חדר המצב של ענף הבנייה

מערכות ניהול המידע בפרויקטים הנדסיים משמשות כ"קוקפיט" תפעולי וניהולי עבור חברות הבנייה והנדל"ן. הן מסייעות לשחקנים הרבים המשתתפים בפרויקט בינוי לקבל תמונת מצב אמינה ועדכנית, לצד אפשרות להשוואות בין תכנון לביצוע בפועל, קבלת צפי לגמר הפרויקט והערכות מחיר. פתרונות התוכנה של חברת רמדור מציגים את הדור הבא בענף הבנייה

אסף לבנון, בשיתוף רמדור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסף לבנון, בשיתוף רמדור
תוכן שיווקי

עשרות אלפים משתמשים בקביעות בפתרונות התוכנה של רמדור לניהול פרויקטי בנייה בישראל. החברה הוותיקה בארץ בתחום זה, מספקת פתרונות לשלושה סגמנטים: פתרון לניהול פרויקטים עבור יזמים וחברות ניהול, מערכות ERP ליזמי בנייה ומערכת לקבלנים בשטח.

מערכת "רמדור נט לקבלנים" מספקת לקבלן פתרון ניהולי מלא, בזכות שורת מודולים: ניהול איכות, ניהול בטיחות, ניהול לו"ז, בדק ומסירות. היא עובדת בענן ובמכשירים הניידים, מה שמאפשר לקבלן ולעובדיו להשתמש בה מכל מקום ולעדכן במקביל את אותו בסיס הנתונים, כך שהסטטוס המוצג נכון לאותו הרגע ויוצר תמונת מצב עדכנית. כך יודע הקבלן בדיוק היכן עומד הפרויקט, לגלות עיכובים מבעוד מועד ולתת עליהם את הדעת.

"בפרויקט בינוי יש שחקנים רבים: קבלנים, מנהלי פרויקטים, יזמים, יועצים, מתכננים, פועלים ועוד. כולם אמורים לעבוד על אותו פרויקט אבל רובם לא נמצאים באותו המקום. לכן מערכת המאפשרת ריכוז מידע מסייעת לקבל שליטה מלאה על המתרחש בשטח", אומר דרור שגב, מנכ"ל רמדור תכנה. "'רמדור נט' מאפשרת השוואות בין תכנון לביצוע בפועל, קבלת צפי לגמר הפרויקט והערכת מחיר לעבודה שנשארה. היא גם מציעה פתרונות אפשריים לחריגות ולבעיות אחרות. מי שעובד עם המערכת זוכה לשליטה טובה יותר בפרויקט שהוא מנהל. הוא רואה תמונת מצב אמיתית ולכן נמצא עם יד על הדופק כל הזמן. התוצאה היא ניהול יותר מקצועי, מאורגן ונכון".

מערכת ניהול נתונים של רמדור. צילום מסך: באדיבות רמדור

"קבלנים המשתמשים במערכת מעידים שהיא מאפשרת להם להיות תחרותיים יותר ולהתמודד עם המהמורות בדרך הארוכה עד לסיום מוצלח של פרויקט הבינוי. עם 'רמדור נט' הכל הופך לקל יותר עבורם", אומרת חן אדר-שוצברג, מנהלת תחום לוחות זמנים ברמדור. אדר-שוצברג הגיעה לרמדור עם ניסיון של למעלה מעשור בלוחות זמנים של פרויקטים. מאז נכנסה לעובי הקורה של 'רמדור נט' ומוודאת שהלקוחות יוכלו לנצל את המערכת בצורה האופטימלית. "הידע מה צריך לעשות, איך לעשות, היכן חבויות בעיות אפשריות – חשוב לפעמים יותר מפיצ'ר כזה או אחר במערכת", היא אומרת. "השילוב של הידע הרב עם הפיצ'רים של 'רמדור נט' מעלה את המערכת לרמה אחת מעל לכל החלופות הקיימות לה בשוק".

מה היית מגדירה כנקודת החוזקה המרכזית של "רמדור נט" לקבלנים?
"היכולת לנהל לו"ז ביעילות. זהו נושא קריטי. רוב הקבלנים לא באמת יודעים לנהל לו"ז מיטבי. או שהם לוקחים יועץ לו"ז, מה שקורה בעיקר בחברות בינוי גדולות, או שהם פשוט מנסים בעצמם. יועץ זה סיפור יקר וניסיון עצמי יכול לצאת יקר אם נכשלים וצריכים להתמודד עם העלויות העודפות. שימוש שוטף ב'רמדור נט' מאפשר לנהל לו"ז בצורה מדוקדקת אך קלה, הנותנת מענה לכל הצרכים. מנהל העבודה מדווח על התקדמותו באפליקציה והקבלן מקבל מיד את המידע ומעדכן את תמונת המצב הכוללת של הפרויקט. המטרה שלנו היא לאפשר לקבלן לשפר את היכולת לעמוד בלו"ז אליו התחייב, מה שאומר לצמצם ואפילו להעלים את האיחורים השכיחים כל כך. כשהמערכת מזהה בעיה שיכולה להוביל לחריגה בלו"ז, ניתן להגיב מיידית כדי למנוע אותה: להביא עובדים נוספים, לשנות את סדר העבודה וכו'".

ל"רמדור נט" נקודות חוזקה נוספות. לדוגמה, בנושא בקרת האיכות מתאפשר לקבלן או למי מעובדיו לצלם ליקויים מהשטח ולהעלות את התיעוד ישירות למערכת, שם ניתן לבצע בקרה עם לו"ז טיפול. כשמדובר בשלב המסירה, מציגה המערכת את כל המידע הקיים ומאפשרת לקבלן לבצע סיור עם הלקוח, בו עוברים על כל פרט ומסמנים באפליקציה מה תקין ומה לא. מסיכום זה ניתן גם לייצר דו"ח שיגיע לשני הצדדים. בנושא הבדק נותנת "רמדור נט" כלי בו משתמש הדייר לדיווח תקלות לקבלן, המתעדכנות במערכת ונכנסות ללו"ז הטיפול בליקויים.
כל זאת ועוד מתבצע בממשק קל ואינטואיטיבי לשימוש שאינו מצריך למידה ובוודאי שאינו דורש מומחיות טכנולוגית. ברמדור מבטיחים שכל איש בינוי יצליח להשתלט בקלות על השימוש ולהפיק מהתוכנה מידע רב, תוך עשיית סינונים נדרשים, כמו תצוגה לפי סוג המשימות השונות (חשמל, אינסטלציה וכדומה) או לפי אזור עבודה בפרויקט.

"אחד מהיתרונות הבולטים הוא יכולת הנגשת המידע", אומרת אדר -שוצברג. "ניתן לשתף מידע בקלות עם כל גורם בפרויקט. עד היום מנהל פרויקט היה צריך הרבה זמן כדי להבין מה קורה, אבל כשיש דיווחים יומיומיים ועובדיו נדרשים לעדכן און-ליין - המידע שקוף, מתקבל במהירות וניתן לבצע הערכות והחלטות על פיו".

ומה בעתיד?
"אנחנו עובדים על יכולת צילום תלת ממד באתר הבינוי, שיאפשר לקבל תמונת As Made שתציף אי התאמות בשטח, בעיות, סטטוס התקדמות ועוד תוך השוואה למודל ה-Building Information Modeling, שהוא מודל התלת ממד של תכנון הפרויקט". אומר דרור שגב, מנכ"ל רמדור תכנה.

בשיתוף רמדור