כלכלת המשפחה: הדרך הפשוטה לחסכון כספי

איך מתנהלים נכון עם ההוצאות המשפחתיות? למי שולחים את הטפסים? איך אפשר להמשיך לנהל חיים מהנים מבלי להיכנס למינוס כל פעם מחדש? יועצים בולטים מהתחום מסבירים למה אנחנו כל כך מפחדים מכסף ומה אפשר לעשות כדי להתחיל לחסוך מבלי לוותר על התענוגות

מיכל שכטמן ושרה שוורץ, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כלכלת משפחה
צילום: Shutterstock
מיכל שכטמן ושרה שוורץ, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

אם גם את שוחים בסערה של המינוס, תדעו שאתם ממש לא לבד, הרי לא מלמדים אותנו התנהלות פיננסית חכמה, לא בבתי הספר ולא באקדמיה. ייתכן מאוד שזו אחת הסיבות ש-50 אחוז מהישראלים מתקשים לסגור את החודש. ומה קורה בעת משבר, כמו זה שאנו חווים בימים אלו ממש? איך מתנהלים נכון? ואיך מתכננים את העתיד? אספנו ארבעה מהמומחים בתחום כלכלת המשפחה - שרית טל, נועה שהרבני יוסי אש, ושרון שכטר, כדי לתת את הדעת בנושא:

קבוצת אש לידור

יוסי אש, מייסד קבוצת "אש לידור"צילום: עדיף תקשורת

המשבר האחרון הראה לכולנו כמה זה חשוב שיהיה קצת כסף בצד, וכמה זה חשוב שכלכלת המשפחה שלנו תהיה יציבה ובריאה. הבשורה הטובה, אומר יוסי אש, מייסד קבוצת "אש לידור", שניהול כלכלת המשפחה הוא הרבה יותר פשוט ממה שרוב האנשים חושבים. "קחו למשל את נושא הביטוחים", אומר אש. אתה לא צריך להיות מומחה לביטוח, אבל אתה צריך לדעת לשאול את סוכן הביטוח שלך 3 שאלות בסיסיות, שכל אחד יכול להכיר. שלושת השאלות האלו יכולות לחסוך לך הרבה מאד כסף. וכנ"ל בנושא המשכנתא שלך, ובנושא ההלוואות מהבנק. רק מספר שאלות פשוטות, שעושות הבדל של מאות אלפי שקלים".

יוסי אש נחשב לאחד המומחים בישראל בתחום כלכלת המשפחה, ולמי שפיתח את התחום. בשנים האחרונות הוא מתמקד בהעברת כל הידע לכלים דיגיטליים, ולקורסים און ליין.

אנשים רבים מפחדים ללמוד את התחום. מה לדעתך החסם העיקרי?

"למי בא להתעסק עם כל הניירת, לעקוב, לנהל? אם רק היה בא איזה גמד קטן ועושה את זה בשבילנו. רוב האנשים דוחים את הטיפול בכספים שלהם, ומפסידים לאורך הדרך מאות אלפי שקלים. הם בכלל לא יודעים שהכסף שהם עבדו בשבילו כל כך הרבה שעות בורח להם בין האצבעות. ובמיוחד הם לא יודעים, שיש כלים פשוטים לנהל את כל העניינים הכלכליים. החל מהאיזון השוטף, דרך החסכונות, האשראי והבנק, וכלה בניהול הביטוחים, הפנסיה והמשכנתא, שהם זוללי הריביות הגדולים".

יוסי אש העביר בשנים האחרונות מאות הרצאות, סדנאות וקורסים בעשרות תאגידים וחברות (אוניברסיטת תל אביב, בנק הפועלים, משרד הביטחון ועוד) והרבה להתראיין בתוכניות טלוויזיה כלכליות, שם שיתף את הידע המקצועי שלו. עד היום פרסם אש 3 רבי מכר בתחום ומאמרים רבים בעיתונות. "כלכלת המשפחה זה לא פיזיקה גרעינית", הוא מוסיף. "אפשר ללמוד את זה בקלות, ויש כלים מעשיים שעוזרים לנו לא רק לחסוך ולהתנהל נכון אלא גם להמשיך להתפתח, להגשים חלומות, ולא לוותר על צמיחה אישית".

קורס אונליין לכלכלת המשפחה: חיסכון בכל התחומים

נאה דורש וגם נאה מקיים. יוסי העביר את כל הידע לדיגיטל, במטרה שכמה שיותר משפחות יקבלו כלים מעשיים ופשוטים לניהול כלכלת המשפחה, בנוחות ובקצב שלהם. הקורס הדיגיטלי שאש פיתח כולל 40 שיעורים, ומחולק לשמונה פרקים שכוללים ים של ידע, אבל בעיקר פרקטיקה, אלפי עצות מעשיות ומאות טיפים שמועברים בצורה פשוטה, מובנת ובגובה העיניים.

היתרונות המשמעותיים בקורס האונליין הם חסכון כספי כבר מהרגע הראשון, ופיתוח שליטה אישית ומשפחתית בניהול כלכלת הבית. השיעורים מועברים על ידי אש עם המון חוש הומור ובאמצעות מתודולוגיה קלילה ויעילה, כך שכל אדם יכול להתחבר לתכנים שלעתים עלולים להיתפס "מסובכים".

בין הנושאים הנלמדים בקורס: איזון תקציבי, אשראי והלוואות, ביטוחים, פנסיות, משכנתאות, עמלות וריביות, תכנון ארוך טווח, חסכונות, השקעות, ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי בריאות, דיאלוגים עם המערכות פיננסיות, איך לנהל בצורה אפקטיבית את סוכן הביטוח, את היועץ הפנסיוני, איך לנהל מו"מ עם הבנק, איך לשלם פחות מיסים (בלי לעבור על החוק) חינוך פיננסי לילדים ועוד.

ולמי שמחפש קריירה: קורס אונליין ליועצים לכלכלת המשפחה

תחום הייעוץ לכלכלת המשפחה קיבל תנופה אדירה בעשור האחרון. מכמה יועצים בודדים לפני עשור, הוא צמח למאות יועצים העוסקים בתחום. תחום הייעוץ הפיננסי למשפחות נמצא כבר שנים ברשימות של האתרים הכלכליים כאחד מעשרת המקצועות של העשור הבא. אנשים שעוברים את קורס היועצים, תורמים בראש ובראשונה לחיסכון עצום לעצמם ובהמשך עוזרים לאחרים לבצע מהפך בניהול הכלכלי שלהם. "להיות יועץ לכלכלת המשפחה זה שילוב של קריירה, עם שליחות וסיפוק אישי", כך מעידים היועצים לכלכלת המשפחה הפעילים בתחום.

הקורס הדיגיטלי כולל יותר מ- 1,000 שקפים מונפשים עם ידע מקיף בכל תחומי הכלכלה המשפחתית, מיומנויות באיסוף נתונים, ויכולת ניתוח כלכלי. הקורס מתאים כמקצוע ראשי או כהכנסה צדדית. אש מעניק את מלוא התמיכה המקצועית לאורך הקורס ועד היום מאות מבוגריו עוסקים בתחום כשכל אחד בוחר להתמחות בנישה אחרת: ייעוץ אישי למשפחות, מתן הרצאות לקהל הרחב, חינוך פיננסי, ייעוץ כלכלי לנשים, ייעוץ למשפחות מעוטות יכולות או ייעוץ לעשירונים העליונים וכן הלאה. "יש שמתמקדים באנשי הייטק, בפורשי צה"ל או במורים", מוסיף אש, "יש גם מי שעובד מול ארגונים, ויש שמתמחים דווקא בניהול הכלכלי המורכב של משפחות בפרק ב' . השוק הוא מגוון וכל אחד מתמקד בתחום הקרוב לליבו".

אש לידור – קורסים מקוונים לכלכלת המשפחה ולהכשרת יועצים לכלכלת המשפחה

עוד על הקורס להכשרת יועצים מקצועיים לכלכלת המשפחה >>>

עוד על הקורס המקיף למשפחות, ולכל מי שרוצה לדעת יותר על ניהול הכסף שלו>>>

קישור לעמוד הפייסבוק של אש לידור >>>

---------------------------------------------

כלקלות - נועה שהרבני

משבר הקורונה הנוכחי הביא משפחות רבות בפני שוקת שבורה מאות אלפי ישראלים איבדו את מקום עבודתם. בבת אחת המאזן הכלכלי השתנה ללא היכר. אם יש משהו שרבים מבינים לאור המשבר, הוא שצדקו אלו שחינכו אותנו להשאיר כל חודש כמה שקלים ליום שחור. אז היום השחור הזה הגיע, וככל הנראה גם יעבור, אבל את המסקנות צריך ליישם מיד ביום שאחרי.

לחסוך כסף זה לא דבר קל, ונגלה לכם סוד, זה לא תמיד קשור בהכרח לגובה המשכורת שלכם. אפשר להרוויח ששת אלפים שקלים בחודש ולהצליח לחסוך או להרוויח עשרים אלף שקלים ולהישאר במינוס. אנשים מתרגלים מהר מאוד לאורח החיים שמאפשרת להם המשכורת, וככל שהיא עולה, בדרך כלל גם ההוצאות עולות.

נועה וערן שהרבניצילום: נועה שהרבני

במציאות שבה תרבות הצריכה כוללת רכישות מקוונות בלחיצת כפתור, שפע של כרטיסי אשראי והצעות להלוואות במסרונים עלינו לערוך תכנון מוקדם ומושכל של ההוצאות. מודעות להוצאות, ניהול ושליטה של תזרים המזומנים והתנהלות פיננסית נכונה יכולים להוציא אותנו לחרות כלכלית אמיתית. למזלכם, חסכנו לכם את החיפוש אחר היועצים המומלצים ומצאנו את הזוג (כן, ממש זוג. כמוכם) שיודע לעשות זאת בקלות ובפשטות ומבלי שתדרשו להסתבך עם קבצי אקסל ועם תדפיסי עובר ושב.

הכירו את "כלקלות" – חברת יועצים לניהול נכון של תקציב הבית. הצלע המקצועית היא ערן, רואה חשבון ותיק שישקף לכם את מצבכם הכלכלי באופן הבהיר והאיכותי ביותר, כך שגם אתם תדעו לקרוא נכונה את תלוש המשכורת, הפנסיה או הפירוט החודשי ובאמת להבין את אסופת השורות הללו. ובמסע הזה, לעבר עצמאות כלכלית, לילות רצופי שינה ושלום בית, אתם צריכים גם מדריכה מעולה שיודעת להמליץ על מקומות מופלאים, ובמקרה שלנו להפוך את המספרים, הידע והחישובים להוראות יום יומיות, לעצות מועילות ולדרך חיים.

אז החלטתם לצאת מהמירוץ אחרי המינוס אל עבר שלווה פיננסית. רק איך עושים את זה? "כלקלות" מציעה תהליך פשוט ונוח ממנו תצאו כשאתם עצמאיים, מאוזנים ובעלי בסיס חזק לצאת לעצמאות כלכלית. למעשה צוות היועצים המומחים של החברה הם אלו שינהלו עבורכם את התקציב המשפחתי בזמן התהליך, ולאחריו יעבור הכדור אליכם לאחר שתבינו מהיועצים את הכללים וההתנהלות.

הדבר נעשה בארבעה שלבים – בשלב הראשון נערכת פגישה בין בני הזוג לצוות היועצים, במהלכה תקבלו החלטה היכן תרצו להיות בעוד שנה. בשלב השני תקבלו אליכם דו"ח המפרט ממוצע הכנסות מול הוצאות של שלושת החודשים האחרונים. הדו"ח מחולק לפי סעיפים תקציביים שונים כמו משכנתא, מזון, ביגוד וכו', וכמו כן מציג השוואה לממוצע במשק. לאור מסקנות הדו"ח יגבשו המומחים של החברה הצעה לתקציב חודשי ושנתי מאוזן, ולאחריה תקבע פגישה עמכם. בשלב הבא תקבעו יחד עם צוות החברה את התקציב החודשי והשנתי וכן תקבלו החלטות תקציביות שונות בהתאם לצרכים שלכם כמשפחה ומשם תצאו לפיילוט. בשלב הרביעי והאחרון כל שנותר לכם הוא לבצע את כל מה שהוחלט במשך חודשיים מלאים, במהלכה צוות היועצים זמין לכם לכל פניה. בסיום הפיילוט תיפגשו שוב לניתוח הפיילוט, התאמות נוספות וחיזוק הבסיס ליציאה לדרך החדשה כאשר יש לכם את הכלים להתחיל להתנהל נכון.

"הייחודיות שלנו היא שאנחנו עושים ללקוחות את העבודה", מדגישה נועה שהרבני. "בתהליכים אחרים דומים הזוגות נדרשים למלא דו"חות וטבלאות המפרטות לעומק כל הוצאה והוצאה, מה שגורם לרבים להתייאש כבר בתחילת הדרך. לכן בנינו מודל חדש בו אנו מקבלים מהלקוחות שלנו ישירות ייצוא של דו"חות אקסל המפרטות את העובר ושב ואת פירוט האשראי, תוך שמירה על פרטיות הלקוחות וללא קבלת גישה לחשבונות. לאחר קבלת המידע אנו מנתחים אותו ובונים יחד תקציב".

איך משפחה ממוצעת יודעת שהיא זקוקה לשינוי בניהול התקציב ובעצם שכדאי לה לפנות אליכם?

"לצערנו רוב המשפחות מגיעות אלינו רק כשהן פסע ממשבר כלכלי או לקיחת הלוואה גדולה, וזה לא נכון. אני מקבילה את ניהול כלכלת המשפחה לשמירה על כושר. זה משהו שכולם חייבים אותו. ניהול תקציב משפחתי נכון הוא חובה. יש מי שיודעים לעשות זאת באופן עצמאי תוך משמעת עצמית גבוהה והתמדה בעזרת מדריכים ברשת, ויש מי שצריכים ליווי, הכוונה, ייעוץ ובעיקר מבט על על התמונה השלמה".

התקציב שתיבנו בעזרת "כלקלות" ישרת אתכם לטווח הארוך והרחוק. התקציב בנוי מהוצאות קבועות – משכנתא, חשמל, גז וכו', וכן מהוצאות משתנות – אותו אתם בונים בהתאם לצרכים שלכם – ביגוד, בילוי ופנאי, חופשות וכיוצא בזה. בנוסף לאלו יכלול התקציב גם הוצאות שנתיות קבועות כמו ימי הולדת, קייטנות, חגים וכדומה.

מהניסיון שלך, מה את יכולה לומר שהטעויות הכי קשות שמשפחות עושות בניהול התקציב?

"אנשים חיים בחוסר מודעות מוחלט. תשאלי מישהו מה ההוצאה החודשית שלו על קניות בסופר או כמה עלתה היומולדת של הבת, שאלות טריוויאליות לכל הדעות, ולצערי להרבה אנשים אין תשובות עליהן. אנשים חיים לא לפי מה שיש להם אלא לפי איך שהיו רוצים שיהיה להם, וזו לדעתי הטעות הבסיסית ביותר. אם הייתי צריכה לסכם את הכל במשפט אחת הוא היה – לחיות לפי היכולת שלכם. לאחרונה ליוונו זוג הורים לשלושה ילדים שהיו רגע מלקחת הלוואה גדולה, כאשר ניתחנו את ההוצאות ראינו כי באופן קבוע הם נכנסים לגרעון חודשי של 2-3 אלף שקלים, הודות לניהול תקציב איכותי וללא שינויים קיצונים באורח החיים היום הם עומדים לסגור את המינוס, ללא הלוואה ובדרך לעצמאות כלכלית נכונה ובריאה".

כלקלות - ניהול תקציב משפחתי בקלות (פגישה ראשונה חינם וללא כל התחייבות)

כתובת: ההדר, צור משה

טלפון: 052-5201020

לעמוד הפייסבוק של כלקלות >>>

לאתר של כלקלות >>>

---------------------------------------------------------------

שרית טל - הרבה יותר מפלוס

"מצאתי חיסון למצב הכלכלי! קחו אחריות כלכלית על הבית שלכם, על המשפחה, על הילדים, על העסק!"

לאחר שליוותה מעל 700 זוגות ויחידים, שכירים ועצמאיים עם 94% הצלחה, הפכה שרית טל, יועצת כלכלית בכירה ומומחית בכלכלת משפחה ועסק, לסיפור הצלחה בפני עצמה. את הידע הנרחב שלה רכשה כיועצת מס, יועצת עסקית ובוגרת תואר שני בכלכלה בהצטיינות, ועם כל הידע הזה היא הקימה חברה לניהול כלכלת המשפחה "הרבה יותר מפלוס" המסייעת למשפחות ויחידים לקבל החלטות כלכליות נכונות, להיפטר מהמינוס ולהגדיל חסכונות.

עניין של שליחות

שרית טלצילום: צילום: גיא אנטו

"אני מאמינה בתוצאות", היא מספרת, "אחרי מאות אנשים, יודעת ללוות כל אדם לתוצאות מדידות מרשימות, וזו השליחות שלי בחיים, שכל אדם מהמעמד הביניים, יחיה ברווחה כלכלית ויצליח להגשים את מטרותיו".

טל מכוונת בעיקר ליחידים וזוגות שלא קיבלו הדרכה פיננסית, שיודעים שהם מרוויחים סביר, אך בשל התנהלות כלכלית שגויה, הלוואות לא נבונות, חסכונות לא מותאמות, לעיתים ניהול עסק ללא יידע כלכלי, מתקשים להרים את הראש מעל המים. היא יודעת שאפשר אחרת. " אני יודעת שכל זוג שמשתכר החל מ 18,000 בחודש, יכול לחיות טוב במדינה הזאת. נקודה".

לנצל את המשבר

קרדיט: יועצת לכלכלת המשפחה - שרית טל

משבר הקורונה הוביל רבים מאיתנו לחשב מסלול מחדש. כעת, יותר מתמיד מתבהרת ההבנה כי ניהול ותכנון נכון של התקציב המשפחתי הוא הכרח המציאות. "אני מאמינה שמשבר הקורונה הוא בעיקר משבר כלכלי. למרביתנו אין את "הפריבילגיה" להיכנס לפאניקה. לחץ מוביל לפתרונות היסטריים כמו לקיחת הלוואות ומשיכת חסכונות", אומרת לנו שרית טל, ומוסיפה טיפ חשוב מניסיון העבר שלה: "אחד הדברים הראשוניים הוא שחשוב לפעול בזריזות - להבין את הצרכים שלנו, לעשות סדר כלכלי מיידי ונכון, ולייצר פתרונות עם מה שיש, כדי לשמר את המצב הקיים ולקבל את ההחלטות הכי טובות עבורנו".

ניהול תקציב, מיפוי הוצאות והכנסות כמו גם שינוי הרגלי צריכה ובניית תוכנית כלכלית למשפחה, אינם נלמדים בבית הספר. וכך, משפחות רבות מוצאות את עצמן ללא השיעור החשוב ביותר בחיים – מודעות כלכלית. בימים אלו בהם מאזן ההכנסות של כולנו השתנה ללא היכר, כדאי שנדע לא רק כיצד לצלוח את המשבר, אלא גם איך לשמור על יציבות כלכלית בימים שאחריו. איך עושים זאת? טוב ששאלתם. "הפגישות מנוהלות בזום, עובדה שמסייעת לתוכנית הזו להיות נגישה מדן ועד אילת, בסוף כל פגישה מקבלים את הנתונים, ההחלטות המשותפות שהתקבלו, ואסטרטגיית יציאה והתקדמות".

תוכלי לתאר לנו את תהליך הייעוץ הפרטני?

"בשמחה. דווקא עכשיו בתקופה של אי יציבות ואי וודאות אנחנו נדרשים יותר מכל לתכנית כלכלית ברורה ואחריות אישית. לכן ראשית הדרך: סדר כלכלי מהיר מותאם אישית, תוך התחשבות בנסיבות. ייעוץ אישי מאפשר לך להסתכל על התמונה השלמה ולא לקבל החלטות פזיזות. פגשתי לא מעט לקוחות שהיו רגע לפני הקפאת משכנתא מבלי להבין את ההשלכות הכלכליות של ההליך, או כאלו שתכננו לפתוח חסכונות או לצאת משוק ההון, בלי שהבינו כשכבר חוו את הירידה.

בחינה שקולה של האפשרויות העומדות בפנינו תוך קבלת החלטות אמיצות בקשר להתנהלות החודשית, לעיתים אף כניסה לצום פיננסי וידיעה שמדובר בתקופה זמנית, המאפשרת לצלוח את התקופה היטב. מטרת העל שלנו בפגישות היא למנוע גירעון ולמנף הזדמנויות. המשימות מאד ברורות, ההחלטות, מתקבלות אחרי הבנת כל ההשלכות ובחינת חלופות מתאימות".

אוכל לתת דוגמא מהיום? בני זוג עצמאי ושכירה, הרוויחו כ- 22,000 . כעת מרוויחים כמעט 0. לבני הזוג משיכת ייתר בבנק ע"ס 50,000 (מסגרת 30,000 ) תכננו להקפיא את המשכנתא, לקחת הלוואה לסגירת החריגה, בהחזר שהיה מקשה עליהם לתקופה של שנים. בסופו של דבר: התמקדנו בהכנסות של שני בני הזוג, כל אחד בתחומו, וביצענו ארגון מחדש של ההוצאות, יצרנו עודף חודשי בין הכנסות להוצאות ע"ס 4,500 בחודש, השארנו את המשכנתא, כי בבדיקה שביצענו, נוכחנו שהקפאתה לא כדאית לבני הזוג, שיפרנו חלק מההלוואות, ביקשנו וקיבלנו מהבנק הגדלת מסגרת זמנית, בכפוף לתוכנית רווחיות ואסטרטגיית יציאה מהמשבר.בני הזוג, ממקום של ייאוש עמוק, עברו לאנרגיה של 'בוא נפעל ונבצע כדי להשיג'.

מה יכולים לעשות עצמאיים שמקור הכנסתם נפגע באופן משמעותי?

"ראשית להפיק לקחים ולצאת עם מסקנות. חייהם של עצמאיים ויזמים רצופים מהמורות, לכן כחלק מהאחריות האישית נדאג תמיד למרווח נשימה איכותי שיאפשר רמת חיים סבירה גם בתקופות בהן ההכנסה נפגעת. שנית, לחשוב מ "מעוף הציפור" ולשקול הזדמנויות: כך למשל המלצתי ללקוחה עצמאית למנף את המשבר ולפתוח אפיקים דיגיטליים שיאפשרו לה לפנות לקהלים חדשים, ולהמשיך להפעיל את העסק גם מהבית. פתיחה של חנות מקוונת אונליין או הצעה של קורסים והדרכות אונליין, יכולים להתברר כערוץ הכנסה משמעותי נוסף.

מה המסקנות שלך ממשבר הקורונה?

"למדתי מהמשבר שני דברים עיקריים: הראשון הוא לא לסמוך על אף אחד, רק על עצמנו, לא הממשלה, לא הבנקים, רק עלינו. מה שאומר, שאם אני עצמאי, באחריותי לוודא שיש לי מרווח נשימה איכותי, לשלושה חודשים לפחות, לוודא שאני, כעצמאי, יכול לאפשר לשמר את רמת החיים, גם בתקופה שההכנסה נפגעת.

הנקודה השנייה היא נכסים. אדם שיש לו נכס, וחסכונות פיננסיים, מתפקד הרבה יותר טוב, גם כשיש משכנתא, ניתן להקפיא אותה, לשנות את התמהיל, לשדרג/לשפר, נכסים מקדמים חיים רגועים ואיכותיים פיננסית. כשזוג משלם 5,000 שכירות, וכעת במשבר פיננסי, ונטל גם הלוואות, הדרך שלו להיות עני, מהירה ותלולה יותר, וחייו עלולים להיות חיי משבר, לחץ ומצוקה.

לכן כעת, יותר מאי פעם, אנו מקדמים "אסטרטגיית יציאה כלכלית" ויצירת נכסים וחסכונות.

הלקוחות שלי כבר יודעים שמבחינתי המשבר הנוכחי הוא 70-30 : 30% עובדות, ו 70% האופן בו אנו מתמודדים עם העובדות. זו בשורה מצוינת, כי ההתמודדות בשליטתנו.

90 ימים – ואתם יוצאים לעצמאות כלכלית

מה שהופך את התהליך לקצר, יעיל וממוקד הוא אנשי הצוות במשרדה של שרית טל המעניקים ערך מוסף משמעותי. למעשה אתם נהנים מחוות דעתם המקצועית של יועצי משכנתאות, יועצי ביטוחים וכלכלנים שיבחנו את סל ההוצאות שלכם ויבדקו הוזלת עלויות, או מיחזור הלוואות/משכנתאות. כך, תהיו בטוחים שאתם יוצאים לדרך כאשר יש לכם תכנית סדורה, ממש כמו מרשם רופא מדויק, המאפשרת לכם לממש את הצרכים והרצונות שלכם בעתיד הקרוב והרחוק.

כעת הזמן לדאוג לניהול כלכלת המשפחה, אספקה שוטפת של כלים להתמודדויות כלכליות. שרית טל מקימה אופציה לפגישת זום פרטני, עם כל הכלים, הכללים והמענה לכל השאלות,

ללא כל עלות - לחצו כאן הפנייה או בטלפון 050-8800530

דף הבית

פייסבוק

הרצאות

---------------------------------------------------------------

שרון שכטר – עיצוב כלכלת המשפחה

משבר הקורונה הביא עמו מציאות כלכלית מורכבת ביותר – יציאה לחל"ת, פיטורין, אובדן הכנסות ומגזר שלם של עצמאים ויזמים ללא פרנסה. היום יותר מתמיד מתחדדת ההבנה שאם לא אנחנו ננהל את משק הבית כראוי, הוא ינהל אותנו. אם גם אתם מצאתם את עצמכם מהרהרים האם להקפיא את המשכנתא, אולי לקחת הלוואה, והאם כדאי לפתוח את החסכונות. אז רגע לפני שתקבלו החלטות הרות גורל, כדאי שתכירו את הרופא המומחה לייעוץ כלכלי, הלא הוא שרון שכטר.

לאחר שליווה מאות משפחות מאזור מהדרום והמרכז, כשהוא מצויד בכלים איכותיים ובכוורת המומחים שלצידו – אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי ניתוח המצב הכלכלי שלכם יעשה על הצד הטוב ביותר. לקוחות העבר, שכבר הפכו לכלי השיווק הטוב ביותר של שכטר מעידים מעל 95% אחוזי שביעות רצון, ו100% מסירות לתהליך מצדו של שרון שכטר, מה שהוביל אותם לא רק להיפרד סוף סוף מהמינוס אלא גם לצמוח כלכלית, לחיות בשלווה וברוגע, ללא מתחים ודאגות פיננסיות.

עתידות: גם אתם תוכלו לרכוש דירה

סוד ההצלחה של שרון שכטר, מאמן ויועץ בכיר לכלכלת המשפחה שסייע למאות משפחות לצאת לעצמאות כלכלית ורווחה נפשית הוא פשוט - שילוב של ידע, מקצועיות, יכולות מנטורינג, רתימה, הנעה לפעולה, תכנית סדורה ובעיקר – ניסיון חיים. " לפני כעשור עבדתי בעולם ההיי-טק והשתכרתי מדהים, גם לאשתי הייתה עבודה טובה, כך שההכנסה החודשית שלנו הייתה מעל 20 אלף שקלים. כל השנים עבדנו קשה, משתדלים להרוויח כמה שיותר ובו בזמן להעניק לארבעת ילדינו את הטוב ביותר", משתף בכנות שרון שכטר, ומוסיף: "לאט לאט, הילדים גדלו ואיתם ההוצאות. כך, מצאנו את עצמנו בגירעון חודשי של 2000-3000 בכל חודש אותו ניסנו לכסות עם הלוואות, מבלי להבין שזהו כדור שלג.

קרדיט: Sharon Shechter

ב-2014 נקרתה בדרכנו הזדמנות פז לרכישת בית חלומותינו, או אז המציאות התדפקה על דלתנו במלא עוצמתה, ואז, אולי לראשונה בחיינו, ערכנו בדק בית מבחינה כלכלית, והבנו שאין לנו את ההון העצמי הדרוש. כשהבנתי שיותר משאני רוצה את הבית הזה, אני רוצה לשנות את האווירה המתוחה בבית שנוצרה, החלטתי ללכת לקורס לניהול כלכלת המשפחה, החלטה שבדיעבד שינתה את חיי מהקצה לקצה".

מאז עברו הרבה מים בנהר, שכטר ומשפחתו עלו על דרך המלך, זאת הודות לניהול כלכלי הכולל תכנית סדורה עם תקציב, יעדים ברורים ובעיקר – מודעות למתרחש בחשבון הבנק. מאז הפך שכטר למרצה ומדריך לחינוך פיננסי, מנהל תחום לייעוץ כלכלי, מרצה ומעביר סדנאות בשיטת ל.נ.צ.ח את המינוס ולצמוח כלכלית.

שיטה מעשית שניתנת ליישום לכל אורך החיים

השיטה הייחודית בה כבר בפגישה הראשונה יוצאים עם תכנית פעולה וכלים פרקטיים ליישום והתייעלות, למידה של המצב הקיים באמצעות מיפוי ההכנסות וההוצאות, ניהול תכנית כלכלית מותאמת אישית, יישום, וחישוב מסלול מחדש. "אני יודע שעשיתי עבודה טובה כשאין לי לקוחות חוזרים. בניגוד לעורך דין או יועץ משכנתא. המשפחות אותם אני מלווה מקבלות כלים מעשיים לצמצום וחסכון בהוצאות. כך שהם בהחלט יכולים להתייעץ איתי במקרה הצורך, אך יש בידם את ארגז הכלים שמאפשר להם להבין בכל רגע נתון מה המצב הפיננסי שלהם, ומה צריך לעשות בכדי להגשים את היעדים לטווח הארוך והקצר".

ערך מוסף משמעותי אותו מקבלות המשפחות הוא חינוך דור העתיד למודעות כלכלית. השיטות, הטכניקות והתכנים אותם מעביר שכטר יוטמעו כחלק מהתהליך. הילדים יירתמו אף הם למשימת ניהול משק הבית בצורה נבונה ובריאה, כך שאת השיעור החשוב ביותר הם יקבלו ויגדלו להיות צרכנים נבונים. שרון מוסיף: "התוכנית הכלכלית שאנחנו בונים לוקחת בחשבון גם תרחישים עתידיים – הבכור יחגוג בר מצווה בשנה הבאה? אתם מחכים לתינוק חדש? חושבים על קניית נכס? אנו נערך לכך מבעוד מועד, וכך נגיע לנקודת הזמן כשאנחנו לא מופתעים וכשיש בידנו את הסכום הנדרש לכך", מסביר שרון.

"כשאנחנו לא האמנו בעצמנו, שרון האמין בנו"

את המסע ליציאה ממרוץ העכברים, תעשו כשאתם לגמרי לא לבד. הבנתם שיש לכם ביטוח כפול? שאפשר למחזר את המשכנתא ולחסוך מאות שקלים? אתם ממש לא צריכים לחפש בגוגל "סוכן ביטוח מומלץ" ולהסתכן. מעטפת השירות של שרון שכטר תאפשר לכם גישה והכוונה לאנשי המקצוע המומחים בתחום כך שבמידת הצורך תוכלו לקבל ייעוץ משלים בצורה בטוחה.

שרון שכטרצילום: צילום: רון בורקין

עכשיו, שהבנתם שזה הזמן שמינוס הוא לא גזרת גורל, והודות להתנהלות כלכלית נכונה גם אתם תוכלו לישון טוב בלילה - אפשר לצאת לדרך. לא, זה לא אומר שלא תצאו יותר למסעדות ולבתי מלון בכלל, אך זה כן אומר שבהחלט תדעו בכל רגע נתון מה קורה בחשבון הבנק שלכם, ואולי אפילו תתחילו להנות מהכנסות פסיביות .

יוצאים לדרך – כבר בפגישה הראשונה

איך הלקוחות של שרון שכטר אומרים? "הגענו לתהליך עם תחושה שאין מצב שנצליח, הרי עשרות שנים לא הצלחנו, אבל כבר בפגישה הראשונה יצאנו עם משימות פרקטיות, שרון הצליח להחדיר בנו את ההבנה שהכל אפשרי, לא בדרך הקשה אלא בשיתוף פעולה ובהדרגה כך שקיבלנו הזדמנות שנייה בחיים, וכשהמצב הכלכלי טוב – הכל בבית הרבה יותר טוב" (שרון אטיאס).

שרון שכטר – עיצוב כלכלת המשפחה

טלפון: 054-471-0798

למייל של שרון שכטר >>>

לאתר של שרון שכטר >>>

לפייסבוק של שרון שכטר >>>

לינק למאמר – 'אנחנו רוצים לחסוך בהוצאות, אז איך נקנה תהליך ליווי'?