנים בפתח. בתקופה זו גם מקובל לראות עליה במספר מעברי הדירות. רבים ממהרים לעבור לבית או הדירה החדשה, ומחפשים חברת ניקיון ופוליש.

מאמר זה יסביר כיצד תוכלו להשיג חברת ניקיון בתים טובה שתספק לכם שירות מקצועי, אמין, וזול.

לאחר שהסתיימה הבניה של הדירה שרכשתם או הבית שבניתם, אתם זקוקים לחברת ניקיון בתים ודירות שתנקה ותבריק את ביתכם. רוב המחפשים נעזרים במרשתת על מנת למצוא חברה שתנקה היטב את הבית, אבל אם אין לכם ממליצים, נהגו במשנה זהירות, אחרת זה יכול להיגמר במפח נפש.

היזהרו מעוגמת נפש

לא מעט אנשים נכוו בעבר מחברות ניקיון. ישנן חברות לא מקצועיות רבות אשר מציגות את עצמן כחברות ניקיון ופוליש אמינות וזולות. חברות מקצועיות לרוב לא יוציאו הצעות מחיר ללא ביקור בנכס המדובר. כך, ניתן להעריך את גודל הנכס, חומרי הגמר בהם נעשה שימוש בדירה והאם יש צורך לעשות שימוש בחומרי ניקוי מיוחדים, מספר אנשי הצוות שיעבדו, משך העבודה וגם סיבוכים או בלת"מים שיכולם לצוץ ביום העבודה. את כל אלה יגלמו החברות בהצעת מחיר שתהיה לרוב הוגנת וחשוב יותר - סופית . כך, למעשה, ניתן לחסוך מצבים בהם המציאות בשטח אינה תואמת את הסיכום מול הלקוח ובשורה התחתונה – למנוע מפח נפש גדול במיוחד.

חברת ניקיון מומלצת

כיצד אם כן תמצאו חברת ניקיון מומלצת? חברה שתבצע את השירות באופן מקצועי, אמין, ובמחירים השווים לכל כיס.

היעזרו בחברים או במשפחה שנעזרו בעבר בשירות של חברת ניקיון בתים. שווה לשלם קצת יותר לחברת ניקיון מומלצת. בהיעדר המלצות, חפשו במרשתת המלצות על חברת ניקיון בתים לפני מעבר, אך לעולם אל תבצעו הזמנה טלפונית. התעקשו שבעל העסק יגיע אליכם ויגיש הצעת מחיר במקום, תאמו ציפיות ושאלו שאלות דוגמת, כמה בעלי מקצוע יבצעו את העבודה, ובאיזה חומרי ניקוי ישתמשו. בקשו המלצות על שירות דומה שחברת הניקיון ביצעה באזורכם בזמן האחרון, ובדקו את אותן המלצות עם הלקוחות שהחברה סיפקה להם את השירות. דבר נוסף שניתן לבדוק הוא הוותק של החברה: אם החברה עוסקת בתחום שנים רבות מן הסתם היא צברה ניסיון רב ולכן, בוודאות יש לה המלצות קרוב למקום המגורים שלכם. בקשו הצעות מחיר לפחות משלוש חברות ניקיון והשוו את המחירים, אך אל תבחרו את דווקא ההצעה הזולה ביותר, אלא אם כן קבלתם המלצות חמות על אותה חברה.

מה מציעה חברת ניקיון ופוליש לבתים ודירות?

חברת ניקיון דירות ובתים חדשים לפני מעבר נקראות בדרך כלל חברות פוליש וניקיון, שם המושפע מהעובדה שהן נעזרות במכונת פוליש לקרצוף הרצפה. חברות אלו משתמשות בציוד וחומרים המתאימים לשירותי ניקיון דירות חדשות או, ניקיון בתים לאחר שיפוץ. הניסיון, כפי שהזכרנו, הוא פקטור חשוב מאד לביצוע השירות ולכן, שירות ניקיון זהן מצריך מספר עובדים, כשכל אחד מקצועי בתחומו. ישמו לב שיש כאלה המפרסמים את עצמם כנותני שירות פוליש לרצפה בלבד, קוראים לעצמם חברת פוליש ומספקים שירות רק להברקת רצפות. חברת פוליש מקצועית מתעסקת בכל סוגי הרצפות לרבות חידוש פרקט עץ. חברת פוליש וותיקה בוודאי תדע גם לחדש רצפות מסוגים רבים כמו, רצפת שיש רצפה מצוירת, רצפת צפחה טרקוטה ועוד. חברות אלה בדרך כלל מתמחות בהסרת שטיחם מרצפות, וחידוש הרצפה הישנה בעזרת מכונת ליטוש מיוחדת. אחד מהשירותים שהן מציעות הוא פוליש קריסטל, למראה רטוב של רצפת הבית. התהליך אינו מחליק כלל, ואינו משאיר סימנים כשגוררים את הרהיטים. פוליש קריסטל לרצפה מחזיק זמן רב, ומשפר מאד את מראה הבית.

מה בדרך כלל כולל השירות?

השירות כולל ניקוי התריסים והחלונות, חדרים רטובים, ארונות בכל הבית, ניקוי מתגי חשמל שקעים וניגוב אבק ממזגנים, וכמובן קרצוף רצפה עם מכונת פוליש לרצפה. חברת ניקיון בתים ודירות מקצועית תחילה תוציא את החלונות והתריסים ממקומם, ותנקה אותם באזור שאינו קרוב לקירות הבית. תשאב את המסילות עם שואב מקצועי וחזק ולסיום, תנקה את המסגרות עם חומרים מתאימים. ניקוי החדרים הרטובים מחייב שימוש בחומרים שאינם מכילים חומצת מלח, שכן חומר זה פוגע בכלים הסניטרים וגורם לנזק בלתי הפיך. ניקוי ארונות הבית גם כן מצריך זהירות מרבית: ראשית, אין להשתמש במים, מה שלעיתים עושות חברות ניקיון.

השירות כולל ניקוי התריסים והחלונות, חדרים רטובים, ארונות בכל הבית, ניקוי מתגי חשמל שקעים וניגוב אבק ממזגנים, וכמובן קרצוף רצפה עם מכונת פוליש לרצפהצילום: Unsplash

רצוי שניקוי הארונות יעשה כך: תחילה לשאוב את כל הלכלוך והנשורת בעזרת שואב ולאחר מכן, לנגב בעזרת מטלית לחה ולייבש בעזרת נייר סופג. שימוש באצטון או מדלל 21 לניקוי נתזי צבע אינו מתאים לכל ארון, יש ארונות המצופים בצבע הנעשה בתנור וחומרים אלו, יפגעו בצורה קשה בצבע.

גם ניקוי רצפה צריך להתבצע רק על ידי בעל מקצוע. יש סוגים רבים של רצפות וחומר המתאים לרצפה מסוימת יכול להזיק לרצפה מסוג אחר. לדוגמה את רצפת הגרניט פורצלן המלוכלכת מצבע ורובה מנקים עם חומר H.G לגרניט פורצלן, אך שימוש בחומר זה על רצפת שיש גורם לנזק חמור מאד. גם פוליש לרצפה המכיל ווקס אינו מתאים כלל לרצפת קרמיקה, או שיש מכל סוג..

טווח מחירים לניקיון בתים ודירות .

המחירים לניקיון בתים ודירות חדשים או לאחר שיפוץ מחושבים לפי שטח הבית, נשתדל לתת לכם מושג:

ניקיון דירה חדשה או בית 2 חדרים בשטח של 60 מ"ר, יעלה 1250- 1500 שקל, פוליש לרצפה יעלה עוד 200 שקל. ניקיון דירה חדשה או בית 3 חדרים בשטח של 80 מ"ר, יעלה 1450- 1700 שקל, ופוליש לרצפה יוסיף עוד 300 שקל. ניקיון דירות או בתים מרוהטים לאחר שיפוץ או צביעה יוסיפו למחירים הנ"ל עוד כ 250-300 שקל

במקרים שבדירה או בבית יש פרקט במקום ריצוף, העבודה תהיה מורכבת יותר בדרך כלל והתוספת תהיה בת .300-600 שקל

פוליש לרצפה

פוליש לרצפה הוא תחום בפני עצמו כלומר, לא כל חברת ניקיון לבתים מכירה את כל התחום ולא תדע לטפל בכל סוגי המרצפות. חברת פוליש מקצועית ומנוסה, תדע להתאים את הטיפול והחומר הנכון לסוג הרצפה בביתכם. לדוגמה, רק לרצפת שיש יש סוגים רבים והטיפול בכל אחד מהם הוא שונה:, רצפת שיש סינטטי מסוג פרלטו רזינה תטופל בעזרת פוליש קריסטל, ולעומת זאת רצפת שיש מסוג סרפגנטה או כרמה מופיל או קררה תטופלנה באופן אחר. רצפת טראצו למשל, ניתן להבריק גם עם פוליש קריסטל וגם עם פוליש ווקס.

משטחי ספורט המצופים בלינולאום מבצעים קרצוף עם כרית עדינה ביותר ולאחר מכן, מורחים חומר אקרילי המצפה את המשטח ומבריק אותו, ואין סכנת החלקה על השטח. לא מעט אנשים אינם חפצים לרצף מחדש את הבית ובמיוחד, כאשר מדובר ברצפת שיש יקרה. חברת פוליש מקצועית תדע גם לחדש רצפות ישנות ולהחזירן למצבם החדש, בעזרת ליטוש עם מכונה מיוחדת המסירה את השכבה העליונה, ומגלה מרקם חדש של הרצפה. התהליך נעשה עם יהלומי גריסה המיישרים את הגבהים בין הרצפות, פותחים את החריצים בין האריחים וממלאים בדבק שיש, ומחליקים את הרצפה ביהלומים עדינים. לאחר סיום הטיפול הרצפה נראית כמו משטח אחד מוחלק והמראה, כמו לובי בבתי מלון. פוליש לרצפה מכל סוג הוא לרוב פתרון זול, המעניק שדרוג משמעותי למראה הבית.

טווח מחירים לשירותי פוליש לרצפה

פוליש ווקס רגיל לרצפת טראצו יעלה כ-12 שקל למ"ר וזה יכלול קרצוף הרצפה ושטיפה לפני. פוליש קריסטל לרצפת שיש יעלה כ-18 שקל למ"ר וזה כולל הכנה קודמת לניקוי בחומר X-1 . ריצוף לינולאום או משטחי בטון המחיר הוא 15 שקל למ"ר כולל ניקוי מקדים במסיר שומן להכנת השטח. ליטוש שיש ביהלומים לחידוש השיש יעלה בין 75 -110 שקל למ"ר הכולל הברקה קריסטלית בגמר.

הכותב של מאמר זה הוא הבעלים של חברת ניקיון ופוליש מהוותיקות בתחום, וההמלצות נכתבו על מנת למנוע ממכם מפח נפש מיותר