יועץ משכנתאות פרטי: מהיום לא לוקחים משכנתה בלי יועץ צמוד

יועץ משכנתאות פרטי יכול לחסוך לכם הון כסף, זמן יקר וכאבי ראש. הכירו את יועצי המשכנתאות הפרטיים שיעברו במקומכם את התהליך הביורוקרטי המייגע וישיגו לכם את העסקה הטובה ביותר בשבילכם

נורית פלד קירשטיין
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית מיניאטורי
יועץ משכנתאות פרטיצילום: צילום: Tierra Mallorca
נורית פלד קירשטיין
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות מחלחלת בקרב רוכשי הנדל"ן ההבנה שלקיחת משכנתה היא כבר לא משהו שעושים לבד. בדיוק כמו בעיה בריאותית שמצריכה רופא מומחה או משפט שבו תיוצגו על ידי עורך דין, כך גם רכישת משכנתה למטרת קניית דירה – שכדי לבצע אותה על הצד הטוב ביותר דורשת יועץ משכנתאות מומחה שייקח את המושכות, יוביל את התהליך ויחסוך לכם התעסקות מיותרת בתחום שאתם לא מבינים בו וגם המון כסף.

למען האמת, התרגלנו. התרגלנו לגשת לבנק מלאי חששות, לקוות שהוא יעשה לנו טובה ויאשר את ההלוואה, להאמין שהחוזה שמוגש לנו הוא הטוב ביותר עבורנו, ולהתפלל שכל התהליך יעבור בשלום. מי מאיתנו עצר כדי לחשוב שזה לא הבנק ש"נותן" משכנתה – אלא אנחנו שרוכשים אותה? וכגוף עסקי שמוכר לנו משהו, במקרה הזה כסף, מן ההיגיון שהחוזה ישרת קודם כל את האינטרסים שלו. אבל לא עוד. מעתה יש מישהו שדואג לנו.

לפניכם חמישה יועצי משכנתאות מומחים ומנוסים – איתנים, ידע ייעוץ משכנתאות, אמיר הרמן, דורון למשפחה ו-Right Way – שלנגד עיניהם עומדת מטרה אחת: טובת הלקוח.

איתנים: ייעוץ משכנתאות שיחסוך לכם הרבה זמן וכסף

נהוג לחשוב שאחד הפחדים הכי גדולים של הישראלים הוא "לצאת פראיירים" ולשלם יותר על מה שיכלו לשלם הרבה פחות. אם כך, מדוע אנחנו מפסידים כל כך הרבה כסף כשאנחנו הולכים לבנק לבד לבקש משכנתה, עוברים בגפנו את התהליך המתיש, שמחים כשסניף בנק מסוים מאשר לנו את ההלוואה שאנו זקוקים לה לרכישת דירה כמו עשו לנו טובה גדולה, ומבזבזים עד מאות אלפי שקלים וזמן יקר ברכישה אולי הכי יקרה ומשמעותית בחיינו – בתחום שאין לנו מושג בו?

"רק לאחרונה החל להיכנס למודעות בארץ הצורך העצום בליווי מקצועי של יועץ משכנתאות", מסבירים בעלי חברת איתנים, עדי שטרן (42) ושמעון שטרית (40), שהקימו את החברה לאחר שנות ניסיון רבות וידע עצום בנבכי המערכת הבנקאית והעסקית. במסגרתה הם מעניקים, לצד הכשרה מקצועית ליועצי משכנתאות מעולים שלומדים איך להצליח בתחום, ייעוץ יקר ערך אשר חוסך ללקוחותיהם הון כסף וזמן יקר.

מלבד במשכנתאות חדשות, הם מטפלים גם במיחזור משכנתאות קיימות, ברכישת נכסי נדל"ן מעבר לים, בסיוע לגיל השלישי להתקיים בכבוד באמצעות פתרונות מימון שונים ובטיפול בלקוחות בעלי נכסים ללא משכנתה שרוצים להשקיע בנכסים נוספים מבלי להשקיע כסף נוסף.

לדבריהם, תחום ייעוץ המשכנתאות – שבארצות הברית הוא חלק בלתי נפרד מתהליך לקיחת משכנתה – נמצא בישראל בשלבי התפתחות, ומגשש את דרכו לרגולציה המיוחלת, הרבה בזכות חוזר שהעבירה המפקחת על הבנקים, שבו היא מחייבת אותם לעבוד מול יועצי משכנתאות שמייצגים לקוחות פרטיים. המשמעות היא שאם עד עכשיו הבנקים הערימו קשיים וסירבו לעבוד מול יועצים, מהסיבה שאלה נוגסים ברווחיהם שמקורם בכספי הלקוח, הרי שכעת אין להם ברירה אלא לשתף פעולה, כשהמרוויחים הגדולים הם רוכשי הדירות.

בדרך לדירה: עצות ששוות זהב

התמורות בתחום מבשרות על תחילתו של עידן חדש במודעות רוכשי הדירות לפוטנציאל החיסכון שטמון בקניית דירה בדרך זו, שמשלבת ליווי צמוד של יועץ מקצועי, אמין ונאמן לכם. המשוואה פשוטה: כשאתם לוקחים משכנתה, העצות שתקבלו מיועץ משכנתאות צמוד יהיו שוות עבורכם זהב, פשוטו כמשמעו, ויסייעו לכם להתמודד מול הבנק, שרבים נוטים לשכוח שהוא עסק לכל דבר שמטרתו היא להרוויח. הבנק מרוויח כשהוא מוכר לכם כסף, וכשאדם נכנס לבנק כדי לקחת משכנתה, כלומר כדי לקנות הרבה כסף – הוא ינסה לקחת מכיסכם הרבה יותר מדי כסף מיותר.

"יועצי המשכנתאות דואגים ללקוח ולא לבנק", מבהירים שטרן ושטרית את תפקידו החיוני של יועץ המשכנתאות. "משקי הבית בישראל קורסים תחת הנטל, ואחת המטרות הגדולות שלנו כיועצים היא לחסוך לאנשים את הכסף הזה כדי שבמקום שהוא ילך לבנק – הוא יישאר אצל המשפחות. היתרונות שלנו הם החסרונות של הבנק, משום שאנחנו יודעים לבנות את המשכנתה כמו שצריך ויודעים למי לגשת. למשל, יש הבדל אפילו בין סניפים של בנק מסוים, ואנחנו יודעים לפנות לסניפים הנכונים שמסיבות שונות כמו אי עמידה ביעדים ורצון למכור את הכסף בזול – יעניקו בסופו של דבר את העסקה הטובה ביותר ללקוח שלנו".

"אחת המטרות הגדולות שלנו כיועצים היא לחסוך לאנשים את הכסף הזה כדי שבמקום שהוא ילך לבנק"צילום: בנימין אדם

באיתנים מעניקים לרוכשי הדירות הזקוקים להלוואה טיפול מסור לאורך כל הדרך, מאיסוף החומרים לבקשת משכנתה ועד לחתימה על ההצעה שמזכה אתכם בתנאים הטובים ביותר לכם, הצעה המותאמת בדיוק לצורכיכם כמו ליכולת ההחזר החודשית ולפרמטרים נוספים שנלקחים בחשבון. הצוות המקצועי של איתנים נפגש עם הלקוח, מבין את צרכיו ואת המסוגלות הכספית, בונה תוכנית ניהול סיכונים ומטפל בכל המסמכים והטפסים.

הייעוץ המקצועי בתחום המשכנתאות שמעניקה חברת איתנים מבוסס על צוות מיומן שמכיר לעומק את כל הבנקים, בקיא בדרך עבודתם ויודע באילו נקודות הם לוקחים לנוטלי משכנתאות כספים מיותרים. "אנחנו מנטלים את זה", מסבירים שטרן ושטרית, "ויכולים לחסוך ללקוח בין עשרות למאות אלפי שקלים שהוא היה משלם אם הוא היה עושה את זה לבד, ללא ליווי מקצועי. כי בסופו של דבר, בעסקה הכי גדלה שלו בחיים, מאות אלפי שקלים להרבה שנים, הוא מפסיד הרבה מאוד כסף ונחשף לסיכונים רבים כמו שינויים במדדים ועליות בריביות. כל אלה מלווים בחשש שהוא לא יעמוד במשכנתה שלו".

הליווי הצמוד של יועץ משכנתאות מבטיח כי מהלקוח ייחסכו שעות המתנה ממושכות, מהשיחה הראשונה למוקד כדי להגיש את הבקשה הראשונית, דרך ארגון החומרים, שיטוט בין סניפים ועד פגישות עם פקידי בנק. הוא ממשיך בחייו, בשגרה היומיומית שלו, והפעם הבאה שהוא יידרש להגיע לבנק תהיה כדי לחתום על העסקה הטובה ביותר בשבילו. במילים אחרות: ככה לוקחים היום משכנתה.

איתנים

וואטסאפ להתקשרות מיידית

מייל

המלצות על הקורס

פייסבוק

אתר

---------------------------------------------

ידע ייעוץ משכנתאות (ידע פתרונות מימון בע''מ)

בזמן הקצר יחסית שהיא קיימת, חברת ידע – ייעוץ משכנתאות ופתרונות מימון, באזור חיפה והצפון כבר הספיקה לשנות להרבה אנשים את החיים. קחו למשל את חיים (שם בדוי), אדם עובד ובעל משפחה, שכרע תחת הנטל החודשי. חוץ מהחזר המשכנתה שנטל לפני שנים כשרכש את ביתו, בכל חודש היו נגרעות מחשבונו הלוואות שהצטברו לסכום אימתני שגרם למינוס שלו להעמיק ב-5,000 שקלים בכל חודש.

כשחיים הגיע אל ידע הוא היה אדם מתוח, לחוץ ומודאג, מה שהשפיע לרעה על כל תחום בחייו. אחרי הטיפול שכלל מיחזור משכנתה, בד בבד עם איתור בנק שירכוש את כל ההלוואות ויגלם אותן בהחזר החודשי אשר התכווץ לסכום שהותאם ליכולתו הכלכלית – חיים הפך רגוע. פשוט ככה.

"בנינו לו סל אשראי נכון יותר עבורו וסגרנו לו את המינוס כך שיוכל לנשום לרווחה. דאגנו לסגור לו את כל ההלוואות היקרות ולהחליפן בזולות ונוחות יותר להחזר, כך שההחזר החודשי ירד לו בכ-4,000 שקל בחודש", כך מספרים יהודה כהן ודני קורוגודסקי שהקימו את ידע בסוף שנת 2018, ומאז עושים שימוש ביריעת הפתרונות הרחבה שמאפשרים הכשרתם וניסיונם הרב בתחומים ייעוץ משכנתאות, ביטוח, נדל"ן ותכנון פיננסי כדי לחסוך ללקוחותיהם כסף רב, ללמד אותם לעבור לכלכלת משפחה נכונה ובסופו של דבר להחזיר להם את החיוך לפנים ואת השלווה לחיים.

תחומי מומחיות: משכנתאות, כלכלת משפחה, ביטוח, נדל"ן וייעוץ פנסיוני

"כיום, כשאתם מבוגרים יותר, אמידים יותר, עם יותר ותק בעבודה, ערך הנכס שלכם עלה וגובה המשכנתה שלכם ירד – אתם נחשבים הרבה פחות מסוכנים. לכן, אין סיבה להישאר עם הלוואה יקרה" צילום: ציום: אנה לביא

ידע היא חברה לייעוץ משכנתאות ופתרונות מימון שמעניקה ללקוחותיה מענה נרחב ומקצועי בתחומים רבים תוך ראייה תכנונית רחבה – ליווי במשכנתה חדשה לאורך כל התהליך המורכב, מיחזור משכנתה למי שיש לו משכנתה כבר כמה שנים והוא מעוניין לשפר את התנאים, הלוואות לכל מטרה על חשבון נכס שהן הלוואות זולות יותר מכאלה שאנשים נוהגים לקחת – בין אם הם רוצים למחזר הלוואות רגילות, לקנות נכס נוסף או סתם לשפץ, לטוס לחו"ל או כל דבר אחר. לצד אלה מעניקים בידע ייעוץ וליווי בנושא תכנון כלכלת משפחה, שבמסגרתו הם גם עושים סדר במצב הכלכלי הקיים, שבדרך כלל נמצא באי סדר מוחלט, ואף מסייעים בתכנון כלכלי לטווח ארוך.

לא בכדי מוצאים רבים בחברת ידע פתח לשיפור במצבם הכלכלי, שלרוב רחוק מלהיות מזהיר. השילוב הטבעי בין שני השותפים, יועצי משכנתאות מוסמכים, שמגיעים מעולמות מקצועיים דומים אך גם מעט שונים, הוליד שלל מענים לצרכים רחבים, כשהמשמעות היא יותר פתרונות ללקוח. דני הוא גם סוכן ביטוח, מומחה לכלכלת משפחה ומתכנן פיננסים מוסמך, ויהודה שותפו הוא מומחה בתחום הנדל"ן ושוק ההון שאף מלמד את התחום במכללה מהמובילות בארץ, ובין השאר שימש יועץ משכנתאות במשך שנים רבות, לפני שחבר לדני על מנת לנתב את הידע המשותף שלהם לכדי עזרה משמעותית ללקוחות שיכולה להגיע לסכומים לא מבוטלים.

העצות יקרות הערך של יהודה ודני באות לידי ביטוי למשל בנושא ביטוח החיים שהבנק מחייב לקחת עם נטילת המשכנתה. רבים אינם יודעים כי הם יכולים לבחור חברת ביטוח אחרת מזו שמציע להם הבנק, למשל, כשעל הפרק עומדות גם סוגיות מורכבות יותר כמו המקרה של חיה (שם בדוי) שסבלה ממחלה נדירה, שבידע צפו שהבנק לא יידע להתמודד איתה ויקשה על אישורה המשכנתה, או לחלופין יציע את ההלוואה בגובה ובתנאים שיקשו על הלקוחה. במקרה זה כמו במקרים רבים נוספים, היכרותם המעמיקה של דני ויהודה בתחומים נרחבים הרבה יותר מאשר ייעוץ משכנתאות אפשרו להם להציע לחיה צעדים חלופיים כדי להבטיח משכנתה מיטבית עבורה.

בנוסף עוסקים בידע בלקיחת הלוואה על חשבון נכס, אפשרות שיתרונותיה אינם ידועים לרבים. "אנשים לא יודעים שהלוואה רגילה ניתנת למקסימום 12 שנים, ואם זו הלוואה גדולה, ההחזר החודשי יכול להכביד", הם מסבירים, "אבל אם זו הלוואה על חשבון נכס זה יכול גם להתפרש על פני 30 שנה, ואז ההחזר החודשי יכול להיות יותר סביל. מה גם שהלוואות עם שעבוד הן יותר זולות מהלוואות ללא שעבוד, אז בהכרח הלוואות כאלה יותר זולות".

הראייה הרחבה של ידע מתפרשת גם על פני תכנון כלכלת משפחה, לקיחת משכנתה לבניית נכס שהיא שונה ממשכנתה לנכס קיים, וכן פתרונות לגיל השלישי.

"כשלקחתם משכנתה כשהייתם צעירים, הבנק החשיב אתכם כמסוכנים יותר, ולכן גילם את הסיכון בריביות שנתן לכם", הם מסבירים, "כיום, כשאתם מבוגרים יותר, אמידים יותר, עם יותר ותק בעבודה, ערך הנכס שלכם עלה וגובה המשכנתה שלכם ירד – אתם נחשבים הרבה פחות מסוכנים. לכן, אין סיבה להישאר עם הלוואה יקרה יחסית למצבכם, וזה הזמן לדרוש שינוי בריביות של המשכנתה".

ידע – ייעוץ משכנתאות ופתרונות מימון

כתובת: שדרות ההסתדרות 25, צ'ק פוסט, חיפה

טלפון: 04-9119112

מייל: yehuda@yeda-cfp.co.il

אתר

פייסבוק

---------------------------------------------

אמיר הרמן: ליווי פיננסי ויעוץ משכנתאות

הרצון להיות יועץ משכנתאות ולעזור לאנשים בתחום, שבעבור רובנו הוא מעורפל ומעט מאיים, התעורר אצל אמיר הרמן, יועץ משכנתאות פרטי מאילת, עת עבד בבנק כבנקאי משכנתאות, צפה בחוסר אונים ב"עיני העגל" של הלקוחות שישבו מולו והבין עד כמה אנשים שמבקשים לרכוש משכנתה זקוקים להכוונה, לייעוץ ולליווי.

מאז שפתח בשנת 2016 את משרדו לייעוץ משכנתאות באזור התעשייה באילת, שמו עבר מפה לאוזן, ורבים החלו להידפק על דלתו לאחר ששמעו ממכרים עד כמה תהליך רכישת נכס בסיוע משכנתה יכול להיות פשוט בליווי של יועץ מקצועי, שכל מטרתו היא לחסוך ללקוח זמן, כאבי ראש והמון כסף. על אחת כמה וכמה כשמדובר באמיר, שהיכרותו המעמיקה את תחום המשכנתאות מתוך המערכת הבנקאית שבה עבד במשך שלוש שנים, הבנתו את תחום כלכלת המשפחה והשירות החם והלבבי שהוא מעניק ללקוחותיו שכולל ליווי ומעקב שנים אחר כך – הם נכס יקר ערך לכל מי שנעזר בשירותיו עד כה.

תוכנית כלכלית מותאמת אישית וליווי עד הפנסיה

"כשהחלטתי להפוך ליועץ משכנתאות פרטי, המטרה העיקרית שלי היתה להתחיל לעזור לאנשים"צילום: צילום: אייל סגל

הרמן, איש מקצוע מהשורה הראשונה וחבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות, הוא בוגר תואר שני במינהל עסקים עם התמחות בכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון ותושב אילת זה שנים רבות. הוא התחיל בבנק מקומי כבנקאי משכנתאות לאחר שהצטבר בחשבונו סכום כסף שיכול היה להיות בסיס לרכישת דירה, והוא רצה להבין את תהליך המשכנתה וללמוד אותו בעצמו.

"גם כבנקאי משכנתאות אתה לא יודע הכל", הוא מגלה. "הבנק מלמד את הבנקאים את החוקים והפעולות הטכניות כדי לבצע את המשכנתה תוך הנחה מוטעית שכל הלקוחות יודעים מה הם רוצים, מנהלים תקציב ביתי ומבינים את ההשפעה של ההחזר החודשי גם בעתיד".

לדבריו, "כשהחלטתי להפוך ליועץ משכנתאות פרטי, המטרה העיקרית שלי היתה להתחיל לעזור לאנשים, לתת להם גישה ואינפורמציה שאין להם ולסייע להם לעבור את התהליך הזה בהצלחה. לכן אני גם מתחזק אתר אינטרנטי מאוד אינפורמטיבי שמאפשר לקרוא ולהבין".

שירותי המשרד של אמיר כוללים ייעוץ משכנתה ברכישת נכס, מיחזור של משכנתאות קיימות, משכנתה לבנייה עצמית, לדירה נוספת או למטרת שיפוץ, וכן לכיסוי הלוואות. השקפתו היא למצוא פתרון שמותאם לכל אחד בהתאם לצרכיו וליכולותיו בהתחשב בהכנסתו, בהתנהלותו הכלכלית ובגורמים נוספים שמשפיעים על התמונה כולה, וזאת באופן שיוכל לעמוד בכבוד בהחזרי המשכנתה תוך שגרה כלכלית בריאה.

מסיבה זו מייחס הרמן חשיבות עליונה לבחינת התמונה הכלכלית בכללותה, ובונה ללקוחותיו תוכנית כלכלית מותאמת אישית. "ההבדל בין בנקאי משכנתאות ליועץ משכנתה פרטי הוא שאני גם מסתכל על ההתנהלות הכלכלית שלו משום שהעניין הוא לא רק לאשר את העסקה, אלא לאשר את העסקה הנכונה ללקוח. ואם הלקוח קופץ מעל הפופיק צריך להסביר לו, להראות לו ולהזהיר אותו".

לדבריו, אנשים לא מבינים שכל בנק מסתכל על הלקוח בצורה קצת שונה, בעוד הוא, כמישהו שבא מתוך המערכת הבנקאית, מכיר את ההבדלים בין הבנקים השונים ויודע לעשות בהם שימוש לטובת הלקוח. נוסף על כך, בזכות משא ומתן אפקטיבי ועבודה בהיקף נרחב, מקבלים תנאים הרבה יותר טובים.

הרמן מתמקד בלקוחות מאילת והסביבה מתוך החשיבות שבליווי אישי. "אני מאמין בשירות פרונטלי שמאפשר להכיר את האנשים שמולך ובכך להעניק להם שירות טוב יותר", הוא מסביר. "ניתן אמנם להעניק את הייעוץ באופן אינטרנטי, אבל אני מתמקד באזור כי מאמין ביחס האישי שדרכו אני מבין לעומק את הלקוח ומתמקד בצרכים הייחודיים לו".

הקשר עם הלקוח אינו מסתיים עם רכישת המשכנתה. פעם בשנה מבצע הרמן בדיקה ללקוח כחלק מהשירות, שבמסגרתה הוא בוחן את יתרות המשכנתה ואת הריביות בשוק ומייעץ כיצד ניתן לחסוך עוד. טעם נוסף לביקורת התקופתית הוא למקרה שמצבו הכלכלי של הלקוח משתנה, לטובה או לרעה. "נניח, מישהו שכעת מרוויח פחות, והקלה של כמה מאות שקלים בהחזר החודשי תהיה משמעותית מבחינתו, או לחלופין מישהו שמרוויח יותר מאשר בעת נטילת המשכנתה אשר יכול להגדיל את ההחזר החודשי ובכך לצמצם את ההפסדים שלו מול הבנק. אני אומר ללקוחות – אנחנו לא נפרדים ברגע שחתמת על משכנתה, אני מלווה אותך בתקווה עד הפנסיה".

אמיר הרמן – ליווי פיננסי וייעוץ משכנתאות:

כתובת: רחוב הסתת 11, אזור תעשייה אילת

טלפון: 050-4243668

מייל: amir.h.consulting@gmail.com

אתר

פייסבוק

---------------------------------------------

דורון למשפחה: ייעוץ משכנתאות וכלכלת משפחה

שיעור המתגרשים בישראל עולה בהתמדה ועבר כבר מזמן את רף 30 האחוזים. ניתן לייחס את הנתון הזה לגורמים שונים, ואולם יש גורם אחד עיקרי שניתן להיערך אליו מראש, או רגע לפני שהבית מתפרק: המצב הכלכלי. דורון גילשטרום, יועץ משכנתאות פרטי, כבר מזמן יודע שמצב כלכלי רעוע, שבדרך כלל מתחיל להידרדר עם רכישת ביתם בעזרת משכנתה לא מתאימה, מביא זוגות לכדי גירושין – וחתום על לא מעט בתים שהציל בשנים הרבות מאז הקים את "דורון למשפחה", עסק שבמסגרתו הוא מייעץ בתחום המשכנתאות וכלכלת משפחה נכונה ומלווה באופן אישי את לקוחותיו.

"המרוץ לדירה אינו קדוש", קובע דורון, מהנדס תעשייה וניהול בהשכלתו שהתמחה ממושכות בעולם הפנסיה והביטוח, למד ייעוץ השקעות ומגוון תחומים פיננסיים שונים ובד בבד התמחה בכלכלת משפחה. דורון מאמין בגישה ישירה ובכנות מול לקוחותיו, ולא פעם שלח לדרכם לקוחות פוטנציאליים מסיבות שונות שכולן היו לטובתם, בכדי להבטיח שלא ישקעו לבורות כלכליים שלא יידעו איך לצאת מהם אשר עלולים להרוס להם את החיים, פשוטו כמשמעו (לפעמים העצה הטובה ביותר היא להגיד "לא").

"אם אתה תרנגולת ואתה הולך להתייעץ עם השוחט לגבי תפריט ארוחת הערב – זה לא רעיון טוב"צילום: צילום: גלית רוזן

ניסיונו הרב והשכלתו של דורון בתחומים שסובבים את נושא ייעוץ המשכנתאות והיותו מהנדס בוגר הטכניון מאפשרים לו ראייה כלכלית ותכנונית רחבה על מנת להעניק ללקוחותיו הרבה מעבר לטיפול בתחום ייעוץ המשכנתה, כי אם טיפול עוטף בכל נושא כלכלת המשפחה, מה שגם חוסך כסף בסכומים שיכולים להגיע מעשרות אלפי שקלים ועד מאות אלפים, וגם מסיר מהראש דאגות רבות. בסופו של תהליך תמצאו כי חייכם יציבים יותר, רגועים יותר ושמחים יותר. במילים אחרות: הגיע הזמן להתחיל לחיות.

הבנק הוא לא חבר שלכם, יועץ המשכנתאות – כן

ניהול כלכלת משפחה, ובמסגרתה ייעוץ משכנתאות, הם למעשה ניהול סיכונים, ודורון גילשטרום הוא מנהל סיכונים בנשמתו. "במשכנתה, למשל, יש המון מסלולים ולכל מסלול יתרונות וחסרונות", הוא מסביר, "ובמשך התהליך עולות כמה שאלות כמו: אם בכלל לקנות משכנתה, באיזה סכום, איזה נכס לקנות ועוד. אנשים לוקחים השקעה של סכומים גדולים וסומכים על פקיד הבנק, שהוא נציג הבנק ומייצג את האינטרסים שלו".

אחת הנקודות החשובות שדורון מבקש להנחיל ללקוחותיו: הבנק הוא לא חבר ולא ידיד שלכם, ומטרתו היא לקחת מכם כמה שיותר כסף. יועץ המשכנתאות הפרטי, לעומת זאת, נמצא בצד שלכם. אין לו שום עניין ליצור איזון בין האינטרסים שלכם ושל הבנק. הוא דואג אך ורק לכם.

"אם אתה תרנגולת ואתה הולך להתייעץ עם השוחט לגבי תפריט ארוחת הערב – זה לא רעיון טוב", קובע דורון, "ומסיבה זו אין לסמוך על הבנק שיציע לכם את המסלול המיטבי בשבילכם. תמיד כשאנשים מדברים על משכנתה הם אומרים 'קיבלנו משכנתה', 'לקחנו משכנתה', 'הבנק נתן לנו משכנתה'... הבנק לא עושה לך טובה אלא אתה קנית משכנתה מהבנק שמכר לך אותה. אתה מחליט אם לעשות את העסקה. זו צורת ההתייחסות הנכונה. הבנק הוא לא חבר שלך, הוא עסק מסחרי שמטרתו להרוויח כמה שיותר כסף. הבנק ייתן לך את המשכנתה הכי יקרה והכי גדולה שהוא יכול במסגרת הרגולציה, מגבלות התחרות וכמובן הסיכון והתדמית שלו – הבנק רוצה לראות את כספו בחזרה ולא לזרוק אנשים מביתם. אנשים מגיבים ככה כי הם מרגישים נחיתות מול המערכת הבנקאית הגדולה, וכאן נכנס התפקיד שלי".

לדבריו, מעבר לראייה הצרה של המשכנתה, יש לתכנן לטווח ארוך את כל נושא כלכלת המשפחה. במסגרת "דורון למשפחה" הוא מעניק ייעוץ וליווי בנושא ההתנהלות השוטפת כולל נושא הדיור, ניהול הסיכונים של המשפחה (ביטוחים ופנסיה) ותכנון של יעדים כלכליים עתידיים כמו בר ובת מצוה, לימודים גבוהים לילדים, חתונה ועוד ועוד ועוד.

"לגור עולה כסף, גם אם זה בשכירות, גם אם כשרוכשים נכס עם או בלי משכנתה, והשאלה היא מה הכי נכון למשפחה", מסביר דורון, שמשרדו יושב בחיפה ומעניק שירות ללקוחות מכל אזור הצפון, ומספר כי "כשמשפחה קונה נכס ובמקביל קונה גם משכנתה כבדה מדי, הם חיים בכלוב של זהב בעוד חייהם נהרסים. הם לא חיים, לא מבלים, לא יכולים להשקיע בחינוך של הילדים כמו שהיו רוצים, ומוצאים את עצמם במריבות בלתי פוסקות על כסף. לכן חשוב לאזן בין החלום הרומנטי של 'לגור בבית היפה והיקר שלי' לבין לחיות, כי זה מה שצריך קודם כל. עדיף לחיות בבית מעט יותר קטן, צנוע וזול יותר, אולי בשכונה פחות טובה, אבל לחיות טוב".

דורון למשפחה:

טלפון: 077-7800143, 050-6890483

מייל: DORON4FAMILY@GMAIL.COM

לאתר ייעוץ למשכנתאות של דורון למשפחה >>>

לאתר ייעוץ לכלכלת המשפחה של דורון למשפחה >>>

לפייסבוק של דורון למשפחה >>>

---------------------------------------------

Right Way: הדרך הנכונה לקחת משכנתה

לכל אדם יש את הדרך הנכונה עבורו, ועסקה מסוימת יכולה להתאים לאחד כמו כפפה ליד בעוד לשני היא תהיה עסקה גרועה מאוד – כך מאמינים ברק ששון ואלון ברכה, השותפים שבבעלותם "Right way" (הדרך הנכונה), חברה ותיקה לייעוץ משכנתאות ולתיווך.

"אנחנו מובילים את הלקוח לעסקה שהכי מתאימה לו"צילום: צילום: חברת הדרך הנכונה

השניים הכירו לפני שנים כשערכו זה מול זה עסקה וגילו ערכים משותפים ושאיפות דומות שהתגבשו לכדי חברות עמוקה ולחזון שבמסגרתו הם מטפלים בלקוחותיהם בנאמנות, ולצד חיסכון כספי עצום מעניקים להם שקט נפשי בכל הנוגע לתהליך המורכב של רכישת משכנתה.

משנת 2008, אז פתחו את החברה, עוסקים השניים יחד עם הצוות הוותיק והמנוסה שמקיף אותם במתן פתרונות אינדיווידואליים ללקוחותיהם תוך גיבוש הסכם משכנתה מול הבנקים השונים שיהיה הטוב ביותר לכל לקוח ולקוח בהתאם לצרכיו, למצבו הכלכלי ולהזדמנויות הפיננסיות שב"Right Way" יודעים היטב לאתר.

מובילים את הלקוח לעסקה שהכי מתאימה לו

שירותי חברת "הדרך הנכונה" כוללים עבודה עם משקיעים, עם זוגות צעירים לצד ותיקים ועם לקוחות עסקיים כמו חברות בנייה גדולות. צוות החברה מייעץ ומלווה את לקוחותיו בכל האמור במשכנתאות חדשות לדירות מגורים, מיחזור משכנתה קיימת, משכנתאות למשקיעים (עם הצלחות של השגת 75-50 אחוזי מימון, כאשר הממוצע בשוק עומד על 60-50 אחוז) וכן בנייה עצמית – למשל לקוח שרוכש קרקע, ושוכר את שירותי הייעוץ של החברה שמלווה אותו עד השלמת הבנייה על שלבי התהליך המורכבים.

בנוסף מתמחים בחברה בטיפול בלקוחות התוכנית "מחיר למשתכן" עם פרויקטים רבים כמו "בית ופארק" באור יהודה וכן פרויקטים שונים בגדרה, ביבנה, ברמלה ובאזורים נוספים.

תחילת התהליך בפגישה עם הלקוח והבנת רצונו, צרכיו ויכולותיו. ב"הדרך הנכונה" אוספים ממנו את המסמכים הפיננסיים הדרושים לקבלת משכנתה כמו היסטוריית אשראי, מצב חשבון ותלושי שכר. לאחר מכן מנתחים את המסמכים, בונים תמהיל אופטימלי ומבצעים מחקר שוק, ולבסוף פונים לבנקים, אוספים את ההצעות האטרקטיביות ביותר ובוחרים מתוכן את הטובה ביותר.

"אנחנו מובילים את הלקוח לעסקה שהכי מתאימה לו", מספר ברק ששון. הרעיון להרחיב את תחום עיסוקו לייעוץ משכנתאות נולד אצלו לפני 11 שנה, אז ביצע עסקת נדל"ן ללקוח. "הוא פנה אלינו כדי שנסייע לו לקחת משכנתה בתנאים טובים לאחר שקיבל ריבית משוגעת בבנק. בסופו של דבר השגתי לו את העסקה הכי זולה עם הבדל מהותי בהחזר החודשי".

שנות הניסיון הרבות שצברו מאז השותפים וצוותם, שבגזרת ייעוץ המשכנתאות כולל גם את היועצים מיכאל סנדלר ומארק טיקטינר, הביאו עמן היכרות מעמיקה עם הבנקים השונים. "כל בנק מתאים לעסקה אחרת", הם מסבירים, "וחשוב להתאים את העסקה לאדם. מעבר לזה מדובר ביחסי אנוש – והיועצים עושים את זה על בסיס יומי. אנחנו יודעים איך לפנות, איך לגעת, ובסופו של דבר כיצד לרקום את העסקה הטובה ביותר שתהיה הכי זולה ללקוח ושגם תתאים לו מבחינת ההחזר החודשי ומבחינת משך זמן ההלוואה".

לדבריהם, "אנשים פוחדים מביורוקרטיה, אין להם זמן לזה ובאופן טבעי הם לא מבינים בתחום – ואנחנו פה כדי לנטרל את כל אלה ולתת להם שקט נפשי שהם מטופלים בידיים הטובות ביותר".

הדרך הנכונה (Right Way):

טלפון: 077-5155068

כתובת: הרצל 91, ראשון לציון

מייל (ברק ששון): bs.barak.re@gmail.com

אתר

פייסבוק

*האמור בכתבה אינו מהווה משום המלצה או חוות דעת מקצועית והוא אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מוסמך בתחום