עורכי דין לתביעות ביטוח: המומחים שידאגו לכל הזכויות והפיצויים שלכם

נקלעתם להתמודדות סבוכה מול חברת הביטוח? לא בטוחים שאתם יודעים מה הזכויות שלכם? חושבים שמגיעים לכם פיצויים? אספנו עבורכם את מיטב עורכי הדין העוסקים בתביעות ביטוח, שידאגו לכסות אתכם מכל הכיוונים

דניאל דותן ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמונה ראשית - עורכי דין לתביעות ביטוח
צילום: Pattanaphong Khuankaew
דניאל דותן ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

כשאדם רוכש פוליסת ביטוח ומשלם עבורה לחברת הביטוח במשך השנים, הציפייה הטבעית והנכונה שלו היא שבעת צרה, חברת הביטוח תפעל בהגינות ותשלם את המגיע לו. עם זאת, במקרים רבים, המבוטח אינו מודע לזכויותיו, חברות הביטוח אינן מכבדות את חובתן, מערימות קשיים רבים ועושות כל שביכולתן על מנת להימנע מתשלום בכלל או מתשלום מלוא הזכויות והכספים המגיעים למבוטח.

העובדה שחברות הביטוח הן גופים גדולים, עשירים ובעלי מחלקות תביעות ייעודיות המעסיקות עורכי דין רבים הופכת את ההתמודדות מולן לקשה עד בלתי אפשרית. לשם כך, במקרים רבים מומלץ להיעזר בעורכי דין המתמחים בתביעות ביטוח. בכתבה הבאה תכירו את משרד אורי תבור עורכי דין, עורך הדין גלעד רמתי, משרד נעמי שלף סלומון עורכי דין, משרד עורכי הדין אורנשטיין-קימלמן ועו"ד יואב רונקין.

משרד אורי תבור עורכי דין

"משרד אורי תבור עורכי דין", הוא אחד המשרדים המובילים באיזור הצפון בישראל בתחום תביעות הביטוח, פועל מזה 16 שנה ומתמחה בתחום תביעות הביטוח והתחום המסחרי. המשרד מנוהל על ידי עורך הדין אורי תבור, בוגר ביה"ס הראלי בחיפה, בעל תואר L.L.B מן הפקולטה למשפטים משנת 2001, חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2002, ולצדו חמישה עורכי דין נוספים מומחים בתחומם, וצוות מתמחים ומנהלה נרחב.

עו"ד אורי תבורצילום: ערן ירדני

להכיר מבפנים - במהלך השנים הראשונות לכניסתו לתחום עריכת הדין, ייצג עורך דין תבור חברות ביטוח אל מול תובעים וניזוקים ולאחר שצבר ניסיון רב בעבודה עבור חברות הביטוח, החליט לעבור ולייצג אנשים פרטיים, ניזוקים וחברות בתביעות נגד חברות הביטוח.

היתרון היחסי של המשרד מתבסס על הכרות מעמיקה עם דרך "פעולתן" ו"חשיבתן" של חברות הביטוח והפועלים מטעמן מבפנים. "ייצוג אדם פרטי בתביעה נגד חברת ביטוח, היא עבורי יותר מכל עבודה של שליחות", אומר עורך דין תבור, "אני מכיר היטב את חברות הביטוח והאופן בו הן פועלות, המניפולציות, והבירוקרטיה המתישה שהן מפעילות נגד לקוחותיהן בתקופה הכי קשה בחייהם וכאשר הם זקוקים לכסף, ואחד הסיפוקים הגדולים ביותר שלי ושל צוות המשרד הוא למצות את הזכויות ולהשיג לאדם את הפרטי את מלוא זכויותיו מחברת הביטוח ובמהירות הרבה ביותר".

משרדכם מציע מומחיות ייחודית בתחום?

"ראשית אני עוסק עשרות שנים ומדי יום בתחום תביעות הביטוח כתחום ראשי ועיקרי. , משרדי מטפל בכל רגע נתון במאות תיקי לקוחות אל מול חברות הביטוח השונות במגוון רב של תביעות ביטוח. אנו עוסקים בתחום תביעות אובדן כושר העבודה, פנסיית נכות, תאונות עבודה, סיעוד, מחלות קשות, תביעות בריאות, תביעות רשלנות מקצועית נגד סוכני ביטוח, תביעות עקב שריפה, גניבה, ותביעות עקב הצפה, ובתתי תחומים נוספים הקשורים לתביעות ביטוח שמרבית משרדי עורכי הדין לא עוסקים בהם.

"לדוגמה - פנסיית נכות. יצרנו מומחיות ספציפית כוללת בנושא אובדן כושר העבודה ופנסיית הנכות, ואנו מספקים ליווי וייצוג בתביעה מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, במקרה שאדם נמצא באי כושר ונדרש להפעיל את פנסיית הנכות שלו".

מהי פנסיית נכות?

"בשנת 2008, נכנס לתוקף צו הרחבה במשק שקובע שכל עובד זכאי להפרשות לקרן פנסיה מאת מעבידו לאחר חצי שנה של עבודה. במסגרת ההפרשות לקרן הפנסיה, יש לכל עובד כיסוי ביטוחי בגין אובדן כושר עבודה אשר נקרא 'פנסיית נכות'. סעיף 'פנסיית נכות' קיים בכל קרן פנסיה של כל עובד, כאשר בהתאם לתקנון של קרן הפנסיה, במצב בו עובד נפגע או חלה והפך לנכה אשר אינו כשיר לעבודה, הוא זכאי לקבל מקרן הפנסיה סכום קצבה חודשי קבוע עד הבראתו או עד הגיעו לגיל הפנסיה. הקושי הגדול ביותר היא העובדה שמרבית האנשים כלל אינם מודעים לזכויותיהם 'וביום פקודה' וכאשר הם נדרשים יותר מכל לכסף לצורך פרנסת משפחתם, הם כלל לא פונים לקרן הפנסיה ואינם דורשים את זכותם ומסתפקים בפניה לביטוח הלאומי.

"גם אם עובד אשר חלה או נפגע מודע לזכותו ופונה לקרן הפנסיה אז הוא נתקל "בחומה" כאשר קרנות הפנסיה מערימות קשיים רבים, ובהסתמך על התקנון ובעזרת רופאים העובדים עבורם שוללים שלא בצדק, מטעמים שונים, את זכותו של העובד לקבל גמלה חודשית, כך שהוא נותר בודד במערכה אל מול קרנות הפנסיה הגדולות והעשירות.

"משרדנו פיתח התמחות ייחודית בתביעות פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה ואנו מטפלים מדי שנה בעשרות רבות של לקוחות, מכל רחבי הארץ, לצורך קבלת מלוא הזכויות מחברות הביטוח וקרנות הפנסיה בגין אובדן כושר עבודה, עבורם.

"לצערנו האדם מן היישוב, גם המשכיל והמתוחכם, יתקשה להתמודד עם קרנות הפנסיה וחברות הביטוח באופן עצמאי וזאת מן הטעם הפשוט - הפוליסות והתקנונים ארוכים , מורכבים וסבוכים ונותנים את הכוח בידי חברות הביטוח וקרנות הפנסיה לחמוק מתשלום, כאשר בנוסף לכך לחברות הביטוח "מערכת משומנת" של יועצים, רופאים ועורכי דין אשר עוסקים מדי יום בדחיית תביעות.

"במסגרת טיפולנו במספר רב של לקוחות, במהלך השנים נתקלנו במאות אנשים שאיבדו כסף רב רק בגלל שלא היו מודעים לזכויותיהם וכלל לא התייעצו עם בעלי מקצוע המתמחים בתביעות ביטוח או שפנו לבעלי מקצוע אשר זו אינם התמחותם והם אינם עוסקים בתחום על בסיס יום יומי.

"מתוך הבנה זו אנחנו נושאים קול זעקה, בכל מקום אפשרי, לאנשים תהיו מודעים לזכויות שלכם מחברות הביטוח וקרנות הפנסיה ואם אינכם יודעים איך פנו לעזרה ! לעורך דין המתמחה ועוסק באופן ספציפי ויום יומי בתחום תביעות הביטוח. משרדנו פועל על מנת להשיג ללקוחותיו את מלוא זכויותיהם מחברות הביטוח וקרנות הפנסיה ולצורך כך, ומתוך הבנה מלאה של דרך פעולתן אנו בוחנים את התיק, מבססים את הדרישה גם באמצעות מיטב היועצים והמומחים העומדים לשירות משרדנו, מלווים את הלקוחות לוועדות השונות, ולא מוותרים לחברות הביטוח, עד להשגת מלוא הזכויות להן זכאי הלקוח".

אם חברות הביטוח דוחות מבוטחים כה רבים מדוע אנשים ממשיכים לעשות ביטוח?

"לדעתי צריך להפריד את העובדה שאנשים בצדק רוכשים ביטוח לשעת צרה לבין העובדה שאנשים אינם מודעים לזכויותיהם במסגרת הביטוח אותו רכשו. יש גם להפריד את עצם רכישת ביטוח מהעובדה הברורה שעל מנת להצליח ולקבל מחברת הביטוח את הזכויות להן זכאי המבוטח טוב יעשה עם יפנה בסמוך לקרות המקרה לעורך דין מקצועי, בעל וותק וניסיון העוסק בתחום תביעות הביטוח כתחום עיקרי ומדי יום".

עד מתי ניתן להגיש תביעה נגד חברת הביטוח לפי פוליסה ?

"חוק חוזה הביטוח קובע שההתיישנות על תביעת ביטוח במסגרת היחסים בין המבוטח למבטח, על פי פוליסה, היא שלוש שנים מיום קרות האירוע. במהלך השנים נתקל משרדנו במאות אנשים, לא מיוצגים ומיוצגים כאחד, שסברו ששליחת מכתב לחברת הביטוח עוצר את מרוץ ההתיישנות והם לא צריכים להגיש תביעה לבית המשפט. טעות זו עלתה להם בהפסד זכיותיהם ולעיתים בהפסד של כסף רב. תופעה זו קשורה לחוסר מודעות ציבורית. יש לאנשים פוליסות ביטוח רבות אך הם לא יודעים על מה מבוטחים ומה הזכויות האמיתיות שלהם וכאשר קורה להם מקרה ביטוח הם לא יודעים למצות את הזכויות שלהם מול חברות הביטוח ומפסידים ממון רב".

איך חברות הביטוח מנצלות את כוחן?

"במהלך השנים הרבות בהן אנו עוסקים בתביעות ביטוח הגיעו למשרדנו אין ספור מבוטחים אשר פנו באופן עצמאי או באמצעות סוכן ביטוח לחברת הביטוח וזו מצידה פיצתה אותם באופן חלקי ובסכום הנמוך משמעותית מהסכום לו הם זכאים, תוך ניצול העובדה שאינם מיוצגים ואינם מודעים לזכויותיהם. עוד נתקלנו במצבים בהם הלקוח זקוק נואשות לכספי הפיצויים ולמרות שחברת הביטוח מאשרת את תביעתו היא מציעה לו סכום נמוך מהסכום לו הוא זכאי תוך ניצול מצוקתו, מעמדה וכוחה על מנת לכפות פשרה ולחסוך לעצמה כסף.

"כך למשל לפני שנים רבות טיפל משרדנו באישה שחלתה בסרטן השד והייתה מבוטחת בביטוח מחלות קשות אשר מזכה אותה, עם גילוי המחלה, בתשלום חד פעמי בסך של 200,000 ש"ח. לאחר פנייתנו שלחה לה חברת הביטוח הצעה פשרה לסילוק התביעה בסכום של 120,000 ש"ח תוך התניה של התשלום כתשלום סופי ומוחלט. היות והלקוחה הייתה במצב רפואי קשה, ללא וודאות בדבר הצלחת הטיפול הרפואי, ללא כל הכנסה אחרת והואיל וההליך המשפטי לוקח זמן לא מבוטל המלצתי לה לקבל את ההצעה.

"במקרה זה פעלה חברת הביטוח בציניות ובחוסר תום לב, תוך ניצול מצבה הקשה של הלקוחה לצורך חסכון בכסף. היות ואנו 'רואים' את טובת הלקוח כדבר ראשון במעלה בנסיבות הספציפיות שלה המלצנו לה לקבל את ההצעה. בפועל כאשר חברות הביטוח יכולות לא לשלם הן לא ישלמו וכשיש אפשרות לשלם פחות הן משלמות פחות וכאן התפקיד של משרדנו נכנס לתמונה. התפקיד שלי כשליחות הוא לבדוק ולבחון איזה זכויות יש ללקוח שלי ולשם כך אני אוסף את כל הפוליסות ביטוח שלו, בוחן אותן ומנתח את כל הדברים הנדרשים לצורך מיצוי זכויותיו באופן מלא. לאחר מכן אנו פועלים ודואגים שיקבל את מלוא הזכויות להם הוא זכאי מכל חברות הביטוח בהם הוא מבוטח.

מדוע פוליסות הביטוח כה מורכבות?

"כיום במדינת ישראל מרבית פוליסות הביטוח הן פוליסות ארוכות ומורכבות מאד כך שאדם מן היישוב או אדם שאינו עוסק בתחום הביטוח יתקשה להבין את הפוליסה והתנאים שלה, על אחת כמה וכמה בתביעות על פי פוליסות כגון פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיה, סיעוד, פוליסות קבלנים, בריאות ומחלות קשות, אשר הינן פוליסות מאוד מורכבות עם תנאים, חריגים וסייגים רבים. אומנם בעידן הדיגיטלי מצוי מידע רב ברשת וכל אחד יכול בזמנו הפנוי לשבת ולקרוא את הפוליסה אך השאלה היא אם הוא יבין את מלוא תנאי הפוליסה, האם הוא יודע מה נדרש לצורך הכרה בתביעתו, האם הוא מכיר את הפסיקה, החקיקה הרלבנטית, הוראות המפקח על הביטוח והאם בידיו הכלים והידע לטפל בצורה נכונה בתביעתו כך שתתקבל".

האם עורך דין שמתעסק בנזיקין בהכרח מבין בתחום תביעות הביטוח?

"לעניות דעתי התשובה היא חד משמעית לא. תחום תביעות הביטוח בו עוסק משרדי עשרות שנים הוא תחום מאוד מורכב וייחודי הדורש ניסיון והתמחות ספציפית, כאשר לצערי אנשים רבים עושים בלבלול וסבורים שכל עורך דין העוסק בתאונות דרכים ונזיקין מתמחה גם בתביעות פנסיית נכות, אובדן כושר עבודה, בריאות, סיעוד, מחלות קשות, פוליסות קבלנים, פוליסות עסק, אחריות מקצועית, סחורה בהעברה ועוד. בפועל תחום הביטוח ותביעות הביטוח דורש מומחיות והתמחות ספציפית ניסיון, הבנה מעמיקה, מעשית ופרקטית של דיני הביטוח, כמו גם יישומם בכל מקרה ומקרה לגופו.

"בעניין זה חשוב להדגיש, על מנת להצליח בתביעה אל מול חברות הביטוח ועורכי הדין מטעמם, העוסקים מדי יום בטיפול בתביעות רבות, רצוי לשכור את שירותיו של עורך דין אשר תחום הביטוח זוהי התמתחותו הספציפית והעיקרית, בה הוא עוסק מדי יום, אשר הנו בעל ניסיון עתיר שנים בתחום זה. כך יעלה הסיכוי להצליח, לנצח את התיק ולקבל את מלוא הזכויות עבורם שולמה פרמיה לחברת הביטוח במשך שנים רבות.

מהו שכר הטרחה אותו גובים עורכי הדין עבור טיפול בתביעת ביטוח נגד חברת ביטוח ?

"לצערי נושא שכר הטרחה מרתיע ולא בצדק, לקוחות רבים מלשכור את שירותיו של איש מקצוע המתמחה בתחום והם יוצאים 'קרחים מכאן ומכאן' - לא שוכרים ולא נעזרים בבעל מקצוע וכך מפסידים את זכויותיהם, או שוכרים בעל מקצוע אשר תחום תביעות הביטוח אינו בגדר מומחיותו ולאחר מכן אינם מצליחים לקבל להם את מלוא זכויותיהם ומפסידים כסף רב, העולה על שכר הטרחה אותו הם סבורים שחסכו. כמובן שכל עורך דין וכל לקוח יכולים להסכים על שכר טרחה כטוב בעיניהם אך חשוב לדעת, כי הנוהג הוא שבתביעות ביטוח, שצלחו, מרבית שכר הטרחה משולם ומוחזר על ידי חברת הביטוח, כך שבסופו של יום, הלקוח משלם מעט מאד כסף מכיסו אם בכלל".

משרד ע"וד אורי תבור

כתובת: תל אביב 3, חיפה

טלפון: 04-8511425

לאתר של עו"ד אורי תבור

לעמוד הפייסבוק של עורך דין אורי תבור

---------------------------------------------

עורך הדין גלעד רמתי – מומחה לתביעות נגד חברות ביטוח

כמעט לכל אחד מאיתנו יש ביטוח כלשהו - ביטוח דירה, רכב, סיעוד, בריאות, עסק וכדומה. ברגע החתימה על פוליסת הביטוח אנחנו מתחייבים לעמוד בתנאים מסוימים, כשמנגד חברות הביטוח מתחייבות לשלם לנו קצבה, גמלה או החזר במקרה של תביעה. עד כאן, נראה שההסכם הוגן. אך מה קורה ברגע האמת, כשיש צורך לתבוע את הביטוח? התשובה אינה חד משמעית, אך אם נדע כיצד לעשות זאת נכון יגדלו הסיכויים לקבל את המגיע לנו על-פי הפוליסה.

פגשנו את עורך הדין גלעד רמתי, מומחה לתביעות נגד חברות ביטוח, בדגש על ביטוחי סיעוד, מחלות קשות, בריאות ורכוש, בעל תואר BA בביטוח, המכהן כסגן יו"ר ועדת ביטוח בלשכת עורכי הדין, כדי ללמוד מהי הדרך המומלצת להתמודד מול חברות הביטוח וכיצד לקבל את המגיע לנו.

עורך הדין גלעד רמתיצילום: ראובן קופיצ'ינסקי

"תביעת ביטוח היא שם כללי למצב בו האדם המבוטח ניצב מול חברת ביטוח שמסרבת לשלם", מסביר עורך הדין רמתי. "לעתים מדובר בהתמודדות מורכבת בה ידו של המבוטח על התחתונה בשל חוסר ידע מתאים. חברות הביטוח נוקטות לא פעם בטקטיקות לדחות את התביעה כמו מתן פרשנות יצירתית לחריגים בפוליסה או הטלת האשמה על המבוטח עצמו תוך העלאת טענות שונות ומשונות. חשוב לדעת שגם במקרים בהם חברת הביטוח מתכחשת לכיסוי הביטוחי ומסרבת לשלם את התגמולים, עדיין תוכלו לשנות את מאזן הכוחות באמצעות ידיעת סעיפי החוק והזכויות שלכם. לכן המלצתי הראשונה היא לקבל ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום, שידע לכוון אתכם כבר מהצעד הראשון ובכך להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל את הקצבה או הגמלה לפי הפוליסה".

סירוב אינו גזרה משמים

כל תביעה נגד חברת הביטוח מתחילה במילוי טופס ייעודי בו פירוט המקרה, מתי התרחש, מה מהות התביעה ועוד. את הטופס יש לשלוח לחברת הביטוח בצירוף מסמכים רלוונטיים שיגבו את סיפור המקרה, כמו: אישור רפואי או תלונה במשטרה. אחרי שחברת הביטוח תבדוק את הטופס ואת המסמכים הנלווים היא מחויבת למסור למבוטח מענה בכתב.

"ככלל, יש שלוש תשובות אפשריות: המסמכים התקבלו, אך חסרים לנו מסמכים נוספים, הבהרות או חוות דעת של מומחה; התביעה נדחית משום שאינה עומדת בתנאים של הפוליסה; התביעה אושרה והינך זכאי לפיצוי", מפרט עורך הדין רמתי. "במקרים מסוימים חברת הביטוח עלולה להחליט כי הפיצוי לא יהיה מלא בשל סיבות כמו אי גילוי מלוא המידע בזמן חתימה על הפוליסה. יש לדעת שכל סירוב של חברת הביטוח חייב להיות מגובה במכתב בו מפורטת סיבת הדחייה והנימוקים לכך. מכתב מחברת הביטוח אינו בחזקת "כזה ראה וקדש". שמרו את המכתב כדי שאם המקרה יתגלגל בהמשך לפתחו של בית המשפט תוכלו להיעזר בו על מנת להגן על עצמכם".

חברות הביטוח מנמקות את סירובן לתביעה בשל מספר סיבות עיקריות: אי גילוי מידע בזמן החתימה על הפוליסה כמו מידע רפואי; האירוע "נופל" לאחד מהחריגים בפוליסה; מקרה הביטוח לא קרה בהתאם להגדרות הפוליסה; פגם טכני בהתנהלות המבוטח כמו אי תשלום הפרמיה בזמן.

סיבה שכיחה נוספת לדחייה של חברות הביטוח את התביעה היא חוסר עקביות בגרסאות שנתן המבוטח. כך למשל, אדם שהיה מעורב בתאונת דרכים נתן גרסה אחת במקום האירוע לשוטר, גרסה שנייה בטופס התביעה, גרסה שלישית נמסרה לחוקר שנשלח אל המבוטח מטעם חברת הביטוח וגרסה רביעית בפני בית המשפט. "מטבע הדברים, כאשר אדם נסער בשל תאונה או אירוע חמור שארע לו הוא יתאר את המקרה באופן אחד ובחלוף הזמן הוא עשוי להיזכר בפרטים נוספים או לתאר את המקרה באופן קצת שונה", ממשיך עורך הדין רמתי. "אין זה אומר שהוא בהכרח אינו דובר אמת. כל עוד הטענה המהותית זהה, חוסר אחידות בתיאור המקרה אינו עילה מספקת כדי לדחות את התביעה".

לדברי עורך הדין רמתי, חברות הביטוח מפעילות לא פעם חוקרים פרטיים מטעמן כדי לבדוק את מהימנותו של התובע, הנוהגים לא פעם בתחבולות על מנת להכשיל את התובע. כך למשל, בתביעה של מבוטח סיעודי. על-פי חוק, אדם סיעודי הוא מי שעומד בתנאים של אחת משתי קטגוריות או שתיהן. הראשונה על רקע של תשישות נפש לפיה יש פגיעות קוגניטיביות ואינטלקטואליות נרחבות. השנייה על רקע תפקודי, כלומר האדם זקוק לעזרה מהותית בביצוע של לפחות שלוש מתוך שש הפעולות הבאות: לבוש, רחצה, ניידות, מעברים (למשל, מישיבה לעמידה), שליטה על הסוגרים ואכילה.

חברת הביטוח עשויה לשלוח חוקר פרטי לתשאל את המבוטח כדי להעריך את מידת הירידה הקוגניטיבית, או לתצפת על ביתו כדי לראות אם אכן אינו יכול לבצע את הפעולות אשר עליהן הצהיר. "מקרים של דחיית תביעה של מבוטח סיעודי הם מורכבים מחד ומקוממים מאידך", מסביר עורך הדין רמתי. "לעתים מדובר בהתעמרות של ממש של חברות הביטוח העומדות כגולית מול דוד. התייעצות עם עורך דין כבר בשלב הראשוני של מילוי טופס התביעה, עשוי המקרים רבים לעשות את ההבדל בין דחיית התביעה לקבלתה במלואה".

לדברי עורך דין רמתי: "העצה החשובה ביותר, היא לא לקבל את דחיית התביעה על ידי חברת הביטוח כדבר מובן מאליו וכגזירה משמים. עם חלק ניכר מהתשובות השליליות של חברות הביטוח ניתן להתמודד בהצלחה".

עו"ד גלעד רמתי

כתובת: ז'בוטינסקי 7, מגדל משה אביב, רמת גן

טלפון: 03-6249313

המייל של עורך הדין רמתי >>>

לאתר של עורך הדין רמתי >>>

לעמוד הפייסבוק של עורך דין רמתי >>>

---------------------------------------------

משרד נעמי שלף סלומון עורכי דין

משרד עורכת דין נעמי שלף סלומון, הינו אחד המשרדים המובילים באיזור המרכז והשרון, המתמחה בכלל סוגי תביעות הביטוח, תעבורה, נזיקין, ביטוח ותאונות דרכים

עו"ד נעמי שלף סלומון בעלת תואר LLB משנת 2005, חברה בלשכת עורכי הדין החל משנת 2006, בעלת משרד עו"ד מוביל בתחום הנזיקין והביטוח, אשר מונה צוות של חמישה מומחים אשר נותנים יעוץ משפטי, שירות מקצועי ואדיב כשלנגד עיניהם עומדת טובת הלקוח בלבד תוך שמירה והגנה על זכויותיו.

לאור ניסיונה הרב והצלחותיה הרבות בתחום, מונתה כמ"מ יו"ר ועדת הנזיקין והביטוח בלשכת עורכי הדין בישראל . עו"ד נעמי שלף סלומון בעלת ניסיון רב בייצוג משפטי מול חברות הביטוח, עובדת בתחום זה 14 שנה, רושמת אחוזי הצלחה של 96% ובקיאה בתביעות מול חברות הביטוח במצבים שונים ומגוונים. היא מסייעת ללקוחותיה בהתמודדות עם תביעותיהם, בהגשת תביעות חדשות, בקבלת הכספים ומלוא הזכויות המגיעות להם, תוך הקפדה על עשיית הצדק. שכן, גם שהמצב נראה בעיניי הלקוח לכאורה אבוד, ייעוץ משפטי נכון וניסיונה הרב מול חברות הביטוח יגלה ללקוח כי לא כך הדבר, וניתן להפוך את הקערה על פיה בבית המשפט . עו"ד שלף סלומון פועלת מתוך אמונה, כי לכל אדם מגיע ייצוג משפטי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. בראיון עמה, היא מסבירה על הדרכים בהן יש לפעול במקרי הביטוח השונים.

"המטרה שלי תמיד היא המטרה של הלקוחות שלי, מכאן גם אחוזי ההצלחה הגבוהים שלנו"צילום: יהודה אטיאס

מהם סוגי תביעות ביטוח הרכב האפשרויות?

"בתאונת דרכים, כשיש נזק לרכב ניתן להגיש תביעה לפוליסה שלך, אולם הפעלת הפוליסה גוררת איתה הוצאות כספיות למבוטח, לרבות השתתפות עצמית, כינון, הפסד פרמיה עתידית לשלוש שנים. כאשר תובעים את הפוליסה שלנו, יש לקחת בחשבון את כל הרכיבים שעלינו לשלם לרבות השתתפות עצמית ואובדן הנחה בגין העדר תביעות, שכן לפעמים תביעה מהפוליסה שלך יכולה להפוך לתביעה בלתי כדאית. גם ריבוי תביעות של מבוטח יכולה לפגוע בו ברכישת ביטוח בעתיד חברות הביטוח יכולות לסרב לבטח אותו. לכן, פעמים רבות הפתרון הטוב ביותר היא להגיש תביעה נגד הנהג הפוגע עבור כל הנזק, בעיקר מאחר שגם אם לא ננצח בבית המשפט, נוכל לחזור ולתבוע את הפוליסה שלנו עד לשלוש שנים מיום התאונה - לכן בעצם אין לנו מה להפסיד רק להרוויח".

מה יש לעשות מיד לאחר התאונה, בהיבט תביעת הביטוח?

"יש מספר דברים שחשוב לעשות ולא לעשות: ראשית, אין להזיז את הרכבים המעורבים לפני שמצלמים את התאונה מרחוק וקרוב, כולל הנתיבים, השילוט, הנזק לרכבים, וכדומה. יש לקבל מכל הנהגים המעורבים את הפרטים הבאים: שם, תעודת זהות, חברת ביטוח (מקיף/צד ג'). חשוב שלא להתנצל – זה אומנם נשמע תמוה, אך סליחה יכולה לשמש נגדכם ולהיתפש כהודאה כלשהי, גם אם לא התכוונתם לכך. אם אתם יכולים, הקליטו את השיח ביניכם ובין הנהג או הולך הרגל השני, התקשרו מיד לעורך דין מתמחה בתאונות דרכים וקבלו ממנו ייעוץ מידי".

מדוע לא מומלץ להגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות - זה הרי זול יותר?

"כבר מהתחלה חשוב להבהיר, כי בתביעות ביטוח לרוב הלקוח אינו משלם דבר - שכר הטרחה כולו משולם לנו מחברות הביטוח, כך ששיקול המחיר הוא פשוט לא נכון. בנוסף, תמיד עדיף לבצע עבודות מקצועיות על ידי אנשי מקצוע מיומנים. יש לנו 14 שנות ניסיון ולמעלה מ- 96% הצלחה בבתי המשפט, זה לא הולך ברגל. כמו כן, במקרים רבים לאחר שאנשים תובעים בתביעות קטנות ונכשלים שם, הרבה פעמים בגלל אלמנטים קטנים, הם פונים אלינו. במקרים כאלו, כבר מדובר בערעור על פסק הדין של בית המשפט לתביעות קטנות וזה הליך יקר ומורכב בהרבה - כך שגם פה הם יצאו ניזוקים. פעמים רבות, הטעויות הן קריטיות, ובכלל לא ניתן לתקן את הנעשה. לסיכום, בדיוק כפי שאתה לא בונה לעצמך את הרכב שבו אתה נוסע, כך גם לא כדאי ללכת לבד לבית המשפט. תמיד עדיף בליווי של עורך דין מקצועי".

מה חשוב לדעת במקרים של תביעת ביטוח דירה?

"גם במקרה זה כמו ביתר המקרים, חשוב מאוד להיוועץ עם עורך דין לפני שעושים כל צעד. לדוגמה, מקרה שהגיע אליי, זוג צעיר שפנה למשרדי מאחר ושכר דירה ובגלל עובש שהיה להם בדירה הם עזבו את הדירה ששכרו ועברו לבית מלון. כל זה בלי לקבל ייעוץ משפטי בכלל. כשהם הגיעו אלי, כחצי שנה אחרי שהם עזבו את הדירה, לא נותרה כל ראייה לנזקים שנגרמו להם. הם השאירו את כל החפצים בדירה, בעלת הנכס נכנסה לדירה ו'ניקתה' כך לטענתם, את כל החפצים שנפגעו בגלל העובש, הנזקים בדירה עצמה תוקנו ואף הגורם לנזקים כנראה טופל. לצערי במקרה הזה לא יכולנו לעזור בלי ראיות של ממש.

"במקרה אחר בו טיפלנו, פנו אלינו הלקוחות מיד כאשר גילו את הנזקים לדירה השכורה ששכרו רק 3 חודשים קודם לכן. במקרה זה עזרנו לזוג צעיר ששכר דירה וכתוצאה מגשמים ולחות שחדרו לקירות הדירה נגרם נזק לרכושם החל ממיטות בגדים נעליים, משחקי ילדים, ארונות ועד לטרמיטים שהשתלטו על כל המטבח. כולם חלו בבית בדלקת ריאות, והשגנו בתביעה ניצחון מוחץ, בית משפט קיבל את התביעה במלואה. כאמור במקרה זה, הייעוץ הראשוני לא לעזוב את הדירה לפני שפונים למומחים כמו מהנדס שהגיע לבדוק את הדירה טרם עזיבת הזוג את הבית הייתה משמעותית ביותר, שכן לאחר עזיבת הבית אין ספק כי בעלי הדירה שחשופים לתביעה כבר לא יתנו לשוכרים להכניס בעלי מקצוע לדירה ו'לבנות תיק נגדם'".

מה תפקידך כעורכת דין במקרים של תביעות ביטוח?

"כעורכת הדין המייצגת את לקוחותיי, תפקידי הוא בראש ובראשונה לדאוג ללקוח ולספק לו את התוצאות הרצויות. לעתים עורכי דין שוכחים זאת, אבל המטרה שלי תמיד היא המטרה של הלקוחות שלי, מכאן גם אחוזי ההצלחה הגבוהים שלנו. עורך הדין נותן שקט נפשי ללקוח שלו. הוא דואג לתיק של הלקוח מא' ועד ת' והכי חשוב מביא ללקוח ניצחון מוחץ - הוא משיג ללקוח את המטרות שלו. מבחינתי, אין על תחושת ההישג של ההצלחה הזו לעזור ללקוח להשיג את האמת ולהוציא את הצדק לאור. זו תחושת סיפוק עצומה ואני מרגישה שיש לי את העבודה הכי כיפית בעולם".

משרד עו"ד נעמי שלף סלומון

כתובת: חוחית 44, רעננה

טלפון: 09-7993031

לעמוד הפייסבוק של עו"ד נעמי שלף סלומון

---------------------------------------------

משרד עורכי הדין אורנשטיין-קימלמן

משרד עורכי הדין אורנשטיין – קימלמן עוסק בתחום נזקי גוף ותביעות ביטוח מזה 27 שנה. במשרד המשפחתי הוותיק ובעל המוניטין, עורכי הדין חיים קימלמן, אשתו דפנה אורנשטיין וצוות המשרד עוסקים ומתמחים בתחומים אלו בלבד ומספקים שירות אישי, מקיף ומקצועי לכל לקוח בהתאם למהות הפגיעה ולתביעה הנדרשת. "בעזרת עורך דין מומחה לתביעות ביטוח שזהו תחום עיסוקו הייעודי והוא מתמקצע בו, אדם יכול לקבל את הפיצויים המגיעים לו, לא פעם גם כשהוא סבור שהסיכויים נמוכים", אומר עו"ד קימלמן "תפקידנו כעורכי הדין המייצגים את התובע, לדעת כיצד להכין את התיק ואילו ראיות נדרשות בכדי להוכיח את פציעתו ונזקיו ולוודא כי יקבל את מלוא זכויותיו ואת כספי הביטוח המגיעים לו".

עורכי הדין קימלמן ואורנשטיין מנהלים שני משרדים מובילים לנזקי גוף ותביעות ביטוח, האחד ברמת גן והשני בקריית שמונה. התמחות המשרד: תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, תביעות כלפי המוסד לביטוח לאומי, תביעות על פי פוליסה ותיקי נזיקין כלליים. המשרד בקריית שמונה קיים משנת 1993 והוא נפתח בזמנו ביוזמת עו"ד אבי חימי – אז עו"ד פלילי בתחילת דרכו וכיום ראש לשכת עורכי הדין.

במקרה של נזקי גוף בתאונת דרכים או תאונת עבודה, באיזה שלב מומלץ לפנות לעורך דין?

"מומלץ לפנות כמה שיותר מהר כדי לקבל הדרכה טלפונית ראשונית מה יש לעשות. בהמשך, על הנפגע להגיע למשרדי כדי שנעבור יחד על כל התיעוד, אשוחח עמו ואתן לו הנחיות נוספות לגבי המשך הטיפול. ייעוץ משפטי מוקדם ככל האפשר הוא חשוב מאוד וגם אינו כרוך בתשלום - על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שכר טרחת עורכי הדין משולם באחוזים הקבועים בחוק על ידי חברות הביטוח. גם במקרה של תאונות עבודה, שכר הטרחה של עורך הדין הוא מתוך כספים אשר התקבלו בפועל. שכר הטרחה המשולם בגין טיפול מול המוסד לביטוח לאומי קבוע גם הוא בחוק".

"המטרה היא שהנפגע יקבל את המקסימום האפשרי"צילום: נטלי פינקר

במקרים של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, את מי יש לתבוע?

"אם תאונת הדרכים נגרמה בזמן העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה, היא נחשבת גם לתאונת עבודה ואז יש אפשרות לתבוע הן את הביטוח הלאומי והן את חברת הביטוח הרלבנטית אשר ביטחה בביטוח חובה. בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, הנפגע יקבל פיצוי גם מביטוח לאומי וגם מחברת הביטוח, כאשר על פי החוק, מהפיצויים שישולמו על ידי חברת הביטוח ינוכו התגמולים ששולמו על ידי המוסד לביטוח לאומי".

מה הקושי בפניה עצמאית לחברות הביטוח ללא עורך דין?

"פניה עצמאית בפועל בלתי אפשרית, כיוון שאין לנפגע את הידע הדרוש כדי לקיים דיאלוג שבו הוא ממצה את זכויותיו. הוא לא יודע מה החוק והפסיקה מאפשרים לו בכל שלב ושלב בתהליך הטיפול. כיוון שהטיפול המשפטי בתאונת דרכים אינו כרוך בתשלום על ידי הנפגע, אין הגיון כלכלי לוותר על שירותי עורך דין מומחה בתחום שיידע להתנהל מול חברות הביטוח ולמצות את זכויותיו של הלקוח. מאותה הסיבה, רצוי מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום בכל הקשור לטיפול מול המוסד לביטוח לאומי".

האם אפשר לקבל תשלום על חשבון סמוך לתאונה ?

"בתאונת דרכים יש מנגנון קבוע בחוק שנקרא 'תשלום תכוף'. מדובר בתשלום שמשולם באופן מהיר לנפגע בתאונות קשות על חשבון הפיצויים. בתאונות עבודה, משלם המוסד לביטוח לאומי בשלושת החודשים הראשונים 'דמי פגיעה' – שכר בגובה 75% משכר הברוטו של הנפגע ברבעון שלפני התאונה. לאחר מכן, וועדה רפואית קובעת נכויות זמניות ובהמשך נכות צמיתה. אם נקבעה נכות זמנית והנפגע טרם חזר לעבודה ניתן להגיש "בקשה לנכה נזקק" המאפשרת לנפגע לקבל קצבה מלאה גם כשהנכות הזמנית נמוכה מ- 100%".

מה תפקיד עורך הדין בתביעות אלו?

"המטרה היא שהנפגע יקבל את המקסימום האפשרי. תפקיד עורך הדין הוא לייצג וללוות את הלקוח בכל שלב ושלב בתהליך התביעה. מתוך הניסיון והידע המקצועי בטיפול באלפי תיקים לאורך השנים, אנחנו יודעים כיצד לנהל את התיק בכל שלב ושלב. טיפול זה קריטי על מנת להשיג עבור הלקוחות את מלוא זכויותיהם".

משרד עורכי הדין אורנשטיין-קימלמן

כתובת המשרד בצפון: בניין צחר, שדרות תל חי 106, קרית שמונה

טלפון: 04-6950889

כתובת המשרד במרכז: ארלוזורוב 19, רמת גן

טלפון: 03-6706703

לאתר האינטרנט של משרד עורכי הדין אורנשטיין-קימלמן>>>

בחזרה למדור

----------------

עו"ד יואב רונקין

עורך דין יואב רונקין מתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח, בפרט בתביעות ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים, ביטוח תאונות וביטוחי רכב. ב-20 השנים האחרונות המשרד שבראשו הוא עומד ניהל לא מעט מאבקים משפטיים מול חברות הביטוח. כשעו"ד רונקין נשאל מדוע הוא עוסק בתחום תביעות אובדן כושר עבודה, הוא משיב כי "ניהול תביעת אובדן כושר עבודה דורש במקרים רבים מומחיות וטיפול במספר מישורים. יש כמובן את הסוגיות הביטוחיות שעורך הדין חייב לשלוט בהן. אך במקרים התביעה תוגש גם כנגד המעסיק. כך למשל במקרים שהמעסיק לא הפריש את הסכומים הנכונים לחברת הביטוח ובכך פגע בגובה הכיסוי הביטוחי. לכן יש צורך להכיר את תחום דיני העבודה. לעיתים העובד בוטח בקרן פנסיה ובמקרה כזה ההתנהלות שונה לחלוטין".

הוא מוסיף כי "אני סבור שדחיית תביעת אובדן כושר עבודה היא המקוממת ביותר. מבוטח עובד עשרות שנים ומפריש מידי חודש סכומים משמעותיים על מנת לבטח עצמו למקרה שהוא יאבד את כושר עבודתו. ברגע האמת לא פעם חברת הביטוח מפנה את הגב. בתיקים אלו מתאפשר לנו לסייע ללקוח בצורה משמעותית. אין דבר יותר מספק מלקבל פסק דין המחייב את חברת הביטוח לשלם למבוטח את המגיע לו. בנוסף, לאחר שאנו מגישים את התביעה לעיתים ניתן להגיע להסכמה עם חברת הביטוח על פיצוי גדול חד פעמי במקום קבלת תגמול חודשי. הליך זה מכונה היוון פוליסה".

האם המבוטחים רוצים בכך?
"צריך להבין, תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה היא תביעה המתחדשת מידי חודש. גם אם חברת הביטוח קיבלה את התביעה היא רשאית בהמשך לדחות אותה. המבוטחים נדרשים מידי 6 חודשים או 12 חודשים להמציא לחברת הביטוח אישורים רפואיים על מנת להמשיך לקבל את התגמול החודשי. למבוטחים אסור לעבוד אחרת הם יאבדו את הקצבה. לעיתים הקצבה החודשית אינה מספיקה להם למחייתם.

"היוון הפוליסה פותר בעיות אלו. המבוטחים מקבלים פיצוי חד פעמי גדול ומשתחררים מחברת הביטוח. חלק מהמבוטחים שייצגנו פיתחו לעצמם קרירה חדשה בתחומים שמצבם הרפואי אינו מגביל אותם".

מה כדאי למבוטח לעשות במקרה שהוא מאבד את כושר עבודתו?
"ראשית, שיבדוק היכן הוא מבוטח. האם הוא מבוטח בחברת ביטוח או בקרן פנסיה. לעיתים הוא מבוטח בשניהם. לאחר מכן שיפנה להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום. אנו עוברים על הפוליסות של המבוטח, מעריכים מהם סיכויי התביעה, מנחים את המבוטח האם להוציא ימי מחלה. אנו מפנים את המבוטח למומחים שאנו עובדים עמם ומנהלים את התביעה עד לסופה".

עו"ד יואב רונקיןצילום: תם כתום ברגמן

האם כדאי לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה בחברת ביטוח או בקרן פנסיה?
"על אף שיש יתרונות מסוימים בקרנות הפנסיה ההתנהלות מולם לרוב היא קשה ומוגבלת יותר. בקרנות הפנסיה אובדן כושר העבודה נבדק על ידי ועדה רפואית מטעם הקרן. אם היא דוחה את תביעתו של המבוטח (בקרן פנסיה המבוטח מכונה עמית), הוא רשאי לערער לוועדה נוספת. אם גם בזאת הוא נדחה האפשרות לערער לבית הדין הנה מוגבלת. המבוטח רשאי לערער לבית הדין אך רק בנושאים משפטיים. כלומר, בית הדין לא רשאי להתערב בהחלטות הרפואיות של הוועדה אלא רק בהחלטות המנהלתיות, כמו למשל האם הוועדה בחנה והתייחסה בהחלטתה לכל מחלותיו של המבוטח וכדומה. לעומת זאת, בביטוח אובדן כושר עבודה בחברת ביטוח אם התביעה נדחית המבוטח רשאי להגיש תביעה לבית הדין יחד עם חוות דעת מומחה תעסוקתי. במקרה זה בית הדין רשאי לבחון את שאלת אובדן כושר העבודה מבחינה רפואית כולל באמצעות מינוי מומחה רפואי מטעם בית הדין".

עו"ד יואב רונקין
למעבר לאתר>>
טלפון: 03-6952017

בשיתוף עו"ד יואב רונקין