Century 21 אילת: הזדמנויות הנדל"ן של בירת הדרום

תנופת פיתוח בנייה מואצת, תכניות לנמל ימי חדש, תיירות שיא וגיוון של אפשרויות תעסוקה, מושכים משקיעים, משפרי דיור ומשקיעים. רוני ברבי, שעומד בראש משרד התיווך Century 21 אילת, מנתח את השוק המקומי

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
CENTURY 21
Century 21 אילת: היכרות עמוקה עם שוק הנדל"ן המקומיצילום: לאו קיפר
דניאל דותן
תוכן שיווקי

באחרונה הכריזה רשות מקרקעי ישראל, על הזוכים במכרז "מחיר מופחת" באילת. החברות שזכו במכרז יבנו 361 יחידות דיור בארבע מתחמים לבנייה רוויה, במסגרת תוכנית "דיור במחיר מופחת" באזור שבו פעל שדה התעופה הישן. 108 יחידות דיור ישווקו במסגרת הפרויקט, כאשר 253 הדירות הנותרות יימכרו בשוק החופשי. תוכנית הבנייה בשדה התעופה הישן בכללותה על פי הפרסומים, תתפרש על פני שטח של 277 דונם ותכלול שטחי ציבור, שטחי מגורים, שטחים ציבוריים ושטחי מלונאות.

"תכנית זו מהווה חלק מתנופת פיתוח מאסיבית באילת שהחלה בשנים האחרונות וכוללת פרויקטים נדל"נים חדשים למגורים, פיתוח ושדרוג תשתיות ומגוון עצום של אפשרויות תעסוקה חדשות. כל אלו מושכים דיירים חדשים ומשקיעים לעיר", אומר מתווך הנדל"ן רוני ברבי, המשמש בעלים ומנהל משרד התיווך Century 21 סניף אילת, המשתייך לאחת מרשתות התיווך הגדולות בעולם.

מה עוד צפוי באילת בשנים הקרובות?
"המטרה היא להפוך את אילת למוקד המגורים, התעסוקה והמסחר הגדול והמוביל בדרום. מלבד הפרויקטים בשדה התעופה הישן לבניית מאות יחידות דיור חדשות, התכנון הוא לבניית רכבת מהירה לאילת ובניית נמל ימי בחלק הצפוני של העיר שיפתח את אילת לאירופה, אסיה ואפריקה. בנוסף, הצפי הוא לבניית מלונות חדשים נוספים, קריית ספורט בינלאומית, ופיתוח אינטנסיבי של פארקים תעשייתיים בשטח עצום של כ- 100 אלף דונם".

אטרקטיבית למשקיעים ומשפרי דיור

ברבי מוסיף כי גם כיום יש מוקדי משיכה גדולים לצעירים ולמשפרי דיור באילת. "אוניברסיטת בן גוריון בנגב היא אחת האוניברסיטאות הנחשבות בישראל המושכת צעירים רבים ללמוד ולגור בעיר", הוא מציין, "התיירות שחזרה לתנופת שיא אחרי הקורונה פותחת אינספור משרות חדשות עבור צעירים, לצד אפשרויות רבות לעבודה מועדפת אחרי צבא המוצעות בעיר. בנוסף, תנופת ההייטק, חממות טכנולוגיות והאצת המחקר בתחום האנרגיה הירוקה באילת, מושכים אנשי הייטק מהצפון ומהמרכז לעבוד ולגור בעיר".

ליווי מלא של לקוחות עד להשלמת העסקה. רוני ברביצילום: לאו קיפר

מלבד האפשרויות לצעירים, ישנם לא מעט גורמים שמושכים משקיעים לעיר, ובראשם המחירים האטרקטיביים, לעומת מרכז הארץ. "המחירים הנמוכים יחסית של הדירות לצד הביקוש הרב לדירות אלו משוכרים, מייצרות תשואות טובות מאוד למשקיעים", מסביר ברבי, "באילת אפשר לקנות דירה להשקעה בפחות מ-900 אלף שקל, והתשואות יכולות להגיע עד לשמונה אחוזים. בקיץ התשואה אף לעלות יותר. ישראלים מכל רחבי הארץ שהבינו את הפוטנציאל משקיעים היום בדירות באילת, כך שהמשקיעים היום מגיעים מתוך הארץ ולאו דווקא מחו"ל".

מדוע חשוב להכיר את העיר היטב ומבפנים, לפני שבוחרים נכס להשקעה?
"אחד הדברים שמייחדים את אילת הוא ההבדל בין השכונות השונות. יש הבדל משמעותי במגורים בדירה מסוימת ובין מגורים בדירה כמעט זהה, בשכונה אחרת. יש שכונות טובות יותר ופחות והאיכות שלהן משתנה עם השנים, כך למי שלא עובד בתחום הנדל"ן באילת, קשה לך מאוד לדעת באיזו שכונה כדאי לקנות את הנכס. ההבדלים בתשואות לדירות כמעט זהות בשכונות שונות, יכולים לנוע עד יותר מ-25 אחוז. זה מאוד משמעותי. יש צורך בהתמקצעות כדי לדעת באילו שכונות הערך של הדירות צפוי לעלות ולהשיג את מקסימום התשואה עבור המשקיעים, ואנו מתמחים בכך".

מה לגבי ניהול הנכסים עבור משקיעים שאינם מתגוררים בדרום?
"גם נושא ניהול הנכסים הוא חשוב וקריטי מבחינת היכרות עם העיר. זה לא עוזר שיש לך דירה שיכולה לעשות רווח מקסימלי, אם אתה לא מצליח להשכיר אותה והיא עומדת ריקה, או שאתה מתמודד עם שוכרים לא ישרים. במשרד Century 21 אנו מלווים את המשקיע מהתחלה ולאורך כל הדרך. מתאימים עבורו דירה להשקעה המותאמת לרצונותיו ותקציבו, ומספקים לו שירות ניהול נכסים הכולל הכל – החל משיווק הנכס להשכרה ואיתור שוכרים, דרך בדיקת השוכרים הפוטנציאליים, הכנה והחתמה על חוזה, ועד לטיפול בתקלות ותחזוקת הנכס. כך המשקיע שאינו גר באזור יכול לקבל מאיתנו מעטפת כוללת של כל מה שהוא צריך בשביל ליהנות מהתשואה הטובה ביותר מבלי שיצטרך להגיע לעיר בשוטף".

מה בנוגע לגבי ההזדמנויות למשפרי דיור באילת?
"הביקוש לדירות באילת מצד משפרי דיור הם גבוהים מכמה סיבות: אווירת חו"ל ועיר תיירותית, שקט ורוגע, מחירי הדיור הזולים יותר לעומת המרכז, הטבות המס והפטור ממע"מ שמייצר חסכון משמעותי לתושבים. באילת ניתן לרכוש דירת יוקרה מדהימה מול הים במחירים זולים באופן משמעותי מאשר במרכז, וזה פוטנציאל נהדר עבור משפרי דיור. משפרי הדיור באילת מתמקדים בעיקר בשכונות היקרות יותר כמו 'שחמון' ו'מצפה ים' שיש בהן בנייה חדשה מואצת של דירות יוקרה ודירות סטנדרטיות מדהימות".

חיבור בין אנשים לנכסים

משרד התיווך שבראשו עומד ברבי, שמשתייך לרשת התיווך העולמית Century 21, נפתח לפני שבע שנים, תוך הקפדה על סטנדרטים בינלאומיים, בפרט בכל מה שנוגע לחוויית השירות. "אנחנו מקפידים על מתווה של שירות מקסימלי ללקוח, אדיבות, סובלנות ויושרה", מסביר ברבי, "המשרד מבוסס על הקווים המנחים של הרשת הגלובלית, ביניהם מיקוד עיקרי בסוכני הנדל"ן – תוכניות הכשרה, השתלמויות, תמריצים ובונוסים עבור עבודה איכותית ומהימנה, משרד שעובד בשיטות אוטומציה מלאה וטכנולוגיה מתקדמת הכוללת פלטפורמות שיווק המסייעת לסוכנים להשתפר ולהתקדם כל הזמן. הכל נעשה בכדי להבטיח שלקוחות הרשת ייהנו משירותי התיווך הטובים והמתקדמים ביותר".

הדרכות מקצועיות וכלים בסטנדרטים בינלאומיים. צוות Century 21 אילתצילום: לאו קיפר

במקביל מספקת הרשת מערכת ההדרכות לסוכני הנדל"ן וההכשרות המתקדמות, כך שמי שנהנה בסופו של דבר מההתמקצעות הם הלקוחות שמקבלים שירות מסוכנים מקצועיים, המכירים היטב את העבודה ואת השוק המקומי. "יש לנו במשרד שישה סוכני נדל"ן, רובם ותיקים עם ניסיון של כחמש שנים ומעלה, מהטובים ביותר שיש", מציין ברבי, "גם אני וגם סוכנת נוספת במשרד, דוברי צרפתית ואנו מספקים שירותים בשפות: עברית, אנגלית, צרפתית וספרדית, כך שיש נגישות גבוהה ללקוחות".

בין השירותים שמעניק המשרד: תיווך מכירה וקניית נדל"ן למגורים מכל הסוגים, תיווך – מכירה, קנייה והשכרה של נכסי יוקרה ועבודה מול משקיעי נדל"ן כולל שירות ניהול נכסים עבור לקוחותינו שרבים מהם אינם גרים באזור.

בגב החזק של הרשת העולמית בא לידי ביטוי בכך שבמסגרת תהליך מכירת הנכסים, פרסום הנכס נעשה אתרי אינטרנט ישראלים ובינלאומיים. "מדובר ביתרון עצום ללקוחות כיוון שהנכס שלהם נצפה ב-84 מדינות", מסביר ברבי, "בצרפת, למשל, יש לרשת כמעט 1,000 משרדים. מעבר לאתר הארצי והבינלאומי אנחנו מפרסמים ומשווקים את הדירות למכירה בכל המדיות הפופולאריות בישראל למכירת נדל"ן. יש לנו שיתוף פעולה פורה עם משרדי הרשת בכל הארץ ועם משרדי תיווך בכלל, דבר שמסייע להגדיל עוד יותר את המכירות".

הליך מכירת נכס גם סינון פונים, לאחר בדיקה שמבצע המשרד כך שבנכס יבקרו רק קונים רלוונטיים עם פוטנציאל לסגירת עסקה. "גם עבור לקוחותינו המחפשים דירה לקנייה אנו נמצאים בקשר מתמיד, לומדים את צרכיהם ורצונם ומציגים בפניהם רק את הדירות המתאימות להם ביותר כדי להבטיח שלא יבזבזו זמן ויקבלו את העסקה הכי טובה עבורם", אומר ברבי.

מעבר למקצועיות ולגב החזק של הרשת העולמית, המשרד שמעוצב בסגנון הייטקי וחדשני, מאופיין בעיקר באווירה משפחתית הן מצד הצוות והן כלפי הלקוחות. "אנו מאוד מחוברים אחד לשני במשרד", אומר ברבי, "אומנם כל סוכן מנהל קריירה משלו אך כולנו נמצאים שם אחד למען השני ועובדי בשיתוף פעולה מלא כצוות יעיל ומיומן. אנחנו, במשרד, מאמינים שהצלחה של כל סוכן היא הצלחה של כולנו".

לסיום, מספר ברבי כי המוטו של משרד Century 21 אילת, הוא חיבור בין נכסים לאנשים. "אנו מתמחים גם בתהליכים מורכבים כמו, למשל, למכור וילה של לקוח ובכסף שהוא מקבל לרכוש עבורו מספר דירות כדי לייצר עבורו הכנסה פאסיבית. אנו מייצרים קשרים לטווח הארוך עם הלקוחות ורואים בהם את לב וליבת המשרד. אנחנו בעיקר מאופיינים ביושרה ובאמינות. השקיפות ללקוח ולקוחותינו מגלים מהר מאוד שאנחנו הולכים איתם יד ביד בכל עסקה ועושים כל מה שניתן על מנת להשיג להם את העסקאות הטובות והמשתלמות ביותר".

Century 21 - אילת
כתובת: שדרות התמרים 10, מרכז רכטר, אילת
טלפונים: 08-8502030, 052-6355504
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
לכרטיס ביקור דיגיטלי >>