הבחירה הטבעית: אבני הדרך לבנייה נבונה של חברת ברייבסטון

במציאות הנוכחית זול יותר להביא אבן מטורקיה, גם כשמחיר הקנייה גבוה משמעותית מהאבן בסין. עליית מחירי השינוע מהמזרח תפסה את ברייבסטון מוכנה עם היצע איכותי של אבנים לחיפוי ממדינות קרובות, בעיקר מטורקיה, במחירים נוחים ואספקה המהירה

אסף לבנון, בשיתוף ברייבסטון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיפוי סיגריי סביב לבריכה ובמבנה
חיפוי סיגריי סביב לבריכה ובמבנהצילום: באדיבות ברייבסטון
אסף לבנון, בשיתוף ברייבסטון
תוכן שיווקי

זיו ערב שמח על שבחר להתמקד במדינות קרובות כשלוש שנים לפני משבר הקורונה. "החלטנו להתמקד במקורות מארצות קרובות בעיקר בזכות זמן האספקה ואיכות הייצור. הבדלי השעות, המרחק הפיזי והבדלי התרבות מקשים אף הם על ההתנהלות מול סין. הזינוק במחיר ההובלה הימית ייקר משמעותית את עלות המוצר הסופי בארץ והפך את האבן מסין ליקרה מאוד שכן הובלת מ"ר אבן לחיפוי מהמזרח גבוהה פי ארבעה ממחיר האבן במפעל. עלות ההובלה מסין הינה כשלושים דולר למ"ר אבן בעוד שהעלות מטורקיה הינה כשמונה דולר לאותה אבן. הובלה בלבד. אבסורדי נכון? וזמן האספקה? לייבא מטורקיה לוקח לכל היותר שבוע, בעוד שמסין זה יכול לקחת חודשיים ויותר".

איך מגיע היי-טקיסט ומנהל פרויקטי תשתיות לניהול ולהקמה של חברה המתמחה בחומרים טבעיים לחיפוי בנייה? במקרה של ערב, הבעלים והמנכ"ל של חברת ברייבסטון, הוא פשוט נשבה בקסמו של התחום, הרגיש תשוקה אליו והחליט לעשות הסבה מקצועית ממקצועו התובעני למשהו יצירתי, נעים ומעניין יותר עבורו. כבר שש שנים שהוא מנהל את החברה. "אני אוהב את מה שאני עושה ונהנה מזה", אומר ערב, וכשהוא מספר על החומרים השונים אותם משווקת החברה - אפשר להרגיש את זה.

"הצבע האפור מבוקש מאוד כיום בענף הבנייה", הוא אומר. "סגרנו הסכם שיתוף פעולה עם מחצבה של אבן סיגריי - אבן אפורה מבוקשת באירופה, ארה"ב ואוסטרליה. הסכם עם דגש על מחיר האבן לחיפוי בבנייה רוויה כך שאנו מאוד תחרותיים. ייחודה של אבן הסיגריי, לצד יופייה, בנתוניה הטכניים שמאפשרים לעשות בה שימוש באזורים רטובים ואפילו כחיפוי בתוך בריכות שחיה".

חיפויים לבנייני מגורים ולמגדלים
עיקר פעילותה של ברייבסטון באספקת חומרים לחיפויי חוץ בפרויקטים של בנייה רוויה למגורים. כל פרויקט הוא משמעותי וכולל כמה אלפי או עשרות אלפי מ"ר אבן לחיפוי. מומחיות החברה בתחום מאפשרת לה להתאים לכל פרויקט את האבן המתאימה מבחינת מראה, נתונים טכניים ועלות. כיום, אבן בהירה הנמכרת ביותר לחיפוי בבנייה רוויה הינה אבן מולה ווייט, "נמצאת כמעט בכל השכונות החדשות שבונים היום", מציין ערב.

חיפוי חוץ סיגרייצילום: באדיבות ברייבסטון

"מאוד חשוב לנו להיות בקשר רציף עם מנהל הפרויקט מטעם הלקוח", אומר ערב. "מאוד חשוב לנו לעבוד עם חברות מסודרות כך שנקבל גאנט (לוח זמנים עדכני), נראה בדיוק היכן אנחנו משתלבים בו ונדע בצורה ברורה מה קורה עם הבנייה בכל עת. עיקר החיפויים שאנחנו מספקים כיום בסגמנט הקבלני הוא לבנייני מגורים ולמגדלים. האספקה נעשית לפי שיטות החיפוי של הקבלנים הישראלים, עם חורים להרכבה מכאנית, הדבקה רטובה או בהתאם לשיטת ברנוביץ', בה יציקת הקירות נעשית בתבניות פלדה שעליהן מורכבים אריחי החיפוי".

"הראייה שלנו היא מאוד פרויקטלית והייהרג ובל יעבור מבחינתנו הוא שלא ייגרם נזק ללקוח באשמתנו בשום מקרה. לא באיכות המוצר ולא בזמן האספקה. אלו דברים שאם אנחנו לא בטוחים בהם - אנחנו לא מוכרים. כיום צברנו ניסיון ואנחנו יכולים להיות רגועים שגם אם קבלן מבקש מאיתנו להביא 50,000 מטר של אבן איכותית ויותר - נוכל לעשות את זה על הצד הטוב ביותר".

אילו חומרי חיפוי מציעה ברייבסטון?
"אנחנו מתרכזים בשתי קבוצות חומרים. החומר הראשון נקרא סיגריי - אבן אפורה, חזקה, צפופה ועמידה. מבחינת הנתונים הטכנים, אבן סיגריי עדיפה על אבן הבלוסטון הסינית האיכותית שהיתה כה נפוצה עד משבר הקורונה. בדומה לבלוסטון, אבן הסיגריי מתאימה לחיפוי חוץ ופנים, ריצוף חוץ ופנים. מדרגות, קופינגים, ספי חלון ועוד. היא גם עמידה מאוד בחדרים רטובים ואפילו מתאימה לחיפוי פנים לבריכה. רבים מבעלי הבריכות בוחרים כיום להשתמש בה במקום בפסיפס המסורתי. סיגריי הוא חומר כה איכותי שמוזיאון מטרופוליטן בניו יורק השתמש בו כחומר חיפוי לאגף החדש שהוקם בו לפני שנתיים. אנחנו שמחים להציע אותו ללקוחותינו - ובמחירים הגיוניים, בוודאי ביחס לעליית המחירים המטורפת שיש כיום".

חיפוי סיגריי בבריכה ומחוצה להצילום: באדיבות ברייבסטון

"הקבוצה השנייה היא טרוורטין - חומר בנייה יפה ואיכותי שמשומש עוד מימי העת העתיקה. הקיסר הרומי טיטוס בנה איתו את הקולוסיאום ברומא. מאוחר יותר נבנו בטרוורטין גם ארמונות, אחוזות ומבני ציבור רבים ברחבי אירופה. השוק האמריקאי לבדו משתמש כיום בכ-950,000 טון טרוורטין לבנייה בשנה".

מה מיוחד בטרוורטין?
"זהו למעשה סלע משקע המצוי בסביבת מעיינות, לרוב מעיינות חמים. צבעו משתנה בהתאם לתנאי הסביבה ולמינרלים שספג, כך שכיום לצד הגוונים הקלאסיים ניתן למצוא סלעי טרוורטין בגווני אפור, אדום, שחור, כסוף ועוד. המראה החם של אבן הטרוורטין, חוזקה וספיגתה הנמוכה מגבירים את הביקוש לשימוש בה, כשרוב הייבוא מגיע לארץ מטורקיה. משתמשים בה כאן רבות לריצוף חוץ ולבריכות. בעתיקות קיסריה כל השחזורים נעשו מטרוורטין".

אילו אתגרים מתעוררים בעבודה?
"תמיד יש את שיווי המשקל הדק בין המחיר לאיכות. היזמים והקבלנים מאוד רגישים למחיר ולנו חשוב מאוד לספק מוצר איכותי שיחזיק מעמד שנים רבות. ציינתי את נושא החורים להרכבה וזה מזכיר לי סיפור על חברה קבלנית שהזמינה מאיתנו אבן טורקית שבטורקיה לא מחוררים, כי לספקים שם אין את המיכון המתאים לכך. נסענו לטורקיה למחצבה שלנו והקמנו שם קו ייצור לחורים עבור האבן הזאת במיוחד לפרויקט שהוזמן.

אתגר נוסף הוא התאמת האבן הנכונה למטרה. לפעמים צריך להבהיר ללקוח שמה שהוא רוצה פשוט לא מתאים. אם לקוח רוצה אבן ליישום שאינה מתאימה לו - אנו מסרבים למכור לו. עדיף לוותר על עסקה מאשר לזכות בלקוח מאוכזב".

מה חשוב לדעת על חיפויים לפני שבאים לבחור אותם?
"שלאבן טבעית יש חיים. זה לא קרמיקה. היא משתנה, גדלה ומזדקנת ביחד איתנו. לכל פרויקט יש את הצרכים שלו, המבוססים על מגבלות. רוב האבנים לא מגיבות טוב לחדרים רטובים או לבריכות. יש כאלו שמסוגלות לספוג יפה אבל יש כאלו שתופסות טחב ופטריות. יש חומרים שאם שמים אותם לכיוון דרום או מערב - הלחות גורמת להם לשנות צבע. לכן חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום לפני שבוחרים ובשביל זה אנחנו כאן".

מהו בעינייך מוצר הדגל שלכם?
"מוצר הדגל האמיתי שלנו הוא השירות שאנחנו נותנים, האכפתיות והאחריות. אנחנו מוודאים שהחומר הוא ברמה הטובה יותר, לא עובדים עם מתווכים ומלווים את הלקוח לאורך כל הפרויקט, בסבלנות ובמקצועיות. פעמים רבות אנחנו שם בשביל הלקוח עוד לפני שהפרויקט מתחיל, וזה יכול גם להיות שנה וחצי לפני שהוא מבצע אצלנו את ההזמנה. כבר בשלב התוכניות המוקדמות נהיה שם כדי לייעץ ולתת חוות דעת מקצועית. לאחר הזמנה של אבן לפרוייקט, אנו מוודאים שההזמנה תואמת את התוכניות, מעבירים הזמנה מסודרת לייצרן ודואגים לאבטחת האיכות - אנו דואגים שתמיד יהיו אנשים מטעמנו לבקרת איכות אשר מוודאים שכל החומר המיוצא מארץ המוצא מושלם ותקין לחלוטין טרם המשלוח ארצה. אנו לא משאירים מקום לטעויות גם באופן האריזה. אנחנו מוודאים שהאריזות תהיינה מסומנות לפי קומות ואזורים בפרויקט כדי שלא יהיו טעויות באתר. כך אנו עוזרים ללקוחותינו לצמצם משמעותית את עלויות הפחת של האבן בפרויקט וזה מצטבר להרבה מאוד. הגישה השירותית שלנו מייצרת תחושת שותפות עם הלקוחות שנשארים איתנו לטווח ארוך וחוזרים אלינו שוב ושוב. אנחנו מתאמצים לתת שירות מצוין לצד איכות וגם Value for Money".

בשיתוף ברייבסטון