"תכנון מעלית זה לא 'זבנג וגמרנו'. צריך להסתכל על המעליות כמוצר חי, והתכנון הוא רק החלק הראשון בתהליך"

ראייה הוליסטית של המעליות, הכוללת בחינת מכלול המצבים שעלולים לגרום לנזקים ולבעיות שמישות בטווח הקרוב והרחוק, מובילה את פעילותה של קבוצת ריפס מעליות שמציבה סטנדרטים גבוהים בתחום. משה ריפס, מנכ"ל החברה, מספר על פעילות החברה וההשקעה באמצעים טכנולוגים חדישים לשיפור בדיקות הבטיחות, בדק העומק והתכנון שהיא מבצעת

ענת יפה, בשיתוף קבוצת ריפס מעליות
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת יפה, בשיתוף קבוצת ריפס מעליות
תוכן שיווקי

נתחיל במקרה, שכמוהו נפוצים הרבה, שאירע לאחרונה בפרויקט ובו מספר מבנים חדשים במודיעין: חברת אחזקה גדולה, יחד עם נציגות הדיירים, אכלסו את המבנים החדשים והמפוארים. מהר מאוד התברר שהדיירים נאלצים לעמוד זמן רב בהמתנה למעליות בבוקר. במקרים רבים לפחות אחת ממעליות הבניין הייתה תקולה, וגם לאחר כיולים ותיקונים של חברת המעליות המצב לא השתנה. המצב החמיר כאשר דיירים החלו להיתקע במעליות והתלוננו על רעידות ופגיעה באיכות הנסיעה. בשלב זה פנו הלקוחות בטענות ואיימו בתביעה נגד חברת האחזקה ונגד הקבלן והיזמים.

לאחר בדק עומק שבוצע במעליות, וכלל את כל שלבי החיים של המעליות, התגלו ממצאים רבים: החל מתכנון גדלים ומהירויות לא מספק לנסועה האנכית הנדרשת בבניינים מודרניים, משם לבחירה של דגם בעייתי, חוסר התחשבות בגורמי סביבה, מסירה לא סדורה של המעלית לשימוש הדיירים עם סיום הבנייה, ועד לאי תיקון הליקויים שעלו בדו"ח מהנדס הבטיחות.

כדי לשמוע על דרכים נוספות בהן קבלנים, יזמים ואף חברות אחזקה וועדי בתים יכולים להימנע ממצבים דומים, פנינו למהנדס המעליות הוותיק משה ריפס, מייסד קבוצת "ריפס מעליות". לפני כ-35 שנה הקים ריפס את חברת "איל ריפס" - חברה מובילה בתחומי בדיקות הבטיחות ומקצועות הייעוץ לתחבורה האנכית, שעם השנים והניסיון התפתחה ל"קבוצת ריפס מעליות".

המהנדס יובל וליאנו-ריפס עם ספרו "מעליות- תכן הנדסי"צילום: יח"צ

ריפס: "בישראל אין ייצור מעליות כבר הרבה שנים, וכיום כלל דגמי המעליות החדשות מיוצרות ומוזמנות ב'קיט' מהיצרן בחו"ל, שלרוב הוא הבעלים של הסניף בארץ. למצב הזה יש יתרונות רבים, אך גם חסרונות ואתגרים שאנו, כבודקי בטיחות ויועצים מומחים, מתמודדים איתם מדי יום".

איזה אתגרים למשל?
"בתכנון המעלית יש לחברות פחות גמישות, וכולם משתדלים להיצמד לאפשרויות הסטנדרטיות המוצעות ע"י היצרן בחו"ל. ישנן כמובן אפשרויות להתאמה אישית של מידות וגדלים, אך בחלק מהחברות הדבר יגרור עלויות גבוהות, כמו גם עיכוב גדול בזמני האספקה. בעבר, כשהייצור היה בארץ, היה יותר פשוט לבצע התאמה אד-הוק, אך דרישות התקנים החדשים, כמו גם קונסולידציה עולמית בתחום המעליות - גרמה להיכחדות הייצור המקומי של מעליות חדשות".

המהנדס משה ריפס ביום עבודה שגרתיצילום: יח"צ

איך זמני האספקה מושפעים מכך?
"זמני האספקה לכלל סוגי המעליות, התארכו משמעותית בתקופה האחרונה: החברות בארץ ממתינות ליצרן בחו"ל, שמתמודד עם קשיי ייצור וחוסר בחומרי גלם, המשלוח עצמו מאתגר בגלל עלויות השילוח הימי שהתייקרו, וגם הקושי להכניס סחורות לארץ בגלל הפקקים בנמלים. כל אלו גורמים לזמן אספקה ארוך מאוד למעליות חדשות.

"אנחנו כיועצים חייבים כל הזמן להיות עם היד על הדופק ולדאוג שהמעלית תוזמן מספיק מוקדם בחיי הפרויקט כדי שלא תעכב את מסירת הבניין. כבודקי בטיחות, שרואים אלפים רבים של מעליות בשנה ומכל הדגמים הקיימים בשוק, אנו יודעים לומר שהבעיה משפיעה לא רק על מעליות מתוכננות, והיא רחבה הרבה יותר - ישנן מעליות קיימות הסובלות מתקלות שתיקונן מתעכב זמן רב בגלל קשיי אספקת רכיבי חילוף".

איך נבטיח רמת שמישות גבוהה למעליות המתוכננות והמותקנות?
יובל, סמנכ"ל הנדסה, ייעוץ ובדק בקבוצת "ריפס מעליות", והמוציא לאור של ספר תכנון והנדסת המעליות היחידי בישראל, מספר כיצד ניתן לפתור בעיות אלו ולא ליפול למלכודות הנפוצות: "הקבלנים, חברות האחזקה והוועד, רוצים 'שקט' מיידי ודורשים טיפול בבעיה ספציפית כל פעם. לטווח רחוק זו טעות. צריך לראות את מצב המעליות באופן הוליסטי - כתהליך ארוך ומתמשך, רק כך ניתן להגיע למכלול המצבים שעלולים לגרום לנזקים ולבעיות שמישות בטווח הקרוב והרחוק".

אילו אירועים הם המרכזיים בחיי המעלית המתוכננת?
"בתכנון מעליות למבנה, חייבים להסתכל כל הזמן על התמונה הרחבה. צריך לחשוב על סוג הנסועה האנכית שתהיה בבניין בעתיד הקרוב והרחוק, האם קיימים תנאי מזג אוויר קיצוניים באזור (קרבה לים, אזור חם במיוחד), מה משטר הטיפולים הצפוי ועוד. זה מחייב להכיר טוב את כל סוגי המעליות הקיימים בשוק מבפנים ומבחוץ ולא רק על הנייר, כדי לדעת מה היתרונות והחסרונות האמיתיים של כל דגם, ורק כך אפשר לדייק את הדרישות ולחבר את הדגם הספציפי לבניין המתוכנן. בימינו, יותר מדי מתכננים ויועצים עובדים מהמשרד ולא מכירים את השטח. אצלנו, כמעט כל מי שנוגע בייעוץ בכלל, ובתכנון מעליות בפרט, הוא גם מהנדס בודק מעליות שרואה עשרות סוגי מעליות כל חודש, חי את השטח ולכן יודע לבצע ייעוץ ותכנון מדויקים, וכמובן גם יודע טוב יותר על מה להסתכל בבדק עומק למעלית חדשה או בבדיקת בטיחות שגרתית".

מהו בדק עומק למעלית וכיצד הוא תורם למניעת תקלות?
"שלב חשוב מאוד בחיי מעליות הוא התקופה הראשונה לחייהן ותהליך מסירתן בפרט. כפי שמבצעים בדק לבניין חדש, קריטי לבצע בדק עומק למעלית חדשה, ועדיף שיבצע זאת מהנדס בודק מוסמך, שרואה את המעליות הללו בשטח כל יום, ויודע בדיוק להצביע על הנקודות 'הרגישות' בכל דגם ודגם. לאחר בדק כזה, הלקוח מבין לעומק את הבעיות הקיימות במעליות החדשה, ורק כך ניתן להחליט מי צריך לתקן מה, ומה רמת התכנון, ההתקנה, ואף התחזוקה של המעליות".

מה "קבוצת ריפס מעליות" עושה שונה מחברות אחרות בתחום?
"אנחנו 'עוף מוזר' בענף: כל העובדים בקבוצה הם מהנדסים בודקים למעליות - המקצועיות והחיבור לשטח הם קריטיים לתפיסתנו. ישיבה לאור הפלורסנטים במשרד זה אולי נחמד - אבל לא גורם ללקוחות להיות מרוצים. אנו כל הזמן משקיעים משאבים באיתור וקליטה של אמצעים טכנולוגיים חדישים לשיפור בדיקות הבטיחות, בדק העומק והתכנון שאנו מבצעים. יש לנו סמנכ"ל פיתוח טכנולוגי- המהנדס עמרי ריפס, שכל הזמן מוודא שנישאר בחזית הטכנולוגית בתחום.

"אנו מובילים טכנולוגית בתחום בישראל. לאחרונה קלטנו טכנולוגיות של צילום תרמי לאיתור פגמים בלוחות הפיקוד, כמו גם מדי תאוצות רגישים לזיהוי רעידות ומקורם בזמן נסיעה במעלית, וכלי WEB נוספים. הטכנולוגיות מוכיחות את עצמן - במהלך קליטת מעליות חדשות, בביצוע בדק עומק במעליות, ובביצוע בדיקות בטיחות שגרתיות.

"בניגוד לנהוג בתחום, הדו"חות שלנו נכתבים בצורה ברורה מאוד ללקוח - לשם כך אנו משלבים צילומים, סרטונים והסברים מפורטים, ואף מאפשרים ללקוחות לסרוק QR-CODE מהמדבקה במעלית כדי לראות כמעט בזמן אמת את סטטוס בדיקת הבטיחות האחרונה שהם ביצעו".

מידע נוסף, מאמרים ועוד ניתן למצוא באתר המרכזי של הקבוצה: www.RIPS.co.il. פרטים אודות בדק עומק למעליות חדשות ניתן למצוא באתר הייעודי: www.RIPS-BEDEK.com.

"ריפס מעליות" - תעודת זהות

  • ריפס מעליות החלה את דרכה בשנת 1987 כשמשה ריפס, מהנדס בודק למעליות, הקים את חברת "איל ריפס בע"מ" שהתמקדה בתחילה בבדיקות בטיחות לכלל סוגי המעליות בישראל.
  • מאז גדלה החברה והתפתחה, וכיום כוללת הקבוצה שתי חברות, מעסיקה כ-10 מהנדסים בודקים מוסמכים ועוסקת בכלל תחומי הייעוץ, התכנון והבדיקה של מעליות.
  • החברה דוגלת בשקיפות ובחדשנות, ומשתמשת בכלים טכנולוגיים מתקדמים לטובת שקיפות ללקוחות ולטובת ייעול העבודה השוטפת של מהנדסיה בשטח.
  • מהנדסי החברה נחשבים למוקדי ידע מרכזיים בתחום התחבורה האנכית בישראל, מעבירים הרצאות בקורסי מעליות במוסדות אקדמיים, כותבים תוכן מקצועי בתחום, ומופיעים בכנסים בינלאומיים, ואף הוציאו לאור את ספר תכנון המעליות היחידי בישראל - "מעליות- תכן הנדסי".

בשיתוף קבוצת ריפס מעליות