הסוף לשוטף פלוס

shalemPO, פיתוח חדשני של מערכת תשלומים מביאה בשורה ענקית לספקים הקטנים וחוסכת זמן וכסף לחברות הגדולות. המערכת היא פיתוח ייחודי והיזמים מתכוונים להשיק אותה בחו״ל במהלך 2023

רננה מור, בשיתוף shalemPO
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צוות shalemPO
צוות shalemPO
רננה מור, בשיתוף shalemPO
תוכן שיווקי

שיטת התשלום "שוטף פלוס" היא אחד מההרגלים השנויים במחלוקת בעולם העבודה. הם עלולים לגרום לבעיות תזרים לחברות המשלמות ועבור ספקים עצמאיים - השפעתה משמעותית עוד יותר. shalemPO פועלת במטרה לגשר על הכרח הזה.

shalemPO משמשת כאדפטור בין החברות הגדולות במשק לספקים שונים, מאפשרת להן לשלם מידית לספקים ושמה סוף למדיניות השוטף פלוס אינסוף. shalemPO למעשה פותרת בעיה כפולה: מצד אחד החברות שמתמודדות עם תהליך ארוך ומייגע של קליטת ספק חדש, שמעכב את התשלום ומונע מהם לעבוד עם ספקים קטנים ומזדמנים, ומצד שני הספקים הקטנים והמתוסכלים ממדיניות התשלומים של החברות הגדולות, הגורמת לכך שיקבלו את הכסף בעיכוב, לעיתים אף שוטף פלוס 90.

"כבעל חברה בתחום ה-Payments, קיבלתי הרבה פניות מחברות גדולות שמסתבכות עם הבירוקרטיה של תשלום לספקים קטנים, ואף מפספסות עסקאות כי הן לא יכולות לשלם מידית. הספקים, מצדם, מתוסכלים מכך שהם צריכים לחכות לכסף כל כך הרבה זמן", אומר.

הראל שקד, יזם ומנכ"ל shalemPO

הראל ושותפיו הבינו שיש כאן פוטנציאל עסקי שחייב להיות דיגיטלי, נגיש ופשוט: "אנחנו גם הבעלים של חברת Pai-Pay פיננסים, החברה הפרטית היחידה בישראל שמנפיקה כרטיסי Pre Paid למסטרכארד עם רישיון לארנק דיגיטלי והעברת כספים לעובדים זרים. כמו כן, אנחנו גם הבעלים של חברת קשרים פלוס שמוכרת גיפטכארד ושוברים לחברות", הוא אומר. "הפלטפורמות האלה אפשרו לנו לפתח פתרון ייחודי שלא קיים בשום מקום בעולם".

לקבוצה צוות טכנולוגי של 12 עובדים ובימים אלו הם יוצאים לסבב גיוס ראשון כדי להרחיב את פעילותם לאירופה וארצות הברית. "היה לנו ברור ש-shalemPO תעבוד מצוין בכל העולם, לכן הממשק באפליקציה הוא בעברית ואנגלית". שלושה חודשים בלבד לאחר השקתה, בקרוב יפתח סניף ראשון של החברה מחוץ לישראל. "החלנו בעבודה לבניית תשתית בסאן פרנסיסקו, עם שותף יוצא Revolut ובעל תואר שני מהארוורד, ונתחיל את הפעילות הגלובלית שלנו כבר בינואר 2023", מסביר שקד.

איך זה עובד?

shalemPO למעשה שמה סוף לנושא השוטף פלוס, ומצליחה לגשר על הפער בין הספקים הקטנים לחברות הגדולות. "הרבה חברות גדולות לא מעוניינות לשלם לספקים שלהם בשוטף פלוס אלא דווקא מידית, אבל יש חברות שלוקח להן בין חודש לחצי שנה לפתוח ספק חדש בתוך המערכת. עם shalemPO הן יכולות להעביר את הכסף אל הספקים באופן מידי".

מי שקובע את תנאי התשלום, מטבע התשלום והמועד היא החברה המשלמת. shalemPO מנפיקה לחברה כרטיס מאסטרכארד חד פעמי או לטווח ארוך, דרכו מתבצע התשלום כמו גם בהעברות כספים דרך הבנקים ודרכים נוספות. "אחת הלקוחות שלנו, מחברות הגדולות במשק, הייתה זקוקה בדחיפות לציוד רפואי, אך הספק באיטליה דרש תשלום מידי", מספר שקד. "מבחינת החברה היה זה בלתי אפשרי לשלם לספק חדש מידית, אבל דרך shalemPO זה היה פשוט. הם שלחו לספק באיטליה לינק, הוא מילא הפרטים. החברה החליטה מהם תנאי התשלום לאותו לקוח, ואנחנו שילמנו וחייבנו בעמלה".

חווית המשתמש ב-shalemPO מאוד פשוטה ואינטואיטיבית, גם כשמדובר בהעברת סכומי כסף משמעותיים. על הנקודה הזו מבקשים להתעכב גם בחברה – האותיות PO מתוך שמה - שהן ראשי התיבות של Purchase Order – הודגשו כדי לציין כיצד הופך תהליך הרכש והתשלומים לפשוט יותר, עבור החברה וגם הספק.

אבל זה לא מסתכם רק בהעברת כספים. האפליקציה אף מאפשרת ללקוחותיה לבקש הצעות מחיר ולקבל מספר הצעות.

"אנחנו גם הבעלים של חברת PAI פיננסים וגם של חברת קשרים פלוס"

כל תהליך התשלום מבוצע בתוך המערכת, הלקוח לא צריך להקים ספק חדש, להעביר לו כסף וכו'. התהליך הופך לעוד יותר פשוט וקל".

לצד שקד, המנכ"ל ומייסד שותף בshalemPO, שותפים בחברה ז'יל גמון - יו"ר shalemPO ומנכ"ל ביומיט פודטק, מהחברות הבורסאיות המצליחות ביותר ב-2021. כיהן כמנכ"ל סוגת במשך 12 שנים ובעל תואר שלישי לכלכלה מאוניברסיטת סורבון מפריז; ויואב אדלר - CTO שמגיע מעולמות הטכנולוגיים, סייבר ובנקאות, שהקימו את מערכת התשלומים בידיעה שהתשתית החיונית להצלחתה כבר קיימת. "אנחנו כבר עובדים עם עשרות מהחברות המובילות במשק לצד עסקים קטנים במסגרת הפעילות של חברת קשרים פלוס, ורבים מהם כבר לקוחות של shalemPO", אומר שקד. קצב הגדילה שלנו מדהים, אנחנו מעבירים הדרכות לחברה חדשה בכל יומיים בממוצע. יש לנו מעטפת שלמה שפותרת לחברות בעיה אמתית. התחלנו לבנות את הטכנולוגיה לפני שנה וחצי ובקרוב נהיה מרקט פלייס שמאגד מאות אלפי ספקים קטנים ובינוניים בעולם. היעד שלנו הוא ללכת להנפקה בתוך 4-5 שנים".

כרטיסי המאסטרכארד הנטענים שמנפיקה shalemPO דרך חברת Pai-pay פיננסים יכולים לפתור עוד בעיה לא פשוטה של חברות רבות, שמנפיקות כרטיס אשראי לבעלי תפקידים שונים בחברה. "בעלי תפקידים שמחזיקים בכרטיס מאסטרכארד נטען של החברה מתחלפים, עוזבים או עוברים לתפקיד אחר. בנוסף, תמיד ישנו החשש לשימוש לא הולם בכרטיס", אומר שקד. "אנחנו מציעים לחברות הנפקת כרטיס מאסטרכארד נטען בסכום שהחברה קובעת או כרטיס חד פעמי לעסקה מסוימת, מה שיכול להסיר את החשש מפני שימוש לא הולם בכספי החברה".

אפליקציה מבוססת צרכים

הפיתוח של shalemPO יצא לדרך כדי לענות על צורך שהציפו לקוחות, אבל הקשר ההדוק עם הלקוחות לא מסתיים בזה. במהלך פיתוח האפליקציה, הקפידו ב-shalemPO לקיים פגישות עם לקוחות פוטנציאלים ולשמוע מהם אילו שירותים יכולים לעזור להם. "הלקוחות שלנו ביקשו שניצור כל מיני פיצ'רים וזה מאוד עזר לנו ודייק את הפיתוח", מספר שקד. "גם אם הם העלו את זה כרעיון ולא חשבו שזה באמת אפשרי, בסופו של דבר הטכנולוגיה שייצרנו הפכה הרבה דברים לאפשריים".

למעבר לאתר shalemPO >>

בשיתוף shalemPO