פרויקט מגורים OUT מתחם חיים ומגורים IN

השנתיים האחרונות לימדו אותנו שהדירה היא רק חלק מסביבת המגורים שלנו. רובע המגורים ROTEM SHANI RESORT של חברת רותם שני ,מעניק הצצה למתחם חיים ומגורים פורץ דרך בצפון החדש של נתניה

מירית משיח
תוכן שיווקי
רותם שני ריזורט רובע מגורים בצפון החדש של נתניה
רותם שני ריזורט רובע מגורים בצפון החדש של נתניה
מירית משיח
תוכן שיווקי

עד לפני שנתיים, הטרנד הבולט ביותר בתחום החיים האורבניים היה הסתמכות משמעותית על הסביבה העירונית שהקיפה אותנו. ואז הגיעה שנת 2020 שהשאירה אותנו בבית לתקופות ממושכות ולימדה אותנו, שמתחם המגורים והקהילה שלנו משפיעים באופן קריטי על איכות החיים שלנו.

השינוי התפיסתי משפיע באופן ניכר על הבחירות שלנו בבואנו לרכוש דירה חדשה: הרוכשים היום מחפשים דירות גדולות יותר, כדי ליהנות מחדר שיוקדש למשרד ביתי ויאפשר עבודה ולימודים בסביבה שקטה ופרטית בתוך הבית ומרפסות שמש מרווחות להנאה משעות הפנאי . כמו כן עלה הביקוש למתחמי מגורים בהם הוקדשה מחשבה מעמיקה לחוויית חיים הוליסטית, המאפשרת לשלב פנאי, חיי קהילה תוססים , שמירה על חיים פעילים ובריאים וכמובן פעילות לילדים באוויר הפתוח.

אכן, חברות נדל"ן רבות מקדישות משאבים רבים בשנה האחרונה על מנת לספק מענה לצורך החדש, אולם ניכר, כי רובן עדיין מנסות לפענח את הדרך הנכונה לעשות כן.

רותם שני ריזורט נתניה-מתחם מגורים פורץ דרך

מתחמי מגורים הוליסטיים על פי רותם שני

אז איך עושים את זה נכון? חברת רותם שני, שהוקמה בשנת 1996 והפכה לאחרונה לחברה ציבורית, אימצה את המודל ההוליסטי בתכנון ובביצוע מתחמי חיים ומגורים לפני כ-15 שנים בפרויקט שלה ברעננה, הרבה לפני שזה הפך להיות טרנד דומיננטי.

דליה טוריסקי, סמנכ"לית השיווק מספרת: "מגדלי רותם שני ברעננה היוו באמצע העשור הקודם מתחם מגורים פורץ דרך משום שהצגנו סביבת מגורים הוליסטית שהשתרעה על כ 20- דונם ובו מגוון של שטחים ירוקים, פינות ישיבה ושבילי הליכה. כל אלו הפכו לקרקע עליה צמחה קהילה איכותית ומגובשת ואת הפרויקט לאחד המבוקשים ברעננה עד היום.

שיכללנו את המודל שלנו בפרויקט רותם שני בגני תקווה, שם בנינו מתחם שכלל 6 מגדלי מגורים סביב פארק רחב ידיים, והעשרנו אותו במגוון שטחים ציבוריים בתוך ומחוץ למגדלים. התוצאה לא איחרה לבוא וכלל הדירות בפרויקט נמכרו טרם האכלוס.

בפרויקט נוסף שלנו ברעננה: רותם שני בברנדייס, הצבנו את כל הפרויקט מסביב לגינה אינטימית המשתרעת על כדונם ויצרנו מתחם מגורים אינטימי בלב העיר, המאפשר לחיים בו ליהנות מסביבת חיים מלאה ומפורטת, המתחילה בדירה, גולשת לבניין ולשטחים המשותפים שבו, ומגיעה לשיא בריאה ירוקה ומטופחת המהווה נקודת מפגש לקהילה המתהווה בו.

רותם שני ריזורט 250 מטר מחוף ימה של נתניה

לוקחים את המודל המצליח צעד אחד קדימה

רובע המגורים רותם שני ריזורט אותו משיקה חברת רותם שני בימים אלה לוקח את המודל ההוליסטי של החברה צעד אחד קדימה. הפרויקט ממוקם ברחוב הרצוג בנתניה, מרחק 250 מטרים מהחוף וטיילת ניצה, ותכנונו כולל שני מגדלים בני 23 ו-27 קומות ובהם 206 דירות 3-6 חדרים פנטהאוזים ומיני פנטהאוזים.

אבל זוהי רק ההתחלה: הפרויקט משתרע על כ-4 דונמים ובליבו פיאצה מרכזית, גינה מטופחת העשירה בעצי נוי ופרי, שבילי הליכה אינטימיים ופסטורליים ומתחמים לספורט עממי באוויר הפתוח. וכל זאת, מרחק שתי דקות הליכה מהמים.

בפרויקט, מסבירים בחברה, הושקעה מחשבה רבה ביצירת ממשקי חיים ומגורים קהילתיים עבור הדיירים: כולל חדר כושר פרטי ומאובזר לעילא, פינות לאונג' מעוצבות, חללי עבודה משותפים ומתחמי פנאי נוספים לשימושם הבלעדי של הדיירים.

הפיאצה המרכזית ברותם שני ריזורט נתניה

מתחמים לחיים בריאים ומאושרים

כמו בפרויקט בברנדייס - רעננה, גם כאן מדובר בפרויקט פינוי בינוי של החברה, שדייריו ניסו לקדם ללא הצלחה עד לחיבור עם רותם שני, שהובילה באומץ ויצירתיות את התוכנית שגיבש משרד טיטו אומן אדריכלים, הנחשב לאחד המובילים בישראל.

את עיצוב הפנים ותכנון השטחים הציבוריים במתחם רותם שני ריזורט הפקידו בחברה בידיו האמונות של האדריכל אושיר אסבן, המספר כי: "סביבת המגורים והחיים שלנו היא הפקטור המשמעותי מכולם בחיפוש שלנו אחרי חיים מאוזנים. תהליך העבודה שלנו כלל פירוק של המרכיבים של אושר ובריאות והעצמה שלהם בפרויקט: יצרנו סביבה המעודדת חיים פעילים, המשלבים ספורט כשגרה בין אם בחדר הכושר ובין אם באוויר הפתוח, בנינו תשתיות לקהילה חדשה באמצעות הכיכר, הגינה והשבילים ופינות הישיבה המובילים אליה, והרחבנו את חלל המגורים אל מעבר לדירה באמצעות לאונג'ים יוקרתיים וחללי עבודה משותפים, שם אנו יכולים לנהל אינטראקציה עם הסובבים אותנו. השילוב של כל האלמנטים הללו, יוצרים סביבת מגורים וחיים בה השלם שווה הרבה יותר מסכום חלקיו, ומעניק הזדמנות מוחשית לחיות ולחוות את חיים מאושרים ובריאים".

יצירת ערך מוסף בלב האסטרטגיה העסקית

מה גורם לחברה להשקיע כל כך הרבה משאבים בתכנון הסביבתי?
אבי טוריסקי יו"ר ובעלים, מסביר: "יצירת הערך המוסף נמצאת בלב האסטרטגיה העסקית שלנו ומכתיבה את הפעילות שלנו לאורך כל הדרך. היא מביאה אותנו לאתר, ליזום ולבנות מתחמי חיים ולא רק פרויקטים למגורים. אנחנו מאמינים כי ההשקעה בסביבת המגורים כולה מעניקה לרוכשים שלנו ערך מוסף מהותי לאורך זמן שנמדד לא רק בביקושים לדירות אלא גם בסגנון החיים לו הם זוכים. במהלך השנה וחצי החולפות שמענו מהלקוחות שלנו על מיזמים קהילתיים שצמחו בסגרים, על ילדים שנפגשו בגינה ובמועדוני הדיירים ועל חברויות שנרקמו בין הוריהם. בסוף היום, כל אלה לא רק מתבטאים בערך הדירות הנוכחי אלא גם בשביעות הרצון של הלקוחות שלנו, שיקרה לנו מפז ומהווה מבחינתנו ממד חשוב מאוד להצלחה שלנו בתור חברה".

הגדוד העברי-מתחם המגורים הבא של רעננה

בעלי הדירות מרוויחים ובגדול

רותם שני מיישמת את המודל האמור בהצלחה גם בפרויקטי התחדשות עירונית. המרוויחים הגדולים מכך, מסבירים בחברה, הם לא רק הרוכשים אלא כמובן, בעלי הדירות בפרויקטים בהתחדשות עירונית.

שלל הפרויקטים שהובילה חברת רותם שני ב 25 השנים האחרונות מוכיחים כי ההשקעה היתרה משתלמת ובגדול. בחברה קובעים כי הפרויקטים של החברה נמכרים בקצב גבוה, יחסית לפרויקטים דומים הסמוכים אליהם וערך הדירות בהן גבוה יותר, הן במועד הרכישה והן שנים לאחר מכן. "עובדה זו מעודדת אותנו לפתח את המודל ולשכלל אותו בפרויקטים הבאים שלנו. ההנפקה המוצלחת שהובלנו מוקדם יותר השנה הוכיחה כי החתירה שלנו לייצר ערך מוסף מהותי לבעלי הקרקע והדירות, ולרוכשים שלנו, מחזקת את החזון והערכים שלנו ומביאה אותנו להמשיך ולחפש קרקעות ומתחמי דיור קיימים אליהם אנו יכולים להביא את הבשורה שלנו. כיום אנו מקדמים פרויקטים דומים בהתחדשות עירונית, ביניהם מתחם בן 7 בניינים בגדוד העברי ברעננה, ומתחם בנייני בוטיק בגבעת רמב"ם בגבעתיים שבנייתו החלה בימים אלה. בכל אחד מהם הצגנו לבעלי הדירות תוכניות המשקפות את המודל ההוליסטי שלנו וניכר כי הוא משקף עבורם ערך מוסף מהותי, ממנו הם ייהנו עם השלמת הבנייה ועוד שנים ארוכות אחריה", מסכמת טוריסקי.