רואי חשבון למיסוי אמריקאי: תכנון מס בינלאומי תחת קורת גג אחת

אחד האתגרים העיקריים של חברה הפועלת בשוק העולמי ובארה"ב בפרט, הוא נושא המיסוי – תכנון, התאמה ודיווח נכון של המס. כדי להימנע מתשלום סכומים גבוהים במיסוי מיותר, חשוב להיעזר ברואי חשבון למיסוי אמריקאי, אשר מכירים את החוק היטב

גליה היפש וניבה שור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרד רואי חשבון
רואי חשבון למיסוי אמריקאי: תכנון מס בינלאומי תחת קורת גג אחתצילום: Shutterstock - pogonici
גליה היפש וניבה שור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

ישראלים המקיימים פעילות עסקית בארה"ב מחויבים בתשלום מיסים, גם מי שמשקיע בנדל"ן, קמעונאים וסיטונאים. רבים שביצעו רילוקיישן לא ארוך מישראל לתפוח הגדול, למשל, גילו שנחשפו לכפל ביטוח לאומי בשתי המדינות בסכומי כסף גבוהים. על מנת לחסוך בהוצאות מסוג זה כדאי להתייעץ ברואי חשבון למיסוי אמריקאי שיודעים דבר או שניים על החוקים הנוקשים שנהוגים בארה"ב, בהם רו"ח אבולעפיה אביטל את שרנסקי ושות', GPL – TAX & ACCOUNTING ורו"ח אלי יעקבי.

nullמשרד רואי חשבון אבולעפיה אביטל את שרנסקי ושות'

אנשי עסקים ישראלים רבים שמחזיקים בנכסים או פעילות עסקית הן בישראל והן בארה"ב, פונים לרואה חשבון ישראלי שיטפל בעסקיהם כאן בישראל, ולרואה חשבון אמריקאי, בריטי או צרפתי שיטפל בנכסיהם באותן מדינות. הם מגישים דו"חות מס בכל המדינות בהן הם פעילים ולכאורה – הכל בסדר. אבל זה רק לכאורה. הם מאמינים שהם שומרים על החוק, אך הם לא יודעים שאם אין שיתוף ותכנון מסודר בין רואי החשבון של שתי המדינות – הם יכולים למצוא את עצמם משלמים סכומי עתק במיסוי מיותר, שנובע מחוקי המס השונים בין המדינות ולעיתים כפי שאנחנו שומעים בחדשות אפילו להסתבך בפלילים.

כאן בא לידי ביטוי היתרון העצום של ההתמחות במיסוי בינלאומי של משרד רואי החשבון אבולעפיה, אביטל את שרנסקי ושות': המשרד הוא בין הבודדים בארץ שמעסיק רואי חשבון המוסמכים גם בישראל וגם בארה"ב, אנגליה וצרפת – כולם עובדים בסיעור מוחות משותף וחולקים את הניסיון העשיר שצברו בשוק הישראלי והבינלאומי. "לנו יש יכולת לתכנן תחת קורת גג אחת את מסלול המיסוי הן בצד הישראלי והן בצד האמריקאי. אנחנו מבינים ומכירים את אתגרי המיסוי שעומדים בפני הלקוחות שלנו: משקיעי נדל"ן בארה"ב, ישראלים ששוקלים הצעת רילוקיישן, חברות ישראליות שמעוניינות לפתוח סניף בארה"ב ויכולים להציע להם פתרון אמיתי וכולל שמותאם להם ספציפית", מסביר רו"ח יואב אבולעפיה, שותף מנהל במשרד.

רו"ח יואב אבולעפיה ורו"ח אמריקאי לארי שטרן ועידת העסקים ישראל ארה"בקרדיט: Meda Conferences

משרד אבולעפיה אביטל את שרנסקי ושות’, בהובלת 14 שותפים, הינו משרד רואי חשבון ותיק ומוביל בארץ, עם נוכחות בינלאומית. 90 עובדיו פועלים בשלושה סניפים: ירושלים, תל אביב וניו יורק. בנוסף למיסוי אמריקאי, הוא עוסק גם במיסוי בריטי וצרפתי. "כל ישראלי שיש לו פעילות כלכלית בשני מוקדים יכול להגיע אלינו ולקבל את כל השירות פה במשרדנו עבור שתי המדינות, אנחנו אלה שמסוגלים לראות את התמונה הכוללת של הלקוח." מסביר רו"ח יואב אבולעפיה.

תכנון מס לאנשי הייטק ברילוקיישן

לארי שטרן רו"ח (אמריקאי) שותף במשרד מסביר: "כל איש הייטק שעושה רילוקיישן חולם על שיפור במצבו הכלכלי, אבל הכרחי שתכנון הרילוקיישן ייעשה בצורה נכונה, אחרת ייצא שכרו בהפסדו. אם יש לו למשל, אופציות או מניות מהמעסיק, בארה"ב המיסוי עליהן גבוה יותר וכולל מס מדינה שעליו אין קיזוז עם ישראל. המיסוי גם תלוי במספר הימים שהאדם שהה במדינה אחרת. במקרה מסוים חסכנו לאיש הייטק 50 אלף דולר מיסוי על מניותיו בזכות חישוב נכון של הימים בהם שהה בארה"ב. בנוסף, אדם שעובר לרילוקיישן לתקופה קצרה חשוף לכפל ביטוח לאומי בין ישראל לארה"ב ללא אפשרות קיזוז, כאשר מדובר לעתים בסכומים משמעותיים, אנשים לא יודעים אבל יש אפשרויות לחסוך המון כסף דרך למשל ביצוע ניתוק תושבות לתקופה מסוימת. רגע לפני הרילוקיישן – כדאי מאוד לבוא להתייעץ".

משקיעי נדל"ן ישראלים בארה"ב

"אנחנו מלווים ישראלים רבים שיש להם סכום כסף להשקעה ורוצים להשקיע בנדל"ן אמריקאי שהוא נכס מניב מצוין", מסביר רו"ח יואב אבולעפיה. "אך השקעת נדל"ן בארה"ב מתנהלת אחרת מאשר בישראל. לקבלן המקומי בארה"ב יש תפקיד מרכזי בתהליך משום שהוא זה שמחזיק בהלוואות המינוף מהמדינה (רק תושב אמריקאי יכול לקבל מימון מקומי). כשלקוח מגיע אלינו אנחנו בוחנים את מסלול ההשקעה לרבות חשיפות המס הישראלי והאמריקאי, מבנה מיסוי הנכון להשקיע את הכסף ועל שם מי תירשם ההשקעה. כמו כן, בנוסך הצוות שלנו בסניף ניו יורק משמש כגוף המפקח העוקב באופן מפורט אחר צפי ההשקעה והתנהלות הקבלן המחזיק בכסף. אנו בוחנים את התקדמותו, בודקים את הדו"חות הכספיים מדי רבעון ומזהירים ממכשולים במהלך הדרך.

משרד רו"ח אבולעפיה אביטל את שרנסקי ושות'צילום: נוה בן שמואל

מיסוי בינלאומי – מלאכת מחשבת

"מיסוי בינלאומי הוא מלאכת מחשבת", אומר רו"ח (אמריקאי ישראלי) רון זלבן, שותף במשרד. "האתגר והתשוקה שלנו הוא למצוא את מסלול התכנון הנכון ביותר עבור כל לקוח ולשמור עליו מחשיפות מס ונפילה בהמשך. הרשויות לא דורשות תיאום מס בין המדינות, אך החוקים השונים הם משמעותיים. אם מישהו מושך פיצויים מעבודה בישראל – הוא פטור ממס, בארה"ב הוא חייב במס – אז חייבים לבדוק קודם את כל המשמעויות. תכנון יציאה לפנסיה, למשל, הוא שונה לגמרי עבור תושב אמריקאי שהוא גם אזרח ישראלי לבין אזרח ישראלי רגיל. מילת המפתח היא תיאום מראש".

משרד רואי חשבון אבולעפיה אביטל את שרנסקי ושות'
סניף ירושלים: כנפי נשרים 15 ירושלים
טלפון: 02-651-5155
סניף תל אביב: ריבל 7 תל אביב
טלפון: 03-5370080
סניף ניו יורק: 347 Fifth Avenue NY, NY
טלפון: 1-888-372-7299
לאתר המשרד >>>

----------------------------------------------

GPL – TAX & ACCOUNTINGnull

כל עסק או אדם פרטי בארץ ובעולם מחויבים בתשלומי מס. סביב נושא המיסוי ישנו עולם שלם, צבעוני ומרתק, המהווה חלק בלתי נפרד מההתפתחות והצמיחה העסקית של חברה. תחום המיסוי נושק לרבדים נוספים בעולמה של החברה ועשוי להשפיע באופן חסר תקדים על הצלחתה העסקית, במיוחד אם מדובר על עסק או חברה המשתייכים לשתי המדינות – ישראל וארה"ב.

חברת GPL TAX & ACCOUNTING שהוקמה על-ידי שחר פלינר ואפרת בר-כספי, מספקת כבר מעל לעשור שירותי מס גלובליים לישראלים ולאמריקאים שרוצים לצאת לארה"ב או לחזור ולפעול בארץ. "שנינו באים מהרקע העסקי וכאשר הקמנו את החברה רצינו לתת פתרון שישרת את השוק הישראלי בארה"ב בעברית, דרך עיניים עסקיות שמסתכלות קדימה ולא רק דרך עיניו של רואה חשבון מסורתי", מספר שחר.

חברת GPL היא פירמת ראיית חשבון המתמחה בכל נושא המיסוי האמריקאי והישראלי, אך מעל הכל היא חברת ייעוץ מס שצועדת לצד הלקוח עם הפנים קדימה. "הגישה המרכזית שמובילה אותנו היא הגישה ההוליסטית ששמה את הלקוח במרכז", מרחיב שחר, "החברה מהווה פלטפורמה לבעלי עסקים שמטפלת במיסוי והנהלת חשבונות יחד, החל משלב התכנון, דרך ליווי מקצועי לאורך שנים".

שחר פלינר צילום: תומר פיינבורג

ייעוץ מס חובק עולם

לחברה 4 מרכזים ברחבי העולם: ברעננה, בסיאטל, בעמק הסיליקון של סן-פרנסיסקו ובסרילנקה. שחר מנהל את החברה מארה"ב ועל ניהול הצד הישראלי אמון יוסי אזולאי, שהצטרף לחברה כשותף לפני כשנתיים. יחד הם מובילים צוות עובדים מקצועי ומיומן המונה לא פחות מ-45 עובדים – רואי חשבון אמריקאים, סוכני ייצוג מול רשויות המס, חשבי שכר ומנהלי כספים.

"כל אנשי הצוות שלנו הם אנשי מס ויועצי מס בכירים המתמחים בכל תחום המיסוי ובייעוץ עסקי מיסויי. אלו אנשים שיודעים לקחת חברות, לנהל עבורן את כל נושא המיסוי ולהוות תמיכה מבחוץ למחלקה הפיננסית של החברה בנושא המיסוי", מסביר שחר ומוסיף, "לחברה התמחות מיוחדת בחוקי המס הייחודיים של מדינת קליפורניה, החשובה במיוחד לחברות בתחום הטכנולוגי".

טיפול הוליסטי בלקוחות שצועדים קדימה

"אנחנו מטפלים בלקוחות פרטיים ועסקים שעובדים ומשקיעים בארה"ב", מסביר יוסי, "שכיר בחברה שעושה רילוקיישן, סטרטאפ שמתרחב לחו"ל, חברות טכנולוגיות, משקיעי נדל"ן ועוד. המאפיין המרכזי של הלקוחות שלנו הוא שהם דינאמיים ובעלי התפתחות עסקית שמתקדמת קדימה".

ושחר מפרט, "שכירים בחברות גלובליות שעושים רילוקיישן מעדיפים לעבוד איתנו, גם אם החברה מספקת להם פתרונות עם חברות שמכינות דיווחי מס, בגלל שאנחנו נותנים להם ייעוץ מס הוליסטי שאיננו ממוקד רק במקום העבודה שלהם, אלא גם בכל המכלול שמקיף אותם, כמו בני זוג וכל יתר הנכסים הפיננסיים שברשותם".

יוסי אזולאיצילום: תומר פיינבורג

יצירת גשר אל העולם החדש

שחר מדגיש את התהליך המקיף שעובר כל לקוח, "בתחילה אנו חושפים את הלקוח למערכת המיסוי בארה"ב ועורכים שיחת ייעוץ ראשונית. לאחר מכן נערך תכנון על המעבר ועל שנת המס הראשונה, המהווה שנה קריטית, תוך התאמה אישית לצרכי הלקוח ולמצבו הפיננסי והמשפחתי.

"דוגמה טובה לכך הוא לקוח פרטי שמכר את חברת הסטרטאפ שלו ועבר מישראל לארה"ב. הודות לתכנון מס מקדים שכלל מכירת המניות בישראל בדיוק ביום שבו ביצע את המעבר, נחסכו ללקוח מיליונים.

"אנו יוצרים גשר בין המקום שבו מתחילים והמקום שאליו אנחנו רוצים להגיע, תוך הבנה של השילוב בין מערכות המס הישראלית והאמריקאית", מסביר שחר. "לאחר תכנון השלבים הראשוניים אנו פונים קדימה ומייעצים כיצד נכון יהיה לפעול בתחום המיסוי בכל הקשור ליצירת שותפויות, השקעה במניות, ייצור מבנים לגליים, השקעות בנכסים וכדומה.

"הייחודיות שלנו היא שיש לנו מחלקת ניהול חשבונות פנימית לחברות שאנחנו נותנים להן שירותי מס. את המחלקה מנהלת מישראל אביבית דוידסון – רואת חשבון בעלת רקע מקצועי נרחב בטכנולוגיה וסטרטאפים. החשבים ומנהלי החשבונות שלנו מדברים עברית, מכירים את השיטה בשתי המדינות ועוזרים לחברות בניהול עובדים בארה"ב, לרבות כל נושא המשכורות והתאמת התנאים הסוציאליים. בישראל אנו יודעים לספק גישה למומחים ועבודה על תיאום הספרים מול הגורמים הישראלים".

"בשביל להבין איך להשפיע ולתכנן את המס חייבים להבין את העולם העסקי שבו מתנהלים. תהליך זה יכול להתבצע רק על-ידי אנשי מקצוע מיומנים, אבל בעיקר על ידי אנשי אמון, מאחר ואנו מקיפים את הלקוח ומלווים אותו בכל הרבדים של חייו לאורך תקופה מאוד ארוכה", הם מסכמים. "אנחנו מאמינים ש-GPL היא חלק מהעולם החדש שנותן ללקוחות מענה מכל מקום ומייצגת את הפן הטכנולוגי, יזמי וחדשני בעולמות המס והחשבונאות, שיוצר משהו חדש ומעניין לנו וללקוחות שלנו".

GPL – TAX & ACCOUNTING
מעבר לאתר >>

------------------------------------------

nullמשרד רואה חשבון אלי יעקבי

בכל מדינה ישנם חוקים המחייבים את האזרחים בתשלום מיסים מסוגים שונים. כאשר אדם מחזיק באזרחות כפולה או מקיים את עסקיו במדינה זרה, הוא מחויב בתשלום מיסים בכל אחת ממדינות אלו. ארה"ב היא אחת המדינות הגדולות עמה מתקיימים קשרי מסחר על-ידי אזרחים ישראלים ולא מעט ישראלים מחזיקים באזרחות כפולה - ישראלית ואמריקאית. לכל אלו יש משמעות כספית בכל הנוגע להתנהלות מול רשויות המס בשתי המדינות.

רו"ח אלי יעקבי הוא רו"ח מומחה בדיני המס האמריקאי והישראלי גם יחד, המייצג ישראלים ואמריקאים מול רשויות המס בשתי המדינות. רו"ח יעקבי הוא בוגר תואר שני בחשבונאות ומינהל-עסקים של ביה"ס היוקרתי למנה"ס באוניברסיטתBaruch College ולאחר שסיים את לימודיו בהצטיינות התמחה בייצוג עסקים קטנים ובינוניים בתפוח-הגדול והפך לחבר לשכת רואי-החשבון האמריקנית, המחזיק, בין היתר, ברישיון ממועצת רואי-החשבון במדינת ניו-יורק. כחבר באגודות יוקרתיות אלו ובלשכת רואי החשבון הישראלית, רו"ח יעקבי מחויב לסטנדרטים גבוהים הכוללים שמירה על ידע עדכני בכל הנוגע לתחום המיסוי האמריקאי והישראלי.

ייצוג אזרחים מול רשויות המס האמריקאיות והישראליות

לקוחותיו של רו"ח יעקבי הם ישראלים בעלי עסקים ומשקיעים בארה"ב ואזרחים ישראלים המחזיקים באזרחות אמריקאית. "אני מייצג קמעונאים, סיטונאים, אנשים שמשקיעים בנדל"ן אמריקאי ועוד. אני מטפל בכל הנהלת החשבונות שלהם, לרבות הגשת דוחות וייצוג מול רשויות המס האמריקאיות. למעשה, דוחות המס האישיים צריכים לכלול גם את הפעילות הישראלית של אזרחי ארה"ב", מסביר יעקבי.

"חלק מרכזי מהעבודה שלי הוא בייצוג אזרחים בעלי אזרחות כפולה – שכירים ועצמאים בעלי עסקים קטנים ובינוניים: פסיכולוגים, ארכיטקטים, שחקנים, בעלי חנויות ועוד. כאזרחים אמריקאים חלה עליהם חובה לדווח על הכנסותיהם מכל העולם".

"כל אזרח אמריקאי חייב ליווי מקצועי של רו"ח מומחה למיסוי אמריקאי"צילום: shutterstock

הכרות מעמיקה עם החוק האמריקאי

חוק המיסוי האמריקאי הוא מסועף וכולל בתוכו תקנות שונות. בין היתר, ישנן הקלות מס בתחומים מסוימים ולא באחרים. רו"ח יעקבי מסביר: "יש הרבה עבודה מקצועית בכל הנוגע לניתוח הדוחות הישראלים בהקשר לחוק האמריקאי. לדוגמה, הכנסות מעבודה יצרנית מאפשרות פטור מסוים ממס.

"לגבי מס הכנסה ישנה אמנה למניעת מיסי כפל, כך שלישראל יש זכות ראשונית למיסוי עבור הכנסה שנוצרה בארץ. עם זאת, אין אמנת כפל מיסוי על תשלומי ביטוח-לאומי ולכן יש חובה לשלם בט"ל אמריקאי. דוגמה נוספת קיימת בתחום הדירות שבו יש בישראל פטור ממס על רווח מהשכרת דירה או ממס שבח על מכירת דירה ראשונה, אך מאחר ובארה"ב לא קיימים הפטורים האלו יש לשלם בעבורם מס".

הזרוע הארוכה של רשויות המס האמריקאיות נמצאת גם כאן בישראל, כך שלמעשה כיום אין מנוס מהקפדה יתרה על כל נושא המיסוי האמריקאי. "בימינו, בעקבות הדיגיטציה יש חילופי מידע בין רשויות המס של שתי המדינות והמידע הבנקאי עובר", מסביר יעקבי. "כל אלו הם הוכחה לכך שכל אזרח אמריקאי חייב ליווי מקצועי של רו"ח מומחה למיסוי אמריקאי".

מענה מקצועי כולל במקום אחד

ההתמודדות מול רשויות המס האמריקאיות עלולה להיות מסובכת ומאיימת, בעיקר עבור כל אותם שכירים מן השורה ובעלי עסקים קטנים ובינוניים. במשרדו של רו"ח אלי יעקבי תוכלו למצוא פתרון כולל לכל אלו, המלווה ביחס אישי ובשירות מקצועי מהמעלה הראשונה, המאפשר קשר עם רשויות המס בשתי המדינות. "השכלתי הנרחבת בדיני המיסים של שתי המדינות מאפשרת לי למצוא פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיי ולתת מענה כולל ומקצועי כרו"ח מייצג בשתי המדינות", הוא מפרט.

לכל אלו מצטרפת גם יכולתו הגבוהה של רו"ח יעקבי בכל הקשור לניסוח מסמכים מקצועיים בשתי השפות. יכולת זו מאפשרת לו להאיר באור חיובי את הלקוח ולעיתים אף להשפיע על החלטות חשובות בעניינו. למשל, במקרה של לקוחה המנהלת בארה"ב משפט אזרחי אגרסיבי, שבו מכתבו לשופט המסביר את מצבה הכספי סייע לה במשפט.

משרד רואה חשבון אלי יעקבי
כתובת: רח' לח"י 32, ירושלים
טלפון: 02-9978460, 050-6409729
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
לחשבון הפייסבוק >>