כיצד Google Cloud מסייעת לסטארט־אפים?

מהירות היא הדלק החדש של עסקים. Google Cloud מאפשרת לחברות הזנק להאיץ את תהליכי העבודה והפיתוח משלב הרעיון הראשוני ועד למוצר

בשיתוף Google Cloud
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בשיתוף Google Cloud
תוכן שיווקי
כיצד Google Cloud מסייעת לסטארט־אפים?

בחירת ספקית ענן היא אחת ההחלטות הגדולות ביותר שחברת הזנק תקבל. סטארט־אפ היא חברה צעירה, ומרכיב הזמן מהותי עבורה. לכן ספקית הענן שחברת ההזנק תבחר בה עשויה להיות השותפה שתעזור לה לקדם את הרעיון שבבסיס הסטארט־אפ, ולהפוך אותו משרבוט על המפית לחברה שמקבלת הזמנות למוצר או לשירות שלה — ומהר.

כבכל עסק, גם בחברת סטארט־אפ הבנייה של העסק היא תהליך יצירתי. המנהיגים שלה רוצים לוודא שהיא בעלת יכולות מתקדמות לחילוץ תובנות חכמות מהנתונים, אשר יעזרו לה לקבל החלטות מושכלות ומבוססות נתונים לפעולה תוך הקפדה על העלויות, כי משאביה הכספיים של חברת ההזנק מוגבלים. לכן יש לדאוג לתוכנית ניהול המימון של חברת הסטארט־אפ, עם מיקוד על טכנולוגיה שתניב יעילות מובנית. ולבסוף, כל סטארט־אפ צריך שותף שאכפת לו, ויכול לשמש עבורו מנטור ויועץ בעת הצורך. כיום חברות סטארט־אפ חדשניות בוחרות ב-Google Cloud, כדי להאיץ את צמיחתן.

מהירות היא הדלק החדש של עסקים. המהירות היא שתביא לקיצור זמן ההגעה של המוצר או השירות של הסטארט־אפ לשוק, TTM, ותסייע לנהל משימות תפעוליות וליצור לארגון יכולות אסטרטגיות. Google Cloud מספק מהירות לסטארט־אפים בכל הדרכים הללו.

כך, חברת סטארט־אפ אחת מעולם הפינטק, שבחרה לפעול על גבי Google Cloud, הביאה לקיצור משך הזמן של פיתוח אפליקציות ב–400%. חברת הזנק שנייה שיפרה את פרודוקטיביות המפתחים ב–30%. בניית מערך המחשב של כל חברת הזנק משחררת את העובדים מהעיסוק הסיזיפי בניהול התשתיות, ומסייעת להם להתמקד בהגדלת העסק, בצמיחה מהירה ובמענה טוב יותר לדרישות המשתמשים.

חברות סטארט־אפ רבות בוחרות כיום לבנות את היישומים שלהן בענן על בסיס קונטיינרים, בגלל הגמישות והיעילות שלהם. גוגל מרימה מיליארדי קונטיינרים בכל שבוע לטובת שירותיה השונים. תפיסת הקונטיינרים פותחה בגוגל מאז 2006 וב–2012 הוחלט בחברה לפתח מוצר לקוד פתוח על בסיס הידע הפנימי שצברה, המוכר כיום בשם קוברנטיס. זאת במסגרת מימוש החזון להנגיש לסביבת הרישוי המסורתי את כל היכולות, הממשקים וחוויית המשתמש שזמינים ללקוחות בענן.

בהתחלה הציעה גוגל קלאוד פתרון מנוהל בענן, GKE - Google Kubernetes Engine, וב–2018 הכריזה על המוצר המנוהל GKE On-Premise, שזמין גם באתר הלקוח וזהה למוצר בענן. כיום גוגל מציעה את אותו קוברנטיס המנוהל בכל סביבה ופלטפורמה, בין אם בענן או באתר הלקוח, עם ממשק ניהול אחד. הקונטיינרים מייעלים את האינטראקציות בין צוותי הפיתוח והתפעול — על פני סביבות שונות. על הקונטיינר שנבנה ניתן לבצע שלל פעולות, שיביאו להגדלת רמת האבטחה, להפחתת הסיכונים ולייעול באספקת המוצר או השירות, אחרי שנבדקו.

גוגל קלאוד מאפשרת לחברות הזנק להריץ הכול מהר יותר, עם עבודה בתצורת ServerLess, בלא שרת. כך ניתן לקבל את הטוב משני העולמות עם Cloud Run, אשר מריץ קונטיינרים רגילים בלא שרת ומאפשר להפעיל את הקונטיינרים בלא הכנה מקדימה, בסביבה מוגדרת מראש. Cloud Run עונה לצורך בשינויים, מספק יכולת התמודדות עם עומסים ואף מעניק גידול והרחבה אוטומטיים.

גוגל קלאוד מספקת לעסקים הרבה יותר מטכנולוגיה: איש אינו יודע מה צופן העתיד, מה שיכול להקשות על התחייבות לעבודה עם ספקית ענן אחת. בשל המחויבות של Google Cloud לטכנולוגיות פתוחות, לגמישות ולניידות, פוחת משמעותית החשש סביב "נעילה", ובדרך זו הסטארט־אפ מקבל את החופש לנוע מהר ככל שנדרש.

לאחר שהאפליקציה של הסטארט־אפ שלך פותחה ונבדקה, הגיע הזמן לרתום את הנתונים לטובת תפעול טוב יותר שלה. הנתונים הם רכיב חיוני למציאת הכיוון הבא של האפליקציה ולהוספת משתמשים חדשים במוצר. אלא ששיפור חוויית הלקוח עלול להיות משימה מאתגרת: יש לבנות גישה קלה לנתונים, להקים תשתית לאיסוף ואז לנתח אותם. המשימה הופכת לעוד יותר מסובכת ככל שהנתונים גדלים ויש צורך לעשות שימוש גם בנתוני צד שלישי. כאן נכנסות לתמונה יכולות ניתוח הנתונים ויכולות הבינה המלאכותית של Google Cloud — מערך מקיף של יכולות ושירותים לטובת ניהול הנתונים, ניתוחם ואספקת התובנות המתאימות — המידע הנכון ברגע הנכון, כדי לנקוט פעולה. חברות המחקר מדרגות את Google Cloud כמובילה בתחום, ולכן חברות רבות, בהן חברות הזנק, נסמכות על Google Cloud.

עם יכולות למידת המכונה שלנו, אנו מסייעים לארגונים להתמודד עם הבעיות הקשות ביותר. יכולות למידת מכונה (ML) של גוגל קלאוד מציעות דרכים מתקדמות ומשופרות להשתמש בנתונים, כדי לפתור בעיות שלא ניתן לפתור בדרך אחרת. חברות סטארט־אפ עשויות להשתמש בטכנולוגיות למידת מכונה במגוון דרכים, ביניהן — זיהוי תמונות, המלצות והבנת שפה טבעית. היכולות שלנו, הבאות לידי ביטוי ב-Google Brain וב-DeepMind, מתורגמות למערך עשיר של שירותי ML קלים לשימוש, עבור מפתחים ומדעני נתונים כאחד.

מחקר שערכה IDC העלה כי ארגונים קטנים ובינוניים שעשו שימוש ב-Google Cloud השיגו עלייה של 41% ביעילות, בכל שלב. היעילות הזו מתורגמת לחיסכון בהוצאות. חברות הזנק שפעלו על גבי גוגל קלאוד דיווחו על שיפור של עשרות אחוזים בהתייעלות, ביכולות ההרחבה באופן אוטומטי, בצמצום היקף השגיאות ובהרחבת בסיס הלקוחות החדשים.

תוכנית ייעודית לחברות הזנק

The Google for Startups Cloud Program מציעה לחברות אלו בתחילת דרכן את היכולות הייחודיות שלנו לתחום, עם תמיכה וסיוע של מומחים ומהנדסים. המוטו שלנו הוא להזריק חדשנות — לא רק לספק תשתיות. חברות סטארט־אפ מובילות בוחרות ב-Google Cloud בשל היכולות המגוונות — המהירות, הטיפול המעמיק בנתונים, החיסכון בעלויות והשותפות. מוכנים לחלום? הצטרפו אלינו.

אם אתם מוכנים לקחת את מערך מחשוב הענן שלכם אל השלב הבא, הירשמו ל-IL Cloud Summit, האירוע הטכנולוגי הגדול של השנה, וגלו את כל הדרכים שבהן הענן של Google יכול לחולל מהפכה אמיתית בארגון שלכם. 9 בנובמבר, אקספו תל אביב

בשיתוף Google Cloud