טיולי ג'יפים בחו"ל: חוויה שכל אחד חייב לעצמו

הדרך הכי טובה לחוות נופים וטבע בטיול – היא דרך טיולי ג'יפים. אספנו עבורכם כמה מחברות טיולים מובילות, המציעות חוויות תיירותיות שיישארו אתכם זמן רב אחרי שובכם

אבי יופה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'יפ במדבר
צילום: Ng Kok Beng | Dreamstime.com
אבי יופה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

טיולים ברחבי העולם על גבי ג'יפים הם הדבר החם בעולם התיירות וזה לא מפתיע. הג'יפ מאפשר ליצור קשר אינטימי עמוק יותר עם האנשים ועם המקומות שבהם מבקרים, שכן הנסיעה בכלי החזק והמהיר הזה מביאה את המטייל לחוות נוף פראי ומעבר בדרכים מפותלות שלא כל אחד יכול לעבור בהן. כך אפשר גם לחוות בצורה חיה הרבה יותר את החיים של התושבים המקומיים. הכירו את החברות שמארגנות טיולי ג'יפים לחו"ל: ג'יפ תור, תגליות, מסעות, מאגמה, איילה גיאוגרפית, טריפולוגי ו-MEDRAFT.

טיול בטבע עוצר נשימה: טיולי ג'יפים עם חברת MEDRAFT

ב-MEDRAFT מציעים טיולי ג'יפים חווייתיים שבהם כלי הרכב הוא רק האמצעי להגיע דרכו לנופים ולריגושים שבדרך.

"הלב של הטיול הוא שילוב של טבע, חוויות מקומיות ופעילויות אקטיביות", מסביר מנכ"ל החברה,עומר פלום. "בדרך כלל בוחרים בטבע עוצר נשימה ביעדים עם הרבה ירוק ומים וברכסי הרים גבוהים, כמו בקווקז, באלפים, בבלקן ובהרי האטלס. לנו חשוב לשלב גם היכרות עם התושבים המקומיים, עם תרבויות אחרות ואוכל אחר. אנחנו משלבים אפילו סדנאות בישול בבתים של מקומיים. בנוסף אנחנו משתדלים לתבל את הטיולים שלנו באטרקציות כמו ראפטינג, רכיבות אופניים והליכות רגליות. הכל כדי לאפשר חווייהמיוחדת אליה אפשר להגיע רק עם הג'יפים".

טיול בטבע עוצר נשימה עם חברת MEDRAFTצילום: עומר בריקמן

החברה מוציאה קבוצות שנעות בין 12 ל-24 מטיילים בליווי של צוות הדרכה ישראלי ומקומי. מנעד הגילים הוא לרוב בני 40 ויותר, או לחילופין משפחות עם ילדים בוגרים בני 8 עד 25. כלומר אם חשבתם שטיולי ג'יפים הם בהכרח טיולים באקסטרים, כדאי שתחשבו שוב.

אתם מציעים יעדים קצת יותר מגוונים מחברות אחרות, דוגמת אתיופיה ובהוטן.
"בכל הקשור לפריסה גאוגרפית אנחנו חברת טיולי הג'יפים הגדולה בישראל ואפילו בעולם. השימוש בג'יפים כאמצעי לטיול הוא סוג של המצאה שלנו שלא פוגשים הרבה בעולם. פעמים רבות צריך להמציא בעצמנו את המסלולים ולאתר ג'יפים כי חברות ההשכרה הבינלאומיות ממעטות להשכיר ג'יפים לנהיגה עצמית. אז צריכים לאלתר פתרונות מקומיים מיוחדים המותאמים לכל מדינה.

"כחברה הגדולה בקטגוריה הזו אני מרגיש את האחריות למצוא בכל פעם יעדים חדשים ולהוסיף אותם לרשימה. בהרבה יעדים, דוגמת בהוטן, פורטוגל, טנזניה או אתיופיה, אנחנו היחידים בעולם שמציעים טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית. במגוון רחב של יעדים היינו החברה הראשונה שעושה טיולים בנהיגה עצמית".

לצד הטיולים הקבוצתיים זיהו בחברה לאורך השנים צורך מצד מטיילים לחוות את טיולי הג'יפים הייחודיים בצורה עצמאית, בהרכב מצומצם של משפחה או חברים, בלי התלות במועדי יציאה של קבוצות מאורגנות. אז ישבו אנשי המקצוע של החברה בראשות המנכ"ל פלום וחשבו איזה פתרון אפשר להציע לאותה אוכלוסייה, והגיעו לתשובה: אינדי (iNDiE).

לחוות את הטיולים בצורה עצמאית בליווי מדריך וירטואלי - אינדי הוא מוצר ראשון מסוגו בעולםצילום: צחי גלובין

אינדי הוא מוצר ראשון מסוגו בעולם, לדברי פלום, שפותח במשרדי MEDRAFT, ומטרתו היא להנגיש את חוויות טיול הג'יפים המודרך בצורה עצמאית ובליווי של מדריך וירטואלי. בנוסף מציע אינדי חבילת מלונות ואטרקציות מוזמנת ומתואמת מראש, טיפים בזמן אמת מבוססי מיקום, תוכנית טיול מפורטת ומותאמת אישית, מסלולי טיול מובנים בטאבלט ייעודי וזמינות מלאה של צוות מקומי וישראלי והכל בעלות שתסתכם בסופו של דבר בפחות מטיול מאורגן.
"רוב הקהל שלא התנסה עד כה בטיולי ג'יפים מתעניין דווקא בעולם העצמאי. הוא רוצה את הטבע ואת החוויות של טיולי הג'יפים אבל בצורה יותר חופשית", מסביר פלום. "הפתרון של אינדי משחרר אותם מכל המגבלות ותופס תאוצה".

מהם היעדים המועדפים על הישראלים?
"הרוב ייצאו ליעדים שאפשר להגיע אליהם בטיסות ישירות וקצרות יחסית. היעדים הפופולאריים הם יעדי הבלקן כמו יוון, אלבניה ומונטנגרו ויעדי הקווקז כמו גאורגיה וארמניה. חלק גדול מהיכולת שלנו בשנים האחרונות לפתוח יעדים חדשים קשורה בעובדה שאפשר להשיג עכשיו טיסות ישירות להרבה יותר מקומות. מטיילים רבים הם קהל חוזר וחלק גדול מהצורך לפתוח יעדים חדשים הוא עבורם"

לאתר חברת MEDRAFT

לעמוד הפייסבוק של חברת MEDRAFT

טלפון להזמנות - 03-5780555

לנדוד עם נוודים: חווית השטח בטריפולוג'י

יצירת חוויות טיולים שונות ובלתי נשכחות הן הקו שמנחה את חברת טריפולוג'י (Tripology) ומאפשר לה להציע ללקוחות טיולי ג'יפים מרתקים.

למה הכוונה אתם שואלים? יזהר גמליאלי, מנכ"ל החברה, משיב: "בקירגיזסטן, למשל, היינו עם הקבוצה הראשונה של ישראלים שהגיעה אל האגם הנעלם. שטנו פנימה בזודיאקים שהבאנו במיוחד וגילינו את 'גן העדן'. הקמנו באזור 'כפרים', מעין מחנות אוהלים ברמה מאוד גבוהה. כל אוהל הוא בגודל של חדר,מצויד במיטות ובשמיכות פוך. המתחם עצמו כולל גם מקלחות חמות ושירותים ואפילו שף. המיקום של הכפר עוצר נשימה.

"ההחלטה על הקמת הכפר התקבלה כי לא מקובל עליי לנסוע 15 שעות ממקום לינה אחד לאחר. הטיולים אינם מסע הישגי. המטרה היא לראות, להריח, לחוות, להתמזג עם המקומיים - והכל בנחת. לכן הלכנו לראשי שבטים שם ושכרנו בשטח שלהם פינות גן עדן, ובנינו כפרים במקומות מופלאים באמצע הדרך, שהמטיילים מגיעים אליהם בנחת ומשם יוצאים למלון מפנק, במקום לנסוע ביום אחד 15 שעות".

חוויות טיולים שונות ובלתי נשכחות הן הקו שמנחה את חברת טריפולוג'יצילום: יזהר גמליאלי

תפעול הכפרים של טריפולוג'י נעשה באמצעות צוות מקומי דובר אנגלית שגמליאלי הכשיר בעצמו. הוא הקים תחילה בית ספר למדריכים במדינה הרחוקה ומשם התחיל לבנות את הצוותים שלו, כדי שייצגו את המותג שנושא את שמו בחיוך, עם לב רחב ועם רצון לספק למטיילים חוויה מקומית נעימה.

"טיול מיוחד נוסף שאנחנו מוציאים הוא לפסטיבל הצ'יפורו ביוון", ממשיך גמליאלי. "בסתיו מכינים בכפרים משקה אלכוהולי באופן עצמאי בבית, ובמשך החודש כולו יש חגיגות סביב ה'שנאפס היווני' שמכונה צ'יפורו. אנחנו נוסעים לכפרים בהרים, יושבים עם המקומיים, מכינים את המשקה, שומעים מוזיקה יוונית, אוכלים טוב, רוקדים וחיים את האווירה.

"היום קשה מאוד לחוות אותנטיות אלא אם הולכים לפסטיבלים מקומיים ביוון, מתארחים אצל הברברים בבתי חימר במרוקו, או נודדים בעקבות שבט נוודים בקירגיזסטן. התחלנו את הטיולים לפסטיבל הצ'יפורו ביוון בשנה שעברה ועקב הביקוש הרב 'נאלצנו' להוציא עוד שבעה טיולים אחר כך. השנה כבר התארגנו".

מי קהל היעד שלך?
"כל מי שאוהב לטייל ויש לו את הפנאי ואת האמצעים לכך. בגלל שאנחנו חברה צעירה ברוח אנחנו 'מגדלים' קהל נאמן שנוסע איתנו שנים. יש קבוצות שיצאו איתנו כבר לטיול ה-12 שלהן. הקבוצות שלנו הן של 12 עד 24 איש, לכל היותר. לעומת זאת, אנחנו מוציאים גם טיולי חברות של מאות אנשים. אנחנו מארגנים טיולים לשומרי מסורת וטיולים למעוניינים לטייל במסגרת אישית".

בכמה מקומות ביקרת בעולם?
"טיילתי בהרבה מקומות, אבל אני לא מסוג האנשים שצריך לראות את כל העולם אלא יותר בכיוון של לחזור הרבה פעמים למקום להבין אותו ולהתאהב בו. בכל מדינה אני 'מצמיח' לעצמי סוכנים מקומיים. כמעט בכל יעד יש סוכנים שגידלתי מאפס שהפכו למשפחה וזורמים עם הרעיונות שלי".

"בקירגיזסטן הקמנו באזור 'כפרים', מעין מחנות אוהלים ברמה מאוד גבוהה", יזהר גמליאלי מנכ"ל טריפולוג'י על חוויית הטיולים השונה שמציעה החברהצילום: יזהר גמליאלי

"מכיוון שאנחנו חברה קטנה אני צריך להתמודד עם התחרות סביבי וחייב להמציא את הגלגל כל הזמן מחדש. אין לי יכולת קנייה ולא יכולות שיווק כמו של מתחריי, לכן אנחנו צריכים להיות יצירתיים ואיכותיים על מנת שיבחרו בטריפולוג'י", מסכם גמליאלי. "כמו לשפץ מגדל שמירה מהמאה ה-16 להיות מלון קטן ללקוחות שלנו שמגיעים לכפר הכי יפה בקצה הקווקז.

"אבל החוזקה הגדולה ביותר שלנו היא צוות המדריכים שלנו. האהבה שלהם למקצוע, המחויבות שלהם למטיילים, רוחב הלב שכול אחד מהם נמדד בו, הידע והדרך להעביר אותו, כול אלה הופכים אותנו לחברה שמדריכיה הם מקור ההצלחה העיקרי שלה".

לאתר חברת טריפולוג'י

לעמוד הפייסבוק של חברת טריפולוג'י

טלפון להזמנות - 03-5639030

הכול נשאר במשפחה: טיולי ג'יפים עם ג'יפ תור

"ג'יפ תור" היא עסק משפחתי, פר אקסלנס. אבנר זינגר, מנהל ומקים החברה, הוא ג'יפאי בעל תואר ראשון בגיאוגרפיה, מדריך טיולים כבר 25 שנה ומאחוריו מאות טיולי ג'יפים. אשתו הדס היא מלווה קבוצות, בנו דור מדריך טיולים, הבת ליאור מנהלת את המשרד וכלתו קלי היא מנהלת המדיה הדיגיטלית. האווירה המשפחתית באה לידי ביטוי גם בחוויות הטיול של ג'יפ תור, שהם מוקפדים ומתוכננים לפרטי פרטים, בצורה מקצועית ביותר, תוך דגש על בטיחות המטיילים.

"אנחנו חברה משפחתית שעושה טיולי בוטיק", מסביר אבנר. "הקבוצות שלנו קטנות, 4-16 איש לכל היותר. כל המדריכים הם ג'יפאים מקצועיים, מנוסים מאוד, עם תודעת שרות גבוהה אשר פועלים מאהבה, תוך הקפדה על הפרטים הקטנים על מנת לתת חוויה איכותית. הטיולים שלנו הם טיולי ג'יפים ולא טיולים בג'יפים. אנחנו יוצאים לטיולי שטח אמיתיים".

טיולים בעקבות אתרים היסטוריים בגיאורגיה ושלל פעילויות אקסטרים במונטנגרו הם רק חלק מהטיולים שמארגנת ג'יפ תורצילום: אבנר זינגר

כשזינגר מדבר על שטח, הוא מתכוון לטיולים בעקבות אתרים היסטוריים ונופים מרהיבים בגיאורגיה, שלל פעילויות אקסטרים במונטנגרו, סיור בכפרים מקומיים ביוון ההררית, תרבות הנוודים והטבע הפראי בקירגיסטן, רומניה היפה והר אררט בארמניה שמזכיר לו את נח והתיבה.

ג'יפ תור מוציאים טיולים אל מדבריות הסהרה במרוקו, פטרה בירדן, אלבניה, ספארי בנהיגה עצמית בטנזניה בין אריות וזברות. אפילו טיולי אופנועי שלג בהרי הקווקז בגיאורגיה או בהרי הקרפטים ברומניה יש כשההרים נעטפים במצע עבה של שלג, "אנחנו משלבים הרבה אטרקציות בטיולים שלנו כגון רפטינג, אומגות, טיולי רייזרים, קיאקים, טרקטורונים, אופנועי שלג ועוד. מי שמחפש אקשן תמיד ימצא אותו אצלנו. חשוב לנו לשמור על אותנטיות. לפגוש מקומיים. להיכנס, לשוחח איתם ולפעמים אפילו לישון בבתים שלהם. זה חלק מהחוויה".

איך הכול התחיל?
"בתחילת הדרך הדרכתי טיולים בארץ. אבל לפני כעשור, לאור ביקוש, פתחנו יעדים חדשים בחו"ל, בהם מוצעים טיולי ג'יפים לקהל הרחב. טיולים ג'יפים לקבוצות סגורות, קטנות וגדולות תוך התאמת התוכנית לצרכי הקבוצה, טיולי GPS למטיילים עצמאיים שמחפשים את היציאה העצמאית לשטח מחד ומאידך להקפיד על תנאים נוחים, טיולים לשומרי מסורת, טיולי גיבוש לחברות וארגונים וטיולי משפחות".

הכל מתחיל מהאהבה - טיולי ג'יפים עם חברת ג'יפ תור, צפוקרדיט: אבנר זינגר גיפ תור

נשמע כמו טיול יקר מאוד.
"דווקא לא. זה אחד הדברים שמייחדים אותנו. אנחנו בונים את התוכנית ופועלים ישירות מול כל הספקים ללא פערי תיווך. זה מאפשר לתת טיול איכותי ברמה מאוד גבוהה ובמחיר תחרותי. אנחנו דואגים להכול, כשהמטייל צריך להתרכז בלהנות מהמדינה וממסלולי השטח המיוחדים שבחרנו עבורו".

מה קהל היעד בטיולי הג'יפים?
"לקוחות בכל הגילאים. אנשים שמחפשים זמן פנאי איכותי להכיר אנשים חדשים, משפחות, זוגות, חברים, בודדים, הורה וילד - כולם מטיילים אתנו".

נוצרות היכרויות במהלך הטיול?
"כמובן. אחד המקרים המעניינים הזכורים לי הוא סיפור על גבר ואישה שנרשמו לטיול כל אחד בנפרד, ואנחנו שיבצנו אותם באותו רכב. הקליק שניצת ביניהם היה מדהים. הם הזמינו אותנו לחתונתם. ממש התרגשתי".

הכל נשאר במשפחה - ג'יפ תור היא עסק משפחתי שמתמחה בטיולי בוטיקצילום: דור זינגר

מה הופך חברת טיולי ג'יפים אחת לטובה מהאחרות?
"מקצועיות, מומחיות, ניסיון, יחס וקשר אישי בטיול. העובדים המקומיים בחו"ל עובדים איתנו שנים רבות, ונאמנים למותג 'ג'יפ תור' ולרמת שירות גבוהה. המעורבות שלנו היא עד לרמת תפריט המסעדה שהמטיילים יאכלו בה. בטיולים שלנו, רוב ארוחות הערב יהיו במסעדות ולא במלון. כל ערב יוצאים למסעדה טובה שמאפשרת למטיילים עוד חוויה מקומית. הטיולים שלנו הם טיולי כוכב. בכל יום מתגלגלים למקום אחר. גמישות המאפשרת שינויים בטיולים. זה היתרון של חברה קטנה שרגישה לכל צורך מצד הלקוחות, ומאפשרת לכל קבוצה לבנות עבורה את התוכנית המתאימה. חשוב לשמור גם על קבוצות קטנות ככה הטיול הופך אינטימי ואיכותי".

לא קשה להיות יום שלם בג'יפ?
"לא. בתכנון נכון של הזמן, עם עצירות וירידה מהג'יפים ושילוב טיולים רגליים מרוויחים את היתרון שאין בטיולים קונבנציונאליים. חשוב לאזן בין המקומות המיוחדים למקומות שכולם מבקרים בהם כדי שאנשים ירגישו גם את הטבע וגם את התרבות, תוך ניצול היכולת של הג'יפים. יש חשיבות גדולה גם לסוג הג'יפ. צריך שיהיה גדול, מרווח ונוח לנסיעה עם יכולות שטח אמיתיות".

"ג'יפ תור", לגלות עולמות חדשים.

לאתר חברת JeepTour

לעמוד הפייסבוק של חברת Jeep Tour

חוות דעת לקוחות החברה

טלפון להזמנות - 054-4303010

טיולי ג'יפים ל: גיאורגיה | רומניה | מונטנגרו | קירגיסטן | יוון | ארמניה | ירדן | מרוקו | טנזניה | אלבניה |

הרפתקה מעולם אחר: טיולי ג'יפים עם מאגמה

אם עברתם בין כמה חברות בחיפוש אחר טיול הג'יפים המתאים לכם ולא הבנתם מה בדיוק מבדיל בין כולן, כנסו לביקור באחת ההרפתקאות שמציעה חברת מאגמה. כי פה, הצוות, בראשות המנכ"לים יפעת יגר ומנחם עבדי, ידאג שיהיה לכם מסע שלא תקבלו במקום אחר. "אנחנו לא יוצאים לאזורים של כולם, לא טסים באותן טיסות ולא ישנים באותם מקומות", מדגישה יגר. "במסעות שלנו לא תפגשו ישראלים אחרים ובדרך כלל גם לא תיירים אחרים ובטח שלא תגיעו ליעדים שכולם מגיעים אליהם.

טיולי ג'יפים של חברת מאגמה מתאימים למטיילים ההרפתקנים, אלו שמחפשים את ההתנסות השונה אך שימור החוויה הקבוצתיתצילום: מאגמה

"המטיילים שלנו הם אנשים שמחפשים איכות ומעריכים מסעות גיאוגרפיים ברמה הכי גבוהה שיש. בגלל זה הם גם חוזרים לעוד ועוד מסעות שלנו, ורוצים לטייל רק אתנו".

אם שאלתם את עצמכם מה מייחד את החברה, אז יגר מבהירה שהסוד נמצא בפרויקטים יוצאי הדופן של מאגמה שמשלבים יעדים מרתקים עם רכבי שטח איכותיים, צוות מקצועי וגדול ומסלולים שאין לאחרים.

כך לדוגמא מסע "אפריקן דרייב", שיוצא בשני מסלולים שונים – אחד שחוצה את מזרח אפריקה: אוגנדה, טנזניה וזנזיבר, והשני שחוצה את נמיביה, בוטסואנה ומפלי ויקטוריה. או מסע "אייס צ'אלנג'" בלפלנד שהוא היחיד שמשלב נהיגת ג'יפים בשלג ובקרח עם כל ההרפתקאות שיש ללפלנד להציע.

"מאגמה 13" הוא מסע שטח שנתפר במיוחד לנוער והורים, ויוצא לדרך המשי ואוגנדה, ב"בלקן דרייב" הם חוצים את חבל הבלקן במשך שבועיים ו"מאגמה צ'אלנג'" הוא מסע שטח נשי שיוצא ליעדים מרתקים בעולם.

אבל עיקר גאוותה של החברה הוא בהיבט הלוגיסטי והחברתי. "אין חברה שמשקיעה כמונו בצוות שהיא מוציאה", מבהירה יגר. "בפרויקטים שלנו יש רכב מוביל ורכב מנהלה שדואג לכל הלוגיסטיקה, ובכל מסע כזה ישתתפו בין שלושה לשישה אנשי צוות, כולל רופא וציוד רפואי, ויחד איתם יש כמובן גם צוות מקומי.

הפרויקטים המיוחדים חוזרים במאגמה שנה אחר שנה, לדוגמא האייס צ'אלנג' של חברת מאגמהצילום: מאגמה

"אנחנו נותנים מענה לכל בעיה לוגיסטית שצצה ברמה הכי גבוהה, ודואגים לכל הפינוקים בדרך: הפסקות קפה מושקעות בשטח, שמפניה בסוף הטרק, חאן מואר בנרות וסחלב חם בדרך המשי או שייק פירות בלב הסרנגטי".

טיולי הג'יפים של מאגמה תמיד יצאו ליעדים מרתקים, ולחברה יש יותר מ-20 יעדים כאלה. מדובר בחברה היחידה שמוציאה טיולי ג'יפים למונגוליה התיכונה, שנגרילה, בפיליפינים הם מגיעים עם הג'יפים גם לאזור האיים ובקוסטה ריקה יש דרכים שאף אחד חוץ ממאגמה לא מכיר.

עוד דבר שמנחה את יגר, פסיכותרפיסטית בהכשרתה, הוא החיבור בין המטיילים: במאגמה מאמינים שאנשים שיוצאים למסע יחד צריכים לעבור חוויה מעולה ביחד ולכן שמים דגש רב בעניין הזה.

"לכל מסע יוצאת מלווה חברתית. אצלנו אנשים מקבלים משימות במהלך המסע, הם משתתפים פעילים בו ובסוף המסע הם בדרך כלל אומרים שיצאו לראות את אפריקה או את הבלקן וחזרו עם משפחה חדשה. אם אין ערך אמתי לקבוצה אז עדיף לצאת לבד. הרעיון במאגמה הוא שכאן אתה עושה דברים שלעולם לא תוכל לעשות לבד: לא מבחינת החוויה הקבוצתית ולא עם צוות שמחכה לך על פסגת הר עם קאווה ותותים".

יש משמעות לעובדה שאת האישה היחידה בתפקיד מנכ"לית בחברות דומות בענף בעל תדמית גברית?
"קודם כל, אני לא לבד במנכל"ות – יש לי שותף שבעיני הוא המומחה מספר אחד בארץ בתחום של טיולי ג'יפים בעולם. אבל אין ספק שלעובדת היותי אישה ופסיכותרפיסטית יש משמעות בתכנים הקשורים למסעות. אני רואה בהם מקום של התפתחות והזדמנות לשינוי, ובאמת לא מעט אנשים יוצאים למסע ואומרים שהוא שינה להם את החיים. כי אצלנו זה לא עוד טיול רגיל. זה מסע אמיתי. אם אתה בוחר לצאת בקבוצה צריך שיקרה לך משהו בקבוצה, אחרת תיסע לבד. העולם היום נורא פתוח לנסוע לבד. אם אין ערך מוסף למטיילים שבחרו לצאת איתנו ואם המסלול הוא 'כמו כולם', אז זה בזבוז.

"העובדה שאני אישה באה לידי ביטוי בחומרים שמקבלים המשתתפים, בגרפיקה, בנראות הכללית שלנו, באסתטיקה. כשתראה איך נראית אצלנו הפקה, תבין שזה פרויקט שמנוהל בידי אישה".

בגלל ההשקעה האדירה במסעות, במאגמה יש כמעט 100 אנשי צוות בהם רופאים ורופאות שמצטרפים לכל משלחת, צוות מנהלה ולוגיסטיקה ומלווים חברתיים. כך שמאגמה מנהלת הפקות בשטח ברמה אחרת, ונותנת לכם שקט וביטחון שהמסע שלכם יהיה חוויה שלא תשכחו.

לאתר חברת מאגמה

לעמוד הפייסבוק של חברת מאגמה

טלפון להזמנות - 03-9796049

מאגמה - אפריקן דרייב | אייס צ'אלנג' | בלקן דרייב | מאגמה 13 | מאגמה צ'אלנג'

מסעות טיולים חוץ גיאוגרפים: להגיע לפינות הנסתרות של העולם

אחת מהחברות הוותיקות בתחום הטיולים המאורגנים הגיאוגרפים היא מסעות,
שמוציאה טיולי ג'יפים למגוון רחב של יעדים דוגמת הרי האלפים הדינריים במונטנגרו, חבל זאגוריה והפינדוס ביוון ההררית, הרי הקווקז והתרבות המיוחדת של גיאורגיה, רומניה, אלבניה, ארמניה, הרי האטלס והסהרה במרוקו אבל היעד המבוקש מבין כולם היא ארץ הנוודים קירגיסטן.

חברת מסעות היא אחת מהחברות הוותיקות בתחום הטיולים המאורגנים הגיאוגרפיםצילום: גיא רווה

מסגרת הטיולים, אותם אפשר למצוא באתר החברה, היא פשוטה: טיולי ג'יפים איכותיים המותאמים באופן אישי לכל לקוח, המשלבים נהיגה בדרכי עפר צדדיות ולא מוכרות, וכניסה לשטחים פרטיים. כך מגיעים המטיילים למקומות שרכב פרטי לא מגיע אליהם בלי דאגה – מרגע הרישום לטיול חברת מסעות דואגת להכל: ללינה במלונות מצוינים, לשלוש ארוחות איכותיות ביום, לכניסה לאתרים, למכשירי קשר בין הרכבים ולאטרקציות מגוונות. רכב ליווי הכולל עד שלושה אנשי צוות מוביל את הקבוצה וכך נפתרת כל בעיה או תקלה מבלי הפרעה למהלך הטיול.

"אנחנו בונים את הטיול עם העיקרון המוביל לאפשר למטייל להתרכז רק בהנאה מהמדינה שבה הוא מבקר, בלי לדאוג לדבר", מסביר גיא, רווה מנכ"ל מסעות. "מרגע הנחיתה בנמל התעופה הלקוח פטור מכל כאב ראש הקשור ללוגיסטיקה. המסלולים נבחרים בקפידה רבה כדי לספק חווית נהיגה מושלמת, והתפקיד המרכזי של כל אחד מאנשי הצוות הוא בראש בראשונה לדאוג לרווחת המשתתפים".

למה לבחור במסעות על פני חברות אחרות?
"מסעות היא חברה נסיעות גדולה וותיקה עם גב כלכלי חזק של חברת אמסלם טורס. מי שמחפש טיול ג'יפים בחברה גדולה עם יכולות לוגיסטיות מוכחות ומגוון רחב של אפשרויות חייב לבחור במסעות".

לא לעשירים בלבד: הטיולים, מדגישים חברת מסעות, אינם יקרים ומאפשרים למגוון רחב של לקוחות להצטרףצילום: גיא רווה

מה רמת התכנון של כל טיול?
"תוכנית הטיול מתוכננת מראש עם ירידה לפרטי פרטים להבטחת המלונות הטובים ביותר, המסעדות האיכותיות ביותר, פריסות בשטח, נקודות העצירה לקפה, הג'יפים הטובים והאתרים הכי אטרקטיביים ומרתקים. כל יום בטיול מתחיל עם תכנית מסודרת בין שתי נקודות, אולם הדרך עלולה להשתנות בהתאם למזג האוויר, למצב הכבישים והחסימות, למצב הרוח או הרצונות וההעדפות של חברי הקבוצה. אם לדוגמה נגלה אירוע מקומי אטרקטיבי במיוחד או אירוע מסורתי שלא נרצה לפספס תמיד נוכל לעצור, להתרשם ולצלם. זה היתרון הגדול של טיולי הג'יפים. גם אם התעכבנו לראות משהו מעניין, תמיד ניתן לוותר על מקטע שטח אחר בדרך. העיקר למצות את הייחודיות של המדינה שבה אנו מבקרים".

למרות המחשבה הראשונית שטיולי ג'יפים הם מצרך לעשירים בלבד, בחברת מסעות מדגישים שלא כך הדבר. הטיולים, הם מדגישים, אינם יקרים ומאפשרים למגוון רחב של לקוחות להצטרף: שכירים, עצמאיים, משפחות ובודדים במנעד של גילים.

"מדובר באנשים שמחפשים לצרוך זמן פנאי איכותי ולהכיר חברים חדשים", מדגישים במסעות. "בזכות גודל קבוצות המסעות והניסיון בשוק התיירות אנחנו משיגים מחירים טובים מכל ספקי התיירות איתם אנחנו עובדים, ומצליחים לתת ללקוח טיול איכותי במחיר מעולה".

מה הערך המוסף שאתם מספקים למטיילים במסע?
"צוות המדריכים של מסעות מורכב ממדריכי נהיגת ג'יפים מקצועיים. בכל טיול יש מדריך מקומי ומדריך ישראלי מנוסים מאוד, כולם אנשים שירות נהדרים, שאהבתם ותשוקתם למקצוע ניכרת בכל פרט לצד ההקפדה על הנחיות הבטיחות ועל ההסברים במהלך הטיול. כל זאת על מנת להבטיח חוויה איכותית, מהנה ובטוחה לכל המשתתפים. בין היתר המדריכים יודעים לעזור ולתת עצות והנחיות לכל מצב ובכל רגע נתון, גם חילוצים במידת הצורך, כי טיול ג'יפים מבלי שנתקעת או ששקעת בבוץ לא נחשב לטיול. זה חלק מחוויית המסע. הטיול בנוי בצורה הדרגתית ככה שהניסיון נצבר לאורך הטיול וגם נהגים לא מנוסים יכולים לצלוח אותו".

לאתר חברת מסעות טיולים

לעמוד הפייסבוק של חברת מסעות טיולים

טלפון להזמנות - 1-800-777-555

תמצאו יעד מסקרן ו-Tagliyot טיולי ג'יפים בחו"ל כבר ידאגו לשאר

דני בר ששת, מנכ"ל חברת Tagliyot, מקפיד לשים את חווית הלקוחות כערך עליון לנגד עיניו.
ואכן, בביקורות והמשובים שבר ששת מקבל, חוזר המשפט: "ב Tagliyot קיבלתי משהו שלא היה באף טיול אחר".

"זה מה שאנחנו ב Tagliyot יודעים לעשות - מתמחים בתחום בכל רחבי העולם, ממוקדי מטרה ועם כל תשומת הלב" אומר בר ששת. "אני מאמין שהלקוחות צריכים להגיע לחוויה כמעט חד פעמית. אני אומר להם תמיד: טבע, שטח, טיולי ג'יפים זה כאן, לא צריך ללכת רחוק.. כשתחזרו תרצו שוב לצאת ולמצוא תגליות".

למעשה, Tagliyot היא חברה צעירה חכמה וחדשנית, מבוססת טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לה עבודה עם צוות קטן ומוכשר, ללא צורך במשרדים גדולים ו\או אופרציה מורכבת. לראיה, כמות המסלולים והטיולים המופעלים ע"י החברה בכל רחבי העולם (כ-50 מסלולים לטיולי ג'יפים, ב-20 יעדים שונים) וכרגע עובדים שם על חמישה יעדים חדשים, מפתיעים ובלעדיים שישווקו בעונת הטיולים הבאה.

"טבע, שטח, טיולי ג'יפים זה כאן, לא צריך ללכת רחוק וכשתחזרו תרצו שוב לצאת ולמצוא תגליות" מספר דני בר ששת מחברת תגליותצילום: דני בר ששת

תגליות", אומר בר ששת, "שוקדים על פיתוח מוצרים חדשים המותאמים לעידן הטכנולוגי העכשווי". לדוגמה: "בר בשטח" הוא מוצר חדש שנמצא כעט בפיתוח, ומיועד למטיילים עצמאיים באמצעות אפליקציה ייעודית למידע וניווט המתבססת על טכנולוגיות מכשירי הטלפון של המטיילים.

"זה המוצר שייתן מענה לדרישה הולכת וגוברת מאוכלוסייה צעירה יחסית, בעלת יכולת ניהול עצמי והבנה בהפעלת אמצעים טכנולוגיים, זה קהל יעד שונה מהאוכלוסייה הקלסית של טיולי ג'יפים בחו"ל".

מוצר נוסף ומשמעותי בחברה הוא: "מסע Tagliyot" מותג חדש שפותח כדי לתת מענה לטיולי ג'יפים ומסעות לנשים. "כי כשנשים נפגשות יחד", אומר בר ששת, "משהו אחר קורה. המוצר הזה מתאים לכל אישה מגיל 24 ומעלה שרוצה לשנות, ללמוד, ללמד וליהנות מנהיגה עצמית בשטח, זה מדבר לנשים והן מצטרפות להרפתקה של פעם בחיים".

בר ששת הוא ג'יפאי אמתי עם למעלה מ-35 שנות ניסיון וידע עצום בתחום, הבא לידי ביטוי בהקמת חברת Tagliyot. הוא גם היסטוריון, מזרחן ומורה דרך, מומחה לשבטים ולשבטיות ברחבי העולם. לג'יפים הגיע עוד בילדות, אז היה יוצא לטייל ולחקור את השטח במרחב הגלילי. "יכולתי לבחור באקדמיה ונשארתי בטבע, זו המהות שלי. במהלך הלימודים לתואר הראשון היה צורך בעבודה, והדבר הראשון שחשבתי עליו זה להפוך את האהבה שלי לפרנסה. כך התחיל הפרק הרשמי בלהיות מדריך טיולים".

את Tagliyot הקים ב-2008. תחילה עסקה החברה בטיולים בתחומי מדינת ישראל וירדן בפעילות הקשורה לטיולי ג'יפים וחבלים, כמו טיפוס סנפלינג וסדנאות גיבוש. בהמשך הורחבה הפעילות לטיולי ג'יפים בחו"ל במתכונת שבמסגרתה תגליות פועלת היום". אני רוצה לשמור על הנגיעה האישית שלי בכל טיול. אני לא מוסר פעילות למפעילים חיצוניים או לקבלני מישנה. אני מניח שבשלב מסוים איאלץ להאציל סמכויות. אך כרגע, כל עוד אני יכול, אני מעורב בכל טיול שהחברה מוציאה".

דני בר ששת הוא ג'יפאי אמיתי. הוא גם היסטוריון, מזרחן ומורה דרך, מומחה לשבטים ולשבטיות ברחבי העולםצילום: דני בר ששת

עיקרון נוסף שמנחה את בר ששת בניהול החברה, ומה שמחזק את מעמדה המקצועי של Tagliyot בענף, הוא אופן בחירת המדריכים. "אני לא יכול לקבל כל מדריך לעבודה", הוא מודה. "הם צריכים להיות בדמותי. אני צריך להכיר אותם היטב ואני בררן – יוצא לבקרת הדרכה ורואה בעיניים. קשה לי לתת למדריך טיול, לשבת בבית ולקוות לטוב. זה לא עובד. אני צריך שהמדריך שיהיה שם יהיה מישהו שאוכל בזכותו לישון טוב בלילה ושהלקוחות יאמינו בו. קשה למצוא כאלה, סליחה מכל הכועסים עלי. מדריך צריך להיות סוג של סופרמן: אישיות חזקה, נהג ג'יפים טוב, מכונאי סביר, מכין קפה מעולה. להיות בעל ידע עצום כדי להתמודד עם מגוון גדול של לקוחות. להכיר את השטח בצורה הטובה ביותר עד לרמת זיהוי של "אבן שזזה ממקומה במסלול".

את מי היית מגדיר כקהל היעד שלך?
"אנשים בגיל 40-70, שרוצים לטייל וכאלה שחוו טיולים רבים בחייהם. כאלה שמגיעים לטיול ויודעים שהם הולכים לקבל משהו שהם כבר מכירים, קצת סקפטיים. ואז, בסיום הטיול, הם אומרים לי שהיה יוצא מגדר הרגיל".

"אני מדריך במהותי", הוא מדגיש. "אני לא אוהב הרגלים שלקוחות מגיעים איתם מטיולים בחברות אחרות, כמו הדרכה עם מכשירי קשר בג'יפים. בכל שיחת פתיחה עם המטיילים אני אומר להם שיש מכשיר קשר, אבל שמבחינתי הוא לבטיחות ולהזזת השיירה והודעות. זהו. הדרכה אני עושה במבט לעיניים של המודרכים. עוצרים בנקודת תצפית, יורדים, עושים מעגל ומקשיבים. אני מוריד את האנשים מהג'יפים ומדבר איתם על כל מה שהם רואים, או כל מידע שאני רוצה להעביר להם. כך הם גם מבינים שזה לא טיול של ללחוץ על הגז בלבד".

לאתר חברת Tagliyot

לעמוד "מסע Tagliyot לנשים"

לעמוד הפייסבוק של חברת Tagliyot

טלפון להזמנות - 058-6065678

ניסיון שאומר הכל: טיולי ג'יפים עם איילה גיאוגרפית

בעת חיפוש אחר טיול ג'יפים האולטימטיבי בחו"ל, מומלץ להתייחס גם לפרמטר הניסיון. הכירו את איילה גיאוגרפית,עם ותק של למעלה מ-20 שנה וצוות מדריכים מיומן, שיעשה הכל כדי שהנסיעה שתחוו מיוחדת.

"התחלנו את הפעילות שלנו בטורקיה, שהיתה יעד מאוד אהוב על הקהל הישראלי", מספר אבי בלום, מנהל יעדי השטח באיילה גיאוגרפית. "הפעלנו קו טיסה שכולו היה מטיילי ג'יפים ושטח. משם התפשטנו למקומות אחרים. כמו גיאורגיה רומניה, הפירנאים ויעדים חדשים כמו קירגיסטן והקווקז הרוסי".

בטיולי הג'יפים בחו"ל של איילה גיאוגרפית כל יום מלווה בפעילות ובכל יעד ממתינה הפתעה, למשל ראפטינג או ירידה בחבלים לערוץ נחל זורם ביוון ההררית, במונטנגרו או בפירנאים. בקירגיסטן, למשל, תגיעו עם הג'יפ למקומות גבוהים ורחוקים שאי אפשר להגיע אליהם בדרך אחרת ותשוטו באגם הנעלם.

איילה גיאוגרפית היא חברה עם ותק של למעלה מ-20 שנה וצוות מדריכים מיומןצילום: איילה גיאוגרפית

"יש אבולוציה של טיול", מסביר בלום. "בשנה-שנתיים הראשונות ליעד יגיעו המשוגעים לדבר. הקבוצות הפרטיות שמכירות אותנו מוכנות להגיע למקומות בתנאים לא אידיאליים, כמו גיאורגיה וקירגיסטן. בגיאורגיה, למשל, ישנו תחילה בבתים של המקומיים. אם תגיע היום לעיר המרכזית בטיולים שלנו, מסטייה, תגלה שהיא מלאה בבתי אירוח ובמלונות למטיילים מכל העולם. אנחנו יצרנו את העניין סביב חבל סוונטי.

"אותו דבר בקירגיסטן. היום מגיעים אנשים ששמעו על היעד מחברים או מפרסום אחר, והודו שמדובר באחד המקומות היפים בעולם. גם בקירגיסטן לנים עדיין שני לילות במאהל אלפיני וביורטות מקומיות כי אין ברירה והקהל מקבל את זה. אנחנו שומרים בעקביות על המוטו שלנו לקדם קודם כל מסלול ואחריו להתחשב בצרכים של אוכלוסיית המטיילים. כשרואים מסלול שימשוך את הקהל יבואו אליו עוד אנשים. אני רואה את זה השנה בקווקז הרוסי. כל שבוע יש שם קבוצות ואנשים חוזרים נלהבים מהיעד".

"יש אבולוציה של טיול בשנה-שנתיים הראשונות ליעד יגיעו המשוגעים לדבר", מסביר אבי בלום, מנהל יעדי השטח באיילה גיאוגרפיתצילום: איילה גיאוגרפית

מה מבדל אתכם כחברה המתמחה בטיולי ג'יפים לחו"ל מאחרות?
"המסלול. אנחנו מתאימים מסלול לקהל. אם המסלול טוב יבואו אליו עוד אנשים. כמו ברומניה כשגילינו את חבל אפוסן. בתחילת הדרך ישנו שם בבתי אירוח פשוטים וחשבנו שהאזור יהיה הערך המוסף של טיולי הג'יפים. גילינו שם כפרים מיוחדים וציוריים. אנחנו גם מאוד נאמנים לעיקרון של איילה גיאוגרפית לדבוק במדיניות של מחירים שפויים. מתחילת העבודה אנחנו משתדלים להיות אטרקטיביים במחיר. מקצועיות המדריכים שלנו מאוד חשובה, כי הם עמוד השדרה של הטיולים. המדריכים שלנו בעלי רקע בהדרכת טיולים והם שותפים מלאים בתכנון המסלול. למטיילים מאוד חשוב לדעת אם מדובר במדריכים מוכרים בענף ובעלי ניסיון".

מה הערך המוסף שאתם מספקים בטיולים שלכם?
"המדריכים שלנו עושים את ההבדל. אנחנו מציינים מי המדריך כי זה חשוב ללקוחות. הערך המוסף של מדריך הוא משמעותי. הוא הסמכות לכל עניין וחוות הדעת על המדריכים שלנו הן מצוינות. זה הופך את הטיול לחוויה. גם הניסיון והראשוניות שלנו במסלולים השונים מייחדים אותנו כחברה. אנחנו עובדים על מסלולים חדשים בנמיביה, מדבר הדאנקיל באתיופיה וממלכת מוסטאנג בנפאל, וממשיכים לפתח מסלולים בוייטנאם, קוסטה ריקה ומרכז אסיה. אנחנו כל הזמן מוצאים יעדים חדשים, בעיקר לפי מה שנראה כלהיט הבא שאליו יגיע קהל איכותי ".

פעילות איילה גיאוגרפית אינה בתחום הג'יפים והשטח בלבד. אנו מאוד פעילים בטיולים עומק גיאוגרפיים בכל העולם וכן בטרקים. חלק מטיולי הג'יפים נולדו מהניסיון משם , כמו כן- כמות יעדי הג'יפים הקצרים של כשבוע באירופה מוגבלת, ולכן אנו נודדים ליבשות רחוקות ואטרקטיביות יותר.

לאתר חברת איילה גיאוגרפית

לעמוד הפייסבוק של חברת איילה גיאוגרפית

טלפון להזמנות - 03-9436030

טיולי ג'יפים מאורגנים לחו"ל | טיולים מאורגנים למשפחות

בחזרה למדור