DATwise - כשמערך ניהול הבטיחות מונח על כף יד אחת

המעקב אחר ניהול הבטיחות באתר בנייה, שעד היום היה מגובה בניירת מהדור הישן, מוחלף במערכת חכמה שמגובה בענן, המאפשרת לייעל את מערך הבטיחות בפשטות, מכל נקודה ומכל מכשיר חכם. נציגי חברת DATwise, המביאה ידע טכנולוגי וניסיון רב בעולם הבטיחות, מספרים על הדור החדש בניהול הבטיחות, ומדגישים כי בראש סדר העדיפות עומדת המטרה "לדאוג שכל עובד יחזור הביתה בשלום"

גלית בן חמו, בשיתוף DATwise
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: צוות דטוויז - יובל כהן, שוקי אלקלעי, דניאל כהן וברק אהרון
מימין: צוות דטוויז - יובל כהן, שוקי אלקלעי, דניאל כהן וברק אהרוןצילום: באדיבות DATwise
גלית בן חמו, בשיתוף DATwise
תוכן שיווקי

כשמדובר בבטיחות עובדים באתרי בנייה העדיפות היא תמיד לנקוט בפעולות פרו־אקטיביות מפחיתות סיכונים על פני פעולות שנעשות בדיעבד לאחר תאונת עבודה. כמו כן, אף קבלן לא ירצה למצוא עצמו בתרחיש של תביעה מצד עובד על תאונה שהתרחשה מספר שנים קודם לכן, ובעקבותיו לפתוח במרוץ אחר ה-Hard Copy שנטמן אי שם בערמת קלסרים בארכיון. מרוץ שהופך לחיפוש "מחט בערמת שחת". לקושי הזה נחשפו לפני כעשור דניאל כהן וברק אהרון, שותפים בחברת ד.ב דטוויז.

מערכת DATwise נועדה לספק מענה לצורכי קבלנים, ארגונים וחברות לטובת ניהול רוחבי ויעיל של הבטיחות מהמטה ומהשטח, קבלת תמונת מצב עדכנית של רמת הבטיחות, הפחתת הסיכונים, הצפה וצמצום הפערים, עמידה בדרישות החוק וכן חיסכון בזמן ובמשאבים.

אחת מזרועות המענה של המערכת מופנית לענף הבנייה, ולהכרח הנדרש מהקבלנים לנהל מערך בטיחות מבוקר ומסועף, שכולל רישום עובדים, תיעוד מסמכים, ביצוע הכשרות ומעקב אחר תוקפן של ההסמכות, מעקב ובקרה אחר ציוד כבד ועוד.

"המערכת מחליפה את ניהול המערך המורכב שנעשה באמצעות גיליונות אלקטרוניים או פתקים, בחלופה מתקדמת שמרכזת את כל המידע, תוך גיבוי בענן. תפעול המידע מתבצע מכל מכשיר חכם, כאשר בלחיצת כפתור ניתן לשלוף את המידע הנדרש", מסביר דניאל כהן את הקווים הכללים עליהם מבוססת המערכת.

הצורך עלה מהשטח

הטריגר לפיתוח המערכת נברא מהשטח והתרחש בו־זמנית בשתי זירות. בראשונה פעל ברק, הנדסאי, מפתח תוכנה, וממונה בטיחות בעל ניסיון של 15 שנים שבאותו זמן עסק במתן ייעוץ לחברות בנושאי בטיחות, וכבר אז זיהה צורך חיוני בתחום, ואף החל לפתח מערכת לניהול בטיחות בענן. בזירה השנייה, דניאל, מהנדס מכונות, ממונה בטיחות בעל ניסיון של כ־25 שנים אשר נחשף לעומקה של הבעיה כאשר ניהל פרויקט הדרכה במפעל השבבים של אינטל בקרית גת, ועל כך הוא מספר: "התבקשנו לתפעל 30,000 אירועי הדרכת בטיחות בשנה שנועדו ל־10,000 עובדי קבלן, כשההדרכות התקיימו ע"י עשרות מדריכים ובעשרות כיתות. מערך עצום, ולמעשה זו משימה כמעט בלתי אפשרית. היה ברור שחייבים לעשות משהו בנדון", וכך הצורך הקריטי שזיהו שניהם, החל להניע את גלגלי ההקמה. עם המערכת ניגשו השניים לחברת אינטל. שם אימצו את הרעיון וכיוונו את השניים להתקדם צעד קדימה. "למעשה פיתחנו את המערכת הראשונה לבטיחות שעלתה לענן", מציין דניאל.

דניאל וברק מייסדי החברה מציגים את המערכת בתערוכה לבטיחות ואחזקה בגני התערוכה ת״אצילום: באדיבות DATwise

עד היום משתמשים במערכת למעלה מ-120 קבלנים, שעובדים עם חברת אינטל, ובקרוב לצד הקמת מפעל שבבים נוסף, יתרחב השימוש במערכת להדרכת עובדים בנושאי בטיחות ותיעוד כוח אדם.

מאז ההקמה אין רגע דל. "בשל המנעד הרחב של הלקוחות מתעשיות שונות עוברת המערכת כל העת תהליכי שיפור, שדרוג והתאמה לצורכי הלקוחות המגוונים שלנו", מסביר דניאל את התפיסה שמשליכה על פעילות פיתוח מתמדת. "יש כאן הפריה הדדית מתמדת – הלקוחות מעלים את הצרכים שלהם מהשטח, ואנחנו מיישמים את הפתרונות ומנגישים אותם לכולם, וכך גם הלקוחות הוותיקים וגם החדשים זוכים כל הזמן בעדכונים".

מערכת אחת לניהול מקיף של הבטיחות

חברת DATwise מספקת את שירותיה למגוון רחב של לקוחות בארץ ובחו"ל, ביניהם, חברת אינטל, קבוצת מנרב, קבוצת אל־מור, קבוצת אינרום (איטונג וכרמית), בי"ח שיבא, בי"ח רמב"ם, בנק הפועלים, חברת HP, קבוצת כלמוביל, קבוצת הזרע בארץ ובהולנד, קבוצת גדות כימיקליים, גופים ביטחוניים, חברת ARR האמריקאית לתחזוקת מטוסים, טבע תעשיות, סודה סטריים, ליימן שלייסל, טמפו, קבוצת מילואות ועוד.

דיווח וסימון מפגעים באתרי בנייה באמצעות האפליקציהצילום: באדיבות DATwise

קצרה היריעה מלתאר את מגוון הצרכים להם מספקת המערכת מענה, אולם ניתן למנות את עיקר היתרונות ובכללן – הפחתת סיכונים באמצעות מנגנון ניהול פעולות מונעות ומתקנות, התייעלות בניהול הבטיחות וצמצום המשאבים הנדרשים לשם כך, יכולת פיקוח ובקרה על תהליכים בצורה מיטבית, ובלב העניין שקט נפשי לבעלי החברות והקבלנים מעצם הידיעה שהכול מאורגן ומוסדר וכל תיעוד ניתן לשליפה בקלות.

"לא מזמן התקשר אליי לקוח, ואמר לי: 'דני, הצלת אותנו'. הוא סיפר על תביעה של עובד שעזב לפני כשלוש שנים, וסיפר שהם שלפו מהמערכת בשנייה את המסמך שחילץ אותם מהתסבוכת. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם התיעוד היה על נייר שנמצא בארכיון. למסמכים כאלה יש נטייה להיעלם".

לצד השירות לבעלי החברות מדגיש דניאל את הדבר החשוב מכול: "בסופו של דבר מטרת העל המרכזית שלנו ושל הלקוחות שלנו היא לאפשר לכל עובד לחזור הביתה בשלום".
גם נושא ההדרכות מקבל זרקור מהותי במערכת. אתרי הבנייה ידועים בדינמיות שלהם, וכשמדובר במספר רחב של עובדים, שלכל אחד מהם נדרשת הסמכה תקפה, מתבקש מענה יעיל. המערכת מאפשרת מעקב נרחב, ובמקביל מסייעת לחברות במסירת הידע לעובדים.
"כיום יש לקבלנים קושי אדיר לבצע מסירת הידע לעובדים, כיוון שלרובם אין כלל נגישות למחשב. יש להם טלפון פשוט. אנחנו מסוגלים להנגיש דפי מידע באמצעות המדיה הטלפונית. עובד מקבל הודעה, לוחץ על קישור ומקבל מידע בשפה שלו. המידע מלווה בתרשימים, סרטונים, ומבחן קצר לפי צורך. אנחנו סוגרים תהליך שלם שכולל גם תיעוד במערכת", מתאר דניאל את מערכת ה־ LMS – learning management system. לדבריו, קיימת אפשרות להנגיש גם לומדות כבדות.

"חשוב לציין שברגע שכל ההדרכות מרוכזות ב־DATwise, המערכת יודעת לתזכר את העובדים והמנהלים שהם צריכים לחזור על ההדרכה לקראת התפוגה שלה".

להפיק לקחים ולמנוע אירועים בלתי רצויים

המערכת מאפשרת בין השאר ליצר ידע ארגוני. זאת בזכות מאגר מידע שמוזן לתוכה באופן שוטף. יובל כהן, מנהל הפיתוח העסקי והחדשנות בחברה, ובנו של אחד המייסדים דניאל, מסביר: "לפני המערכת היו לא מעט אירועים בשטח שלא דווחו ולא נעשה לגביהם תחקיר. הסיבה טמונה בפער שבין השטח לבין הניירת המשרדית והנגישות אליה והמערכת מאפשרת לדווח על אירועי בטיחות, מפגעים ולפתוח משימות בקלות ובזמן אמת ישירות מהשטח. אחד הפיצ'רים שפיתחנו מבוסס על מצלמת הטלפון. ניתן לצלם את המפגע, לצבוע עם סמן את אזור המפגע בתצלום, לציין מרשימת מפגעים מפורטת את סוג המפגע ולהעלות אותו תוך מספר רגעים לענן".

דניאל: "המטרה היא לייצר פעילות פרואקטיבית מוקדמת, על מנת למנוע אירועי בטיחות ולמזער את חומרתם. ככל שהקבלנים יודעים מראש על המגמות, ולצד זה על החולשות, הם יכולים להיערך לכך מהיבטים טכנולוגיים, הדרכתיים ומנהליים".

המערכת מורכבת ממספר מודולים מתחומים שונים, שמתקשרים אחד עם השני – מודול משאבי אנוש, לניהול מידע על העובדים, מודול ציוד שמאגד מסמכים, בדיקות תקופתיות ועוד, מודול אירועים, מודול הדרכות לעובדים ועוד. "מכל מודול אפשר לפתוח משימה חדשה או פעולה מתקנת, וזאת בעקבות אירוע, מפגע או הדרכה", אומר דניאל.

אחד מהנושאים הנדרשים והשכיחים בעולם הבטיחות הוא מעקב וביצוע בדיקות ציוד, שבענף הבנייה בולט במתקני הרמה, מלגזות, מנופים ועוד, הנדרשים לבקרה תקופתית. יובל מציג אחד מהפיתוחים שנועדו לייעל את תהליכי התיעוד והבקרה. "כל פריט ציוד שנסרק במערכת ומוזן לתוכה מקבל קוד QR אוטומטי, שניתן להדפיס ולהדביק על פריט הציוד בשטח. בהמשך, כשהממונה על הבטיחות מגיע לשטח הוא ניגש עם הטלפון או הטבלט, סורק את הקוד ונכנס לפריט הציוד במערכת, שם הוא יכול לערוך מבדקים באמצעות שאלון שנוצר במערכת, להגדיר את תוקף הבדיקה ולסמן תזכורת להתראה לפני מועד התפוגה. באתרים שנאסר בהם השימוש במצלמה, ניתן פתרון באמצעות טכנולוגית NFC, שמספקת זיהוי מהיר של פריט הציוד על ידי קִרבה".

במבט לעתיד

בקרוב עתידה החברה להשיק אפליקציה, שתאפשר לתפעל את המערכת בצורה נוחה יותר מהשטח. עוד על הפרק שיתופי פעולה שונים שנועדו לייצר אינטגרציה בין מערכת DATwise לבין מערכות שנמצאות בשימוש בארגונים השונים. "אנו פועלים ליצירת ממשקים עם מערכות נוספות, כדי שהלקוחות יוכלו לקבל מקסימום תוצאות במינימום פעולות", מסביר יובל. לדבריו, החברה נמצאת בקשר עם מספר חברות ישראליות מתחום הבטיחות, תוכנה וחומרה - שחלקן אף מציעות טכנולוגיות של בינה מלאכותית AI. "אם בעבר השאיפה הייתה להחליף את הניירת במערכת בענן, המטרה כיום היא לייצר יותר אוטומציה, כדי לפנות את הזמן לעבודה האמיתית".

כיצד אתם מתמודדים עם התחרות בשוק בניהול הבטיחות?

יובל: "בשנה הבאה, 2022, נחגוג עשור להקמת החברה. נקודת המבט שלנו, מאז ועד היום, היא שהמתחרים מאתגרים אותנו, ומקדמים את השוק. אנחנו שמחים על כך שהתחרות גוברת, ומתמקדים בפיתוח בהתאם לדרישות השוק ולטרנדים טכנולוגיים בעולם הבטיחות. בסופו של דבר, כל השוק מרוויח מהתחרות".

ותוכניות לעתיד?

"בדיוק כפי שהיינו פורצי דרך בענף לפני עשר שנים, אנחנו רוצים להמשיך ולהיות פורצי דרך בהווה ובעתיד".

בשיתוף DATwise

www.datwise.info | info@datwise.com | 03-944-4742