איזון בין מענה לצרכן להגנה על החברות

במשרד נשיץ ברנדס אמיר, עומדים בכל יום בתווך בין ההגנה המשפטית על חברות נתבעות, אותן מייצגים במשרד, לבין הרצון לתקן עוולות עתידיות, ושוקדים על האיזונים הראויים והנדרשים בתובענות ייצוגיות

נועה הראל, בשיתוף משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרד עו"ד נשיץ ברנדס אמיר
נועה הראל, בשיתוף משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות מתפתחת מגמה של הגשת תביעות ייצוגיות כנגד חברות גדולות, ובכל שנה מוגשות יותר מאלף תביעות ייצוגיות בכלל הנושאים המנויים בחוק. באמצעות כלי התובענה הייצוגית, שהפך למשמעותי יותר, מבקשים כיום יחידים וקבוצות לתקן עוולות ואף להתוות דרך לחברות.

"הגופים הגדולים במשק חשופים באופן שוטף לתביעות ייצוגיות, ולראיה ויש לנו לקוחות שנתבעו למעלה מעשר תובענות שונות במהלך שנה אחת", מסביר עו"ד יואב רזין, שותף וראש מחלקת הליטיגציה המסחרית במשרד נשיץ ברנדס אמיר, המתמחה במשפט מסחרי בכלל, ובתובענות ייצוגיות בפרט. "קיימות לכך שתי סיבות עיקריות: הראשונה - גודלן של החברות, ממנו נגזרת פעילות צרכנית משמעותית, והשנייה היא כיסן העמוק. עם זאת, אני מעריך שבכשליש מהתביעות עמן התמודדנו ברור היה כבר בתחילת הדרך שהבקשה לא תאושר, בין אם בהיעדר עילה מספיקה, משום שהטענות אינן מתאימות להליך של תובענה ייצוגית או משום שמדובר בתביעת שווא של ממש".

עו"ד ירון רוסמן

עו"ד ירון רוסמן, שותף במחלקת הליטיגציה המסחרית ואחראי על תחום התובענות הייצוגיות, מוסיף ומספר כי לקוחות המשרד מגיעים מכל התחומים – בנקים, קופות חולים, תאגידים ציבוריים ועירוניים, חברות בתחום הצרכני על כל גווניו ועוד.

טעות טכנית ולא הטעייה

כמשרד בעל ניסיון רב בתחום התובענות הייצוגיות, פועלים בנשיץ ברנדס אמיר כדי ליצור את האיזון המיטבי בין מתן מענה ממשי לצרכן, לבין הגנה על לקוחות המשרד. רוסמן: "כשמוגשת בקשה לאישור תביעה ייצוגית כנגד לקוח, אנחנו מקבלים את התייחסותו של הלקוח ומבצעים בדיקה משפטית ובחינה של התנהלות השוק בנושא בו עוסקת התביעה. בהתאם לממצאים, אנו מבצעים הערכה של הפגיעה הנטענת על ידי התובעים, לעומת החשיפה והסיכון הכלכלי ללקוח הנתבע ופועלים למציאת פתרון המאזן בין השניים. לעיתים, הפתרון הטוב ביותר הוא בירור ההליך באמצעות קיום דיון עד לקבלת הכרעה ברורה מצד בית המשפט, על-מנת שהלקוח יוכל לכוון את התנהלותו העתידית באופן המיטבי".

כך למשל, ייצגו רזין ורוסמן חברה מובילה בתחום הצרכנות בבקשה לאישור תביעה ייצוגית כנגדה בטענה להפרת כללים מחייבים באשר לאופן הצגתו של מבצע מכירות לצרכן. בעוד שעל-פי החוק, מבצע מכירות אמור להיות מוגבל בזמן ולשקף הנחה אמיתית לצרכן, הציעה החברה במשך זמן, רכישת שלושה מוצרים במחיר מוזל, לעומת רכישת כל מוצר בנפרד, במחיר מלא. רוסמן: "בסופו של דבר מדובר היה בטעות טכנית בלבד של החברה, שהייתה צריכה להגדיר את ההטבה כ'הנחת כמות', ולא כ'מבצע', ולא בהטעייה מהותית ומכוונת שנועדה לפגוע בצרכנים. הצלחנו לשכנע את בית המשפט, כי קבלת התביעה תפגע דווקא בציבור הצרכנים אותו היא נועדה לשרת, וכי שמירה על האיזון בין טובת הצרכנים (המשך הענקת ההטבה לצרכנים), לטובת החברה, משמעותה תיקון טכני של האופן בו מציגה החברה את ההטבה ולא הפסקתה".

עו"ד יואב רזין

בנוסף, בתחום אחר – דואר ספאם, ייצג המשרד (עו"ד רוסמן ועו"ד אור אמזל, שותף ממחלקת הליטיגציה המסחרית, נ"ה) חברה שבשל תקלה נקודתית שלחה כמה אלפי הודעות לאנשים שביקשו במפורש לא לקבל הודעות כאלה. "על אף הקושי המשפטי, במהלך דיון ההוכחות הצלחנו לשכנע את בית המשפט שהחברה נוקטת באמצעים ראויים לבקרה ולפיקוח, כמו גם לתיקון טעויות שיכולות לקרות. בית המשפט השתכנע וקבע, כי במקרה זה המסלול של תובענה ייצוגית איננו הדרך הדיונית המתאימה" מספר רוסמן.

היערכות מונעת תובענות

כמובן, כל תביעה משפיעה גם על "היום שאחרי" בהתנהלות החברות, ועו"ד רזין מספר כי "החברות לוקחות מאוד ברצינות את התביעות, ומבינות שמדובר במכשיר צרכני שנותן מענה חשוב שצריך להשתמש בו בצורה נכונה ונאותה". המשמעות היא שכיום, כחלק בלתי נפרד מהתנהלותן העסקית השוטפת של חברות, הן מנטרות תביעות ייצוגיות ואישיות המתנהלות בשוק, ויכולות להפיק לקחים ולבצע צעדי מניעה לפגיעה בצרכן. רוסמן: "חברות מתכננות מראש, מתייעצות איתנו לגבי מהלכים שבכוונתן להוציא אל הפועל ובוחנות מראש תרחישים אפשריים, גם כדי למנוע פגיעה בלקוחותיהן, וכמובן שגם במטרה למנוע תובענות. חלק מההישג של הכלי הייחודי הזה הוא האקט המניעתי".

לחפש את הרעיונות היצירתיים

מעבר לתחום התובענות הייצוגיות, בנשיץ ברנדס אמיר נצבר ניסיון רב בתחומי הידע המקצועיים השונים שהם חלק מהמחלקה המסחרית, דוגמת קניין רוחני, סייבר ופרטיות, דיני תחרות והגבלים עסקיים, ניירות ערך, מיסים, צווארון לבן ועוד. בעת הגעת תיק חדש למשרד נבנה צוות מולטי-דיסציפלינרי לטיפול בצרכיו הספציפיים של הלקוח. "אנחנו יכולים לצרף לצוות עו"ד מומחה בתחום מקצועי שהוא לא בהכרח ליטיגטור, ולייצר צוות, שבו יינתן מענה מקצועי ייחודי לסוגיות ספציפיות", מספר רוסמן. "זה חלק מהניסיון, המומחיות והידע שיש לנו. אנחנו מכירים את כל התהליכים, יודעים לחפש את הרעיונות היצירתיים ולשכנע את בית המשפט שגם אם, לכאורה, נראה שעניין זה או אחר לא התנהל כשורה, זה לא בהכרח מעיד על פגם בהתנהלות החברה, ולא בהכרח גורם נזק או עוול לתובעים".

עו"ד רזין מוסיף: "חלק משמעותי בהצלחה בתיק הוא כאמור הפתרון היצירתי, כמו גם להבין את המשחק והשחקנים בבית המשפט, ולהביא לידי ביטוי את כל הידע – בכל תיק. היתרון הגדול של נשיץ ברנדס אמיר בתחום הליטיגציה, הוא היכולת להביא לשולחן את הידע והניסיון המקצועי המגוון שיש לנו בייצוג של מגוון לקוחות, במאות תובענות ייצוגיות, בטווח רחב של תחומים".

משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר
טלפון: 03-6235044
לפנייה במייל אל עו"ד יואב רזין >>
לפנייה במייל אל עו"ד ירון רוסמן >>

בשיתוף משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר