השילוב המנצח בין אמהות לקריירה בעולם הבנייה המחוספס

אושרית לייזר, סמנכ"לית באגרוטופ, התרגלה מזמן לאתגרים שמזמנת תחרות בעולם של גברים. דווקא האינטליגנציה הרגשית היא שמאפשרת לה לסגור עסקאות במאות מיליוני שקלים

גלית בן חמו, בשיתוף אגרוטופ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט LOG-IN במודיעין | צילום: ערן לביא
פרויקט LOG-IN במודיעין | צילום: ערן לביא
גלית בן חמו, בשיתוף אגרוטופ
תוכן שיווקי

ההצעה להתמנות לתפקיד סמנכ"לית בעולם הבנייה המחוספס הגיעה ברגע שאושרית לייזר כבר שקלה להתרווח על כורסת הנוחות. היא הייתה מודעת לאתגרים ולשעות העבודה המתמשכות הנלוות לתפקיד, ולצורך להניח מאחוריה את קריירת אימהות שבה היא גאה עד היום מאחור, ובגיל 42 החליטה לומר "כן" להזדמנות.

"נשים שבוחרות להניח בצד מחשבות על קריירה, ולהתמסר לאימהות, חוששות שזה לעולם לא יקרה להן. הן מגיעות לגיל מסוים ומוותרות", היא אומרת. "הסיפור שלי מוכיח שזה יכול לקרות בכל גיל, שאף פעם זה לא מאוחר, ואפילו להפך. הגיל הוא לא פקטור. דווקא בגיל שבו הילדים כבר גדולים, וקיימת בשלות גדולה יותר, אפשר להיכנס לתפקיד בכירים".

אושרית לייזר | צילום: ערן לביא

נקודת המפנה
אושרית, סמנכ"לית באגרוטופ, החלה את דרכה בחברת הבנייה בשנת 1998 כסטודנטית, מתוך מחשבה שמדובר במשרה זמנית בלבד. כידוע, אין דבר קבוע יותר מהזמני ואושרית המשיכה להתפתח בארגון תוך שהיא מתקדמת במקביל לצמיחה המואצת, שחוותה החברה.
הסיבה לכך שהיא עדיין בחברה לאחר 24 שנים, מסבירה אושרית, טמון בדנ"א של החברה, אשר שם דגש רב על האנושיות. "זו חברה של אנשים שמתאפיינת במשפחתיות עוטפת. בבוקר מגיעים אנשים למקום שהוא הרבה מעבר לעבודה. יש משהו שורשי ועמוק, שבא לידי ביטוי בעובדים ותיקים מאוד".

חברת אגרוטופ עוסקת בתכנון, הקמה ותפעול של פרויקטים בענף הלולים וגידול בעלי חיים בארץ ובכל העולם, וביותר משני העשורים האחרונים הרחיבה את פעילותה לניהול פרויקטים של הקמת מבני תעשייה – מרכזים לוגיסטים (מרלו"גים), משרדים, מבני מסחר ותעשייה. אגרוטופ נוסדה בשנת 1989 כחברת בת של "הפח תעשיות מתכת" בבעלות משפחת הנקין ובשותפות עם גבי פלג. מקום משכנה של החברה בתימורים בדרום מישור החוף.
אגרוטופ היא אחת החברות הצומחות בקצב המהיר ביותר בישראל בתחום הקמת פרויקטים של מבני תעשייה ומרכזים לוגיסטיים. את שנת 2021 סיכמה אגרוטופ עם הכנסות של 225 מיליון שקל (צמיחה של 40%), כולל זכייה בפרויקטים חדשים בתחומי המרלו"גים, מפעלים, משרדים, מעבדות רפואיות ועוד.

אושרית מילאה חלק חשוב בהובלת התרחבות החברה והיא אחראית ישירה לזכייה בפרויקטים גדולים. בין היתר השלימה אגרוטופ, במהלך השנה האחרונה בנייתם של מרלו"גים חדשים עבור לורד סנדוויץ', איגל מלגזות וסיימה את פרויקט LOG- IN במודיעין, משרדים ומרכז לוגיסטי ליהב חמיאס בשהם ופרויקט הרחבת מרכז ביג בכרמיאל. במקביל החברה מתקדמת בביצוע פרויקט הקמת מפעל הנשק של IWI בקרית גת, פרויקטים להקמת בנייני משרדים ומסחר בנתניה, הקמת מפעל אוכל חדשני עבור Newrest העולמית בנתב"ג, המעבדות הרפואית של מכבי שירותי בריאות ב"פארק התעשייה מבוא כרמל" וכן הקמת המרלו"ג של דקטלון בפארק התעשייה קיסריה בשיטת תכנון ביצוע.

המרלו"ג של איגל מלגזות בשוהם | צילום: ערן לביא

אושרית אחראית על קשרים עם הלקוחות והעובדים, השגת המכרזים, הגשת הצעות מחיר וגיוס כוח האדם לביצוע הפרויקט. "דווקא העובדה שאני אישה בעולם של גברים מאפשרת לי להצליח בתפקיד", אומרת אושרית. "אני יכולה לשבת במשא ומתן עם 17 גברים בחדר כשהחוכמה היא לקחת את הגישה הנשית ולהפוך את זה למשהו אמיתי, פחות כוחני, יותר חברי ועדיין מאוד מקצועי".

"לא הייתה עבודה בשוק שלא רדפתי אחריה, ואם מישהו העז לא לתת לי לגשת למכרז, התחלתי מהדלת והגעתי לחלון, העיקר למלא הצעה למכרז ואף לזכות".
"יש את הפרויקט, יש את היזם והפיקוח ויש את הביצוע. אני נוגעת בשלושת הקודקודים", אומרת אושרית. "אני מגישה את הפרויקט עומדת בקשר עם היזם ומגייסת את צוות ניהול הפרויקט. בסופו של דבר אני צריכה להיות יצירתית ולשמור על איזון בין שביעות הרצון של הלקוח ושל העובד".

התחלה צנועה
כשאושרית הגיעה לאגרוטופ, היא הייתה סטודנטית למדעי החברה, ושאפה לעסוק בכוח אדם. בחיפוש אחר משרה חלקית מצאה את החברה, שמהר מאוד הפכה לבית. "מרגע שכף רגלי דרכה בחברה לא ישבתי לרגע בשקט. אומנם התפקיד שלי בתחילת הדרך היה קטן, אבל עשיתי תמיד מעבר לגבולות התפקיד. טיפלתי בשירות הלקוחות, הוצאתי הצעות מחיר להקמת חוות לולים, הכרתי את הלקוחות, תרמתי מהידע שלי לרווחה ולמשאבי אנוש ולאט לאט צמחתי ועשיתי מגוון תפקידים, רובם היו סביב תמחור מבני תעשייה ושירות לקוחות",
מתארת אושרית.

אושרית נאלצה לתמרון בין תפקידה בחברה, לחיי משפחה, בעל במשרה תובענית בצבא קבע וארבעה ילדים. לפני חמש שנים הגיעה ההצעה, שלא יכלה לסרב לה בתזמון לא מתאים לחלוטין. בדיוק כשבעלה השתחרר משירות הקבע, והתוכניות התמקדו בבילוי והנאה משותפים. אושרית חשבה שנית, והבינה שאם זה לא יקרה כעת כנראה שזה לא יקרה כבר לעולם, וחיבקה את ההצעה בשתי ידיים.

את מתחרטת על השנים שהקדשת לאימהות?
"בעלי ואני דיברנו על זה שבמשך 15 שנים גידלתי את הילדים, והיום אנחנו מתחלפים בתפקידים. אני חושבת שאי אפשר להחזיר את ההורות לאחור ולכן לא הייתי לרגע מוותרת על להיות הורה נוכח בגידול ילדיי; ואני מניחה שהתבשלתי למעמד הזה שהגיע בתזמון הנכון. את ההזדמנות שהציעו לי לפני חמש שנים, לא יכולתי לקבל כשהאימהות הייתה מרכז חיי. מדובר במשרה תובענית מאוד, בחרתי אז את הבחירות הנכונות לי. היום הבחירה שלי השתנתה, והיא לשים את עצמי בקדמת הבמה. היום אני משקיעה בפיתוח עצמי".

המפנה התרחש לפני כחמש שנים כשהתעורר הצורך להגדיל את נפח הפעילות של החברה. "בהתחלה ביקשו שאגייס שני פרויקטים והגבילו את זה למקסימום ארבעה. במקביל המשכתי לתחזק את השיווק של מבני התעשייה. נכנסתי לפרויקטים עם ידע רחב על מבני התעשייה והכרתי היטב את אנשי המקצוע, כך שנקודת הפתיחה שלי הייתה טובה. היו אומנם חששות, כי עד כה עשיתי מה שעשיתי בהצלחה אבל בסביבה מוכרת, וחששתי שבתפקיד החדש אני עלולה לאכזב. אבל לא נתתי לפחד הזה לנהל אותי. העיקרון הזה ליווה אותי אז ומלווה אותי עד היום. זו תפיסת עולם שחייבת להתקיים במיוחד בעולם הבנייה התובעני והתחרותי. זה ענף שמתרחשות בו 'נפילות' כל הזמן. הענף הזה דורש דיוק והתפתחות מתמדת, תוך נקיטה בגישה זהירה. אני פוקחת עיניים ולומדת כל הזמן, ובשיקול דעת נוקטת בפעולות".
הפרויקטים של חברת אגרוטופ הוגדרו כהצלחה ותוך שנתיים התרחב מספר הפרויקטים ליותר מעשרה. "לכל פרויקט גייסתי צוותים, וכך שילשנו את עצמנו. כשנכנסתי למחלקה היו כ־5 עובדים, והיום יש קרוב ל־70 אנשי צוות".

האתגר: גיוס עובדים לענף הבנייה
המטרה של אושרית בתחילת דרכה הייתה לעסוק במשאבי אנוש וההזדמנות נפלה לחיקה בסבב השני של הקריירה. כיום, עיקר עשייתה מתמקד בשיווק ובכוח אדם. "אני מרכיבה את הפאזל האנושי בהתאם לפרויקטים. בהתחלה העברתי את הטיפול בגיוס האנשים לאחרים, אבל היום הגיוסים, בעיקר לפרויקטים של מבני תעשייה, זה משהו שאני עושה באופן מלא. אני מכירה את התחום היטב, מבינה את צורכי החברה ואת האופי שלה, ומבינה מהר מאוד את הדנ"א של האדם שמגיע לריאיון. אני יודעת לנקות את רעשי הרקע, ולבחון אם הוא מתאים לפרויקט, לאופיו של היזם ולחברה".

אנושיות תחילה
הקו שמנחה את אושרית הוא אנושיות לפני הכול. "ביומיום, זה אומר לראות בראש ובראשונה את האנשים", היא מדגישה. "אני עושה את זה בפגישות משא ומתן, בפגישות היכרות עם לקוחות חדשים ובכל הזדמנות. אני רואה את האדם שיושב מולי, מבינה את הצרכים שלו, ומכאן אני יכולה להקיש את כל השאר. בשורה תחתונה, מכרזים בדרך כלל לא נסגרים על בסיס מרכיב המחיר בלבד, יש שם אלמנטים של תקשורת נכונה. אני מאמינה שאם יודעים לפתח את התקשורת בצורה נכונה, ולראות את האנשים מולך ואת הצרכים שלהם, אפשר לכבוש כל פסגה. הגישה הזו לא נשארת רק כלפי חוץ, היא מיושמת גם פנימה כלפי עובדי החברה. אני נהנית מאוד לדבר איתם, לשמוע איך הם מרגישים במקום האמיתי שלהם, ותמיד זמינה להם".

ואיך את מתחברת אישית לענף שנחשב גברי?
"אני חושבת שדווקא אישה שמצוידת ברמת שיח אחרת ובאינטליגנציה רגשית מתאימה במיוחד לעולם שנתפס כמחוספס. כשמגיעים אליי יש סוג של ירידת מתח. מתנהל איתי שיח אחר שמוציא מחוץ למשוואה את נוסחת מלחמת האגו. אני מייצגת את המקום המעודן יותר, אבל כשצריך להיות נוקשה, חשוב לעשות זאת באופן ענייני ועם הרבה טקט. אמרו לי לפני כמה חודשים שאני קשוחה, אני חושבת שמדובר בהצבת גבולות ובאסרטיביות שנכונה לתפקיד שלי. לקחתי את האמירה כמחמאה, כיוון שהיא משקפת את העובדה שהם רואים את הגישה העניינית, והם יודעים מצד אחד את הגבולות, ומצד שני מבינים שיש דלת פתוחה לשיח. אני משערת שהעברתי חלקים מהאימהות לקריירה".

תפיסת עולם
"תחושת השייכות למקום העבודה והאמון שנותנים בך, הם המפתח להצלחה ולסיפוק".

בשיתוף אגרוטופ