מרכז נורית: בית יוקרתי לתשושי נפש

בית הדיור היוקרתי, שנחנך באוקטובר השנה ביפו בהשקעה של כ-55 מיליון שקלים, מציב סטנדרט מלונאי יוצא דופן בשילוב מרכז רפואי מתקדם. על הפרק: חדרי בוטיק מרווחים, מעטפת רפואית מלאה ופעילויות פנאי מגוונות

גיא פישקין בשיתוף מרכז נורית
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שי אפשטיין
צילום: שי אפשטיין
גיא פישקין בשיתוף מרכז נורית
תוכן שיווקי

עשרות אלפי ישראלים (אם לא יותר) מוגדרים מדי שנה ''כתשושי נפש''. מדובר בהגדרה המתייחסת לאנשים המוכרים בקהילה, כאלו המתמודדים עם מחלות כמו דמנציה או אלצהיימר, המאובחנות בעיקר בבני הגיל השלישי וגורמות לירידה בביצועיהם הקוגניטיביים. תשושי הנפש מתמודדים לרוב עם שורה של בעיות כרוניות, הכוללות בין היתר פגיעה ביכולת הזיכרון לטווח הקצר והארוך, חוסר התמצאות במרחב, שוטטות ללא תכלית, התקפי זעם ואפילו הפרעות אכילה.

על מנת לספק מענה איכותי לרווחת תשושי הנפש בישראל, נחנך בחודש אוקטובר האחרון ביפו בית הדיור היוקרתי ''מרכז נורית'' אשר נועד לספק את כל צרכיהם, בשילוב עם מרכז רפואי מתקדם בסטנדרט מלונאי שטרם נראה כמותו בארץ.

מבנה המרכז הניצב במיקום אסטרטגי, מרחק הליכה קצר מחוף הים ורצועת הטיילת המרהיבה, כמו גם בסמוך למרכז פרס לשלום, משתרע על פני 5,000 מ''ר וטומן בחובו 54 חדרי בוטיק מפנקים המתפרסים על פני 3 קומות. "מדובר בבית דיור אחר לתשושי נפש - מלון ביתי", מכריז שוקי פיס, מנהל המרכז המשתייך לקבוצת ''נאות אבי'', רשת מרכזים גריאטריים ותיקה עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום.

לדבריו, ''בניגוד לבתי אבות אחרים שמצויים באותו סטנדרט פחות או יותר, דיירי המרכז שוהים למעשה במלון בוטיק אקסקלוסיבי המשתלב היטב עם הנוף האורבני של יפו, ומספק עבורם את כל צרכיהם, הפיזיים והרגשיים כאחד. הערך המוסף אצלנו כולל מחלקות קטנות בנות 24 דיירים כל אחת, יחד עם חדרים מרווחים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, כולל חדרי שירותים ואמבטיה יוקרתיים, פינות ישיבה, חצר מרווחת ומרפסות. הכל במטרה שהדיירים כאן ירגישו ממש כמו בבית''.

צילום: שי אפשטיין

שירותים משלימים ברמה מלונאית
לא פחות מ-55 מיליון שקלים הושקעו בהקמת ''מרכז נורית'' המשרת את אוכלוסיית תשושי הנפש בצורה אופטימלית עם מגוון חסר תקדים של שירותים.

דיירי המרכז, הפועל ברישיון משרד הבריאות ומפוקח על ידו, זוכים למעטפת רפואית מלאה, בתוכה נכללים ביקורי רופא על בסיס יומי, ייעוץ גריאטרי, טיפולי פיזיותרפיה מגוונים שנועדו לסייע בטיפול ושיפור איכות החיים, רוקח, ליווי פסיכיאטרי צמוד עבור דיירים המצויים במצב נפשי רעוע, ועד טיפולי ריפוי בעיסוק ואפילו חדר ''גירוי חושים'' (SNUZE LAND) המציע טיפול ייחודי שמטרתו לאפשר לדיירים להביע את עצמם בצורה המיטבית.

עוד זוכים הדיירים להשגחה קבועה מצד דיאטנית לצורך שמירה על אורח חיים בריא והרגלי תזונה נכונה, יחד עם ליווי עובדת סוציאלית המעניקה מענה רגשי ועוסקת בנושאי מיצוי זכויות, הן של הדיירים והן של בני משפחותיהם.

ואם זה לא מספיק, במרכז צפויים לפתוח בקרוב גם מחלקת פרימיום סיעודית שתיתן מענה מקיף לדיירים, לרבות טיפולי המשך וליווי סיעודי צמוד, בכפוף למצבם הרפואי.

תחום נוסף בו משקיע מרכז נורית כולל פעילויות פנאי ורווחה המספקות לדיירים תעסוקה ועניין במגוון נושאים ביניהם: אמנות, גינון טיפולי, חוגי העשרה, פעילויות משותפות עם בעלי חיים. כל אלו ועוד נועדו להנעים את זמנם של הדיירים ולהפוך את השהייה שלהם במרכז למעצימה ומיוחדת.

''מרכז נורית הינו בית אמיתי עבור אוכלוסיית תשושי הנפש, כמו גם עבור בני המשפחה ויקיריהם'', מוסיף פיס לתאר את סוד הקסם של המרכז. ''אנחנו מאמינים כי המשפחה היא חלק בלתי נפרד מהטיפול בתשושי הנפש. מסיבה זו אנחנו בעד שילוב המשפחות כחלק בלתי נפרד מהבית, ומעודדים אותם להיות מעורבים ולקחת חלק בכל התהליכים מבחינה טיפולית ורגשית, וזאת כדי להקל עוד יותר על הסתגלותם של הדיירים אל הבית על הצד הטוב ביותר''.

כשהוא נשאל ביחס לערך המוסף המבדל את מרכז נורית, מוסיף פיס לשטוח מגוון שירותים מלונאיים במרכז, שהופכים את השהות בו למיוחדת במינה. ''יש אצלנו מכלול שירותים משלימים ברמה המלונאית הגבוהה ביותר. 5 ארוחות שף מדי יום, שירותי כביסה, טיפולי יופי וקוסמטיקה ומתקנים חדישים. המבנה תוכנן ועוצב ע"י האדריכל אלכס מייטליס, מעצב מלונות מוכר שלקח חלק בפרויקט וכל נקודה במרכז עוצבה בצורה מדויקת, תוך מחשבה עד הפרטים הקטנים''.

מה השאיפה שלכם במרכז?
''בשלוש מילים – לעשות טוב לאנשים. חשוב לנו להעניק לתשושי הנפש את הטיפול האופטימלי והמדויק עבורם. על כן אנחנו מקפידים על התנאים האיכותיים ביותר בשילוב הון אנושי משובח הכולל את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומם''.

צילום: שי אפשטיין

נאות אבי: ארבעה עשורים של שירות מנצח
רשת בתי אבות סיעודיים ''נאות אבי'' הינה חלק מחברה פרטית המתפעלת בישראל 4 מרכזים גריאטריים: ''מרכז נורית'' ו''נאות אבי'' יפו, ''אחוזת אייל'' אור יהודה ו''אחוזת רינה'' אשקלון.
חזון הרשת דוגל בהקניית בית חם ומשפחתי לדייריו, בתוספת למענה מסור 24/7 תוך שמירה על כבודם וביטחונם, בשקיפות מלאה ובחרדת קודש לפרטיותם.

סך הכול משרתים מרכזים אלו מאות תשושי נפש סיעודיים ועצמאיים מכל רחבי הארץ. בזכות ניסיון הרשת, הפועלת בהצלחה מזה למעלה 30 שנה בתחום הגריאטריה, צפוי ביקוש רב למרכזים גם מצד תשושי נפש זרים, ממדינות ארצות-הברית ואירופה.

ליצירת קשר: 050-2200608 | www.nurit-home.co.il
בשיתוף מרכז נורית