ייצוג שוויוני ומציאות הוגנת ומאוזנת לחצי מאוכלוסיית העולם, הנשים

"יש לנו הצלחות מרשימות, אנחנו חזקות ובטוחות בעשייה שלנו והגיע הזמן להמשיך קדימה". מנהלות עמותת כ"ן-כוח נשי, מצביעות בסיפוק על השינוי שחל בייצוג נשים בזירה הציבורית בעשורים האחרונים, הרבה בזכות פועלה של העמותה, ומסמנות את המטרות הבאות

הדס בארי, בשיתוף עמותת כ"ן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדס בארי, בשיתוף עמותת כ"ן
תוכן שיווקי

את 20 שנות קיומה של עמותת כ"ן-כוח נשי חגגו לא מזמן בציון הישגים משמעותיים בקידום השוויון המגדרי בישראל. מ"מ וסגנית יו"ר העמותה עו"ד ד"ר אורית רישפי (לביא), ומנכ"לית העמותה ד"ר מזל שאול מצביעות בסיפוק על השינוי העצום שחל במדינה בשני העשורים שחלפו, בעיקר בפוליטיקה, ומסמנות את היעדים הבאים: חתירה לשוויון בר קיימא ללא פערים מגדריים.

"כל השנים פעלנו בעצם מתחת לרדאר, אבל היום אנחנו בהחלט יכולות להצביע על הישגים", אומרת רישפי. "יש לנו הצלחות מרשימות, אנחנו חזקות ובטוחות בעשייה שלנו ועכשיו רוצות להמשיך להעיף את זה קדימה. להגיע לשוויון מגדרי עכשיו, לא מחר ולא אחר כך".

ד"ר אורית רישפיצילום: תמר מצפי
ד"ר מזל שאולצילום: רויטל שקד

עידוד להשתלבות במרחב הציבורי והפוליטי
עמותת כ"ן (כוח נשי) נוסדה בשנת 2000 ע"י מיכל יודין ואורית רישפי, ד"ר לשלטון מקומי ועורכת דין, מרצה בתחום תכנון עירוני ודירקטורית בנת"ע שהצטרפה אליה מיד עם חזון משותף. "מיכל הגיעה מויצ"ו ואני הגעתי משדולת הנשים וממועצת העיר בהרצליה, ושתינו הבנו שצריך לחדד פעילות פמיניסטית לכיוון של מוקדי הכוח. חשבנו שכדי לקדם את השוויון המגדרי באופן מהותי ובר קיימא, צריך לטפל גם בצד החזק, במוקדי הכוח. לכוון את עצמנו להגיע לשם וגם ללמוד וללמד נשים איך להגיע לשם", אומרת רישפי.

"בעבודה שלנו אנחנו מתבססות ותומכות במחקרים ובסקרים", מוסיפה שאול, "ומחקרים אלה מראים שקרוב ל-80% מהציבור, גברים ונשים, חושבים גם היום שנשים לא מתאימות לתפקידי כלכלה, ביטחון, שלא לדבר על הנהגת מדינה. מדובר בבעיה שמקורה בתפיסה תרבותית ולכן יש לשלב בתהליך גם גברים וגם בני נוער ולפעול לשינוי תודעתי ציבורי".
עמותת כ"ן פועלת להגברת התודעה הציבורית לפער המגדרי ולצמצומו, בשלושה מישורים: העלאת מודעות, חקיקה לקידום ייצוג שוויוני ופעילות שטח.

"בשטח אנחנו נמצאות כדי לחזק את הנשים, לתת להן כלים ולעודד אותן להתמודד על תפקידים במרחב הציבורי והפוליטי במיוחד, ובמקביל אנחנו פועלות ברמת הרשויות המקומיות כדי לקדם את הנושא של הטמעת חשיבה מגדרית. לא להסתפק רק במספרים, אלא לשנות את התפיסה החברתית של מובילי הדעה, שיבינו שלא מדובר רק בהעדפה מתקנת או במשכורות, אלא איך מנהלים בראייה מגדרית, שרואה גם את הנשים", אומרת שאול.

העמותה מקיימת מערך הכשרות לנשים בתחומים מגוונים. "פיתחנו קורסים מותאמים במידת הצורך, כמו לדוגמה לפני בחירות מוניציפליות או ארציות", מספרת רישפי. "אנחנו מכינות נשים שרוצות להתמודד על תפקיד חברות מועצה או לרוץ לרשות המועצה, לכנסת ולתפקידים בכירים אחרים".

"לא מעט נשים המכהנות כיום בתפקידי מפתח בפוליטיקה המקומית והארצית ובארגונים מובילים במשק, הן בוגרות ההכשרות שהעמותה מקיימת בכל שנה", מוסיפה בגאווה שאול, בעצמה חברת מועצה זו הקדנציה השלישית בעיר מגוריה אזור, שאף התמודדה על ראשות המועצה. "20% מחברות הכנסת הנוכחית הן בוגרות העמותה ו-20% מראשות הערים המכהנות הן בוגרות של העמותה. אני עוקבת אחריהן באדיקות ורואה את הנושאים החברתיים שהן מקדמות ולא רק, נושאים שקודם לא היו על סדר היום הציבורי בכנסת".

שאול, ד"ר לכימיה ששימשה בתפקידי ניהול בכירים בתעשיית התרופות, הצטרפה לעמותה בשנת 2017, לאחר שהובילה מודל לפיתוח מנהיגות קהילתית. "מעבר להיבטים הפמיניסטים, ההכשרות שלנו שמות דגש גדול על מנהיגות רלוונטית בכל התחומים. למעשה אנחנו מכשירים לאחריות חברתית, כי המסר החשוב בעיניי, הוא ששוויון מגדרי הוא שוויון חברתי, כלומר, ייצוג הולם לכל החברות והייצוגים באוכלוסייה כולל שכבות המוחלשות, לא רק לנשים.

"למשל, בשנים האחרונות השקענו מאמץ עצום בתחום השלטון המקומי ויש לנו פריצות דרך בהכשרת נשים רבות לתפקידים ברשויות המקומיות. בסבב הבחירות האחרונות אפשר לראות קפיצה משמעותית במספר חברות המועצה לעומת המצב שהיה קודם", אומרת רישפי. "מחקרים מראים שלשלטון המקומי יש השפעה עצומה על חיי האזרחים ואני מאמינה שהוא זה שתורם לאיכות החיים ועוזר להטמיע את הרעיונות הטובים, האנושיים וההומניים ובתוכם גם השוויוניים".

חקיקה עד מצב של חצי חצי
חלק מרכזי בפעילות העמותה מתמקד בנושא החקיקה. "בסופו של דבר כדי שדברים האלה יחזיקו מעמד צריך לעגן זאת בחקיקה כי אנחנו עדיין בתהליך של שינוי", אומרת רישפי. "זה לא משהו שקורה מעצמו ולפי כל המחקרים גם בעוד 100 זה לא יקרה מעצמו אם לא נאיץ את התהליך. חקיקה קובעת נורמות וחקיקה עם כלים לניטור ולאכיפה כמו שנעשה במקומות אחרים בעולם, הופכת להיות בת קיימא".

שאול מציינת מחקר של האו"ם, שמראה כי במדינות בהן יש שוויון מגדרי יש חקיקות על מכסות – חד משמעית. "לכן אנחנו בעמותה יזמנו, הובלנו והיינו מעורבות בחקיקות של מכסות, כמו למשל 30 אחוז ייצוג נשים בדירקטוריונים של חברות ממשלתיות, 30 אחוז במועצות הדתיות, ותוספת מימון למפלגות מקומיות שמשלבות ב-30 אחוז חברות מועצה".

"בסופו של דבר כשנגיע לשוויון המגדרי הרחב והמבוסס, ייתכן בהחלט שכבר לא נזדקק לחקיקה", מוסיפה רישפי. "לדוגמה, אם בעוד 10 שנים נגיע למצב של חצי חצי - ייצוג של מחצית מאוכלוסיית העולם בצורה שוויונית, אז כבר לא נצטרך שהעדפה מתקנת תהיה מעוגנת בחוק".

רישפי מאמינה גדולה מאוד בדמוקרטיה. "אין דמוקרטיה בלי שוויון מגדרי ואין שוויון מגדרי בלי דמוקרטיה. לצערי זה קורה באופן מאוד איטי. לכן השנה זו שנה של האצה – הצבנו לעצמנו יעדים במטרה להגיע למצב של חצי חצי. אפילו הלוגו שלנו בסימן חצי חצי, מסמל את המטרה והחזון.

"ועם זאת חשוב להגיד שאנחנו בשום אופן לא שואפות להשתלט על העולם ולא מאמינות בעולם של אמזונות", מדגישה רישפי. "אנחנו רוצות ייצוג הולם ושוויוני, הזדמנות שווה ומציאות הוגנת ומאוזנת לחצי מאוכלוסיית העולם, הנשים".

תפיסת עולם
אורית: "אז מה לעשות?! לעשות!"
מזל: "כל אישה יכולה, ורצוי שתנהיג ותוביל, רק צריך לתת לה את הפלטפורמה לכך".

חברות הנהלת עמותת כ"ן
נשיאה מייסדת - מיכל יודין
יו"ר מ"מ וסגנית - ד"ר עו"ד אורית רישפי (לביא),
ענת זייצ'ק פנחס
אפרת יהודאי
רו"ח עינת דלומי לוי
פרופ' אבי דגני
סוזי בר
דפנה מנור
מנכ"לית - ד"ר מזל שאול

בשיתוף עמותת כ"ן