"התחדשות עירונית היא צורך קיומי. זו תוכנית מצילת חיים"

חברת שפיר מגורים מקדמת כיום 15 פרויקטי התחדשות בהיקף של כ-11 אלף יח"ד. סמנכ"ל הייזום גד גרשון קובע: "העוצמה והניסיון של שפיר, הגב הכלכלי והאיתנות הפיננסית, מבדלים אותנו מהמתחרים"

נעם גל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט פינוי בינוי בשכונת בת גלים בחיפה של שפיר מגורים
פרויקט פינוי בינוי בשכונת בת גלים בחיפה של שפיר מגורים צילום: הדמיה: אדריכל פרופ' גבי שוורץ
נעם גל
תוכן שיווקי

קיבלנו איתות אזהרה ברור מאוד מצד החמאס בסבב הלחימה האחרון בעזה", אומר גד גרשון, סמנכ"ל לייזום נדל"ן בחברת-שפיר מגורים ובניין. "מתקפת הטילים על מרכז הארץ, על הדרום, עוטף עזה ובצפון, המחישה באופן שלא משתמע לשני פנים את החשיבות של תחום ההתחדשות העירונית בישראל, שמאפשרת בנייה של ממ"ד בכל דירה. אזרחי ישראל ראויים להגנה, זו מחויבותה של ממשלת ישראל, ויפה שעה אחת קודם, כי הניסיון מלמד לצערנו שסבב הלחימה הבא הוא רק עניין של זמן והוא צפוי להיות קשה בהרבה".

חברת שפיר היא חברת תשתיות ונדל"ן מהגדולות והוותיקות במשק הישראלי עם עשרות אלפי יח"ד ומאחוריה מגוון פרויקטי בנייה ברחבי הארץ. חברת שפיר פעילה במלוא העוצמה גם בתחום ההתחדשות העירונית. החברה עוסקת בעיקר במתחמים גדולים ואף שכונות שלמות בפינוי בינוי. לצד הבנייה למגורים כוללים הפרויקטים של החברה גם מבני ציבור, תשתיות ושטחי מסחר.

סרטון שפיר מגורים - התחדשות עירוניתקרדיט: שפיר הנדסה

"האירועים הביטחוניים האחרונים היו קריאת השכמה לממשלה, לראשי הערים ולוועדות בכל הקשור למיגון הבתים בישראל בפני מתקפות טילים", אומר גרשון. "לפי נתוני הלמ"ס כ-50% מהדירות בישראל הן ללא ממ"ד כיום ואזרחי ישראל משלמים על כך בחייהם. אם זה לא אמור לעורר את מדינת ישראל לפעולה מיידית – אני לא יודע מה כן".

ומה נדרש לעשות?
"המדינה צריכה לעודד התחדשות עירונית בהיקפי ענק – רק כך יהיה אפשר להוציא לפועל עשרות פרויקטים ולמגן את הבתים בממ"דים. מבנים שיעמדו ברעידות אדמה ויספקו מגורים ראויים לאוכלוסייה חלשה. מדובר בצורך קיומי שמציל חיים, כבר לא מדובר רק על צורך נדל"ני, התחדשות עירונית הפכה לצורך ביטחוני של ממש, היא פתרון לבעיות ביטחוניות שישראל לצערנו מלאה בהן. ניתן להוסיף ממ"דים לעשרות אלפי דירות בכל הארץ באמצעות פינוי בינוי, ומתקפת הטילים המחישה עד כמה ביטול תמ"א 38 הייתה טעות.

גד גרשון צילום: ראובן חיים

"בקרוב מאוד, אני מקווה, תורכב ממשלה חדשה. הממשלה הזו צריכה להעלות בסדר העדיפויות את הטיפול בשוק הנדל"ן. שחרור של עשרות אלפי יח"ד ע"י השקעת תקציבים במיידי בהתחדשות עירונית. להעביר לרשויות המקומיות תקציבים לתשתיות, כבישים, מבני ציבור ועוד, כדי שיעודדו ויאפשרו לקדם התחדשות עירונית בתחומן; הממשלה צריכה להעביר תיקוני חקיקה שיאפשרו לקדם פרויקטי התחדשות גם במקרים שהעירייה מסרבת; ובנוסף להנחות את הוועדות המחוזית והותמ"ל לקצר הליכי אישור תב"ע עד למינימום, לצמצם משמעותית את הבירוקרטיה והסרבול ולאפשר הוצאה לדרך של פרויקטים".

11 אלף יחידות דיור בהתחדשות עירונית

חברת שפיר מקדמת כיום 15 פרויקטי התחדשות עירונית בהיקף של כ-11 אלף יח"ד. בין הפרויקטים ניתן לציין את מתחם דליה בבת ים, מתחם העלייה בבת גלים חיפה, מתחם הגפן בבית שמש, מתחם זלמן שניאור בנתניה, מתחם חנקין בחולון, מתחם בשכונת ורבר בפ"ת ועוד. "חברת שפיר עוסקת בתחום ההתחדשות העירונית כבר 8 שנים, בעיקר בתוכניות גדולות עם פרויקטים בהיקף של 250 יחידות דיור ועד למעלה מ-1,000 יח"ד, מקרית מוצקין שבצפון ועד לאזור רחובות וירושלים וכן במרכז הארץ". אומר גרשון.

שפיר מגורים היא בין החברות המובילות בתחום הנדל"ן בישראל. גרשון קובע כי החברה היא חלק מקבוצה בעלת עוצמה כלכלית, איתנות פיננסית חזקה, ניסיון עשיר ויכולות ביצוע, המאפשרות לה לבנות פרויקטים גדולים ומורכבים. החברה מאגדת תחתיה את תחום הבנייה למגורים ובכלל זה התחדשות עירונית, מרכזים מסחריים ופרויקטי תשתיות גדולים. היותה של החברה גם קבלן הביצוע וגם היזם מהווה יתרון על פני חברות מתחרות בתחום. הפרויקטים שמבצעת שפיר מבוצעים באופן המקצועי ביותר תוך הקפדה מלאה על הפרטים משלב התכנון והבנייה ועד למסירת המפתח. החברה מקפידה לעמוד בלוחות הזמנים ולשמור על איכות בנייה בלתי מתפשרת שהפכה לסימן ההיכר של שפיר לאורך השנים.

"העוצמה של שפיר, הגב הכלכלי, הניסיון והצוות המקצועי, הם אלה שמפרידים בין חברות יזמיות עם ניסיון, שיודעות להתמודד עם הפרויקטים ולהביא תוכניות גדולות לגמר, לבין יזמים שעשויים להתייאש באמצע ולנטוש פרויקט במהלך העבודות. אנחנו משקיעים בפרויקטים מאמץ עצום, ממון ומשאבי כוח אדם אדירים, ובסופו של דבר מביאים לבעלי הדירות מוצר מוגמר איכותי ומושלם. זה השם שלנו, כך אנחנו נמדדים ואלה ההצלחות המוכחות שלנו", מסכם גרשון.

למידע נוסף לחצו כאן >>