להשקיע בניו יורק הבאה, על שפת הים השחור

בטומי הפכה ליעד החם של משקיעי הנדל"ן במזרח אירופה וזוכה למעמד של כבוד על ידי מגזין "פורבס". מנור אברמוביץ, מנהל המכירות בחברת BGROUP, מספר מדוע העיר מושכת אליה השקעות, גם בימים של אי ודאות

מירית משיח, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיה בניינים
"בטומי מציגה למשקיע הישראלי את החבילה המושלמת: לפי נתוני לשכת התיירות הלאומית, שליש מהתיירים בגאורגיה מבקרים בעיר"צילום: בי גרופ
מירית משיח, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

גאורגיה הופכת לאחד מיעדי התיירות המובילים במזרח אירופה, בזכות גידול של כמעט 100% במספר התיירים תוך שבע שנים, מכ-4.7 מיליון ב-2012, לכ-9 מיליון ב-2019. אחד היעדים החמים במדינה הוא בטומי, המעניקה חוויית תיירות מושלמת על חופי הים השחור ומגוון עצום של אפשרויות לינה, שופינג ובילוי.

מהערים האטרקטיביות להשקעה ב-2020

נתוני התיירות הפכו את העיר למוקד חם למשקיעים בנדל"ן, וב-2019 מגזין "פורבס" אף פרסם רשימה של שש הערים האטרקטיביות להשקעה וכלל את בטומי, בזכות: "מוקדי הנופש והמלונות השוכנים לחוף הים השחור, שהפכו את העיר ליעד חם באירופה. 23,000 היחידות שנבנו בה בשנים 2018 ו-2019 זכו לביקושים גבוהים בקרב משקיעים מכל העולם, בזכות הפוטנציאל התיירותי העצום, הגידול המתמשך במספר התיירים והמדיניות המציעה למשקיעים אפיקי השקעה אטרקטיביים במיוחד". המגזין אף דירג לאחרונה את בטומי כאחת מהערים הבטוחות לתיירים בעידן הקורונה. אל אלה מצטרפת ההבנה שבעתיד הקרוב יעדי החופשות המבוקשים יהיו אלה הזולים והקרובים יותר - דבר שיעניק רוח גבית לגל התיירות המתעצם לעיר.

מנור אברמוביץ, מנהל המכירות של חברת BGROUP, הגדולה והמובילה בשיווק נכסים בעיר למשקיעים ישראלים, מספר: "בטומי מציגה למשקיע הישראלי את החבילה המושלמת: לפי נתוני לשכת התיירות הלאומית, שליש מהתיירים בגאורגיה מבקרים בעיר. הממשלה והרשות המקומית מעוניינות להעצים את ההכנסות מתיירות ולכן עושות הכל כדי למשוך משקיעים שיגדילו באופן משמעותי את מספר יחידות הדיור ויחידות הנופש".

"כל אלה הביאו לגידול שנתי של כ-20% בהיקף העסקאות הזרות במדינה, כאשר תחום הנדל"ן מוביל את ההשקעות. קו הרקיע של בטומי הולך ומתמלא במגדלים שמזכירים את סינגפור וניו יורק, ומחליפים בהדרגה את המבנים הסובייטיים בעיר. נראה שההנהגה המקומית רוצה להפוך אותה למתמודדת ראויה לערים האלה".

הכנסה פסיבית בעידן של אי ודאות

חברת BGROUP היא אחת החברות הישראליות החלוצות בבטומי, ומאז כניסתה לתחום ליוותה 11 פרויקטים, שחלקם כבר אוכלסו, ומאות לקוחות ישראלים שנהנים כבר היום מתשואה.

קרדיט: ביגרופ BGROUP

"הניסיון שצברנו והמחויבות שלנו ללקוחות מאפשרים לנו להעניק להם מעטפת שירותים מלאה, נוחה ונגישה שמתבצעת פה בארץ, ומתחילה בשקיפות מלאה בכל הנוגע לפרויקט, למפרט ולמיקום שלו בעזרת תמונות וסרטונים עדכניים מהשטח, ממשיכה בליווי משפטי מלא, רישום הנכס וחיבור עם חברת ניהול, שתאפשר למשקיע ליהנות מפירות ההשקעה".

"מחירי הרכישה - 30-40 אלף דולר בלבד, כולל ריהוט ואבזור - מסתמנים כאטרקטיביים במיוחד כיום לאור שער הדולר הנמוך. ההשקעה בבטומי מבטיחה הכנסה פסיבית משכירות וגם פוטנציאל השבחה מהותי, גם בתקופה שבה אי הוודאות בנוגע לפרנסה גבוה מאי פעם", מספר אברמוביץ, המעיד כי מחודש מרץ חלה עלייה משמעותית במספר העסקאות שנסגרו בקרב משקיעים ישראלים: "במהלך המשבר האחרון משקיעים רבים משכו את ההשקעות שלהם בבורסה ועתה הם מחפשים מסלולים אטרקטיביים ובטוחים להשקעה. המחירים הנמוכים בבטומי מאפשרים לקנות דירה או יותר בעיר, ולפזר סיכונים באמצעות השקעה במספר אפיקים".

כדי להבין את היקף ההשקעות בעיר, כדאי להכיר את פרויקט7th heaven residence המשווק על ידי החברה. הפרויקט שוכן 30 מטר מהחוף וכולל שני מגדלי יוקרה בני 35 קומות ובהם בריכת שחייה, חדר כושר, מסעדות ובתי קפה. מאז השקתו ב-2018 עלו מחירי הדירות ביותר מ-50%. עתה נותרו בו יחידות מעטות, המשווקות במחיר שמתחיל מ-190 אלף שקל לדירה.

119,000 שקל לדירה מרוהטת ומאובזרת

פרויקט נוסף של החברה הוא Calligraphy towers, הנחשב לדבר החם הבא בבטומי. המתחם כולל שלושה מגדלי פרימיום של 35-45 קומות וממוקם במרכז העיר בסמוך לאצטדיון ולמלונות היוקרה Marriott, Holiday-inn,Crowen-Plaza .

"מחירי הרכישה - 30‏-40 אלף דולר בלבד, כולל ריהוט ואבזור - מסתמנים כאטרקטיביים במיוחד כיום לאור שער הדולר הנמוך"צילום: בי גרופ

במסגרת הפרויקט ייבנה מלון מרשת בינלאומית, הקזינו הגדול והמפואר בעיר, שתי בריכות שחייה, מתחם כושר, מגרשי ספורט, בתי קולנוע ועוד מגוון של מתקני תיירות, פנאי ובידור מפוארים. "מאז השקת הפרויקט לפני חודשים ספורים, מכרנו למעלה מ-200 דירות, ונראה כי למרות הקורונה אנו נשמור על קצב המכירות ואף נגביר אותו. נכון להיום אנו משווקים דירות בפרויקט במחיר פריסייל שמתחיל ב-119,000 שקל, וכולל עבודות גמר, אבזור, ריהוט וציוד מלא של הדירה, תנאים נוחים במיוחד, בהם פריסת תשלומים נוחה ללא ריבית והצמדה ומחויבות של חברת הניהול לספק תשואה שנתית של 8% על ההשקעה". כדי להבין את הפוטנציאל העצום בפרויקט, כדאי לזכור את עליית המחירים בפרויקט 7th heaven.

"חשוב להבין שדווקא בתקופה זו כדאי להשקיע בפרויקט שנמצא בשלבי בניה מוקדמים וליהנות מעליית ערך הנכס ללא הוצאות שוטפות", מסכם אברמוביץ. "ניתן גם להשתמש בנכס כדירת נופש פרטית עם הוצאות שוטפות נמוכות - רק 18 דולר לחודש".

שקיפות היא שם המשחק

אברמוביץ מעניק שלושה טיפים למשקיעים ישראלים הבוחנים השקעה בבטומי:

1. חשוב להבין את המיקום המדויק של הפרויקט ואת סביבתו, יש פרויקטים במרחק 100 מטר מהחוף שלא ייהנו מנוף הים בגלל בנייה עתידית, ופרויקטים על חוף הים אשר ממוקמים ליד שדה תעופה.

2. לוודא שהחברה המשווקת יכולה להוכיח ניסיון מגוון ומעמיק בעיר ולחבר אתכם למשקיעים מרוצים שלה.

3. ודאו כי החברה מחזיקה נציגות בעיר, מלווה אתכם בכל התהליך, לרבות הסוגיות המשפטיות, רישום הנכס בטאבו, ומחברת אתכם לחברות ניהול.

למידע נוסף על השקעות באירופה לחצו כאן
לפרטים נוספים חייגו *2806