תופסות גובה: המעליות כציר מהותי בתנופת הבנייה של מגדלי הקומות

איכות של מעליות נמדדת במרחק של זמן, איכות, חומרי גלם, המוחות הפועלים לטובת פיתוח המעליות ובעיקר באפיון המעליות ובהתקנתן. בכך מאמין איגור וינוקרוב, מנכ"ל חברת לדיקו ליפט, שחקנית מבוססת בשוק המעליות בישראל, המובילה תנופת חדשנות - ביחד עם איכות המוצר וההתקנה. עכשיו מסמנת החברה את היעד הבא

גלית בן חמו, בשיתוף לדיקו ליפט
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעליות יונדאי במגדל קומברס, רעננה
מעליות יונדאי במגדל קומברס, רעננהצילום: לדיקו ליפט
גלית בן חמו, בשיתוף לדיקו ליפט
תוכן שיווקי

"התקנת מעליות, במיוחד בפרויקטים גדולים ובמגדלי קומות, אינה מסתכמת ב'שגר ושלח'. מעבר לאיכויות הציוד המתבקשות מיצרניות המעליות, תקנים ובטיחות, יש חשיבות רבה לפיתוח ולחשיבה מאחורי הקלעים, לצורך אפיון, תכנון והתקנה", מסביר איגור וינוקורוב, מנכ"ל חברת לדיקו ליפט, הנציגה הבלעדית בישראל של יצרנית המעליות Hyundai Elevator מקבוצת Hyundai בקוריאה הדרומית.

חברת לדיקו ליפט היא שחקנית מוכרת בענף הבנייה ומתמקדת בייבוא, התקנה ומתן שירות למעליות, והיא החברה הרביעית בגודלה בענף המעליות בישראל. נתח נכבד מפעילותה מוקדש לפרויקטים משמעותיים שמתאפיינים במורכבות ההתקנה ובדרישות מערכת גבוהות, כמו דרישת תפקודי מעליות שעומדות בעומסי משא גבוהים ובתנועת נוסעים מרובה. לדיקו ליפט היא חלק מקבוצת לדיקו שתחומי פעילותה מגוונים, מתחום החלפים לרכב, כלי עבודה ופתרונות לענף הבנייה, אנרגיה, מערכות בטיחות ואבטחה ועד לטכנולוגיה תעשייתית.

איגור וינוקורוב, מנכ"ל לדיקו ליפטצילום: לדיקו ליפט

ממגדלי קוריאה לישראל
הבחירה של לדיקו ליפט בחברת יונדאי הדרום קוראנית מוכיחה את עצמה ביישום ההתקנות בפרויקטים שונים ברחבי הארץ. "תנופת הבנייה בארץ הביאה לתנופה דומה בענף המעליות, כשאילוצי הצפיפות בערים המרכזיות מובילים לבנייה אופקית של מגדלים. הנסיבות האלה מגבירות את הביקוש למעליות שהפתרון שלהן הוא הרבה מעבר לטיפוס אל הקומה ה־50", מסביר וינוקורוב. "היצרנית פועלת ומובילה את השוק בדרום קוריאה, שהינו השוק השלישי בעולם בצריכת מעליות למגדלים ורבי קומות, ומתאפיין בתנופת בנייה אדירה באזורים צפופים. זה מחייב את היצרנית לפתח מעליות שנעות במהירות, להוביל מספר רב של אנשים, לדעת לסנכרן את כל המערכות במהירות וביעילות, להקפיד על טיב החומרים, שיטות הייצור ועוד. תנופת הפיתוח של היצרנית באה לידי ביטוי גם בדגש על סוגי המעליות, וגם בפיתוח עקבי של חידושים טכנולוגיים. הם לא יכולים להרשות לעצמם להישאר מאחור".

לפני כשנתיים משכה חברת לדיקו ליפט את תשומת ליבה של הרשות לכבאות והצלה, שהזמינה מהחברה מעלית מתוצרת יונדאי למתקן האימונים במערב ראשון לציון. המעלית משמשת כסימולטור לתרגול כבאים במצבי מניפולציה של חירום, כמו שריפה, הצפה ועוד. "יועצי המעליות המליצו עלינו גם במקרה הזה, מאחר והבינו שמדובר במערכת אמינה וחזקה, בעלת יכולות טכנולוגיות גבוהות, שעומדת כמובן בתקנים מחמירים".
לאחר ביסוס מעמדה בשוק הישראלי בלדיקו ליפט מסמנים כבר את היעד הבא - הרחבת הפתרונות עבור הצרכנים. "המטרה שלנו היא להתרחב ולהציע ללקוחות שלנו מניפת פתרונות גדולה. אנו בוחנים בכל עת אפשרויות נוספות שמוצעות לנו ונמשיך להתחדש בקשרים עסקיים נוספים".

אל מרומי קומה 50
אחד מהפרויקטים המוכרים שהחברה לקחה בו חלק הוא מגדל קומברס בצומת רעננה. במגדל הותקנו 6 מעליות פנורמיות שנעות במהירות גבוהה ונשענות על פיקוד חכם. פרויקט בולט נוסף הוא מגדל המגורים רמה ברמת גן שנישא ל-28 קומות. במגדל הותקנו 4 מעליות שנעות במהירות של 2.5 מטר לשנייה. "את ההצלחה שלנו אנחנו בוחנים במבט לאחור, ועל בסיס מעקב ובחינה של תפקודי המעליות שמוכיח את עצמו לאורך שנים", מדגיש וינוקורוב.

אחד הפרויקטים הבולטים שבהם לוקחת חלק החברה באופן מתמשך כבר כמה שנים מתבצע בשכונה החדשה "פארק הים" בבת ים. את המעלית הראשונה התקינה חברת לדיקו ליפט בשכונה הזו לפני חמש שנים, ומאז ברוב מגדלי המגורים בשכונה הותקנו מעליות של יונדאי. "פנו אלינו יזמים שונים, חברות בנייה ויועצי מעליות, כל אחד בנפרד, בעקבות התרשמותם מאיכויות המעליות וההתקנה. מדובר בפרויקטים המחוללים שינוי בקו החוף של בת ים. לצד זה אנו מתמודדים עם רגישות שנובעת מהקרבה לים. כתוצאה מכך אנו נדרשים לפתרונות איכות ספציפיים, כמו מענה לקורוזיה או כתמים בעוד מספר שנים. הפתרונות האלה אופיינו על ידינו ומיושמים בפרויקטים".

מגדל לייטהאוס (במכרז). שכונת פארק הים, בת-יםצילום: לדיקו ליפט

המגדלים בשכונת "פארק הים" מתנשאים לגובה של 40 קומות ועד 50 קומות, כשאת תשומת הלב הגדולה לוכד מגדל היוקרה לייטהאוס, בגובה 50 קומות המחופה מבחוץ בזהב. גם פרויקט זה הופקד בידי חברת לדיקו ליפט. "אלה פרויקטים שחשוב לי להיות מעורב בהם באופן אישי מא' ועד ת'", מסביר וינוקורוב. "איכות הנסיעה ואלמנט העיצוב במעליות משך את תשומת ליבם של הקבלנים והאדריכלים. התוצאות מדברות בעד עצמן, אפשר להיכנס למעלית בקומה מינוס 4 ולצאת ממנה בקומה 50 כשהנסיעה כמעט ואינה מורגשת. זה מדהים. בגבהים כאלה עשויים לחוש לחץ באוזניים, אבל במעליות שלנו זה לא קיים. אין תזוזות מיותרות, הנסיעה מהירה, שקטה וחלקה, אין פידבק של רטט ולכן התאהבו בתוצאה". המעליות במגדלי היוקרה מדגישות את נושא העיצוב, כשמעבר לקטלוג העשיר שמציעה חברת יונדאי, ניתנה אפשרות לבחירת עיצוב בהזמנה אישית. "הגענו לתוצאות עיצוב שכל תא של מעלית הופך למוזיאון קטן", מציין וינוקורוב.

טכנולוגיית מחשב־העל של המעליות מקבל כיום מידע מכל הקומות, כולל מהכניסה לחניונים, מסנכרן את המידע, ובהתאם לכך מתופעלות המעליות. "נגמרו הימים של כניסה ללובי ולחיצה על כפתור פיקוד להזמנת המעלית, המערכת מזהה את תנועת הנוסעים ועוקבת אחר שעות העומס שמאפיינות כל מגדל, ועל בסיס זה מבצעת למידה". הסוד הגדול, לדבריו, אינו טמון כיום בטכנולוגיה בלבד, אלא ביצירת אלגוריתמים מוצלח שקורא את כל נתוני תנועת הנוסעים, מנתח את המידע ומשקלל אותו, כך שהמעלית מתופעלת באופטימיזציה בהתאם להתרחשות ולדפוסי התנועה בבניין המגורים או המשרדים. "אלה מערכות שפועלות על בסיס פיתוח של Machine learning והן מספקות דוחות פלט שמאפשרים הפקת לקחים ושיפור התנועה".

מי אחראי על אפיון המעליות, התכנון וההתקנה?
"אנחנו משקיעים משאבים עצומים בהון האנושי. ברור לנו שהציוד הטוב ביותר יהיה חסר תועלת עם האנשים שפעלו מאחורי הקלעים לא יעשו את מלאכתם בצורה המדויקת והאיכותית ביותר. בפרויקטים גדולים מאוד, אנו מקפידים להעביר את הבקרה והפיקוח על המעליות המותקנות לחברת יונדאי. אנשי התחזוקה של החברה יודעים להתחבר למעליות שהותקנו בארץ, ולערוך בקרה ומעקב מהקצה השני של העולם".

החדשנות בחברה צועדת בבטחה
האג'נדה של מנכ"ל החברה היא התפתחות וחדשנות מתמדת. אולם לצד זה, הוא נמנע מנקיטת צעד כלשהו כשאין ביטחון מלא ביכולות ובמסוגלות של החברה לבצען על הצד הטוב ביותר. "ענף המעליות הוא משענת להתפתחות בענף הבנייה בעיקר לגבהים, ואיכות החיים שמופקת בזכותן היא עצומה. אסור לשכוח שמדובר בתחום רגיש מאוד, שהבטיחות לנוסעים ולאנשי המקצוע עומדת בראש סדר העדיפויות. המכונה הזו עלולה להפוך בשל טעות אנוש למכונת מוות, ולכן בראש סדר העדיפויות שלנו נמצא נושא הביטחון והבטיחות. החדשנות חשובה, אבל היא לעולם לא תבוא על חשבון איכות החומרים, אנשי הצוות או כל מרכיב אחר – אין בענף הזה פשרות ואנחנו מחדדים את המסר הזה בכל מקום והזדמנות בענף שלנו".

אחת מהבשורות של החברה בשנה האחרונה היא הרחבת השירות לתחזוקת מעליות של חברות נוספות. החברה מתמקדת בתחזוקה ובשירות למעליות בעלות ותק של עד 20 שנים, ולמעליות ותיקות יותר ומציעה הרחבת השירות לשיפוץ המעליות - מכני ועיצובי.

מה עומד על הפרק לעתיד?
"נושא המו"פ המקומי לצד הפיתוח העסקי נמצא בדנ"א של הקבוצה מיום הקמתה, נמשיך להפתיע את הענף עם טכנולוגיה ועם מערכות פורצות דרך בתחום ההרכבה, המעליות וכל הציוד המשלים".

בשיתוף לדיקו ליפט