יועצי מס: המומחים שיעשו לכם סדר בבלאגן

יועצי מס עונים על כל השאלות הבוערות בתחום. כיצד נכון לפעול כדי למקסם את רווחי העסק? איך מתנהלים מול רשות המיסים ולאלו מכם שנמצאים בתהליכי פרישה ופנסיה, איך מנצלים באופן מיטבי את הטבות המס הייחודיות שמעניקה להם המדינה?

דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יועצי מס
יועצי מסצילום: wutzkohphoto - Shutterstock
דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

הכנו לכם רשימה של משרדים לייעוץ מס בינהם תוכלו להכיר את: גלית בן אוריה, רוטביין חשבונאות ומסים , עסקים פלוס, אהובה גרשוני וראובן תמרי.

גלית בן ארויה – ייעוץ מס וליווי עסקי

משרד יועצי מס בבעלות וניהול גלית בן ארויה הוא משרד מוביל בתחומו, המספק לקהל לקוחותיו הרבים ליווי וייעוץ מס וייעוץ עסקי בעל ערך מקצועי רב ובדגש על התאמה אישית, תוך התמקדות וניתוח צרכיו הספציפיים של כל לקוח מקהל לקוחותיו המתרחב.

"בסביבת המס המורכבת של ימינו", אומרת גלית בן ארויה, "תכנון מס יזום מהווה חלק אינטגראלי מהאסטרטגיה העסקית והפיננסית הכוללת של החברה/העסק ומכאן הליווי העסקי חייב להיות מקצועי וממוקד מטרות ויעדים ברורים. נושא המיסוי והרגולציה ממשיכים לייצר שינויים דינאמיים בסביבה העסקית, ומכאן משרדי עומד בקשר הדוק וצמוד עם בעלי העסקים והחברות לצד יצירת תכנית ליווי עסקית מתואמת, הכוללת תכנון מס אסטרטגי ארוך טווח שמטרתו אחת: לתמוך ביעדים העסקיים שגיבשו בעלי העסקים לצד ניצול הזדמנויות לצמיחה ולהגדלת הרווחיות".

גלית בן ארויהצילום: צילום עצמי

מהי חשיבות הייעוץ והליווי העסקי לבעל עסק בתחילת הדרך?
"הייעוץ והליווי העסקי בתחילת הדרך היא משמעותית ואף קריטית מאוד לאופן הקמתו והתפתחותו של העסק. כיועצת מס בעלת ותק של שנים רבות, נפלה בחלקי הזכות להעניק שירותי ייעוץ וליווי עסקי רב לעסקים קטנים, בינוניים וחברות ומכאן הידע הרב שנצבר במשרדי שבקצה מופנה ללקוח. תפקידי להציב ללקוח מראה של בית העסק בראייה ארוכת טווח לדוגמא: ערוצי התפתחות וצמיחת העסק בעתיד, האסטרטגיה הכלכלית והרווחים שיוכל להניב באמצעות תכנון ויישום נכון וכדומה.

"מחד, ישנה חשיבות אדירה לשיתוף פעולה מלא של בעלי העסקים בתהליך, ומאידך הצורך המחייב להיכרותי עם העסק מ DAY ONE, לצד הבנת הצרכים המתפתחים לאורך ציר הזמן. הליווי האישי, המקצועי והראייה הכלכלית אותה אני משקפת לבעל העסק, בו אני משמשת כשותפה לדרך ישפיע באופן ישיר ועקיף על הצלחתו. חשוב לזכור, שמאחורי כל עסק מצליח ישנו יועץ מס מקצועי ואיכותי שמוביל את העסק להצלחה".

מהן הסוגיות אשר עולות במפגשי הייעוץ עוד לפני הקמת העסק?
"במסגרת סדרת הפגישות המקדימות אותן אני מקיימת עם הלקוחות הפוטנציאלים, עולות שאלות רבות בנושאים שונים ומגוונים, כגון: אילו סיכונים גלויים וסמויים קיימים בהקמת העסק? חסרונות לצד יתרונות? ועוד. אנו בוחנים יחד את הרעיון להיתכנות העסקית והכלכלית ובנוסף את המשמעויות הנגזרות מניהול העסק. במסגרת פעילות מקדימה זו, אנו בוחנים יחד האם הלקוח מודע לתהליך שעליו לעבור? האם הוא מוכן לכך? לעיתים קיים פער וחוסר התאמה בין המציאות לחלום. במקרים כאלו, ההחלטה מקצועית נכונה יכולה לחסוך ללקוחותיי כסף רב ועוגמת נפש גם יחד ואף במקרים מסוימים למנוע קריסה כלכלית".

אילו שירותים מעניק משרדך במסגרת הליווי העסקי וייעוץ המס?
"זה מאוד תלוי בסוג העסק ובלקוח, עד לאיזו רמה הוא מעוניין בליווי המקצועי ועד כמה הוא פתוח לשינויים ולא מקובע. במידה והלקוח בוחר להקים את בית העסק או במסגרת מתן שירותים לעסק קיים, משרדנו יכול ומעניק שירותי ליווי עסקי בכול המגוון הקיים והעומד לרשותו בתחומי המיסוי והחשבונאות השונים, ע"מ לאפשר ללקוח להתנהל ולנהל באופן המיטבי את עסקיו.

"אנו מלווים את בעל העסק בסבך הבירוקרטיה וייצוג בית העסק מול רשויות המס להנפקת רישיון עסק, בפתיחת תיק במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, מבצעים עבורו שירות ניהול חשבונות שוטף, מייעצים לו כיצד לפעול בכדי למקסם רווחים ולשלם מס על פי החוק והנהלים לרבות טיפול בחשבונות שוטפים, טיפול בדוחות רבעוניים ובדוחות סוף שנה, פריסת פיצויים וכדומה. כחלק ממעטפת השירותים הכוללת, המשרד שלנו מסייע לבעל העסק / החברה גם בבחירה ורכישת התוכנות המתאימות לקידום וניהול העסק, וכן בבחירת אסטרטגיות ותכניות שיווק לרבות איתור וגיוס עובדים מנוסים ומתאימים.

"בהיבט ייעוץ המס, אנו נוקטים בגישה כוללת מלאה, בתכנון מס ייחודי ומותאם אישית לכל לקוח ולקוח. הניסיון המעשי והידע המקצועי הרב שנצבר במשרדי לאורך השנים הרבות, מאפשרים ללקוחותינו להתמודד בביטחון ובהצלחה עם אתגרי המס המורכבים, החל מחוקי המיסוי המשתנים וההתאמות הנדרשות ועד לצמצום משמעותי של הוצאות המס בכדי להגדיל את הרווחים.

"על אף גודלו של המשרד המעסיק צוות עובדים גדול ומומחי תוכן מהשורה הראשונה, אנו מקפידים בראש ובראשונה על שירות מקצועי, אישי לכל לקוח ומתנהלים כמשרד בוטיק.
הלקוחות שלנו הם לב וליבת העסק וכל אחד הוא עולם ומלואו עבורנו, ההקשבה וההבנה של אנשי המקצוע במשרדי את צרכי הלקוח היא מעל לכל".

גלית בן ארויה היא יועצת מס מוסמכת, אשר סיימה את לימודיה בהצטיינות במסלול יועצי מס במכללה למנהל בשנת 2005. בשנת 2006, היא יצאה לדרך עצמאית והקימה את משרדה ברעננה. המשרד בבעלותה, מעסיק כיום 25 אנשי מקצוע, בהם מנהלי חשבונות, חשבי שכר, יועצי מס ורואי חשבון מנוסים ומקצועיים. משרד יועצי המס בבעלותה, רכש את מוניטין הרב העומד לזכותו, לאור אופי פעילותו הייחודית, בליווי האישי והמקצועי כמשרד בוטיק מהשורה הראשונה, תוך התרחבות מתמדת של קהל לקוחותיו המאוגדים כחברות, עוסקים מורשים ועוסקים פטורים כאחד.

גלית בן ארויה – ייעוץ מס וליווי עסקי

כתובת: זרחין 10, רעננה

טלפון: 09-7745022

נייד:050-8633154

לאתר של גלית בן ארויה >>>

למייל של גלית בן ארויה >>>

---------------------------------------------

רוטביין חשבונאות ומסים - אילנית רוטביין

משבר הקורונה הינו המשבר הכלכלי הגדול ביותר מאז תקומתה של מדינת ישראל. ההגבלות שהוטלו על המשק כללו את סגירתם של מרב העסקים בארץ לתקופה ממושכת ויש לכך השלכות כלכליות משמעותיות. "ייעוץ מס נכון ואפקטיבי יכול לסייע באופן משמעותי לבעלי עסקים בשגרה, ובאופן קריטי בתקופה זו", אומרת יועצת המס אילנית רוטביין, בעלת משרד "רוטביין חשבונאות ומסים", "הפחתה משמעותית של מס כולל הטבות להן בעלי עסקים זכאים, יכולה לחסוך עבורם בין עשרות למאות אלפי שקלים ולסייע להם להתאושש במהירות".

אילנית רוטביין החלה את דרכה המקצועית בתחום הפיננסי, לפני כעשרים שנה. היא שמשה כמנהלת כספים בחברה גדולה, שם צברה ניסיון וידע מקצועי רב ובמקביל למדה ייעוץ מס והסמכה. בהמשך הקימה את רוטביין חשבונאות ומיסים.

אילנית רוטבייןצילום: גילה שוסטר

אילו שירותים מספק המשרד?
"רוטביין חשבונאות ומסים הוא משרד בוטיק המתמחה במתן שירותי חשבונאות, ייעוץ מס וליווי עסקי לבעלי עסקים, עצמאיים, חברות, עמותות ומלכ"רים מכל תחומי הפעילות במשק. משרדינו עובד בשיתוף פעולה עם רואי חשבון מובילים בכדי לספק מעטפת שירות מקצועית ואיכותית ללקוחותינו. אנו מספקים שירותים לכל הענפים במשק, ביניהם: עורכי דין, רופאים, מסעדות, משרדי נסיעות חנויות וכדומה. הערך המוסף והבולט של המשרד הוא שמעבר לייעוץ המס והנהלת חשבונות אנחנו מספקים ליווי עסקי תואם. לאורך שנות ניסיוננו הרבות הבנו כי ייעוץ מס ללא ליווי עסקי פוגע משמעותית ביכולת התפקודית והכלכלית של העסק ולכן אנו מציעים ללקוחותינו הרבה יותר – יישום ייעוץ ותכנון המס והתכנית העסקית, באופן מעשי בשטח.

"לדוגמה, יזם שיש לו רעיון והוא רוצה לפתוח עסק. אינו לוקח בחשבון במה זה כרוך ומהם הסיכונים שאליהם הוא נחשף. הוא אינו יודע לחשב את עלויות ההקמה הכרוכות ולהעריך מתי העסק יתחיל להיות רווחי. באם הוא מעונין להעסיק עובדים ואין לו ידע בדיני עבודה, הוא יכול להתנהל בצורה לא תקינה על פי חוק. אם אין לו ידע בניהול מלאים, הוא יתקשה להתמודד עם כך. חוסר הידע שלו, לרוב משתקף בהיבט הכלכלי – בסכום שהוא חשב שיצטרך לצורך פתיחת והרצת העסק, וכשאנחנו יושבים איתו יחד על התכנית העסקית אנחנו מראים לו את הסכום הרלוונטי שיצטרך, בפועל. לא אחת אנו מסייעים בשיקום יזמים שפעלו ללא תוכנית עסקית כשיצאו לדרך".

אילו אלמנטים נוספים כולל הליווי העסקי שלכם?
"אנו מסייעים ללקוח. החל מיצירת תכנית עסקית וחישוב עלויות נדרשות ודרך יצירת תכנית מימון. אנו מבצעים חיזוי של מועד התחלת הרווחים, בחינת פתרונות מימון והמלצה על הפתרון המתאים לו ביותר בהיבט הריביות וההחזרים, סיוע בגיוס אשראיים, ניהול מקורות הרווח, מתן כלים בניהול תזרים מזומנים, וכן שיקום עסקים ומעבר מהפסדים לרווחיות. הלקוח שלנו מקבל מעטפת שלמה וכוללת להתנהלות נכונה".

מהם היתרונות בייעוץ מס בתקופת הקורונה?
"משבר הקורונה העמיד את המגזר העסקי במשבר כמוהו לא ידעה מדינת ישראל מאז הקמתה. משרדי יועצי המס הבינו את חומרת המשבר והפכו לגורם מסייע קריטי בעת הזו.
יועץ המס דואג להפחתה ואף לביטול של מקדמות המס בעת הצורך, דבר המאפשר לבעל העסק להשתמש בכסף זה לתזרים המזומנים ((cash flow כמו כן, יועץ מס מסייע ללקוח לבצע פריסת תשלומים לרשויות - באם יש לו חבויות מס ניתן לבצע פריסה תשלומים להקלה. הוא מסייע לבעל העסק להכין תכנית שיקום והבראה כדי להתאים למציאות הנוכחית ויכול לסייע בניהול תזרים המזומנים, תשלום הוצאות הכרחיות, פריסת תשלומים לספקים בהתאם לצפי כניסת ההכנסות, סיוע בניהול מלאי ועוד.

"בתקופה הזו גייסנו ואנו מגייסים ללקוחותינו הלוואות בערבות מדינה וכותבים המלצות לוועדה המאשרת, אנו מייעצים ללקוח מהי ההלוואה הכדאית והמשתלמת ביותר עבורו. אנו מייעצים לחברות בנושא יחסי עובד-מעביד, בהוצאת עובדים לחל"ת וייעוץ לגבי פיטורין של עובדים. כמו כן הפרשות ביטוחים ופנסיות עבור עובדים שיצאו לחל"ת – אנו פועלים מול סוכני הביטוח והיצרנים ומעדכנים אותם לגבי העובדים שנמצאים בחל"ת ע"מ שלא יהיו הפרשות סוציאליות של המעסיק בתקופה זו".

מהם היתרונות שאתם מספקים ללקוחותיכם?
"אנו מקפידים על סטנדרט שירות לקוחות גבוה בדגש על מענה מהיר זמינות גבוהה ויצירת קשר אישי עם כל לקוח. אני נפגשת עם לקוחותיי ולא מגבילה אותם במספר הפגישות השנתיות. המוטו שלי הוא להוות חומת המגן הכלכלית והמקצועית עבור לקוחותיי".

רוטביין חשבונאות ומסים - אילנית רוטביין
כתובת: ז'בוטינסקי 3, מרכז גירון, רעננה
טלפון: 09-7748558
לאתר של רוטביין חשבונאות ומסים >>>

---------------------------------------------

עסקים פלוס - המקום להגשמת החלום העסקי שלך

יוספה דגן היא יועצת מס לעסקים כבר למעלה מ-18 שנה והמנכ״לית המקימה של ״עסקים פלוס״. היא ניהלה חברה מצליחה ולמדה את האתגרים והמכשולים של בעלי העסקים מבפנים ומבחוץ, מה שהקנה לה יכולת לנתח בצורה מושלמת כל עסק, למצוא את החוזקות והחולשות שלו ולהביא אותו להצלחה שמתבטאת ברווחים גבוהים ויציבות כלכלית.

נפגשנו לשיחה עם יוספה בה היא סיפרה לנו על עבודתה ועל האופן בו היא לוקחת עסקים והופכת אותם לכוכבים עולים.

מה לדעתך המכשול הגדול ביותר עבור בעל העסק?

״אחד הדברים שאני מאמינה שכל בעלי העסקים מרגישים הוא הבדידות ותחושת האחריות המכבידה. בעלי עסקים, בייחוד אלה המנהלים עסק קטן עד בינוני, מעבירים את יום העבודה תחת מספר כובעים – לפעמים הם בכובע של איש הלוגיסטיקה או התחזוקה, לפעמים הם בכובע של הנהלת החשבונות או חשבות השכר, לפעמים הם אנשי השיווק ולפעמים הם המוכרים, ובסוף היום הם עוד צריכים לחזור לכובע של המנהל ולבדוק שהכל מתנהל כשורה.

יוספה דגןצילום: שמואל טורס

"מדובר בעבודה קשה ומפרכת שמציבה את בעל העסק לבד בראש הפירמידה כשכל רגע ורגע עליו לקבל החלטה שתשפיע על עתיד העסק, על ההכנסות שלו ועל המשכורת שהוא יוציא לעצמו בסוף כל חודש.

״התפקיד שלי הוא לשמש כמראה לבעל העסק, לשקף לו ברמה ההוליסטית את פעילותו העסקית ולספק לו פתרונות לניהול נכון שיביא את העסק לצמיחה ולרווחים״.

צמיחה ורווחים זה האידיאל בכל עסק, אבל איך את מביאה את העסקים לשם?

״קודם כל צריך להבין מה זה ה״לשם״ הספציפי של כל בעל עסק. כשמישהו פונה אליי אני קודם כל מקשיבה לו, לומדת את העסק שלו ובודקת מה רמת הציפיות שלו מהעסק וכמה כסף הוא היה רוצה להרוויח. חשוב להישאר נטועים בקרקע ולא לאבד את הראש בעננים, לשם כך חייבים תוכנית פעולה מוגדרת שתהווה מפה למסלול שהעסק צריך לעבור בו״.

״בשלב הבא אני יושבת עם בעל העסק כדי לבנות לו ארגז כלים להתנהלות פיננסית יעילה יותר: אני מדריכה אותו כיצד להפריד בין חשבונות הבית לאלה של העסק, משקפת לו את כל הוצאות העסק, עוזרת לו לנפות הוצאות מיותרות שמקטינות לו את הרווחים וממקדת אותו על מוקדי הרווח העיקריים של העסק והגדלת הנפח שלהם, לצד זה אני גם בונה איתו תוכנית תקציבית מסודרת שהופכת אותו למעין שכיר בתוך העסק של עצמו״.

עצמאי שהוא שכיר בעסק של עצמו, למה את מתכוונת?

״בעלי עסקים רבים לא מצליחים לעשות את ההפרדה בין כספי העסק לכסף שהם מושכים בכל חודש. הם מתקשים לעקוב אחר תשלומי המע״מ ומס הכנסה, אחר התשלום לעובדים ולספקים ואחר כל ההוצאות שיש לעסק. הם מסתכלים על הכנסות העסק ומתוכם מושכים לעצמם כסף, מבלי לקחת בחשבון את התשלומים העתידיים שהם עוד יצטרכו לבצע. מהר מאוד הם נאלצים להשלים מהכיס שלהם ואז נשארים בלי מספיק כסף עבור עצמם.

"מה שאני עושה הוא לשבת איתם ולבנות להם תקציב ויעדים – כמה רווח הם צריכים לייצר בשביל שיהיה להם את ה"משכורת" שהם רוצים לקחת הביתה בכל חודש, בלי הפתעות ובלי לשחק עם הכסף ולהעביר אותו מצד לצד״.

נראה שאת מלווה את הלקוחות עוד הרבה מעבר לרק ייעוץ מס

״נכון. כבר היום כיועצת מס שחיה את המקצוע, אני רואה איך התחום הזה עובר מהפך מייעוץ מס גרידא להכוונה וייעוץ בראייה הוליסטית יותר הקושרת בין כל נקודות העסק. ישנה שותפות קולקטיבית בתחום שלנו – ההצלחה של הלקוחות שלנו היא ההצלחה שלנו, וההיפך״.

״ייעוץ המס שאנחנו מעניקים ללקוחות נתמך בהחלטות שהם מקבלים ובאופן ההתנהלות שלהם, וזה לא משהו שאני יכולה להעלים בו עין. אני שותפה להצלחה של לקוחותיי ומכווינה אותם על הדרכים למצות את מלוא פוטנציאל של העסק שלהם. אנחנו נפגשים בין פעמיים לשלוש בשנה ובהזדמנויות הללו אני עוזרת להם לקבל תובנות על העסק שיכולות להגביר את רווחי העסק.

"אני עושה איתם ניתוח רווחיות ובדיקה של רווח גולמי ובזכות זה אני מצליחה להגיע לנקודות קריטיות בעסק שכל שינוי בהן מתרגם להגדלת הרווחים או לצמצום בהוצאות. לפעמים מדובר בעיבוי קו מוצרים מצליח או הקטנה של קו לא רווחי, לפעמים אנחנו מגיעים למסקנה שיש לתמחר מחדש חלק מהמוצרים ולפעמים נדלקת נורה ומבינים שצריך לעשות בדק בית ולבדוק מדוע יש תנודתיות כה גדולה ברמת ההכנסות החודשית״.

ואיך משתלב כל עניין המסים?

״אז כמובן שכל ההכוונה והייעוץ שאני מעניקה לבעלי העסקים מתלווה לבסיס של התנהלות נכונה בכל הקשור לתשלומי המיסים. יש לנו אפליקציה שהלקוחות שלנו מורידים וכך מתנהלת כל התקשורת מולנו.

"במקום להשתמש במדפסות, פקסים וחברות שליחויות אנחנו עושים הכל בדיגיטל, מה שהופך את העבודה של הלקוחות שלנו לקלה ופשוטה. הם פשוט מצלמים את הקבלות והחשבוניות בסמארטפון, שולחים דרך האפליקציה, אנחנו מעבדים את כל החומרים ובהתאם לכך עושים את דיווחי ותשלומי המס מול מס הכנסה, מע״מ, ביטוח לאומי וכמובן מחשבים משכורות לעובדים ומוודאים שכל התחייבויות העסק כמעסיק שולמו.

״במהלך השנה אנחנו בודקים את תשלומי מס הכנסה וביטוח לאומי, משערכים את הצפי לסוף השנה ומתקנים את המקדמות כך שהמס המשולם יהיה תואם את מה שבעל העסק צריך לשלם, ובסוף אנחנו מעבירים לו דו״ח רווח והפסד המשקף את פעילותו הפיננסית. אנחנו בעצם נותנים לו תמונה מלאה על כל ההוצאות וכל ההכנסות שלו, מה שמאפשר לו לקבל החלטות מושכלות יותר בהמשך הדרך״.

אם אתם רוצים ללכת לישון בלילה בידיעה שהעסק שלכם עובד כמו מכונה משומנת ויציבה, תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ עם יוספה שתוציא אתכם לדרך חדשה ומבטיחה.

כתובת: היצירה 4, רעננה
טלפון: 09-7463110
שעות פעילות:
א-ה: 17:00-08:00
למעבר לאתר
למעבר לפייסבוק

---------------------------------------------

אהובה גרשוני

משרדה של יועצת המס אהובה גרשוני נוסד בשנת 2007, ממוקם בעיר פתח-תקוה ומספק שירותי יעוץ מס וחשבונאות מקיפים הכוללים נגישות דיגיטלית מלאה למשרדי מע"מ ופקידי השומה בפריסה ארצית.

המשרד חרט על דגלו מיומנות ומצוינות מקצועית ללא פשרות ומספק שירות אישי, איכותי ומיטבי, הפועל מתוך ראיה מקצועית נרחבת בתחום המיסוי ומחויב לרמה הגבוהה ביותר של שירות לקוחות מקצועי ותומך, תוך בחינה והתאמה אישית לצרכי הלקוח.

אהובה גרשוני, יועצת מס מוסמכת וחשבונאית מדופלמת בעלת ניסיון עשיר והמלצות רבות, וותק של כ- 20 שנה ובעלת ידע ובקיאות בתחום עיסוקה. מתמחה בשירותי הנהלת חשבונות ושכר, תכנון ויעוץ מס ליחידים וחברות וביצוע דוחות שנתיים לעצמאיים עוסקים פטורים, מורשים ושכירים.

בין השירותים הניתנים במשרד: ייצוג נישומים בדיונים מול רשויות המס השונות לרבות מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי; יעוץ, תכנון ומיצוי הטבות מס מקסימליות ואופן ניצול זכויותיהם של בעלי העסקים; הכנת דוחות שנתיים והצהרות הון; חשבות שכר; החזרי ותאומי מס לשכירים - בדיקה יסודית למיצוי הטבות המס; פתיחות וסגירות תיקים והדרכה לעסקים חדשים.

אהובה גרשוני צילום: יוליה ארדיטי

"היות וחוקי המס משתנים ללא הרף, קיימת חשיבות עליונה שבעלי עסקים ומעסיקים יהיו מעודכנים בכל שינוי בחוקי המס וערוכים לכך", אומרת גרשוני, "יעוץ ותכנון מס נכון ואפקטיבי לא רק שמקטין את חבויות המס, אלא גם מסייע לבעלי העסקים להיערך טוב יותר ולכלכל את צעדיהם העתידיים.

"משרדי מציע שירותי הנהלת חשבונות מקיפים המשקפים את מצבו הכלכלי העדכני של העסק בכל רגע נתון, בכדי להבטיח התנהלות פיננסית תקינה בהשתקפות מדויקת של המצב. תקופת הקורונה הייתה ועודנה תקופה רוויה בשינויים ועדכונים של חוקים ותקנות שאינם ברורים ליסודם, ומשרדי בימים אלו נותן מענה לשאלות רבות שעולות בתחום המיסוי ואופן מיצוי הזכויות, כגון: הגשת בקשה למענקים לרשויות המס, חל"ת וזכויות נוספות מול המוסד לביטוח לאומי. כמייצגת, הנני מתווכת את המידע וההסברה ללקוחותיי ועומדת לצדם לכל דבר ועניין".

טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת

משרד יעוץ מס אהובה גרשוני, מצויד במיטב הטכנולוגיה והתוכנות המתקדמות של העידן החדש לטובת שירות יעיל, מהיר ועדכני ללקוחות. "המערכות הדיגיטליות מוגנות בתוכנות אבטחת מידע תוך הקפדה יתרה לשימור נתוני הלקוחות".

יתרונות המשרד

אהובה גרשוני מכהנת כחברת הנהלה בתפקיד יו"ר ועדת העשרה והשתלמויות בלשכת יועצי המס בסניף פתח תקוה. מתוקף תפקידה, היא נגישה באופן מידי לתכנים המקצועיים, לעדכונים השוטפים ולחידושי החקיקה. כחברה בלשכה, גרשוני זוכה לתמיכה וגב מקצועי בכל פעולותיה.

מה הציבור אינו יודע וחשוב שידע?

"מרבית האזרחים אינם מודעים לזכויותיהם ולחובותיהם במס הכנסה, כגון: ניתן לקבל החזרי מס בכל מני מצבים. לפני כל הכנת דוח, אני דואגת ומתמידה לשאול את כל השאלות ולבדוק ביסודיות את האפשרויות שימצו את החזר המס המקסימלי ללקוחותיי. להלן דוגמאות: קיזוז הפסדי הון מרווחי הון למי שמנהל תיק ניירות ערך, החזרי מס שבח, פריסות פיצויי פיטורין ומענקים, החזרי מס לשכיר, החזר מביטוח לאומי, פיצול הכנסות בין בני זוג, מי שלא עבד או החליף מקומות עבודה במהלך השנה וכן מי שהפריש באופן עצמאי לביטוח חיים וכמו כן לפנסיה, הורים לילדים שעברו ועדת השמה או שמקבלים קצבאות נכות.

"בכל אלו ונוספים, אני מטפלת להבטחת קבלת החזרי המס ומיצוי מקסימלי של הזכויות עבור לקוחותיי. "חשוב, מומלץ ורצוי בכל הנוגע לשלטונות המס להסתייע ביועץ מס. להכנת דוחות ללא ליווי של יועץ מס עלולות להיות השלכות מיסויות גבוהות. נישומים רבים פונים אליי בכדי שאסייע בידם למזער את חובותיהם לרשויות לרבות ביטולי קנסות.

"בין המצבים המחייבים בהגשת דוח: שכיר עם הכנסות גבוהות, מי שעבד בשני מקומות ומעלה ולא ביצע תאום מס, מי שסוחר בבורסה מעל כ-2.5 מיליון (נכון ל- 2019), הכנסה משכר דירה מעל הסכום הפטור ועוד.

"ציבור העוסקים חייב לדעת, אי ניהול ספרים עלול לגרור לסנקציות לרבות פסילת ספרים, אי הכרה בהוצאות ועוד. לכן, יש לברר עם יועץ המס שלכם בפתיחת העסק אילו ספרים יש לנהל, דוגמאות: עורך דין שחייב לנהל ספר לקוחות, נותן שירות שחייב לנהל ספר הזמנות, בית ספר לרבות גן ילדים בקבוצה של לא פחות מ-5 ילדים אשר חייב לנהל ספר תלמידים.

"אני פועלת באופן מקצועי, יסודי ומעמיק ומספקת ללקוחותיי שירות אמין ומהימן, בנאמנות ובמסירות, באדיבות, בתקשורת טובה ובדיסקרטיות מלאה ומספקת עבורם מענה מהיר ואיכותי".

צילום: אהובה גרשוני

אהובה גרשוני - יועצת מס
טלפון: 054-2040602
לפייסבוק של אהובה גרשוני >>>
לאתר של אהובה גרשוני >>>
למייל של אהובה גרשוני >>>

---------------------------------------------

nullראובן תמרי: יועץ מס לפרישה

ייעוץ מס לפורשים מעבודה, מחייב פרספקטיבה רחבה בהרבה מאשר ייעוץ מס ופיננסי

רגיל. הפורש ניצב בפני פרק חדש ולא מוכר המחייב אותו לשורה של החלטות שילוו אותו הלאה במהלך חייו כפורש וכפנסיונר.

ראובן תמרי, בעל תואר ראשון בכלכלה מטעם האוניברסיטה העברית ירושלים והשכלה משלימה בחשבונאות וייעוץ מס (המכללה למינהל בתל אביב). הוא עבד במשך השנים בתפקידי חשבות כוח אדם וכספים בחברות גדולות, ובמקביל עסק בייעוץ מס פרטני. לקראת יציאתו לפנסיה לפני כמה שנים, החליט תמרי למנף את הידע והניסיון המקצועי שרכש ולהתרכז בתחום הייעוץ לפרישה.

מהי החשיבות של תכנון מס נכון במיוחד בגיל פרישה?

ראובן תמרי צילום: שירה תמרי

"בתהליך הפרישה וקבלת המענקים הקשורים לכך, נזקק הפורש לייעוץ מלווה בכדי למזער את המיסוי המוטל באופן מיידי. חוקי המס הנכנסים לתוקף בגיל הפרישה (62 לנשים, 67 לגברים) מקנים אף הם הטבות מס משמעותיות שחשוב לטפל בהן כדי לקבלן.

"סעיף 9 א' לדוגמא, מעמיד את האפשרות, במסגרת הליך "קיבוע זכויות" (ט 161 ד'), לנווט את הטבות המס לכמה מסלולים: ניתן לנצל את ההטבות לפדיון והיוון קופות גמל קיצבתיות או לקבלת הנחות במס השוטף שמוטל על הפנסיות. ניתן גם לבקש שילוב בין המסלולים על פי צורכי הפורש.

"יש צורך בבדיקה של כל התוכניות המשפחתיות של ביטוחי המנהלים לסוגיהם, של קופות הגמל ושל כל החסכונות המשפחתיים שנצברו לתקופת הפרישה למצות כאמור את מלוא הפטורים ממס ובכך להעמיד לרשות הפורש כספים משוחררים לצרכיו החשובים בתקופת הפרישה. במגרת זאת אני בוחן גם את הכדאיות של ניצול תיקון 190! אשר מקנה הטבת מס משמעותית במיסוי ריווחי ההון שיושקעו במסגרת המוצעת בחוק".

מהו תהליך העבודה שלך עם הפורשים ומהם יתרונך הייחודיים?

"הפגישה נערכת בביתי באווירה משפחתית ונעימה. אני מבין לעומק את מצבו המיוחד של הפורש והפנסיונר מאחר ומעבר לניסיוני המקצועי, עברתי בעצמי את כל תהליכי הפרישה המורכבים. אני סוקר יחד עם הלקוח את כל תוכניות החיסכון, הפנסיה וביטוחי המנהלים שלו, ובמידת הצורך אנו יוצרים קשר עם קופות הגמל והפנסיה ומבררים את התמונה על כל צדדיה".

תוכל בבקשה לתת דוגמה ממקרה שפגשת במהלך הייעוץ?

"פנה אלי פנסיונר בן 80+ אשר במהלך חייו הצליח לצבור בביטוח המנהלים שלו סכום נאה שיצר לו זכות לקבל נכון להיום, על פי מקדם הגיל שלו , סכום קצבתי של מעל עשרים אלף. הוא לא הפעיל את הקצבה וכששאלתי מדוע, השיב לי כי אביו חי עד גיל 96 והוא מתכונן אף לעבור גיל זה, סוכן הביטוח ייעץ לו שכדאי להשאיר את הכסף שבינתיים צובר רווחים.

"בחשבון אריתמטי פשוט, הצגתי בפניו את ההפסד השנתי שלו מכך שאינו מקבל קיצבה : כ- 240 אלף ! ולכן, הכדאיות בהשארת הכספים הצבורים בתוכנית היא מפוקפקת.

המסקנה ממקרה זה וממקרים נוספים בהם טיפלתי היא שחברת הביטוח והחוסך נמצאים במקרים רבים במצב של ניגוד אינטרסים מובהק. החברות מעדיפות להמשיך להחזיק את הכספים אצלן ולצבור את עמלות הניהול הגבוהות (שאותם אגב,ממעטים החוסכים לבדוק)".

"כיועץ עצמאי לחלוטין, אין לי כל קשר עם שום גורמים אינטרסנטים. בהכירי את התחום אני מזדהה עם מצבו של הפנסיונר ורואה בעיסוקי סוג של שליחות שמיטיבה במידת האפשר את מצבו של הפנסיונר היחיד שעומד לבדו מול התאגידים הפרטיים עם המערכות והתקנות המורכבות שלהם, שהוא אינו מתמצא בהם".

האם צברת ניסיון גם בתחומי מיסוי נוספים מלבד תחום הפרישה?

"בהחלט. אני עוסק גם בייעוץ מס מקיף במסגרתו ברצוני לציין את התחום של 'גילוי מרצון' . לקוחות שפנו אלי צברו במהלך חייהם כספים שלא הצהירו עליהם (חשבונות ניירות ערך בחו"ל וכיו"ב).אני עוקב אחר שינויי המדיניות של נציבות מ.ה. וברגע שנוצרת אפשרות לפתיחת הליך של גילוי מרצון אנונימי אני מנצל אותה לטובת לקוחותיי. במסגרת הליך מורכב ואנונימי הגעתי עם כמה לקוחות להסכמי כופר לשביעות רצונם המלאה".

ראובן תמרי - כלכלן ויועץ מס מוסמך
כתובת: בני ברית 11, הוד השרון
טלפון: 050-7700794
אימייל
אתר אינטרנט
עמוד פייסבוק

חוות דעת גוגל ביזנס