מערכות עזר לעורכי דין: התוכנות שיעשו לכם סדר בתהליך העבודה

בכדי להקל על תהליכי העבודה, פותחו תוכנות עזר ומערכות חכמות המאפשרות איתור מידע משפטי דרוש, הטמעתו במסמך במהלך הכתיבה והתממשקות עם מערכות בתי המשפט. להלן מספר תוכנות עזר מתקדמות עבור עורכי דין

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פסלי ראש
מערכות עזר לעורכי דין: התוכנות שיעשו לכם סדר בתהליך העבודהצילום: Unsplash
דניאל דותן
תוכן שיווקי

עורכי דין נדרשים לעבודת כתיבה רבה ואינטנסיבית בעת הכנת חוזים ללקוחות, תצהירים משפטיים, מאמרים ועוד, תוך התייחסות לחוקים ותקנות ובמרבית המקרים אף ציטוטם.

מתוך הבנה זו, פותחו בשנים האחרונות מערכות עזר רבות ייעודיות לעורכי דין, ברובן מונחות אוטומציה, המסייעות להם בעבודתם השוטפת ובפעולות המונוטוניות. מערכות עזר לעורכי דין כוללות תוכנות להשלמת טקסטים מובנים והטמעה אוטומטית של חוקים ותקנות בהתאם לקונספט המסמך, תוכנות לצירוף חכם של נספחים מתאימים לחוזים, תוכנות לניהול זמן, יומנים ופגישות, ואף לחישוב גובה פיצויים רלוונטי בהתאם לפסקי דין קודמים.

מערכות עזר ייעודיות, הופכות את עבודתו של עורך דין ליעילה ופשוטה יותר. בכתבה הבאה תכירו את: נזיקיסט, קליגל, היכל המשפט, Assist-Ant ו - מאגר Lawcated, כמה ממערכות העזר היעילות עבור עורכי דין.

נזיקיסט: תוכנה מכפילת כוח בתביעות נזיקין

אחד האתגרים הגדולים בתביעת נזיקין הוא היכולת לשקלל מכלול הפרמטרים המרכיבים אותה לכדי סכום כספי לפיצוי התובע. כך למשל - גיל התובע, תחום העיסוק שלו, אופי וטיב הפגיעה, האיבר שנפגע, שיעורי הנכות – כולם עשויים להשפיע על גובה הסכום שיפסק לטובתו. אין חולק על כך שמדובר בתחשיב מורכב, אך יתרה מכך על מנת למקסם את גובה הפיצוי, עורך הדין יכול להיעזר בפסיקות מהעבר שנוגעות לתביעות דומות. הפועל היוצא מכך הוא שעות ארוכות של חישובים מסובכים לצד איתור פסקי דין הנוגעים למקרים דומים מהעבר והתאמה שלהם למקרה התביעה הנדון.

קרדיט: תוכנת נזיקיסט

תוכנת נזיקיסט עונה בדיוק על הצורך הזה. מנויי התוכנה מקבלים גישה למגוון רחב של כלי עבודה, כדוגמת מחשבונים משפטיים, בהם: מחשבוני ניכויי המל"ל (המוסד לביטוח לאומי), מחשבוני שיערוך והצמדות, מחשבוני נזק ממוני ושאינו ממוני, מחשבוני רשלנות רפואית ועוד וגישה לאינספור פסקי דין.

"מלבד מגוון המחשבונים, על מנת למצוא פסקי דין, ניתן בעזרת התוכנה להזין מילות חיפוש למנוע חיפוש מתקדם. עורך הדין יקבל מספר תוצאות אותן יוכל להמשיך ולצמצם עד שימצאו פסקי הדין הרלוונטיים ביותר לתביעה בה הוא מטפל", מסבירים ד"ר תמיר לוי ועו"ד יעל מיליקובסקי-לוי, שפיתחו את כלי העבודה בשיתוף "המרכז לאקטואריה משפטית".

עו"ד יעל מליקובסקיצילום: נזיקיסט

"התוכנה מאפשרת קבלת תוצאות מדויקות ומהירות ובכך חוסכת זמן ביעילות רבה. התוצאות מתקבלות בפורמט של טבלה, בה מפורטים בעמודות השונות נסיבות התאונה, שיעור הנכות, ראשי הנזק ועוד. כשיש בידי עורך הדין את הנתונים, התוכנה תעשה הצלבה בין המחשבונים המשפטיים וטבלאות הפסיקה ותמיין את התוצאות לפי סכום הפיצוי הגבוה ביותר".

חשוב להדגיש כי התוכנה נותנת פתרון לכל תחומי המשפט, באופן שהיא כוללת מאגר פסיקה מכל תחומי המשפט, לצד פתרונות ייעודיים לתחום הנזיקין.

חברת נזיקיסט הוקמה על-ידי ד"ר תמיר לוי, אקטואר ומומחה למימון ובת זוגו ושותפתו עו"ד יעל מיליקובסקי-לוי, העוסקת במגוון תחומים, ובהם: ביטוח, נזיקין וייפוי כח מתמשך, כשהחליטו לשלב בין תחומי המומחיות שלהם ולייצר פתרון חישובי לתביעות נזיקין. בראשית הדרך פיתחה החברה מחשבונים משוכללים, אך ככל שהעמיקו באיפיון של התוכנה הבינו השניים שיש חישובים שנותרים ללא מענה מספק. כך למשל, תביעה שבה יש שלושה צדדים: תובע, נתבע (חברת הביטוח) וביטוח לאומי. "ככלל, במקרים כגון אלה התובע פונה לביטוח לאומי לקבל קצבת נכות, לאחר מכן ממשיך בתביעה מול חברת הביטוח, אשר תשלם על פי תנאי הפוליסה. אלא שאז חברת הביטוח יכולה לדרוש לקזז מסכום הפיצוי את הסכום שקיבל התובע מהביטוח הלאומי. "השילוב הייחודי שבין המחשבונים והמאגר המשפטי שבתוכנה יאפשר לעורך הדין לנהל את התיק כך שהטיעונים שיעלה יסייעו בידו להשיג תוצאה מיטבית - למקסם את גובה הפיצוי ו/או להקטין את סכום הקיזוז", מסבירים השניים.

ד"ר תמיר לויצילום: תומר שלום

"דוגמה נוספת, תביעה של קטין ששבר את ידו בנסיבות מסוימות. עורך הדין צפוי להתמודד, בין השאר עם סוגיית החבות; אומדן של שיעור הנכות שיקבעו לו; להבין מה שווי התיק ולבסס אותו כך שהקטין יזכה לפיצוי כספי הולם. באמצעות התוכנה, עורך הדין נחשף לפסקי דין בהם נפסקו פיצויים בגין ראשי נזק נדירים כדוגמת - שיעורים פרטיים לקטין, שבשל הפגיעה נעדר מהלימודים. לולא השימוש בתוכנה, ספק אם עורך הדין היה מאתר את פסק הדין הספציפי, ואם כן זה בוודאי היה כרוך בשעות עבודה רבות.

"נזיקיסט נותנת פתרון לפן החישובי והפסיקתי של תביעות נזיקין, אך לא פחות חשוב מכך היא נותנת מעטפת רחבה של שירותים נוספים שבאמצעותם עורך הדין יכול לבסס את הטיעונים שלו בהצלחה יתרה. אחד הגורמים המשפיעים ביותר בתביעת נזיקין הוא שיעור הנכות. לפיכך, פותח בתוכנה מאגר סטטיסטי של מומחים רפואיים שבעזרתו המשתמש יכול להקיש איזה מן המומחים יוכל לשרת אותו טוב יותר בתביעה בכל הנוגע לחוות דעת רפואית.

"נזיקיסט מספקת למשתמשים גם קורסים און-ליין שברכישתם ניתנת להם גישה לסרטוני וידאו התומכים ומעשירים את הידע המקצועי שלהם. לצד התוכנה ניתנת האפשרות לרכוש שירותי כתיבת חוות דעת אקטואריות וכלכליות. התוכנה מספקת פתרון מקיף ומכפיל כח בתביעות נזיקין, ולא פחות חשוב מזה יעיל וחסכוני בזמן", מסכמים השניים.

נזיקיסט
כתובת: הנגר 24, הוד השרון
טלפון: 03-5472447
לאתר של נזיקיסט >>>
לאתר של עו"ד יעל מיליקובסקי-לוי ייפוי כח מתמשך >>>
לאתר של המרכז לאקטואריה משפטית >>>

--------------------

תוכנת קליגל

עורכי דין משקיעים שעות עבודה רבות בהכנת מסמכים להגשה, למשלוח לצדדים שכנגד או להעברה ללקוחות, והדרישה לתוכנות לייצור והכנה של מסמכים במצבים כאלו נולדה מתוך השוק עצמו. תוכנת קליגל (Cligal) פותחה על ידי עו"ד דור גולדינר, מהנדס חשמל ועורך דין, כדי להקל על העבודה השוטפת על מסמכים על-ידי ביצוע פעולות שונות באופן אוטומטי וממוחשב.

מהי תוכנת קליגל?

"קליגל היא תוכנת מחשב שמסייעת להכנת מסמכים להליכים משפטיים" אומר עו"ד דור גולדינר, "היא מאפשרת הכנה קלה ונוחה של כתבי טענות עם נספחים ותיקי מוצגים, הכנת מסמכים לצורך העלאה למערכת "נט המשפט", השחרה והסתרה של מידע רגיש, משלוח מסמכים לחתימה, מחולל מסמכים לפי תבניות משרדיות, וכן כלים נוספים לעבודה על מסמכים – איחוד, פיצול, כיווץ, סידור, סימון ומספור של מסמכי PDF וסוגים נוספים (Word, EML TIF, HTML, JPG MSG,Excel, Power point ועוד).

כיצד התוכנה מסייעת לעורכי דין בנושא הנספחים?

"קליגל עובדת כך שהדבר היחיד שהמשתמש צריך לעשות הוא לצרף את המסמכים שהוא רוצה להגיש ולסדר אותם לפי הסדר. התכנה יכולה להשלים את תיאור המסמכים מכתב הטענות עצמו, משמות הקבצים שצורפו, או בהזנה ידנית של המשתמש.

"המשתמשים גם יכולים ליצור תתי נספחים, לבחור עמודים ספציפיים מכל מסמך, ולהפעיל על המסמכים את הפונקציות הנוספות שקיימות בתכנה (השחרה, עריכה וכו'). לאחר שהמשתמש מסיים את העבודה התכנה מכינה עבורו את המסמכים להגשה – כולל תוכן עניינים, עמודי שער, תפריט ניווט מהיר, מספור, סימון ועוד.

מערכת קליגלצילום: באדיבות קליגל

"המודול של הנספחים כולל גם אפשרויות לחלוקה לכרכים לפי מגה-ביית או מספר עמודים, שמירה וטעינה של פרויקטים, וכן תבניות ואפשרויות צורניות שונות (כאשר ברירות המחדל מוגדרות לפי ההנחיות של נשיאת בית המשפט העליון ומנהל בתי המשפט)".

מהם יתרונות ההשחרה הממוחשבת בתוכנה?

"בקליגל עורכי הדין יכולים להסתיר מידע רגיש במסמכים מבלי שיהיה חשש שהצד שכנגד או גורם אחר ייחשף אליו. ישנם כלים אחרים שמאפשרים הוספת שכבות על גבי מסמכי PDF, אבל ניתן להסיר אותם כמו שניתן להוסיף אותם, ואז המידע החסוי עשוי להיחשף. בפועל עורכי דין רבים משחירים מידע רגיש באמצעות הדפסה וסריקה וזו פעולה בזבזנית שכדאי למנוע".

מהם הפיצ'רים והפיתוחים הנוספים בתוכנת קליגל?

"יש בתוכנה מגוון פיצ'רים שמאפשרים עבודה נוחה ויעילה עם מסמכים – איחוד, פיצול, סיבוב, כיווץ, סימון, מספור ועוד. בנוסף יש אפשרות להפיק טפסים והסכמים לפי תבניות אישיות. בקרוב גם נוסיף מאגר טפסים דיגיטלי שיאפשר מילוי טפסים מבלי להורידם מהאתר של משרד המשפטים.

"בעקבות המעבר לעבודה מהבית שהחל לאחרונה התחלנו לפתח מודול שיאפשר משלוח מסמכים לחתימה דיגיטלית על-ידי לקוחות, כך שהמשתמשים בתכנה יוכלו לטעון מסמכים, לסמן למשתמשים על גבי המסמך איפה עליהם לחתום, ואז לשלוח להם קישור למסמך עם סיסמה, לצורך הוספת חתימה דיגיטלית מהמחשב או מהמכשיר הסלולרי".

אילו משרדים עובדים איתכם כיום?

"התוכנה מתאימה בעיקר לעורכי דין העוסקים בליטיגציה אזרחית, וכן לחברות רואה חשבון וייעוץ כלכלי שעוסקות בהכנת מסמכים להליכים משפטיים. כיום יש לנו 2500 משתמשים בתוכנה כולל הרוב המוחלט של משרדי עורכי הדין הגדולים בישראל. אנו מספקים תמיכה טכנית מלאה בזמינות מרבית כשאני מטפל בכל הקריאות באופן אישי, אם כי אני שמח לציין שכמעט אין פניות לתמיכה, כיוון שהתכנה מתעדכנת ומתייעלת באופן שוטף על מנת לאפשר עבודה קלה, נוחה וללא תקלות.

צילום: קליגל

"משרדי עורכי הדין הגדולים עובדים עם תוכנת ניהול לקוחות המאחסנת את כל המסמכים במערכת סגורה. אנחנו פיתחנו ממשקים להתחברות לתוכנות הפופולריות לעורכי דין ('משפטית' , 'iManage', 'קומיט' ו'עודכנית'), והם מאפשרים למשתמשים ליהנות מכל היתרונות.

תוכנת קליגל לעורכי דין
לאתר של קליגל >>>
למייל >>>

------------------------------------------

מערכת "היכל המשפט"

מערכת "היכל המשפט" היא מערכת ממוחשבת ומתקדמת, ייעודית לעורכי דין. המערכת פותחה בהוצאת עו"ד משה טרם בע"מ, הפועלת בתחום פיתוח תוכנות לעורכי דין מאז 1991, החל עם פיתוח "המשערכת" כתוכנה לחישובים משפטיים מכל הסוגים, שהגדירה סטנדרטים חדשים לביצוע והגשה של חישובים משפטיים, ועד ל "היכל המשפט" שיעדיה הם מתן כלי לניהול ובקרה של כלל הפעולות המבוצעות במשרדי עורכי דין, עבודה מול מערכות ממוחשבות ברשויות ובבתי המשפט ועוד ועוד. המערכת מתעדכנת באופן תדיר בכלל החידושים הטכנולוגיים והדיגיטליים הקיימים.

מה ניתן לבצע דרך מערכת "היכל המשפט"?

"המערכת הייעודית למשרדי עורכי דין מאפשרת לבצע את כל הפעולות הנדרשות בשגרה: ניהול לקוחות ותיקים, ניהול משימות, ניהול מסרים, ניהול זמן, ניהול מסמכים מתקדם (משרד ללא נייר) כולל תיוקים וסריקות, צירוף מסמכים, הנהלת חשבונות. חתימה דיגיטלית וניהול חיובים במספר שיטות ועוד", אומר עו"ד משה טרם, בעלי הוצאת עו"ד משה טרם בע"מ ומפתח המערכת.

מול אילו מערכות חיצוניות המערכת עובדת בכדי לייעל ולהקל את עבודתם של עורכי הדין?

"מערכת היכל המשפט מתממשקת עם מערכת התיקים ב'נט המשפט' ומאפשרת ניהול וקישוריות עם בתי המשפט, ועם מערכת רשות האכיפה "נט הוצלפ" לעבודה ישירה מול הרשות. חתימת המסמכים הדיגיטלית במערכת, מאפשרת שליחת מסמכים חתומים ישירות דרך המערכת ל'נט המשפט' ו- 'נט הוצל"פ'. למערכת יש ממשק עבודה צמוד מול מסמכי וורד וקבצי אימייל – אאוטלוק.

"העבודה מול 'נט המשפט' ו-'נט הוצלפ', מאפשרת לעורך הדין לקלוט לתוכנת 'היכל המשפט' ברשת המקומית, את נתוני כלל התיקים שבהם יש לו ייפוי כוח. הוא יכול לראות את נתוני התיקים במשולב עם נתוני התיקים הללו במערכת המקומית, להפיק מסמכים, להגיש מסמכים, ולבצע פעולות בתקשורת אלקטרונית בתיקים מהמחשב, ללא צורך להגיע פיזית לבית המשפט".

עו"ד משה טרםצילום: באדיבות הלקוח

מהי הטכנולוגיה המתקדמת העומדת מאחורי המערכת?

"בין מודולי המערכת – 'המשערכת באינטרנט' - משלימה בימים אלו את שנתה הרביעית בעולם המשפטי כאפליקציה אינטרנטית, המפותחת בכלים המתקדמים ביותר. היא משמשת בשירות בתי המשפט בישראל ומהווה כלי עבודה מרכזי על שולחנם של עורכי דין רבים.

"במהלך השנים המערכת הלכה והתפתחה ומזה שנים רבות היא ידועה בשם 'היכל המשפט'. המערכת כוללת כמות עצומה של מודולים לניהול ושליטה בכל סוגי הפעילויות במשרד עורך הדין".

מהם המודולים המרכזיים של המערכת?

"המודולים כוללים: תיוק פקסים/מסמכים סרוקים/אימיילים, ניהול דואר נכנס, אפיון שולחן עבודה אישי, שילוב עבודה בסרגלים ייחודיים עם וורד ואאוטלוק, תצוגה מוקדמת ייחודית למסמכי Pdf ,Word אימיילים ועוד, ניהול אימיילים בתפוצה לפי חתכי לקוחות/ תיקים/שמות, ותבניות אימייל שונות. ניהול SMS בתפוצה גם כן לפי חתכים שונים, עבודה עם בסיס נתונים MSSQL, עבודה עם יומן האירועים של ההיכל בענן, וכן מערכת EasyNet - תוכנה ייחודית לעבודה במשרד מול 'נט המשפט' ללא כרטיס חכם בכל העמדות".

מהם היתרונות עבור עורכי הדין המשתמשים במערכת "היכל המשפט"?

"המערכת פותחה מתוך מחשבה על כלי עזר מתקדם עבור עורכי דין, שיאפשר להם לבצע את עבודתם השוטפת בקלות ובמהירות כך שיוכלו להתפנות לעיסוקם בסוגיה העובדתית והמשפטית בלבד. המערכת מיועדת לכל עורכי הדין, לשופטים, ולכל מי שעוסק בעולם המשפטי ועובד עם מחשב לניהול שגרת יומו באופן נשלט ומאורגן. כל הפונקציות במערכת מכוונות לפתרון של פעילויות נדרשות במשרד עורך הדין, חלקן מתאים גם לבעלי מקצועות חופשיים אחרים, הזקוקים למערכת שליטה וניהול על מסמכים, זמן, חיובים ועוד."

מהו החזון לעתיד של המערכת ?

"ההוצאה בשנים האחרונות, ממוקדת במתן פתרון מערכתי, 'חליפה תפורה אישית' למשרד, לפי אפיון אישי של צרכיו, ושיטת העבודה הרצויה לו. צברנו נסיון רב בפיתוח התאמות אישיות, לשביעות רצון הלקוחות.

"פתרונות ייחודיים לניהול תיקי נזיקין, לניהול תיקי גישור, הגדרת תסריטי פעילות מתוכננים לפי אפיון הפעילות במשרד, בניהול לקוחות ותיקים, ניהול מסמכים, ניהול חיובים, ניהול מסרים ומשימות ועוד. משרדים המעוניינים למנף את פעילות המשרד בהיבט הטכנולוגי, ומוכנים להשקיע בעצמם, זוכים לתמורה הרבה מעבר לציפיות".

מה לגבי "המשערכת", תוכנה נוספת מבית היוצר שלך. מה ניתן לבצע דרכה?

"המשערכת היא פלטפורמה מושלמת לביצוע חישובים משפטיים מכל סוג, וכוללת בין השאר הכנת תחשיב נזק מלא, ועדכון בזמן אמת של דוח מרכז מסכם. מדובר במערכת היסודית, הוותיקה והמעודכנת ביותר לביצוע חישובים משפטיים, הנמצאת בשימוש יומיומי של אלפי עורכי דין.

צילום: עו"ד משה טרם

המשערכת מבצעת שערוכים והמרות מכל הסוגים כמו גם פיצויי נזיקין – תחשיב נזק לסוגיו, ביטוח לאומי - היוון קצבאות, חישובים פיננסים שונים, ברוטו-נטו לפי הפלת"ד, חישובי מס שבח ומס רכישה מורכבים, פיצויי עבודה, בעוד שטבלאות הנתונים מתעדכנות באופן יום יומי לרבות מדדים, מטבעות, שכר ממוצע, תוחלת חיים, שכר ממוצע מל"ל, שכר ממוצע לשכה, שכר מינימום, קצבאות מל"ל, תעריף מינימלי, מדרגות מס ועוד".

למידע ופרטים נוספים: מערכת היכל המשפט
כתובת המשרד: הסדנא 6, כפר סבא
אתר אינטרנט
טלפון: 03-6129095

------------------------------------------

תוכנת Assist-Ant: מערכת עזר מתקדמת לעורכי דין

תכנת Assist-Ant פותחה במטרה להקל על עבודת הכתיבה והניסוח של עורכי דין באמצעות מגוון פעולות אוטומציה, ולפנות את זמנם לעיסוקם המהותי בניהול תיקים.

איך זה עובד?

"המערכת פועלת ברקע, בזמן שעורך הדין מקליד במחשב. בין אם זה מסמך, חוזה, אימייל, מצגת, נתונים, וכד" אומר ירון תנא, מנכ"ל ובעלים שותף בחברת אסיסט-אנט, "בכל פעם שהמערכת מזהה ביטוי או התחלה של משפט רלוונטי ששמור במאגריה, היא מציעה מספר אפשרויות להשלמה אוטומטית ועל עורך הדין רק לבחור מבין ההשלמות".

מה היתרונות בכך?

קרדיט: Assist-Ant

"היתרונות רבים ומגוונים. ראשית, קיצור משמעותי של משך זמן הכתיבה באמצעות ההשלמות האוטומטיות, כך שאין צורך לכתוב בכל פעם הכל מחדש. שנית, בדיקת איות ודקדוק על ידי המערכת המבצעת הגהה ומתריעה על שגיאות, כדי שהמסמך הסופי יישלח באופן רהוט וללא שגיאות".

אילו אפשרויות מתקדמות מספקת מערכת Assist-Ant?

"המערכת יודעת לחפש מספר ח.פ של חברות על ידי התממשקות לרשם החברות, וכן מיקוד של כתובת על ידי התממשקות עם אתר דואר ישראל. בכך, נחסך מעורך הדין לאתר את הנתונים הללו והמערכת משלימה אותם בעצמה תוך כדי הקלדה שוטפת.

"כשכותבים בעברית והמקלדת על מצב 'אנגלית' או להפך, התוכנה מזהה שהכותב לא מקליד בשפה הנכונה והיא מקפיצה התרעה ומציעה לתקן אוטומטית ולשנות את השפה.

"התוכנה לומדת את תבניות הכתיבה האישיות של המשתמש. אם יש ביטוי או טקסט מסוים שהוא מקליד פעמים רבות: שמות של לקוחות, מספרי טלפון, כתובת אימייל, כתובות דואר, היא תציע השלמה אוטומטית של תבנית מתאימה על פי הניסוח הספציפי של אותו משתמש.

"המערכת כאמור פועלת ברקע, ומציעה תבניות השלמה בכל תוכנה שעורך הדין משתמש בה, מעבר לתוכנות האופיס, גם בג'ימייל, בדפדפן, בנוטפד, ועוד. היא מהווה למעשה תוסף וירטואלי למקלדת.

"בנוסף, המערכת מאפשרת לייצר מאגר של תבניות נוספות. בכל פעם שהמשתמש מסמן טקסט ועושה 'Copy', הטקסט לא ילך לאיבוד אלא יישמר במערכת באופן מאובטח. בפעם הבאה שהוא יקליד התחלה של פסקה דומה, המערכת תציע לו מגוון אפשרויות להשלמה מכל התבניות הרלוונטיות. המערכת תציג למשתמש היסטוריה של ה- Copy והוא יוכל לבחור משם. גם אם הטקסט נשמר לפני שנה, הוא יהיה רלוונטי. באמצעות חיפוש חכם במערכת, ניתן להגיע לכל תבנית שאי פעם נשמרה מהרגע שהותקנה המערכת".

חוקים

מדוע התוכנה ייעודית עבור עורכי דין?

"המערכת מתאימה לכולם, לכל מי שמקליד הרבה בעבודתו, אך עורכי דין באופן ספציפי נדרשים לכתיבת מסמכים רבים, הצהרות, הסכמים, חוזים משפטיים ארוכים וזו לא עבודתם העיקרית אלא עבודה נלווית, הגוזלת המון זמן. חשבנו על דרך להקל עליהם באמצעות תהליכי אוטומציה, כך שהכתיבה תהפוך למשהו פשוט ומהיר ותאפשר להם יותר זמן לעיסוק העיקרי.

התוכנה כוללת מאגרים ייעודיים עבור עורכי דין ומציעה השלמה אוטומטית של חוקים, פקודות, תקנות, וכללים בשמם המלא לפי כללי הציטוט אחיד שעורכי דין משתמשים בהם רבות בכתיבה. אנו מפתחים ומשדרגים את התוכנה בכל עת שנדרש, והיא מתעדכנת באופן אוטומטי מתוך מאגרים חיצוניים."

מי הם הלקוחות שלכם?

"יש לנו משמשים בעשרות משרדי עורכי דין בארץ, משרדים גדולים וקטנים ואנו שואפים להתרחב למשרדים נוספים. קיבלנו פידבקים רבים וחיוביים לגבי התוכנה ואנחנו כל הזמן בקשר עם לקוחות ונענים לבקשות ולרעיונות שלהם.

"המערכת מאפשרת גם שיתוף ושימור ידע בארגון/חברה. אם יש תבניות שרוצים לחלוק עם אנשים נוספים בארגון , המידע נשמר בדאטה בייס מאובטח בענן, או בשרת של החברה במקרה של משרדים גדולים המעוניינים בכך. אנחנו מעבירים הדרכות למשתמשים במשרדים גדולים ומספקים שירות לקוחות בזמינות מרבית לכולם."

לוגו אסיסטנטצילום: Assist - Ant

חברת Assist-Ant
טלפון: 052-3702067
אתר אינטרנט
------------------------------------------

מאגר Lawcated

אתר Lawcated פותח במטרה לסייע ללקוחות פוטנציאליים, למחפשי עבודה והתמחות, לאתר משרדי עורכי דין מובילים ולהציג מידע אודותיהם, כולל דירוגיהם באתרים אחרים. "המטרה של Lawcated היא להנגיש ולרכז את המידע הזמין והמהימן שקיים על משרדי עורכי דין, במטרה לאפשר ללקוחות פוטנציאליים לאתר את המשרד שהכי מתאים לצרכיהם הספציפיים", אומר עו"ד דור גולדינר, ממפתחי האתר.

כיצד זה עובד?

"המערכת החכמה של מאגר Lawcated מאגדת מידע על עורכי דין מאתרי הדירוגים המשפטיים כגון: legal500, Chamber ,Dun's 100 וכד'. כשאדם מחפש משרד עורכי דין הוא יכול להיכנס לאתר Lawcated ולבחור שם את תחומי ההתמחות שרלוונטיים לשירות המשפטי שהוא מבקש לקבל. תוצאות החיפוש יציגו בפני אותו גולש את המשרדים שדורגו באותם תחומים, וכך הוא יוכל לצמצם את אפשרויות הבחירה שלו ולהשוות בין המשרדים.

"נוסף על כך, עורכי דין שמעוניינים לפתוח פרופיל ב-Lawcated, יכולים לעשות כן בעלות סמלית. הפרופיל כולל מידע מפורט על המשרד ודרכי יצירת קשר".

עד כמה משמעותי דירוג עורכי הדין באתרי הדירוג המוכרים?

"לתוצאות הדירוג באתרים המוכרים יש השפעה משמעותית מאוד על פניית הלקוחות לאותו המשרד. סקר שבוצע על ידי אתר iLawyerMarketing כדי להבין את האופן שבו אנשים בוחרים עורכי דין ברשת, בדק באופן ספציפי איך לקוחות משתמשים בביקורות על משרדי עורכי דין בתהליך הבחירה שלהם. ואמנם, 264 מתוך 316 הנשאלים בסקר השיבו כי משרד עורכי דין צריך ציון של 4 או 5 כוכבים כדי שיבחרו בו לטפל בענייניהם.

סקרצילום: באדיבות lawcated

"הסקר מצא בנוסף שדירוג משרדי עורכי הדין אינו הדבר החשוב היחיד, וגם כמות הביקורות היא משמעותית. משרדי עורכי דין שזכו לדירוגים גבוהים של 4-5 כוכבים אך לביקורות בודדות בלבד, נבחרו פחות. ניתן ללמוד מכך שלקוחות בוחנים גם את מספר ההתרשמויות שקיבל המשרד וככל שיותר, יותר טוב".

האתר נועד בעיקר ללקוחות בחו"ל?

"כן. האתר הוא בשפה האנגלית ונועד עבור לקוחות ברחבי העולם שמחפשים משרד עורכי דין בישראל ולקוחות ישראלים שמחפשים ייצוג בחו"ל. לדוגמה, חברות בינלאומיות שרוצות לפתוח סניף בארץ וזקוקות לליווי משפטי, קרנות הון סיכון המשקיעות בחברות ישראליות, לקוחות שצריכים להגיש תביעה בישראל נגד מפרים מקומיים ועוד.

"כשלקוח מחו"ל מחפש משרד עורכי דין בישראל באתר Lawcated, הוא יקבל מעטפת רחבה של מידע על המשרד, עורכי הדין בו, תחומי הפעילות וכמובן הדירוג הכולל והמעודכן מדירוגי משרדי עורכי הדין הקיימים. במקרה שהוא כבר בחר משרד, כך הוא גם יוכל לקבל אשרור לבחירתו".

חילוף שפה

אילו תחומי התמחות של עורכי דין מוצגים באתר Lawcated?

"המאגר מספק תוצאות חיפוש לכל תחומי ההתמחות. החיפוש קל ופשוט מאוד כאמור, ניתן לבחור מרשימה נפתחת את התחום הרצוי והאתר יציג את כל התוצאות הרלוונטיות".

ואתם מתרחבים כעת למדינות נוספות?

"בהחלט. כיום האתר כולל את הדירוגים של ספרד וגרמניה ובקרוב נוסיף את כל מדינות אירופה למאגר. בסופו של דבר לוקייטד יכלול את כל משרדי עורכי הדין המדורגים בעולם".

צילום: LAWCATED

מאגר Lawcated - דירוג משרדי עורכי דין
לאתר של Lawcated

למייל של Lawcated